سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک)
(2014-10-08، 06:19 PM)مهدی(7) نوشته است: خدمت تمام دوستان گلی که سر این تیبا2 اعصابامون خورد شد سلام و خدا قوت
من نزدیک به 2 ساعت هست ماشین رو تحویل گرفتم و به حرمت تمام زحمت هایی که تو این سایت کشیده شده ، اولین کارم ثبت احساسات و تجربیاتم در این دو ساعت برای دوستان خواهد بود.

اولا پیگیری رو از باربری انجام دادم و خیلی خوب کمکم کردند . صبح با اصلاع از حضور ماشین تو نمایندگی زنگ زدم که وقتی دید میدونم گفت عصر بیا ببر .
رفتارشون بسیار محترمانه بود. روغن رو چک کردم که بسیار شفاف بود و به سختی روی میله دیده میشد که شکر خدا کم نداشت و تا سطح F رسیده بود . بعد از اون مایه رادیات رو چک کردم که همون سبز خوشرنگی که دوستمون گفته بود دیدم، پر نبود اما از سطح آستانه هم پایین تر نبود .
تمام اطراف ماشین رو نگاه کردم هیچ مشکلی از خوردگی و رنگ نداشت . در نهایت وسایل رو چک کردم که کامل و مرتب بودن. مسئول نمایندگی گفت ماشینت دیروز عصر اومده و هر چقدر می خوای بررسیش کن.
خلاصه ماشین رو گرفتم و از نمایندگی اومدم بیرون . با ذکر این نکته که من قبلا پراید داشتم موارد ماشین رو میگم :
1. ماشین بسیار راحت استارت خورد و سریع و بی صدا روشن شد.
2. دنده ها راحت جا میرفتن و صدای خاصی هم نداشت
3. ماشین بدون لرزش بود اما کلاچ تنظیم نبود و گاهی ماشین ریپ کمی میزد و یبارم پشت چراغ قرمز و یه بارم تو دنده عقب ماشین خاموش شد
4. ماشین بسیااااااااااااااااااااار نرم بود، واقعا نرم طوری که من حس کردم از مگان پدرم نرم تره !!!
5. ضبط فلش خور نیست اما کیفیت باندها با توجه به ماشین قیلیم خوب و قابل قبوله .
6. کیفیت تریم و عقب کمه اما در رنج قیمت خودش و در محصولات داخلی خوبه
7. حس خیلی خوبی داره سواره باهاش البته هنوز برای راحتی صندلی هاش به نتیجه نرسیدم که قائدتا باید تنظیم بشن
8. ترمز من اصلا نمیگیره . خیلی پایینه و تا ته میبرم یکم میگیره که حس می کنم اون هم تنظیم نیست و مشکل خاصی نداره
9. شیشه عقب واقعا کوچیکه طوری که آدم خندش میگیره اما برای من که از آینه بغل تو دنده عقب استفاده می کنم مشکلی نبود Tongue
10. 4 در اصلی ریگلاژ نیستن اما در عقب و کاپوت خوب بودن
11. ماشین واقعا زیباست و حس خوبی میده رانندگی باهاش Big Grin
12. موقع رانندگی یه بوی سوختگی از چرخ جلو سمت راننده میاد که قائدتا از لنت باید باشه که نمیدونم از نوییشه یا اصطکاک داره با جایی
13. آمپر هم کمی فقط کمی از خط وسط رد شده بود کلا ولی من صدایی از روشن بودن فن نشنیدم

در کل از ماشین کاملا راضی هستم و حاضر نیستم با هیچ ماشین دیگه ای عوضش کنم . امیدوارم ماشین دوستان هم همینقدر بی دردسر باشن حتی بهتر از ماشین من . به زودی عکس های ماشین رو هم قرار میدم و تجربم رو از دزدگیری که نوید جان زحمتشو کشید .
بهترین ها نصیبتون Heart
یا علی

سلام به شما مهدی عزیز
خیلی خیلی ممنون از بیان خوب و توضیحات کامل و بسیار خوبتون .
و بیان نکات مختلف مثبت و منفی از دیدگاهتون به عنوان فردی که تازه گرفتین.
خدا رو شکر از ماشین راضی هستین و انشاالله که ماشین عالی نصیبتون شده باشه بعد از کلی انتظار.
روی کلیه موارد نظرتون رو گذاشتین و بسیار خوب بود.
در مورد دید عقب بله دید عقبش بسیار محدود هست.
به نظرم روی تیبا2 هم دوربین عقب میتونه یه مورد واجب و کمک کننده ی ویژه باشه.
اتفاقا چند دوست مختلف تیبا2یی حالا درخواست دوربین و یا ضبط تصویری 7 اینچ باکیفیت و یا یکی دو مورد مانیتور داده بودن که براشون بهترین مدل های باکیفیت ارسال شد و چند مورد انتخابشونم اعلام کردن و براشون در دست تهیه هست .

در مورد نرمی ماشین بله کلا تیبا از نظر نرمی واقعا ماشین نرمی هست.
البته ای کاش اون قطعات متفرقه توی کیفیت کمک ها رو نذارن و همیشه بهترین کیفیت قطعات قدیم رو میذاشتن.
اما مثلا دیده میشه تو نمایندگی ها کمکای چینی ایرانی بیکیفیتی بعضا دیده میشه که بعضا حتی مواردی بوده همون نو گذاشته طرف و همون نو خراب بوده.
حالا تو کمک عقب کره ای کیفیت عالی نبود
اما بعضا به خاطر همین افت کیفیت هایی که داده بودن تو قطعات یدکیشون .کمک جلو ی کره ای اصلی با کیفیت ضمانتی مطمئن توی فروشگاه با کمک دوستی ارائه شد.
همون بنده خدا اتفاقا ازون دوستان بود که اول رفته بود کمک گذاشته بود نو گذاشته بودن سایپا براش و همون اول مشکل داشت.

ای کاش این رویه رو اگر محدود دارن یا سعی و خطای هست نداشته باشن و برای همه مثل ماشینای قدیم بهترین کیفیت باشه همیشه
نه اینکه برا یکی یه چیز باشه و برا یه ماشین یه چیز دیگه. و یا قطعات یدکی رو کلا افت داده باشن و برا مردم زحمت درست کنن.

در مورد رگلاژ و اینا توی بخش راهکارها اگه مطالعه کنین قشنگ توضیح داده شده.
نظر من اینه خیلی مواردی که اونجا عنوان شده یا تاپیک تیبا یا تاپیکای دیگه توضیح داده شده خود فرد انجام بده.

چون به چشم خودم دیدم نمایندگی ای با سیستم مشت زدن داشت درب صندوق یه بنده خدا رو رگلاژ میکرد ...
بهش گفتم آقا اینجوری نیستا ... درب ماشینو داغون کردی تو ... باید اینکار کنی و ...
ولی چون مال دیگری بود ... ارزشی براش نداشت دیگه.

بگذریم.
ممنون از بیان تجربتون مهدی جان به بهترین وجه.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
دوستان عزیز مجدد سلام
تجربیات دو روز سواری گرفتن از این آهو رو هم خدمتتون بگم ، در حقیقت اصلاح تجربیات قبلیم :
1. اول از همه آمپر ماشین بالا نبود و من اشتباه کرده بودم چون گیج آمپر طوری مدرج شده که آدم ممکنه تو نگاه اول اشتباه کنه .
2. اون بوی سوختگی از سمت چرخ راننده خودش برطرف شد و دیگه بو نمیده .
3. ماشین گاهی موارد مخصوصا وقتی شیشه را پایین بالا میکنم افت قدرت داره که نشون از باطری داغونشه .
4. یه آچار استار خریدم (عکشم میزارم به زودی برای دوستان) که خودمو کشتم تونستم 3 تا در رو نسبتا ریگلاژ کنم اما یه در رو هر کاری کردم نشد که حس کردم شاید در تاب داشته باشه .
5. گاهی که ماشین بد کار می کنه و اصطلاحا کمی ریپ میزنه صدای موتور هم شنیده میشه .
6. هر کس دیده میگه چقدرررررر قشنگه Big Grin
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID p30kingg arash59
با سلام خدمت دوستان بزرگوار
بنده 33 کیلومتر با ماشینم رانندگی کردم و تو این مسافت کوتاه تجربیاتمو براتون مینویسم ، ماشین قبلی من سمند ای اف 7 بود .
1-اولین چیزی که نظرمو جلب کرد مسلط بودن و بالا بودن صندلیش بود که در مقایسه با سمند واقعا دید مناسب تر و رانندگی مسلط تری داره
2-با توجه به اینکه قبلا تو کلاس 1300 رانندگی کردم یکم این ماشین رو مورد عنایت قرار دادم و پایداریش رو تست کردم،طبیعی هست چون ماشین آب بندی نشده میتونه عملکرد بهتری داشته باشه ، بر خلاف پراید که در تعویض دنده در دور بالای موتور گیج میشه این ماشین اصلا گیجی و کشیدن به طرفین نداشت.
در سرعت بالای 100 ماشین کاملا تحت کنترل بود (با توجه به اینکه باد میومد)
سیستم تعلیق در روی دست انداز ها و سر پیچ به خوبی عمل کرد.
3-دنده صفت جا میره و بعضی وقتا نیاز به کمی گاز دادن داره که منتظرم از آب بندی خارج بشه روغن واسکازین رو عوض کنم.
4-نمای ماشین از نزدبک قشنگه اما از فاصله دور و از بغل به قول دوستم مثل موش دم بریده میمونه !
5-جاگیری راننده روی صندلی مناسبه (از سمند خیلی بهتره) و کیلومتر قشنگی داره
6-به گازش هنوز عادت نکردم ، من عادت دارم اول کلاچ و آروم ول کنم بعد گاز بدم که با این ماشین خاموش میشه و اول باید گاز بدی
7-آینه ها دید خوبی دارن ، در مورد دید عقب دوستان میتونن سر صندلی های عقب رو بیارن پایین تا دیدشون بهتر بشه اگه بالا باشه علنا هیچی معلوم نیس !
8-در مورد صدای ریزی که میده،احتمالا نوید جان در جریان باشن قبلا تو تاپیک ثبت نام عرض کردم ، یکی از صداها مانند فیلر هست وقتی گاز میدم صدا میده، وقتی دستمو میزارم رو دنده صداش بیشتر میشه (خیلی رو اعصابمه) به محض اینکه پلاک اومد همین صدا رو برطرف می کنم.

ایشالا در آینده که بیشتر رانندگی کردم اگر مطلبی بود دوستان عزیز رو در جریان میزام.
پاسخ
بازم سلام
خیلی از دوستان می گفتن صدای زوزه باد تو ماشین میاد
من وقتی اون دکمه تهویه داخلی رو میزنم این صدا به گوش میرسه و وقتی خاموشش می کنم صدا قطع میشه . پس صدای زوزه باد ماشین اون دوستان هم ممکنه از این قسمت بوده باشه .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID ali.ahmadi mohamad86
سلام به شما
وقت بخیر
البته این بخش بیشتر بحث تجربه و دیدگاه اولیه از تیبا 2 هست.
در مورد اون صدا تو بخش راهکارها مفصل صحبت شده.
یه بخشی ممکنه بابت هوای در جریان در سیستم تهویه باشه که اگه تهویه داخلی روشن بشه اون بخش رفع بشه.
اما بحث اصلی از یه جای دیگه آب میخوره.
یه صدای زوزه بادی هست که از سمت آیینه اگرد میاد.
خودروی من هم داشت. تا زمانی که پک آیینه برقی رو نصب کردم و اون قسمت کلا پلمپ شد.
حالا نمیدونم مثلا سایپا در نصب ایینه بی دقتی کرده بود که با باز و بست حین کارم رفع شد.
یا چون قسمت کنترل ایینه بعد نصب آیینه برقی پلمپ فابریک شد این صدا رفع شد.
اینو نمیدونم.
اما این مورد رو از چند دوست دیگه که این پکو براشئون فرستادیم پرسیدم.
بعد نصب عنوان کردن مورد اونا نیز رفع شده بوده.
والا هر 2 مورد محتمل هست ...هم ممکنه سایپا در نصب ایینه بی دقتی کرده باشه و هم ممکنه برا خاطر برقی شدن و پلمپ ایینه این مورد حذف شده.
این اون صدای زوزه بادی بود که اصلا ارتباطی به اینکه تهویه روشن باشه یا خاموش نداشت.
و از سمت شاگرد این صدا به گوش میرسید.
خودروی من همیشه تهویه اش هم روشن بود و الانم عموما روشنه. ولی این صدا رو اوایل داشت.
بعد نصب پک ایینه برقی این مورد رفع شد.
حالا اینکه کدوم یکی ازین 2 عامل که بالا گفتم باعث رفعش شد دقیق نمیدونم.
ولی مشکلش ازون حدود 3 سال پیش دیگه رفع شد.
اگه دوستان این صدا رو منظورشون باشه ارتباطی به تهویه نداره.
اینکه حالا در حرکت تهویه هوا از داخلش عبور کنه و صدایی بده یا نده بحث دیگه ای هست.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام یه مشکلی من دارم اینه که وقتی فرمونو تا ته میچرخونم به ته که میرسه جیر جیر میکنه البته خیلی صداش بلنده.به چپو راستم فرقی نمیکنه این از چیه؟
یکی از ایرادای این ماشین شعاع زیاد دور زدنه که در مقایسه با پراید کره ای که قبلا داشتم و تو کوچکترین جاها یه فرمون میچرخیدم با این باید 2 فرمون چرخید.
پاسخ
تشکر شده توسط : mahdi.irani reza-tiba2
سلام و عرض وقت بخیر
میلاد عزیز اول اینکه این قسمت اسم تاپیک مشخص هست.
تاپیک تجربه اولیه با تیبا2
قرار هست در این محل تجربه اولیه ی دوستی که برای اولین بار پشت این ماشین میشینه از تجربه و دیدگاه و نظرش در استفاده ی اولیه اش با این ماشین بنویسه و نکاتی که احساس کرده رو بنویسه.
صحبت شما در تاپیک مشکلات و راهکارها و یا تاپیک خود تیبا 2 مناسب تر بود اگر ذکر میکردید.
لطفا در این موارد و درج سوال در بخش مربوطه دقت بفرمایید.
چراکه باعث میشه دوستانی که بعدها اضافه میشن دعاشو به شما هم بکنن که وقتی تاپیک مربوطه رو ورق میزنن پاسخ سوالشون رو پیدا میکنن.

اما به خاطر اینکه پاسخ رو مختصر عرض کردم باشم چون در محل مربوطه نیست خدمتتون عرض کنم:

اینکه در منتها الیه چپ و راست فرمان قرار بگیره بیشترین فشار به سیستم پمپ هیدرولیک وارد میشه.اگه حتی دفترچه خودرو رو هم نگاه کنید در خودروها قید شده که در این نقطه طولانی مدت مکث نشه. بیشترین فشار به سیستم فرمان میاد و پمپ ... و نباید قفل فرمان طولانی بمونه.
مفصل شده ی این مطلب و چرا و چرایی و چگونگیش در تاپیک اصلی تیبا و قسمت راهکارها اگه جست و جو بفرمایین صحبت شده
----------------
در مورد شعاع چرخش نیز یه دلیل داره که به دلیل تغییری که در طراحی محورها هست شعاع چرخش تیبا یه مقداری بیشترک هست. البته در خصوص ابعاد از پراید بلند تر هم هست تیبا. اما شعاع گردش تیبا یه مقدار بیشتر هست بنا به مساله ای که در طراحی محورها هست.
در مورد این مساله در تاپیک تیبا صحبت شده که چه مساله ای هست و هدف از آن چه بوده است.
مورد مثبتی هست و نقش های مثبتی داره که این مورد نیز ملموس هست در تفاوت پایداری و ایمنی تیبا و پراید در شرایط خاص ... اما خوب همین مساله یه مقداری شعاع گردش رو بیشتر کرده.
چون این مساله زیاد ارتباط به این تاپیک نداره بیش ازین نمیپردازم بهش.
میتونید تاپیک تیبا و زیرشاخه های مربوط رو مطالعه بفرمایید تا توضیح بیشتر رو مشاهده بفرمایید.
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
سلام به همگی
من امروز تیبا 2 خودم رو تحویل گرفتم . رو لاستیکش نوشته ویتور گالکسی نمی دونم مال کجاست فک کنم چینیه. اگه کسی می دونه لاستیکش خوبه یا نه بهم بگه اگه خوب نیست برم لاستیک کره ای ببندم.
تازه ضبطشم از شانس من فلش خور نیس. دید عقبش یه کم محدوده فک کنم دوربین دنده عقب رو پلاکی مشکل رو حل می کنه. دید آینه بغلش کافی و مناسبه. سه تا از درهاش خوب بسته نمی شه. کفی ماشین فقط موکت هستش از کفی لاستیکی خبری نیس. تازه آنتنم کسری داشت که گفتن بعدا رسید بهتون می دیم. فرمونش خیلی نرمه ولی دور فرمون یک خورده کمه. در کل ماشین خوش ساختیه درب عقبشم خیلی با کلاس از آب در اومده. با ریموتش راحت میشه کار کرد درب عقبش (درب پنجم) کمی نیاز به مکث بیشتر روی ریموت داره. صندوق عقبشم خوبه جاداره در واقع اصلا فکرشو نمی کردم. در کل راضیم از انتخابم هنوز پلاک ندارم و نمی تونم بیشتر از سواری ماشین بگم. در ضمن همراه ماشین دفترچه راهنما تیبا2، یه آچار چرخ، جک، مثلث هشدار و دفترچه راهنمای ضبط بود. به امید خدا بعدا که پلاک گرفتم در مورد سواریش می نویسم.
امیدوارم همه زودتر ماشینشون رو تحویل بگیرن
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Saeeds p30kingg مهدی(7)
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
اول اینکه انشاالله مبارک باشه.
امیدوارم یه ماشین عالی نصیبتون شده باشه.
و ممنون از بیان تجربه اولیتون در این بخش.
حالا موارد دیگری نیز بود در تاپیک تیبا 2 میتونین بیان بفرمایین یا تاپیکای زیرشاخه موضوعی مربوط.
فرصتم فرمودین در بخش گالری تصاویر تیبا2 تصاویری از ماشین تهیه کنین و بذارین خالی از لطف نیست به عنوان شیرینی تحویل Smile

در مورد فرمایشاتون عرض کنم چند مورد ...
عرض کنم این روکش های زیرپا رو سایپا برا تیبا هم در همون اولین مدلا که اومد لاستیک نذاشتن .
یه موارد پارچه ای گذاشتن.
دلیلشم این بود که تیبا در اون زمان شدیدا برای اعلام اینکه خودروی سبز و دوستدار محیط زیست باشه روش مانور میدادن.
و استدلالشون این بود که مثلا در کفی ها و مواردی ازین دست مواد زیسن تخریب پذیر گذاشتیم که اینا هم در کنار الایندگی کمتر که اون زمان تیبا یورو 3 داشت و ماشینای دیگه ماشینای متداول ایران یورو 2 بودن . اینم آپشن کمکی بود که این عنوان رو برا خودشون بگیرن .

خلاصه این قضیه ازون جا هست.
------------------
رگلاژ درب ها کار خیلی راحتی هست .اینجور چیزای خرده ریزه موقع تحویل ماشینا ممکنه باشه.
تو تاپیک راهکارها و تاپیک تیبا مکرر توضیح و آموزششم گذاشتیم.
یه جست و جو بکنین میتونین خودتون راحت رگلاز کنین.
در بخش راهکارها کامل گفته شده.
---------------------
حالا این ضبطاشون فلش دار و بی فلش همچین کیفیتی نداره و متاسفانه سایپا تو آپشن های مکمل خیلی بد کار میکنه.
زیاد حالا بابت فلشش نمیشه زیاد چیزی گفت. از نظر کیفیتی اینا دنبال ارزونین.
حتی رو ماشین تیبا ex وقتی با کلی هزینه بالاتر بیکیفیت ترین اپشنا رو از نظر قطعات میرن میذارن
دیگه برا ضبط ماشین معمولی نمیشه انتظار زیاد داشت.
خیلی از دوستان تیبا 2 یی در فروشگاه حالا در کنار روکش صندلی فابریک تیبا2 و موارد اپشن هیا درخواستیشون عموما سیستم تصویری و دوربین عقب رو درخواست داده بودن.
یه مقداری خوب دید عقب ماشین محدود هست.
خود تیبا هم محدوده.حالا تیبا2 بیشتر
--------------------
در مورد صندوق عقب و فضاش چندین ماه قبل زمانی که اصلا خبری از تحویل و دعوت نامه و حتی قیمتشم نبود
به خاطر درخواست های دوستان منتظر تیبا 2 یی چند ماهی مکرر پیگیر وضعیت تولید و داستاناش بودیم با کمک یکی از بچه های تیبادار سایت که شاغل در سایپا هستن.
اون زمانا اول سال تو فروردین عکسای باکیفیت از صندوق عقب تیبا2 و فضای داخلش و موارد کیفیتیش برامون فرستادن.
که تصاویرو گذاشتم تو انجمن.
خوب انتظار از ماشین هاچ بک نمیشه اندازه سدان باشه.
ولی یه ذره صندوقش از 206 بزرگ تره در حد 2 3 لیتر.
-------------------
در مورد ریموت . ریموت 206 تیپ 2 هست البته نه اصلیش و کپی ایرانیش هست.
رو تیبا هم همین هست.
خوب حالا کیفیتی زیاد باکیفیت و خوب نیست و. کاش بهتر کار میکردن.

بازم خدمتتون تبریک میگم
سلامت باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : milad.moshfeghi mahdi.irani feroun ali.ahmadi
سلام به همگی
نوید جان بالاخره ماشینو تحویل گرفتم.
من قبلا پراید داشتم و انصافا ماشین نرم و خوبی بود راضی بودم در حد خودش. تجربه الانم با مقایسه با پراید میگم البته یه نیم نگاهی هم به دوو سییلو که گاهی پشتش میشینم دارم.
1-صدای استارت خوردن ماشین خیلی آرومه و داخل نمیاد و حس خوبی میده انگار یه موتور قوی پشتشه.
2-دنده ها در روز اول تحویل 1 و 2 و عقب کمی سفت بود ولی امروز کمی نرم تر بود در کل بدک نیست.
3-صدای موتور تو حالت کم گاز حرف نداره و کاملا بی صداست. ولی موقع گاز دادن صدا میده ولی صداش قدرت داره صدای ناله نمیده مثل پراید.
4- تو سرعت 70-80 که دنده 4 و یا 5 میری تفاوت قدرتی کمی نسبت به پراید داره ولی دنده 1 تا 4 پرقدرت هستن مثل 206
5- هندلینگ و صندلی بسیار خوبه
6- صدای بیرون از اتاق و موتور بسیار کم به داخل منتقل میشه. ناچیزه یا هیچه از نظر من
7- یه صداهای عجیبی گه گاه میده از سمت موتور مثل قر قر البته خیلی کم و خفیف. فعلا نمیدونم از چیه.
8- تاقچه عقب صدا نداره ولی احتمال زیاد در آینده به لقی می افته به علت کیفیت ضعیفش، صندلی عقب هم همینطور
9-رادیو پخشش usb نداره متاسفانه و بسیار بیکیفیت هست و باندها افتضاحن به هیچ وجه راضی نیستم نداشت کلا سنگینتر بود. پرایدی که مدل 87 بود اینقدر خوب بود که واقعا نیازی به باند و سیستم نداشت. خیلی خوب بود
10- لاستیک ها کویر بود. راستی من آچار و ابزار ندیدم تو دفترچه هم قید نشده بود.
11-روی بدنه پولیش مونده و خشک شده فک کنم با پولیش پاک بشه. در کل کیفیت مونتاژ و قطعات افتضاحه. حیف این ماشین که میتونست خیلی خوب از آب دربیاد.
در کل بد نیست حس خوبی داره رانندگی باهاش ولی به این قیمت اصلا نمی ارزه. از طرفی انتخاب دیگری نیست متاسفانه. وقتی رقابت نباشه مشتری مجبور به تحمل این محصولات میشه و حق انتخاب نداره

نوید جان ممنون این مدت خیلی زحمت کشیدی برای من و بقیه دوستان. ایشالا موفق باشی. حتما یه سری خرید دارم از فروشگاه کم کم سفارش میدم. Smile
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID feroun مهدی(7) p30kingg

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,116 2,165,796 2019-09-12، 07:29 AM
آخرین ارسال: amijon57
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,237 11,946,758 2019-09-02، 09:02 PM
آخرین ارسال: DariushGreat
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,211,658 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 139,312 2019-08-09، 05:34 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 888,975 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 650,644 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 901,855 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,862 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 552,762 2019-05-14، 06:59 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,279,024 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان