سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک)
سلام خدمت دوستان امروز عصر ماشین خودم که تیبا دو بود را تحویل گرفتم
اول که اون مسئول فنی نمایندگی معلوم نبود چه قراری داشت که سویچ را کرد تو مشت من و گفت بزن زبر دنده و برو که می خواهم ببندم بروم ولی من که گوش نکردم اول درها را چک کردم خوشبختانه چهار درب ریگلاژ بودن و از فاصله هفت سانتی با یک هول اروم بسته میشدند
بعد رفتم سراغ جلو و اآل رفتم سراغ روغن موتور که ماشین از صبح پارک شده بود یک نفر هم همراهم بردم پس از دو سه باز چک کردن فول متوجه شدم سطح روغن بالاتر از صفر هست و درخواست روغن موتور کردم که خلاصه با کلی کلنجار بهم یک ربع لیتر روغن الف ۱۰ دابلیو 4۰ داد ابتدا نصفش را ریختم و کمی صبر کردم و چند بار چک کردم تغییری مشاهده نشد دگه مابقی را هم ریختم دوباره چک کردم از بس روغن شفاف بود که دگه چک کردنش سخت بود و پس از کلی دقت با این نتیجه رسیدیم که فول شده سطح هیدرولیک و روغن ترمز نزدیک مکس بود رفتم درب رادیاتور را باز کردم پر بود مخزن اب هم نصفه بود یک استارت زدم اب کمی رفت پایین مقداری اب رادیاتور اضافه کردم دو تا گاز نرم دادم چند تا حباب کوچک اومد مجددا پر کردمو دگه خبری از حباب نشد و تا قبل از سر اومدن رادیاتور دربش را بستم باطری را هم چک کردم
اژارف موتور چند نقطه رارقبل از بستن تایر اپ با کش پول بسته بودند اون کش ها را پاره کردم و بست های تایر اپ را کمس سفت تر کردم و خلاصه شدم سوا و اودن سمت خونه قسمت بیشتر راه را تا دنده دو اومدم قسمتی که کمی شیب داشت را سه دادم دور موتور را نزدیک ۲۵۰۰ نگه داشتم دمای اب تا نزدیک وسط میومد ولی با روشن شدن فن کمی میومد پایبنتر صدا موتور راحت شنیده میشد فرمان خیلی سفت بود انگار که دیسکی هست ولی بعد از دو سه تا پیچ نرم تر شد گیر بکس سفت بود دنده ها بد قلق بودن دنده عقب اون صدایی که تمامی ماشین ها میدن وایه من بیشتر و محکم تر بود و کمی نگران گیربکس. هستم
خوشبختانه واسه من لاستیک یزد تایر ونوس گذاشتن یکی میگفت که اینها صادراتی هستند
قبل از رسیدن به خونه ماشین بردم تعویض روعنی دامادمون و رفتم رو چاله ماشین را خاموش کردم تا سطح روغن چک بشه موتور که داغ بود آلی مدت کمی بعد فن خاموش شد ولی خیلی زود مجددا خاموش شد ماشین خاموش کردم سطح روغن چک کردم در همون حد فول بود
کفی ماشین از من موکت بود البته کفت پوپش پلاستیکی هم گذاشته بودند که زیاد فاییده ای نداره و باید فکمر اساسی کرد واسش ضبطش هم فلش خور بود که فعلا کار را انداز هست باطری هم همون صبا باطری اسیدی بود
به همین دلیل کلا قید تست کولر هم زدم و فعلا کاری باهاش ندارم
کلا قیافه خوشگلی داره الان که هنوز۲۳ کیلومتر بیشتر کارنکرده که زمانی که گرفتم حدود ۸ تا کار کرده بود هنوز فردا باید ببرم بالانس و چک کردن اولیه ولی فرمان من به ظاهر مشکلی نداشت اون طاقچه پشت صندلی عقب هم صدا میده که در اولین چاله خودش را نشون داد البته راه حلش تو انجمن هست باید مجددا بخونم درستش کنم
فقط نگران گیر بکس هستم دعاذکنید مشکلی نداشته باشه واسه همین قصد تعویض واسکازین را گرفتم
انشالله باز هم میام و تجربیات و نظرم رار برای شما دوستاتن مینویسم
ممنون
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ                هفت رنگش میشود هفتاد رنگ
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID parthman اشکان.برهانی
سلام به همه بزرگواران مخصوصا آقا نوید گرامی ، عید همگی مبارک
من یک ماهی است که تیبا2 رو تحویل گرفتم ولی به علت مشکل فعال سازی پروفایلم نتونسته بودم بنویسم ، اما اکثر مطالب را خوندم و کلی استفاده کردم.
روز اولی که تیبا رو تحویل گرفتم به آب و روغنش دقت کردم ، میزون بود خدا رو شکر ...
تیبا2 بنده مدل se میباشد که آیینه ها برقی و شیشه های عقب نیز برقی هستند، مدل ماشینمم شد 96 ، اما رینگ رو خودم فولادی خواستم و 440 هزار ت به بنده عودت داده شد.
الان ماشین حدود 1800 تا راه رفته و من از تجارب بزرگان خیلی استفاده کردم و خدا رو شکر راضی هستم.
کارهایی که من در مرحله اول دریافت انجام دادم
1- تعویض لاستیک ها با لاستیک کره ای روداستون بو که خیلی روی نرمی ماشین تاثیر بسزایی داشت که قیمتش با تعویض 230 ت در اومد بعد ها باد لاستیک رو به نیترژن تغییر دادم و نرمیش به مراتب بیشتر شد. خیلی موثر بود
2- نصب دزدگیر
3- نصب نمد کاپوت
4- نصب روکش که دقیقا یادم نیست مبلغش رو
5- نصب سنسور دنده عقب
6- تعویض روغن و فیلتر در کیلومتر 1000 با روغن 10w40 سوپر بهران پیشتاز قیمت اونم یادم نیست
7- تعویض آب رادیاتور و ضد یخ که اینم یادم نیست قیمتش رو

تا کیلومتر 1000 تا دور موتور رو اصلا بالای 3 نبردم و خیلی خوب و آروم رانندگی کردم و به ماشین اصلا فشار نیوردم.
در ایران و ماشینای ایرانی کلا به شانس ربط داره ، شکر خدا برای من ماشینم مشکل خاصی اصلا نداشته تا الان به جز بسته شدن درب ها که اونم تو سرویس اولیه اوکی میشه.
دنده هاش مخصوصا یک کمی بد جا میرفت که اونم به مرور زمان بهتر شده، دنده های دیگه عالی جا میرفتن از همون اول حتی دنده عقب
تنها موردی که اذیت داره صدای باد هستش که از کنار درب های جلو میاد داخل در سرعت بالا که اونم حساسیت زیاد منه نسبت به این ماشین ، البته یکم صدای ضبط زیاد بشه اصلا معلوم نیست
توی صفحاتی که استاد نوید توضیح داده بودند در مورد صدای باد آیینه رو فرموده بودند که آیینه من برقی هستش و من صدا رو از بغل درب احساس میکنم ، به نوار پلاستیکش هم دقت کردم اوکی هستش ، ولی خب این از حساسیت منه شایدم بشه رفعش کرد، نمیدونم
اما همانطور که آقا نوید در پستاشون فرموده بودند کیفیت شیشه بالابرهای عقب ضعیفه و اصلا نا نداره از همون اول خرید ماشین ، باید دید که دوام میاره یا نه، به خاطر فصل سرما الان زیاد شیشه ها رو بالا و پایین نکردم ولی تابستون بیشتر خواهد شد.
کیفیت آیینه برقی هم کپی پژو هستش و کیفیتش پایین تر از پژوست
مصرف سوختمم یکم الان بالاس، البته من هم از همون اول بنزین سوپر زدم به ماشین
هندلینگ خیلی خوبی داره سر پیچ ها ، البته تعویض لاستیک و باد نیترژن نیز تاثیر زیادی داشته تو این امر
در کل خدا رو شکر فعلا راضی هستم ، شتاب خوبی داره ، بعد از 1000 تا کم کم دارم گاهی وقت ها بهش فشار میارم، نمیدونم کار درستیه یا نه ؟
منتظر نظر آقا نوید هستم ببینم ایشون راجع به کارهایی که کردم چه میفرمایند
امیدوارم شاگرد خوبی بوده باشم، من همه الگوهایی که انجام دادم رو از استادی ایشون و نظراتشون به دیگرون استفاده کردم
سال خوبی داشته باشید
یا حق
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID parthman اشکان.برهانی
سلام 
بنده هم ۱ ماه تیبا ۲ رو تحویل گرفتم و طبق نظرات اقا نوید در حال اب بندی هستم از همه چی راضیم روغن موتور و گیربکس رو عوض کردم و موارد گفته شده رو ریختم عایق ها رو هم گرفتم فقط موقع پر کردن دنده ها موتور یه صدای خاص ریز هم میده حالا نمی دونم از چیه یا شاید طبیعیه چون من قبلش پراید داشتم و به صدای تیبا عادت ندارم البته نمایندگی بردم گفتن صدا عادی و همه تیبا ها یورو ۴ این صدا رو دارن .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به همه دوستان 
هدفم از نوشتن این تجربه کمک به دوستانی هست که مثل من سردرگم بودن و متحمل ضرر بسیار شدن
بنده فرودین امسال خودرو تیبا۲ رو تحویل گرفتم از اونجا که با صدای زیاد موتور در داخل کابین مشکل داشتم و تجربه اول در تیبا بود خیلی سعی کردم که رفع کنم که نشد تا با این سایت فوق العاده اشنا شدم و الان که به دستور عمل های نوید عزیز عمل کردم نگار یه ماشین دیگه سوارم مختصر تجربه خودم رو میگم براتون البته در پست های فراوانی در انجمن در باره اون صحبت شده اما این تجربه شخصی منه
اول از همه اقدام به خرید نمد کاپوت درجه بکنید که نمونش تو فروشگاه پدال هست و بعد نمد داشبورد فقط دقت کنید جنس اصلی باشه 
و بعد تعویض روغن موتور با بهران سوپر پیشتاز
تعویض روغن گیربکس با روغن الف .البته پیشنهاد من اسو اصلی که در فروشگاه هست من قبل از اشنایی با دوستان عوض کرده بودم البته الان راضی هستم
و اینکه از همه مهتر شمع خودرو هست که من از فروشگاه تهیه کردم شمع سوزنی اصلی بوش که کاملا مناسب تیبا هست دوستان من شمع های بسیاری خریدم از جاهای مختلف که یا تقلبی بودن یا شماره فنی اون ها با تیبا هماهنگ نبود و واقعا سر این مسئله گیج شده بودم و عملکرد بر عکسی داشت.اما بعد از تعویض شمع سوزنی بوش اصلی کاملا تغییرات رو احساس میکنید
البته این رو بگم هر شمع سوزنی مناسب تیبا نیست این شمعی که در فروشکاه هست نتیجه تحقیق و برسی دوستان بوده که کاملا با مشخصات فنی تیبا هماهنگ هست
افزایش ۴۰ درصدی شتاب
کاهش محسوس صدای موتور
و از همه مهم تر اگه رانندگی نرمال داشته باشید و با افزایش شتاب خودرو تون نحوه رانندگی تون تغییر نکنه کاهش ۱۵ درصدی سوخت رو براتون به همراه داره که فوق العاده هست 
و مزیت این شمع علاوه بر اینها عمر ۵ برابری اون در مقابل شمع های معمولیه
الان سایپا شمع بی نام و نشون تورچ چینی رو رو ماشین تیبا میزاره که واقعا به درد نخوره
من بعد تعویض تازه دارم از سواری ماشین و نرمی اون لذت میبرم 
امیدوارم توضیحاتم کمکی بکنه که لذت بیشتری از سواری ماشینتون ببرید و درست و بجا هزینه کنید
یا حق.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mhkamyar
سلام به شما اقا اشکان عزیز
خیلی ممنون از اینکه وقت گذاشتین و تجربه خودتون رو ذکر فرمودین.
محبت دارین و لطف دارین. بله برای شمع سوزنی دوستان قدیمی خاطرشون هست من چند ماه هی بهم میگفتن تهیه کردین یا نه ولی میگفتم دارم مشخصات شمع ها رو چک میکنم و بعد از انتخاب چند مدل ایده ال برای تیبا بررسی کردم که کدومش اصلی هاشو میشه تهیه کرد. همین مورد کپیش در بازار بود و یا خیلی مدلای دیگر.
حتی دوستی هم کپیشو گذاشته بودن که عملکرد خوبی نداشت.  دوستان زیادی بودن که مدتی برای خرید سری های بعدی حتی چند ماه منتظر بودن تا باز از واردکننده اصلیش رو تهیه کردیم. و بله از نظر کارکرد و نرمی و همین طور شتاب بهتر و صدای نرم موتور و مصرف بهینه تر (البته اگه نحوه رانندگی فرق نکنه و مشابه باشه ) و همچنین عمر خیلی بالاتر چند برابریشون میشه ذکر کرد.
به هرحال ممنون از شما دوست خوب
موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mhkamyar اشکان.برهانی
6 آذر 97
سلام وقت همگی بخیر
کسانی که تیبا2 تحویل شهریور 97 داشتن احتمالا تا الان دیگه دعوت نامه ها همه اومده باشه. اما یه سوال کسی هستن توی این یه چند روز ماشینش رو تحویل گرفته باشه؟
یه سوال دیگه موقع تحویل دعوت نامه مسئول سایپا گفت رنگ نقره ای رو شاید خیلی خیلی دیر تحویل بدن مثلا 70 روزه. (از روی تجربه اش گفت) ولی من رنگه دیگه ای دوست نداشتم همونو تایید کردم.
اینجا کسی هست که سالای قبل نقره ای ثبت نام کرده باشه؟ اگه هست در مورد تجربه اش در مورد زمان تحویلش توضیح بده. باتشکر
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام.ماشین من تیبا 2 نوک مدادیه صفر گرفتم رنگش انگار یه کم دون دون یا پوست پرتقالیه و مثل سفید صاف نیست؟ طبیعیه؟ شک کردم صافکاری نشده باشه؟ چطور متوجه بشم؟
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,851 918,799 2019-11-11، 07:58 PM
آخرین ارسال: p.salehi
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,127 2,212,655 2019-10-30، 07:33 AM
آخرین ارسال: hmm
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 55,416 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,242 12,178,668 2019-10-28، 05:29 PM
آخرین ارسال: edennvl
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,316 661,900 2019-10-19، 08:23 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 142,266 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 902,774 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,229,074 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,076 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 558,023 2019-05-14، 06:59 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان