سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو


امتیاز موضوع:
  • 2 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تصويب ممنوعيت از رده خارج کردن خودروهاي تاريخي
#1
بر گرفته شده از سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران
http://taciran.com/index.asp
با تصويب آيين نامه صيانت از خودروهاي تاريخي (کلاسيک) در جلسه هفته گذشته29/1/1389 هيات دولت، اسقاط و از رده خارج کردن اتومبيل هاي تاريخي (کلاسيک) ممنوع شد.

به گزارش روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران ، علي اصغر پرهيزکار، مديرعامل کانون جهانگردي و اتومبيلراني، با اعلام اين خبر گفت: به دنبال پيشنهاد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مبني بر حفظ و صيانت از خودروهاي تاريخي (کلاسيک)، آيين نامه اي توسط کانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي و فدراسيون موتورسواري و اتومبيلراني (کميته کلاسيک) تدوين شد و به تصويب هيات دولت رسيد.

وي افزود: همچنين از تاريخ ابلاغ اين مصوبه اسقاط و از رده خارج کردن کليه خودروهاي تاريخي (کلاسيک) که به تشخيص کميته پيش بيني شده در اين آيين نامه پلاک و سند تاريخي دريافت کنند ممنوع شد.

مديرعامل کانون جهانگردي و اتومبيلراني با اشاره به تشکيل کارگروهي تخصصي در اين رابطه اظهار داشت: بر اساس ماده 2 آيين نامه فوق، به منظور شناسايي مصاديق خودروهاي تاريخي و اتخاذ تدابير هماهنگ براي حفظ و صيانت از آنها کارگروهي متشکل از نمايندگان سازمان ميراث ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري ، نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران ، سازمان حفاظت از محيط زيست و سازمان تربيت بدني، (کميته کلاسيک فدراسيون موتورسواري و اتومبيلراني ) و کانون جهانگردي و اتومبيلراني جمهوري اسلامي ايران تشکيل مي شود.

همچنین در این رابطه مهندس احمد قلعه بانی ، رئیس فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران ، آیین نامه مذکور را که نتیجه سه سال پیگیری مستمرکمیته کلاسیک این فدراسیون و کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران بوده است موفقیت چشمگیر و استفاده بهینه و مثبت از توانایی ها و مزایای نسبی کانون و فدراسیون دانست.
به نام پروردگار جان و خرد
به کوروش به آرش به جمشيد قسم
به نقش و نگار تخت جمشيد قسم
که ايران همی قلب و خون من است
گرفته ز جان از وجود من است
پاسخ
تشکر شده توسط : admin Farshid mehrdad1355 captan24
#2
آیا به اجرا در امده چند درصد موفق بوده
[تصویر:  442_1256455855.jpg]
«تیبا» در لغت نامه دهخدا آهو معنی شده‌است. در این لغت نامه آمده‌است: تیبا (هزوارش) به زبان زند و پازند آهو را گویند.
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355


پرش به انجمن:


کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان