سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک)
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم اولا باید بررسی بشه که احیانا چراغ صندوقی ... چراغ جایی روشن نمونده باشه.
چون اگه بابت اون باشه شما باتری نو هم بخری در جا خرابش میکنه.
روشن موندن چراغ باتری خوب و خراب سرش نمیشه.
این ازین نکته.
دوم اینکه باتری تیبا از پراید قوی تر و آمپر بالاتره .
ولی خوب کیفیتش اسیدی هست و برند باکیفیتی هم نیست.
یه مقدار شانسیه
ممکنه خوب در بیاد و شانس بگیره و 2 3 سالم کار کنه . البته باتری اسیدی رسیدگی هم میخواد.
ولی ممکنم هست همون چند ماه اول خراب بشه.
خیلی دوستان بودن کمتر از 1 سال خراب شده.
-------------------
در مورد اینکه اگه فرد بخواد باتری اتمی بگیره ...
یه حساب 2 2 تا 4 تاس ... من در تاپیک تیبا اخیرا همین حساب کتابشو نوشتم در پاسخ دوستی.
بخونین در این صفحه : لینک

اگه یکی بخواد باتری نو ماشینو قیمت باتری کهنه برداره معلومه نمی ارزه.
اما بگم اگه باتری شما الان خراب باشه طبق گارانتی عوضش میکنن.
اما یکی عین همین بهتون میدن.
اگه رفتین و باتری که داخلش آب اسید نیست میخواستن بهتون بدن.
من توصیه میکنم قبل ریختن اب اسید باتریه رو بگیرین و ببرین بیرون با یه اتمی خوب عوض کنین.
اتمی هم 55 امپر خوب کره ای باشه کفایت داره.میشه 60 62 هم انداخت.یه ذره بلند تر هستن.
ولی همون 55 اتمی کفایت داره.
-------------
برای روکش صندلی تیبا 2 این تولیدی که برای روکش تیبا روکش های چرمی خیلی باکیفیتی بافروشگاه همکاری کردیم باهاش باهاش صحبت کردم.
برا تیبا 2 هم گفت برای عقبش گفت الگوش مشابه یکی از ماشینای دیگه بوده . و چیزی که به من گفت ، گفت روی تیبا 2 هم نصب کردیم و قشنگ شده.
البته چون تولید کننده هستن سریع تغییر میدن روکش رو.
حالا دوستانی که توی فروشگاه درخواست دادن باز اطلاعات بیشتر خواهم گرفت و به اون دوست اطلاع خواهم داد.
-----------------------
دزدگیر البته الان پی ال سی هم تقلبیش اومده مثل مجیکار و برندای دیگه.
تقلبیش هست کیتش بیکفیت و ریموتاشم کپی هست.
ولی مورد خوبی هست اصلیش.
برای خیلی دوستان تیبایی از طریق فروشگاه پدال درخواست داده بودن حالا یا عمومی و یا موردی از وارد کننده گرفته شده و براش با سوکت فابریک یا احیانا سنسور اولتراسونیک ارسال شده.
دزدگیر باکیفیت و خوب و با برد بالایی هست اصلیش.
من الان خودم 2 2.5 ساله دارمش.
چند گروه عمومی اون زمان با هم خریدیم.
بعدشم همین طور مداوم دوستان زیادی حالا مدلای جدید ترش رو براشون از طریق همین وارد کننده مستقیم تهیه کردیم.
چون وارد کننده مستقیم هست هر سری مدل جدیدش بیاد اونو هم سریع میارن.

در مورد پدال اگر تنظیم نباشد سیم گاز ...اگه واقعا تنظیم نباشد میتونن بررسی کنن.
ولی بعید میدونم مشکلی باشه.
مشکلی بود توی سرویس میتونین بگین چک بشه.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : reza-tiba2 mohamad86 mahdi.irani
سلام بالاخره بعد از یک سالو 14 روز تیبا 2 نوک مدادی رو تحویل گرفتم
کلا خوشم اومد و بهش می ارزه اما دقیق تر بخوام بگم چیزایی که برام جالب بود اینا بودن:
1. کمک ها واقعا قوی ونرم هستن حتی به جرات میتونم بگم از 206 که پدرم دارن وmvm315 که برادرم داره نرمتره
2.کلاج ترمز وفرمون نرم بود وکلا سواری نرمی داره
3.صدای موتور اذیتم نکرد و به نظرم طبیعی بود
4.کلید صندوق پرانی که روی سوییچ هست خیلی خوبه
5.چراغ عقب وقتی ترمز میگیری خیلی قشنگتر میشه مخصوصا تو شب
6.صدای ترمز دستی نرم قشنگ بود
7.( من قبلا تیبا سدان هم سوار نشده بودم) رنگ چراغ پشت صفحه کیلومتر و ساعت رو داشبورد زیبا بود
8.کولرش خیلی خنک بود
9.یازده کیلومتر راه رفته بود
10.پخش فلش خور هست ولاستیک یزدوروغن فول بود
11.صندلی ها احساس راحتی رو به آدم میدن
12.شتابشم عالیه البته من زیاد گاز ندادم
واماچیزایی که اذیت میکرد:
1.درها ریگلاژ میخواد، صدای بسته شدن درارو دوست ندارم و این خیلی برام مهمه به نظر من در ماشین باید صدای در یخچال بده نه صدای در کمد این مثه کمده
2.بانداش تعطیل واقعا ضعیفه اولین کاری که فردا.میکنم یه جفت باند میخرم و 40 % شیشه رو دودی میکنم
3.روی ماشین یه وجب خاک بود
4. پارکینگ نمایندگی مسقف نبود
5.هیچی بنزین نداشت
6.دنده یکش بد جا میرفت یعنی اگه اول گاز میدادی بعد میزدی تو دنده صدای هویج میداد
فعلا همینا زیاد باهاش رانندگی نکردم
سلام ممنون از راهنمایت
چشم میشورمش حتما فردا آپ میکنم عکساشو
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID مهدی(7) rokhsarak mohamad86
سلام به شما دوست گل مملی عزیز
خیلی خیلی مبارک باشه
بالاخره از انتظار خارج شدین.
مبارک باشه.
مواردی که گفتین رو کامل خوندم.
ممنون که محبت کردین و تجربه اولیه رو خیلی خوب و کامل و مختصر و مفید به عنوان فردی که تازه پشت ماشین نشسته شرح دادین مثل سایر دوستان.

فقط چند نکته در صحبتا دیدم که لازم بود عرض کنم :

اولا یه نکته جدی که اگه رعایت نشه قطعا اسیب جدی و خرج جدی پاتون درست میکنه عدم رعایتش.
اینکه ماشین گاز بدی و بعد در حین گاز دادن دنده عوض کنی توی هر ماشینی یه حرکت کاملا پر ضرر و ایجاد کننده ی فرسایش شدید هست.
هم صفحه کلاج صاف میشه و هم اون صدای قیژ قیژ دقیقا صدای خورد شدن و اسیب چرخ دنده های گریبوکس هست.
اصلا این کار کار درستی نیست.
حالا دنده سفت باشه و نرم نباشه یه بخشیش برا کیفیت واسکازین شرکت هست که در تاپیک های تیبا و زیرشاخه های مربوط واسکازین باکیفیت و خوب معرفی شده.
بعد 5000 میتونین تعویض کنین.
اما احتمال قوی با توجه به فصل فعلی احتمال مشکل ازین جهت خودشو زیاد خودنمایی نخواهد کرد .هرچند به هر تقدیر کیفیت واسکازین هم روی حفاظت و هم عملکرد اثر داره.
اما احتمال زیاد کلاج شما نیاز به رگلاز داشته باشه که توی سرویس براتون رگلاژش میکنن در صورت نیاز.
اما بازم اینو ذکر میکنم که اگرم تنظیم نباشه فرد باید توجه بیشتری در هنگام دنده دادن بکنه.
قطعا عدم کار درست از عمر صفحه کلاجی که مدت ها باید کار کنه هم خواهد کاست.
به گریبوکسم اسیب میزنه.

و مواردی مثل اینکه حالا ماشین پرخاک باشه خوب درسته نمود خوبی نداره ولی خوب بعضا اینقدرا مشتری مداریشون قوی نشده ...
یا درباش رگلاژ نباشه موارد ریز و جزئی هستن که در تاپیک راهکارها هم برای موارد مثل این و موارد مفصل تر توضیح کامل قید شده. خود فرد میتونه راحت انجام بده.

در مورد باندا به نظرم با توجه به عکسایی که دیدیم ظاهر باندای عقبش که بیکیفیت تر هست به صورت مشهود نسبت به سدان.
ولی خوب زیاد نمیشه از باند یا پخش سایپا انتظار پخش و باند حرفه ای داشت.
ولی توی تیبای من نسبت به پژوی قبلم کیفیت و همچنین قدرت صدا رو بهتر دیدم.

انشاالله مبارکتون باشه

فرصت کردین بعد شستن ماشین حتما عکسای باکیفیت و خوبی از زوایای مختلف برای دوستان بذارین خیلی خوب خواهد بود.
هم در تاپیک تیبا 2 و هم گالری تصاویر تیبا 2 میتونین بذارین.
ممنون

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86 mahdi.irani reza-tiba2 ali.ahmadi
خوب دیروز رفتم ماشین دوم رو که سفید بود از اداره تحویل سایپا تخویل گرفتم
هنوز 2 کیلومتر نرفته بودم بود که یهو ماشین ریپ زد و خاموش شد !! شانس اوردم که توی لاین کندرو بودم !
ماشین رو زدم کنار و هرچی استارت زدم روشن نشد یعنی تا پشت آمپر برق می امد اما استارت نمیخورد
یه ده دقیقه گذشت و دوباره استارت زدم ایندفته به زور گاز دادن روشن شد و دوباره راه افتادم
ده دقیقه بعد دوبار همون جوری شد و خاموش شد و دوباره همون برنامه رو پیاده کردم تا روشن شد
خلاصه با سلام و صلوات ماشین رو به مقصد رسوندم
البته تیبا 2 آبی اطلسی قبلیم هم بعد از چند روز خواییدن توی پارکینگ به کمک کابل باطری به باطری و کمک همسایه روشن شد !
ظیطی که روش گذاشتن مال سال 90 شرکت موج هست و فلش هم نمیخوره !!
به نظرتون مال باطریه یا پمپ بنزین؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mahdi.irani
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض کنم البته اینجا بیشتر هدفش موارد تجربه ی فرد و موارد مثبت و منفی که فرد در دید اول با خودرو تجربه میکنه در استفاده ی اول منظور هست.
موارد مشکل احتمالی و راهکارها در تاپیک مشکلات و راهکارها مورد بحث هست .

البته عرض کنم سایپا باتری که میذاره کاملا شانسی و باتری اسیدی و جزو موارد بیکیفیت هست خوب به نسبت.
شانسی هست.
ممکنه یکی خوب در بیاد و عمرشو بکنه کجدار مریض .
اما ازون طرفم ممکنه بد در بیاد و همون اول طرفو بذاره.
دوستان زیادی بودن همون اوایل باتریه جواب کرده.

البته اینم بگم ممکنه چراغی چیزی مثل چراغ صندوق و ... روشن باشه و خوب باتریه خالی بشه.
یا ماشین مدتی خوابیده باشه و اصلا شارژ نباشه باتریه ... برا اینا هم ممکنه باشه.

ماشین قبلیتون که قطعا مشکل باتری داشته و از باتری به باتری روشن شدنش مشخصه ...
حالا ممکنه شارژ نبوده ...
هرچند کیفیت باتری شرکتم اصلا خوب نیست.
-------------------
در در خصوص ماشینی که شما گفتید دیروز گرفتید.
بایستی بره نمایندگی و دیاگ بخوره.
تا بررسی بشه ارور و مشکلش چه چیز هست.
اول از نظر ارور و مشکلات با دیاگ بررسی بشه.
یه درصد سنسوری و موردی مشکل داشته باشه قطعا ماشین تنظیم کار ننیکنه.
در کنار اون پمپ بنزین نیز خراب باشه قطعا ماشین درست کار نمیکنه.
باتری هم اگه ضعف داشته باشه و تخلیه باشه مشکل خواهد داشت.
نمیشه بررسی نکرده حرفی زد.
میبایست مراجعه بشه نمایندگی خوب مخصوص تیبا و دیاگ بزنن و درست بررسی کنن ماشینو.
موفق باشید

راستی تونستید بعد از اینکه سرتون خلوت شد و مشکلتون نیز حل شد
چند تصویر برای دوستان در تاپیک تیبا 2 و همین طور گالری تصاویر قرار بدین.
البته فکر کنم قبلا صحبت تجربه اولیه تون با تیبا 2 رو درج فرموده بودین شما در این تاپیک.
حالا احیانا مواردی و سوالی از جانب مشکلاتی داشتید در تاپیک زیرشاخه ی مربوطه یعنی تاپیک زیرشاخه مشکلات و راهکارها یا زیرشاخه های مربوط میتونین بفرمایین.
که بعدا برای دوستان هم قابل استفاده باشه.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86 mahdi.irani reza-tiba2 ali.ahmadi
سلام دوستان
نکات مثبت رو دوستان گفتن اما بشنوید از تیبا 2 من
1-هنگام حرکت اولیه با لرزش شروع به حرکت میکنه
2-درب های عقب مثل پیکان 57 باید با تمام قدرت ببندی تا بسته بشه(با آچار t40 ستارهای ریگلاژ کردم فایده نداشت احتیاج به جفت گیری داره)
3-از درب عقب آب به داخل نفوذ میکنه
4-زهوار پلاستیکی بیرون شیشه درب عقب سمت شاگرد از شیشه فاصله داره و آب مستقیم وارد رودری ماشین میشه
5-ضبط ماشین روز دوم دیگه روشن نشد(فیوزای ماشین رو چک کردم سالم بود سکن ها رو که روشن میکنم برق میاد تو کلیدای ضبط و چراغاش روشن میشه ولی مانیتورش روشن نمیشه)
6-سوت ممتد و ریزی که هنگام گاز دادن به ماشین از گیربکس میشنوی
7-چند تا ایراد کوچک دیگه مثل شکستن ضامن بالشتک پشت سر راننده و چند تا خار پلاستیکی اضافه که تو ماشین افتاده نمیدونم از کجا افتاده
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام به شما آرش عزیز
وقت شما بخیر
ببینین مواردی که مطرح کردین بعضا موارد خیلی ساده و پیش پا افتاده ای میتونه عاملش باشه که حالا ممکنه نه تنها تو تبا2
بلکه ممکنه تو این صنعت کشورمون با خودروهای تولید داخل 40 50 تومنی هم مواردی ازین دست رو فرد داشته باشه.

یه مقدار بایستی فرد دید فنی داشته باشه و یا اول ماشین به ماشین برسه.
همین رگلاژ درب ... من دوستم 206 اس دی هم گرفت کلا مشکل شدید داشت و حالا اینکه یه چیز ساده هست.
بعضا ممکنه اوایل تحویل خودرو مواردی دیگری هم باشه که با یه بازدید و چکاپ و بررسی ساده مرتفع بشه.
همیشه در تاپیک تیبا ...تاپیک راهکارها ..... تاپیک مواردی که در هنگام تحویل باید رعایت شود

در همه قسمتا به سرویس ها و بازدید ها و چکاپ های همون اولیه تاکید زیاد کردیم.
و واقعا میتونه مثمر ثمر و مفید باشه.
و عدم انجامشون هم میتونه برای فرد مشکل ساز بشه.
مواردی بوده که مثلا روغن موتور تیبای دوستی 1 2 لیتر کسر داشته !!!!
شما دیگه خودت حساب کن اگه اون فرد همین چکاپ ساده رو هنگام تحویل نمیکرد ... چه میشد ؟؟؟؟
مواردی بوده ماشین بالانس نبوده یا مثلا رینگی مشکل داشته و بدون چکاپ بستنش رو ماشین فرد.
ماشین خودم یه رینگش مشکل داشت که همون صفر که بردم بالانس فهمیدم تست نکردن و مشکل داشته و بالانسا هم درست نبوده.
همون اول رینگه رو با نو عوض کردم.اگه من چک نمیکردم تایرمو داغون میتونست بکنه.
یا بالانس نبودن هم همین طور.
بازدید های دیگه و چکاپ های دیگه ....
تو هر ماشینی بدو تحویل لازمه ...مطمئن باشین تو کشور ما با توجه به اینکه کنترل نهایی خودرو رو ساده میگیرن.
اگه هرچی بگیری و اول تحویل چکاپ و بازدید خوبی انجام ندی و به ماشین نرسی برات مشکل ممکنه پیش بیاد

این ازین مقدمه .... با این مقدمه میرم مورد به مورد موارد صحبت شما رو پاسخ میدم.
هرچند اکثرا واقعا موارد ساده ای هست که به راحتی قابل رفع هست و واقعا مشکل حاد و شدیدی که بخواد فرد ناراحت کنه خودشو به حساب نمیاد.
-------------------------------------------------
درب های ماشین بعضی موارد ممکنه رگلاژشون رو خوب بها بدن و انجام بدن در شرکت ولی بعضا ممکنه نه نیاز به کمی زمان گذاشتن و رگلاژ داشته باشه.
تاپیک راهکارها رو ببینید.
دیگه واقعا این مورد چیزی نیست که فرد بگه مشکل و ...
اموزش تصویریشم بعضا در اون تاپیک گذاشته شده برای اینکهخود دوستان راحت بتونن انجام بدن.
سایپا حتی ممکنه یه گریس و روغن به قفلا نزنه ... کما اینکه نمیزنه ...!!
ماشین خود من درب عقبش رگلاژ نبود اما جلو خوب بود.
سایپا نبردم ... خودم هم همه قفلا رو گریس و روغن زدم.
هم اینکه خودم رگلاژ کردم.
ببینید این خیلی خیلی ساده هست ......
اگه ذره ای اینور اونور بشه ...
بیرون تر باشه درب کیپ نمیشه ... و اب ممکنه نفوذ کنه.
بیش از حد ازون طرف رگلاژ نباشه درب بد بسته میشه.

من حس میکنم یا شما زمان خوبی نذاشتید برای این مساله و یا کار رو درست انجام ندادید ...
اگه خودتون هم نمیتونین میتونین به نمایندگی مراجعه کنین حالا احتمالا سرویس اولیه براتون رفعش میکنن.
کار خاصی نداره ولی فرد اگه ذهنیت اینو داشته باشه که نه دیگه ماشین من که ساخته شده فرق داره ...
درباش همین مدلیه !!! کلا اینجوری هست که درباش بد بسته بشه !!!!
اگه این ذهنیتو کسی داشته باشه آب از آب تکون نمیخوره .... و هیچی هم عوض نمیشه.
وگرنه فرد اگهکمی زمان بذاره خودشم راحت میتونه اینو رفع کنه.
اما اگه توانایی و این صبر و وقت گذاشتن رو ندارین ببرید نمایندگی براتون رفعش میکنن توی سرویس.

دقیقا مورد 2 که مطرح کردین هم عاملش همین هست !.... یعنی درب حالا یا بالانس نبوده و یا شما با بیرون کشیدن بیش از حد قسمت رگلاژ ...بیش از حد درب رو از رگلاژ و طراز خارج کردید ...
و در حقیقت احتمال داره برای این بر هم زدن رگلاژ توسط شما آب نفوذ میکرده باشه.
یا اینکه نه از اول هم همین طور بوده و رگلاژ نیست که باید رگلاژ بشه.
عامل این 2 مورد دقیقا یه چیز هست . اصلا هم چیز پیچیده ای نیست.
90 درصد از همین رگلاژ قسمت قفل هست و تنظیم اون ...
و 90 درصد با رگلاژ صحیح و درست و گریس و روغن خوردن قفلا روان میشه.
اما اگر بررسی شد و خود درب بالانس نصب نشده بود اونم کاری نداره.
خود شرکت براتون سر 5 دقیقه طرازش میکنن.
ولی میگم این مورد بعید هست ....
90 درصد همون رگلاژ هست.
حالا اگه خودتون نمیتونین خود شرکت براتون انجام میده
--------------------------------------------------------------
این چیزای خرده ریزه ممکنه یه ماشین رگلاژش درست باشه و 1 ماشین نه نیاز به رگلاژ داشته باشه.
نه اونکه رگلاژه میتونی بگی این چون رگلاژه بهترین تولیدشون هست.
نه میتونی بگی این ماشینه چون دربش نیاز به رگلاژ داره بدترینه !!!
یه کار سادس که با کمی بررسی رفع میشه.
اگه تاپیک راهکارها رو ببینین همه دوستان بدو تحویل خودشون با بررسی و یه کم دید فنی اینو انجام دادن.
------------------------------------------------------
در مورد زهوار کیپ شدن شیشه که فرمودین ...
اگه درست نصب نشده باشه و جای گیر داشته باشه که کیپ نشده به شیشه بایستی بررسی بشه یا حتی اگه لاستیکش خشکه و موردی داره براتون در سرویس بایستی تعویضش کنن.
ولی بعید میدونم مشکلی ازین بابت باشه.
------------------------------------------------------
در مورد ضبط ....
ببینین اگه ضبط مشکلی داشته باشه چند حالت داره ...
1:اینکه فیوز جعبه فیوز به هر دلیل قطع شده باشه.
2:فیوز ضبط که فیوزی هست که روی خود ضبط سوار شده مشکلی داشته باشه.
3:ضبط مثلا ایراد داشته باشه و کد بخواد .... یا اصلا ضبط مشکلی داشته باشه و قطع باشه.
بایستی بررسی بشه.
شاید بنا به نوسانی و موردی فیوز ضبط قطع باشه.
یا موردی دیگر.
بدون یه چک ساده نمیشه چیزی گفت.
ضبطایی که میذارن همچیم کیفیت خاصی نداره ولی اینجوریم نیست که مثلا ضبط ماشین قطع شود و فرد نتونه علت یابی بکنه.
اگه تو این فیلد کاری تخصص و تجربه ای ندارین به یه نصاب ضبط و یا خود نمایندگی مراجعه کنین موارد ساده ی اولیه رو چک میکنن.
اگه مورد مشکلی داشت بعد تعویض یا به نمایندگی ضبط ارجا میدن شما رو
--------------------------------------------------------
در مورد اینجور چیز ریزی مثل شکستن دکمه تنظیم ارتفاع پشت سری راننده هم خیلی مطلب ساده هست ...
اگه فرد درست کار نکنه همون روز اول ممکنه مشکل پیش بیاد.
این یه دکمه فشاری هست که بایستی موقع کار درست فشار داده بشه و پشت سری بالا پایین بشه
حالا مثلا اگه بخواد بیاره بالا پشتی رو و دکمشو نزنه و با زور بکشه ...قطعا ممکنه همون ساعت اول بشکنه ...
این بابت استفاده نادرست هست ...
ولی اگه از اول بود سایپا باید پاسخ میداد و براتون رفع میکرد.

اما شما فرمودید شکستن ....
خوب بی دلیل نمیشکنه که ...
من الان 3 سال هست دارم ماشینو و روکش هم اول یه روکشی داشتم بعد که چرمی های باکیفیتی زده شد اینا رو گرفتم.
هیچ مشکلی نداره .
حالا اگه درست از قطعه استفاده نشه ممکنه اسیب هم ببینه.
این چیزا فکر نکنم کلشون چیزایی باشن که موارد بزرگ و جدی ای باشن.
چه رگلاژ درب ... چه مورد ضبط ...چه موارد دیگر.
--------------------

در خصوص لرزش که گفتید ابتدای حرکت دارید ...
این مورد میتونه اولا از درست و تنظیم گاز و کلاج نگرفتن راننده هم باشه ...
یعنی ایراد اپراتوری ....
یعنی اینکه مثلا فرد گاز و کلاجش تنظیم نباشه و ماشین تیک اف مانند حرکت کنه.
قطعا هم ایجاد لرزش میکنه و هم عوارض برای ماشینش میتونه بذاره.
نکته دوم اینکه اگه دنده مرده هم حرکت کنه میتونه این موردو ایجاد کنه.
عامل سوم اینکه میتونه در اثر تنظیم نبودن کلاج و نیاز به رگلاژ نیز این مورد ایجاد بشه.
که اینم موردی هست که حتی نیاز به رگلاژشم باشه به راحتی انجام میشه.
البته 2 عامل اول که ایراد اپراتوری هم بود میتونه عامل باشد.
--------------------------------------------------
در خصوص گریبوکس ببینین واسکازینی که اینا میریزن تعریف چندانی نداره.
تازه الان تابستونه شما زیاد متوجه نمیشید.
زمستون بود صدای به مراتب بالاتر گریبوکس و سفتی دنده رو بیشتر حس میکرد فرد.
واسکازین رو بعد 5000 واسکازین بایکیفیت ...همون موردی که توی تاپیک راهکارها و تاپیک تیبا هم صحبت شده اصلیش ریخته بشه .
نرمی گریبوکس
نرمی صدا ... کاهش صدا ... نرم عوض شدن دنده.
اون قدر اینا عالی میشه که خودش کیف میکنه.
متاسفانه شرکت توی این چیزا دنبال اینه که کدوم شرکت روغن و واسکازینش ارزون تره.
همونو میگه خوب !!!!
روغن موتورم همین جوره.
شما بعدا روغن خوب بریزین بعدا میبینید موتور چه قدر نرم تر شده است.

در نهایت ممنونم از شما دوست خوب آرش عزیز.
انشاالله فرصت کردین تاپیک تیبا و راهکارها و تاپیک مواردی که در ابتدای تحویل باید رعایت شود
رو یه ملاحظه بفرمایین ....
میبینین عامل خیلی ازین موارد که فرمودین به راحتی رفع میشه و برطرف میشه.
و به راحتی میتونین به حد عالی از خودروتون لذت ببرین.
ازینکه خودتون تونستین کاری که بعضا شرکت توش کم کاری کرده رو رفع کنین.
یا اگه خودتونم نتونستین سرویس ببرین نمایندگی ... وظیفشون هست برطرف کنن.
اینجور مواردی واقعا موارد ریزی هستن .
با یه کم ئدید فنی داشتن و آچار به دستی این موارد رفع میشه.
که توضیح مفصل سعی کردم براتون بنویسم.
سلامت باشید
در پناه خدا

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام
من نزدیک یه ماهه که تیبا2 سفید رو تحویل گرفتم و 3000 تا باهاش رانندگی کردم.تجربه رانندگی با تیبا2:
مزایا:
1- هندلینگ و فرمان پذیری خوب
2- صندلی خوب و راحت
3- بدنه و ظاهرخوب خودرو
معایب:
1-مصرف سوخت زیاد 10 لیتر در 100 کیلومتر(با توجه به اینکه بر روی برچسب مصرف سوخت خودرو 5.6 و 7.2 لیتر قید شده(دروغ شاخدار سایپا))
2-صدای زیاد گریبکس مخصوصا در شب
3-دود سیاه اگزوز
4-صدای دربهای جلو
در کیلومتر 1000 روغن ماشین را تعویض کردم که کلا 2 لیتر روغن داشت .و برای رفع دودسیاه اگزوزبه نمایندگی مراجعه کردم و سوزن های انژکتور را تعویض کردن اما مشکل برطرف نشد و امروز هم که در کیلومتر 3000 به تعویض روغن مراجعه کردم باز هم یک لیتر روغن کم کرده بود و دوباره روغنش را تعویض کردم .
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID milad.moshfeghi
سلام به شما دوست خوب مرتضی عزیز
عرض خیر مقدم خدمت شما و ممنون از بیان تجربتون.
فقط مختصر خدمتتون عرض میکنم در خصوص چند مورد
هرچند برخی موارد مربوط به این تاپیک نیست و در تاپیک های زیرشاخه تیبا مثل مشکلات و راهکارها و تاپیک های زیرشاخه مربوطه رو اگه مرور کنین صفحاتشو پاسخ کامل تر رو خواهید دید.
ا در صورت لزوم در تاپیک های مربوطه میتونین درج سوال بفرمایید ...

اما چون چند مورد رو ضروری دیدم عرض میکنم :

1:دود سیاه اگزوز نشانه ی بارز یه مشکل موتوری میتونه باشه ... مشکلی که نشون میده بنا به هر دلیل موتور سوخت و ساز درستی نداره. ایراد داره.
حالا یا خدای نکرده مشکل موتوری.یا مشکلی در سنسوری.یا مورد تنظیمی و یا مواردی مثل شمع و ...
لذا این مساله باید در اسرع وقت بررسی بشه...
چیزی نیست که یکی ماشین صفر بگیره و پشت گوش بندازه .. فکر کنه مشکلی نیست.

2: اگه صفحات تاپیک تیبا و حتی تاپیک تیبا 2 و بخش های زیرشاخه رو بخونین دوستان متعدد و زیادی چه مخصوصا در تیبا و همین طور تیبا 2 (البته تیبا 2 خوب محصول جدیدی هست که تحویل شده و تعداد تیباها بسیار بیشتر هست در هر مدل 89 90 91 92 93 ...)
خلاصه عرضم این بود که اگه تاپیک ها و تاپیک تیبا و زیرشاخه ها رو مطالعه بفرمایین و سرچی در تاپیک ها بفرمایین.
دوستان بسیار زیادی میبینین که بسیار زیاد از مصرف خودروشون راضی هستن و کاملا مصرف نرمال داره ماشینشون.
مصرف های 5 5.5 در جاده و 6 6.5 و زیر 7 در شرایط استفاده ی عادی و صحبت های دووستان متعددی رو میبینین که با توجه به نحوه استفاده شون و ترافیک و نوع استفادشون از مصرف ماشین بسیار رضایت داشتن.

اما مواردی هم بوده که مشکل داشتن و مصرف بالا داشتن و ماشین مشکل داشته و بایستی بررسی میشده.
اینم بگم همیشه یه عامل پیچیده و مشکل بزرگ و عظیم عامل به هم خوردن چیزی مثل مصرف و کشش نیستا ...
گاهی وقتا عاملش بسار چیز راحتی هست.
عوامل متعدد روی مصرف اثر داره .
به این موارد بارها در تاپیک راهکارها و تاپیک تیبا در صحبت ها اشاره شده.
اینجا موضوع بحث نیست و میگذرم ازین مورد .
اما میخوام بگم اگه موردی باشه باید بررسی بشه.
چه بسا این مورد در ارتباط هست مطمئنا با صحبت دیگری که در مورد دود و .. گفتید.
مصرف ماشین یه فاکتوری هست که از عوامل متعدد داره نشات و اثر میگیره.
از یه تنظیم باد نبودن تایر بگیر.تا تنظیم نبودن خودرو و ارور نرم افزاری داشتن.
تا اینکه مثلا یورو 4 ها سنسور اکسیژنشون مثلا بعضا بیکیفیت گذاشتن و میذارن و ممکنه مشکلی داشته باشه و مکرر بوده مشکل داشتن و هم کشش و هم مصرفو به هم ممکنه بزنه.
از کیت کلاجی که تنظیم نیست و یا خرابه بگیر.
از شمعی که بیکفیت و تقلبی باشه و یا تنظیم نباشه.
البته سایپا شمع عادی رو ماشینا میذاره. البته زمان 89 90 بعضا شمع های معتبر تری میذاشتن.
الان تاپیک ها رو اگه بخونین دوستانی داشتیم شمعو باز کردن یه شمع ناشناخته چینی بوده.
از بنزین و کیفیتش بگیر که موتور تیبا تراکم بالاتری داره و اگه بنزین بیکیفیت باشه هم صدای موتور بالا میره.
هم استهلاک بالا میره.
هم مصرف بالا میره
هم کشش کم میشه. هم صدای موتور خیلی زیاد تر میشه.
اینه که بهتره همیشه سوپر استفاده بشه.
عوامل مختلف دیگری نیز میتونه دخیل باشه در این مورد شما که ماشینتون مصرفش میگید نرمال نیست.
باید بررسی بشه....

اما گذشته از اینا ماشین تحت آب بندی هست و داره یکی از مهم ترین زمان هاشو میگذرونه.
در این زمان موتور تحت فشار هست و مصرفشم کمی بالاتر هست.
نکات و ظرایف مهمی داره استفاده خودرو و آب بندی خودرو در این زمان.
که اینم در تاپیک های مربوطه اصلی و زیرشاخه مفصل گفته شده.
مختصر شدش در تاپیک مواردی که در هنگام تحویل باید رعایت شود گفته شده.

اما همین قدر بگم ترافیک و اینکه مثلا فرد چه قدر توی ترافیک حرکت میکنه و ترافیک رفت آمدش چه قدر سنگینه قشنگ مصرفو به هم میتونه بزنه.
من و شما ممکنه مسیرایی بریم که روزانه ساعت ها تو ترافیک و با دنده سنگین بریم.
در این زمان ماشین مصرفشو داره و اتفاقا بیشتر میسوزه ...
اما کیلومتر نمیندازه ...
و به صورت کاملا مستقیم باعث میشه متوسط مصرف صعودی بالا بره.
رانندگی شتابی نیز همین طور ...
و عواملی دیگر که در این تاپیک ارتباط نداره
ازین جهت که ذهنیت رفع مشکل پیدا کنید اشاره کردم.
اگه مشکلی باشه بهتره صحبت های مفصل تاپیک تیبا و زیرشاخه ها رو بخونین ...
انشاالله که اگه مشکلی باشه راحت براتون رفع بشه

یه نکته دیگه :

اگه تاپیک ها رو بخونین ... حتی اون تاپیک مختصر مواردی که در هنگام تحویل باید رعایت شود.
مکرر به دوستان توصیه ها و سرویس هایی گفتیم که بدو تحویل خودشون انجام بدن.
اولین نکته که بسیار بسیار مهم هست این بوده.
قبل از هر چکاپ و هر سرویسی ....
بارها گفتیم :
دوستان وقتی میرید ماشینو میگیرید موقع تحویل سطح روغن چک بشه ..... کسر نداشته باشه.
اگه همین نکته چک نشه ... بعضا دیده شده روغن ماشین 1 2 لیتر کسر داشته.
همین نکته ساده برا موتور صفر نو سم هست.
از سم هم بدتر.
تو زمانی که باید خنک شدنش اتفاقا بیشتر انجام بشه داغون میشه .
شما فرمودید 2 بار کسر دیدید.
خوب این مساله میتونه جدی باشه.
یا در اثر روغن ریزی ... یا خدای نکرده اب روغن قاطی کردن و نفوذ ... یا مثلا سوخت و ساز نا مناسب که روغن براش مشکل ایجاد بشه.
خوب کسر روغن اونم در این حجم قطعا میتونه جدی باشه.
خوب اینم یه نشونه هست.
بایستی بررسی بشه.
امیدوارم که مشکلاتتون در اسرع وقت بررسی بشن و مشکل حادی نباشه
و انشاالله شما هم با رفع موارد احتمالی از ماشینتون نهایت لذت رو ببرید.
مثل خیلی از دوستان زیادی که در انجمن خدا رو شکر رضایت کامل از موارد مختلف رو دارن.

------------------ ((ا))

پاسخ
خدمت تمام دوستان گلی که سر این تیبا2 اعصابامون خورد شد سلام و خدا قوت
من نزدیک به 2 ساعت هست ماشین رو تحویل گرفتم و به حرمت تمام زحمت هایی که تو این سایت کشیده شده ، اولین کارم ثبت احساسات و تجربیاتم در این دو ساعت برای دوستان خواهد بود.

اولا پیگیری رو از باربری انجام دادم و خیلی خوب کمکم کردند . صبح با اصلاع از حضور ماشین تو نمایندگی زنگ زدم که وقتی دید میدونم گفت عصر بیا ببر .
رفتارشون بسیار محترمانه بود. روغن رو چک کردم که بسیار شفاف بود و به سختی روی میله دیده میشد که شکر خدا کم نداشت و تا سطح F رسیده بود . بعد از اون مایه رادیات رو چک کردم که همون سبز خوشرنگی که دوستمون گفته بود دیدم، پر نبود اما از سطح آستانه هم پایین تر نبود .
تمام اطراف ماشین رو نگاه کردم هیچ مشکلی از خوردگی و رنگ نداشت . در نهایت وسایل رو چک کردم که کامل و مرتب بودن. مسئول نمایندگی گفت ماشینت دیروز عصر اومده و هر چقدر می خوای بررسیش کن.
خلاصه ماشین رو گرفتم و از نمایندگی اومدم بیرون . با ذکر این نکته که من قبلا پراید داشتم موارد ماشین رو میگم :
1. ماشین بسیار راحت استارت خورد و سریع و بی صدا روشن شد.
2. دنده ها راحت جا میرفتن و صدای خاصی هم نداشت
3. ماشین بدون لرزش بود اما کلاچ تنظیم نبود و گاهی ماشین ریپ کمی میزد و یبارم پشت چراغ قرمز و یه بارم تو دنده عقب ماشین خاموش شد
4. ماشین بسیااااااااااااااااااااار نرم بود، واقعا نرم طوری که من حس کردم از مگان پدرم نرم تره !!!
5. ضبط فلش خور نیست اما کیفیت باندها با توجه به ماشین قیلیم خوب و قابل قبوله .
6. کیفیت تریم و عقب کمه اما در رنج قیمت خودش و در محصولات داخلی خوبه
7. حس خیلی خوبی داره سواره باهاش البته هنوز برای راحتی صندلی هاش به نتیجه نرسیدم که قائدتا باید تنظیم بشن
8. ترمز من اصلا نمیگیره . خیلی پایینه و تا ته میبرم یکم میگیره که حس می کنم اون هم تنظیم نیست و مشکل خاصی نداره
9. شیشه عقب واقعا کوچیکه طوری که آدم خندش میگیره اما برای من که از آینه بغل تو دنده عقب استفاده می کنم مشکلی نبود Tongue
10. 4 در اصلی ریگلاژ نیستن اما در عقب و کاپوت خوب بودن
11. ماشین واقعا زیباست و حس خوبی میده رانندگی باهاش Big Grin
12. موقع رانندگی یه بوی سوختگی از چرخ جلو سمت راننده میاد که قائدتا از لنت باید باشه که نمیدونم از نوییشه یا اصطکاک داره با جایی
13. آمپر هم کمی فقط کمی از خط وسط رد شده بود کلا ولی من صدایی از روشن بودن فن نشنیدم

در کل از ماشین کاملا راضی هستم و حاضر نیستم با هیچ ماشین دیگه ای عوضش کنم . امیدوارم ماشین دوستان هم همینقدر بی دردسر باشن حتی بهتر از ماشین من . به زودی عکس های ماشین رو هم قرار میدم و تجربم رو از دزدگیری که نوید جان زحمتشو کشید .
بهترین ها نصیبتون Heart
یا علی
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,851 918,799 2019-11-11، 07:58 PM
آخرین ارسال: p.salehi
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,127 2,212,655 2019-10-30، 07:33 AM
آخرین ارسال: hmm
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 55,416 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,242 12,178,668 2019-10-28، 05:29 PM
آخرین ارسال: edennvl
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,316 661,900 2019-10-19، 08:23 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 142,266 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 902,774 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,229,078 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,076 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 558,023 2019-05-14، 06:59 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان