سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 3 رأی - میانگین امتیازات: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک)
سلام به شما دوست خوب
وقتتون بخیر باشه.
شما هم همین طور به همراه دوست قبلمون و نیکان و دو سه دوست دیگه که تحویل گرفتن یا در آستانه ی تحویل هستند، زحمتتون ماشین رو اگه شستین و تمیز شد تونستین چند تصویر قشنگ از ماشین برای تاپیک گالری تصاویر تیبا 2 بذارین هرچند تصاویر انواع اقسیام رنگ هست ولی خوب قطعا تصاویر ماشین تحویلی دوستان هم بسیار میتونه خوب و خوشحال کننده باشه برای سایر دوستان.
ضمن اینکه حالا نظرات و تجربیات بعدیتون رو در تاپیک اصلی تیبا 2 هم قرار بدین.
قطعا برای دوستان میتونه خوشحال کننده باشه.
ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : MEhraN20 nikan89 mohamad86 tiba1390
با سلام خدمت همگی
منم امروز ماشینو تحویل گرفتم مواردی که در مورد ماشین باید بگم اول خوباشو میگم بعد عیب و ایراداتشو:
-1- فرمون نرم و روان
2- دنده ها خیلی راحت و بی صدا جا میرفت کلاجشم نرمه که البته جز این هم از یه ماشین نو انتظار نمیره
3-سیستم فنربندیش به نظر من حتی از 206 هم نرمتر و قرص و محکمتره ... از این مورد خیلی خوشم اومد
4- شتابش بد نیس... البته چندان تعریفیم نداره یعنی من انتظارم بالاتر بود.. شاید به خاطر اینه که موتور ماشین به اصطلاح باز نشده یعنی هنوز از توانش استفاده نشده ... امیدوارم حل بشه
5- "خوش سواریه" و مخصوصا استیل و تیپ ماشین حس رانندگی خوبی بهت میده
و اما ایراداتش:
1 - پخشش فلشخور نیس. واقعا خاک بر سر اینا کنن با این تکریم مشتری!
2- به نظر من دور فرمون تیبا کمه
3- دید دنده عقب چندان زیاد نیست . من یه بار ام وی ام 315 گرفتم که تو همون صفری هم فروختم ... دید شیشه عقب اونم مثل این بود .
4 - نمیدونم کلاجش تنظیم نیست؟...یا ... من عادت ندارم به این ماشین ؟... یا گیربکس تیبا کلا ضعیفه ؟ من داشتم با دنده عقب میرفتم تو پارکینگمون که کمی سربالاییه و تو ورودی پارکینگ یه تیکه آهن دست انداز داریم ... اونجا هم پراید هم پرشیا خیلی راحت میره تو ... اما این 4 بار خاموش شد ... دیگه آخره نیم کلاج رفتم تو !
5 - و اما مورد مهم Confused.... آقا نوید یه صدای سوت مانند بلند از موتور میاد وقتی که گاز میخوره شدیدتر میشه . ... قبلا یه بار موتور پراید شسته بودم که آب رفته بود تو دینامش و اون هم اونجوری صدا میداد ... احساس میکنم اینم مثل اونه ( یا حداقل اگه ایرادش از این جور ایرادا نباشه صداش شبیه اونه ) . اما این که یه ماشین صفر اینجوری باشه دل چرکینم کرده و انگار از چشمم انداخته ... این از چی میتونه باشه ؟ دینام ؟... یا تسمه ها ... ؟ Undecidedحل میشه به نظرتون ؟ کلا ذهنمو خراب کرده SadSad
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID nikan89 mohamad86
سلام به شما یاشار گل
مبارک باشه دوست خوبم
و ممنون از تجزیه تحلیل کاملی که به عنوان یه تجربه اولیه گفتین.
والا این سایپا توی ضبط و این چیزا و آپشن ها همه چیز داغون کار میکنه.
مونش اینکه تو سال 2014 ضبط بی فلش اینا از کجا گیر میارم با این کیفیت داغون خدا میدونه.
بگذریم.
در مورد موارد جزئی و تنظیمی توی تاپیک های دیگر که مربوط هست گفته شده
خیلی چکاپ ها و بازدیدا توی تحویل هر ماشین صفری باید انجام بشه
خواه 206 باشه یا 206 یا پراید
خیلی چکاپا و سرویسا رو فرد نکنه ممکنه خیلی زود با مشکلات و خرجای خیلی زودرس روبرو بشه
که در اثر بی دقتی و عدم رعایت شرکتا ممکنه باشه.
موارد ریز توی تحویل همه ماشینا هست الان.
حالا مثلا ممکن هست کلاج ماشین تنظیم نباشه.اشکال نداره.
براتون تنظیمش میکنن و مساله ای نیست.
در مورد مشکل آخر.
احتمال داره بابت موارد تنظیمی جزئی باشه و مثلا رگلاژ تسمه ای چیزی.
البته حتما توصیه های چکاپی که توی تاپیک های دیگر و مختصر مفیدش توی تاپیک مواردی که هنگام تحویل باید رعایت شود
گفته شده حتما چک کردین. و اون موارد حتما تست شده توسط شما.
ولی مورد رگلاژی باشه مشکل خاصی نیست.
براتون رفعش میکنن ازین موارد اگر باشد.
تاپیک های زیرشاخه مشکلات رو اگر ملاحظه بفرمایین کامل موارد مختلف و متعدد روش صحبت شده/
سلامت باشین.
بازم ممنون از نقد و تجربه ای که مطرح کردین
فرصت کردین فردا در شرایط مناسب و خوب یا روزای آتی عکسای قشنگی تونستین از خودرو بگیرین برای دوستان در گالری تصاویر تیبا 2 بذارین.
ممنون

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
دوستان همگی خسته نباشید

امروز ماشینو انداختم تو اتوبان و سعی کردم طوری که بهش فشار نیاد و پرگاز نباشه با سرعت 110-120 باهاش برم. خوب در مجموع بدک نبود اما چند تا نکته:
- مدت کوتاهی که حدود 120 تا می رفتم یکم صدای باد از سمت شوفر می اومد ... ایا قابل رفع است؟
- با توجه به گشتاور تیبا بهترین دور موتور برای تعویض دنده چقدر است ... مثلا در ریو با توجه به گشتاورش بهترین حالت تعویض دنده در دور 4000 تا 4500 هستش... علت اینکه این سوال میپرسم این هست که من حدود دور 3500 هم با تیبا رفتم ...تا این دور وقتی دنده عوض میشه احساس میشه موتور کشش لازم را نداره و باید در دور بالاتر این کار صورت بگیره... ممنون میشم اگر راهنمایی کنید....
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID tiba1390
سلام به شما نیکان عزیز دوست بسیار خوبمون
ممنون ازینکه تجربه ی رانندگیتون رو برای دوستان قرار میدین.
بسیار خوب هست که تجربه های اولیه در این بخش باشد.
و صحبت های بعدی و حتی همین صحبتا رو برای اطلاع وستان در تاپیک تیبا 2 نیز میتونین ثبت بکنین.
ولی در این قسمت صرفا مختصر به همین تجارب اولیه از خودرو پرداخته میشه و موارد عمومی خودرو در خود تاپیک تیبا 2 و موارد مشکلات و اینا هم در زیرشاخه هم پیگیری میشه.

خوب عرض کنم :
ماشین منم این مورد رو داشت ابتدای تحویل.
زمانی که پک ایینه برقی ماشینمو نصب کردم و ایینه ها برقی شد و فابریک اون قسمت کنترلش پلمپ شد رفع شد.
نمیدونم توی باز و بست مورد مونتاژی بود که رفع شد یا برای همون پلمپ بوده.
در کل دوستان زیادی پک ایینه برقی سایت رو دریافت کردن و خودشون نصب کردن از روی آموزش و موارد و قطعات آماده شده که آماده شده بوده فابریک تیبا.
در همه اون موارد از دوستان که پرسیدم ظاهرا این موردشون رفع شده.
حالا یا مورد مونتاژی بوده که تو باز و بست رفع شده
یا از همین بابت بوده.
--------------------------------------
در مورد سوال دوم به شما اکیدا توصیه میکنم در دوران آب بندی اونم با این روغن و این واسکازین.
ازون گذشته با ماشینی که تو آب بندی هست و تحت فشار هست رعایت کنید.
و دوران آب بندی از تست شتاب و کشش بپرهیزید.
چرا که فرسایش بالا و زیادی رو به همراه میاره و بعدا ماشین چه از نظر مصرف و چه از نظر خرابی نرمال نخواهد بود و خرابیشم بیشتر خواهد بود.
توصیه میکنم توصیه های تاپیک مواردی که در هنگام تحویل باید رعایت شود رو در زمینه دور موتور و فشار روی خودرو اجرا کنین.
و 3 بازه ای که در مورد دور موتورا گفته شده رعایت کنین
شما الان توی حساس ترین زمان اون تقسیم بندی هستین
قطعا فشار مضاعف به ماشین فرسایش زیادی به همراه میاره.
----
اما در خصوص گشتاور .
در هر دنده منحنی گشتاور دور موتور سهمیش یه وضعیت خاص داره
مدت ها پیش این مورد در تاپیک تیبا دقیق و ریز بهش پرداخته شده
با عدد و رقم و به صورت کاملا دقیق یکی از بچه ها زحمت کشیده بود.
مصرف مثلا در دنده 5 نمودارش در یه دور موتور خاصی کمترین بود بعدش دنده 4
اما از یه دور موتور به بالاتر مصرف نمایی بالا میرفت .
در خصوص کشش خودرو هم.
موارد مختلفی هست که میتونه کشش خودرو رو کاهش بده
از کیفیت بد شمع ها یا تنظیم نبودن یا بنزین بد ...یا حتی تنظیم نبودن باد تایر .
یا مشکل تنظیمی ماشین.
اما اینکه در چه دور موتوری در هر دنده ای بالاترین گشتاور بدست میاد برای هر دنده متفاوت هست
راننده البته با صدای موتور قشنگ این موردو تا حد بسیار بالایی متوجه میشه ...
و تجربی هست .
اما ...
نکته ای که بازم باید تاکید کنم
شدیدا توصیه میکنم از تست شتاب و کشش در این زمان بپرهیزید و به اب بندی ماشین اهمیت بدید..تا انشاالله بعدا کم اذیت باشه .
سلامت باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : nikan89 samyar_akhavan mahdi.irani
تجربه خودم رو در این 48 ساعتی که تحویل گرفتم رو میخوام بنویسم :
اول از همه بگم ماشین من ظبط usb ساپورت بود ولی متاسفانه کیفیت باند به شدت پایین هست اتفاقا بخاطر ضعیف بودن جنس پشت صندلی عقب یا باید شبیه اون با MDF ساخت یا تقویتش کرد برای باند خوب، یا یک باند گرد که جای همون فابریکی بتونه جا بگیره گذاشت
بگذریم
خودروی خیلی نرمی هست و شتاب خوبی هم داره
درهای عقب هردو نیاز به ریکلاژ داره که مورد مهمی نیست
صدای موتور یکم زیاد هست ولی نه حدی که خیلی اذیت کنه بهر حال موتور 1500 هست
صندلی های راحتی داره و فکر میکنم مسافرت باهاش هم خسته کننده نباشه
ماشین چالاکی هست درسته هیچ تفاوتی با تیبا سدان نداره ولی من تیبا سدان صفر دوستم رو نشستم این حس بهم دست نداد شاید فقط احساس منه
اینه های جانبی بسیار خوبی داره ولی دید عقب کمی داره گرچه پشت سری هارو میشه پایین کشید و کمی وضع بهتر بشه
توی سرعت بالای 100 تا کمی میلرزوند که با بالانس رفع میشه
خودروی من سفید هست و کنار خودروی 206 همکارم گذاشتم همه به اتفاق گفتن تیبا2 قشنگ تره
در مجموع اگه بخوام خلاصه بگم : ماشین خوبیه و فقط کمی باید ریزه کاری هاش رسید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID arash59 nikan89 TIBA TIBA p30kingg zapad
سلام دوستان
قبل از بیان مزایا و معایب چند نکته رو عرض کنم
رنگ نوک مدادی، لاسیتک های ماشین بارز گل B300 بود، ضبط فلش خور، باطری صبا باطری، کفی موکتی، چراغ سقفی در حالت وسط با تاخیر خاموش میشه، دکمه های سوئیچ مدلی هست که باید چند ثانیه نگه داشته بشه تا عمل کنه، روغن موتور فول بود، ولی روغن ترمز و ضد یخ در پایین ترین سطح، صندلی عقب چهار تکه و در قسمت چپ و راست بالای پشتی صندلی عقب دو عدد دکمه ی کشویی برای خواباندن پشتی صندلی وجود داره که توصیه می کنم برای خواباندن صندلی به صورت کامل حتما قسمت نشیمن رو اول بردارید، اتصالات زیر قسمت نشیمن، میله ای-لولایی هست که باید صندلی رو از پشت بگیرید و به سمت جلو و بالا بکشید تا نشیمن آزاد بشه، در ضمن پشت صندلی با قفلی شبیه به قفل درب های ماشین به عقب محکم میشه
مزایا از نظر بنده
1- انتقال صدای موتور به داخل قابل قبول
2- کلاج نرم و غیر از دنده عقب بقیه دنده ها خوب جا میره
3- فرمان پذیری خوب
4- جلوبندی خوب
5- صندلی جلو خوب
البته این طور مواقع آدم بیشتر دنبال معایب هست تا مزایا
معایب از نظر بنده
1- مونتاژ در حد غیر قابل قبول، هیچ کدام از درها غیر از درب پنجم رگلاژ نبود
2- کیفیت مواد پلاستیکی واقعا پایینه
3-شیشه ماشین وقتی پایین بود با باز و بسته شدن درب کاملا لرزش و برخورد شدید داشت
4- چسب آب بندی چراغ ها کاملا بیرون زده و درز دار هست که به احتمال زیاد آب وارد چراغ میشه
5- ترمز دستی رگلاژ نیست
6- در قسمت های تیز احتمال کنده شدن رنگ هست که برای بنده بالای چراغ عقب دایره ای به قطر نیم سانت ریخته
7-توی دنده عقب ماشین صدای عجیبی میده و کلا دنده عقب بد جا میره
8- فوم صندلی عقب ضعیفه
9- دید عقب واقعا بده، به نظر من سنگین تر بود اگه اصلا شیشه عقب نداشت، امیدوارم عادت کنم
و یک چیز دیگه که نمی دونم عیب هست یا نه ماشین که روشن میشه دور موتور در حالت درجا کاملا زیر خط 1000 هست، من پراید که داشتم موتور که گرم می شد دور موتور روی خط 1000 قرار می گرفت
دیگه چیزی یادم نیست
ببخشید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID nikan89 p30kingg
ممنون از شما دوست خوب و عزیز از بیان تجربه ی خودتون از ماشین.
البته توی ماشینای تولید داخل اوایل موارد و مشکلاتی هست.
که باید کمی فرد زمان بذاره و رفعشون کنه.
حالا موارد رگلاژی و مونتاژی و این موارد یا بعضی سرویس ها که گفته شده ازین دسته موارد هستند.
در مورد موارد و مشکلاتی که ممکنه باشه اگه تاپیک مشکلات و راهکارها رو سر فرصت بخونین خیلی موارد راه حل هاش اونجا بحث شده.
میشه گفت زیر و بم خودرو بهش پرداخته شده
ممنون از شما
سلامت باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mahdi.irani samyar_akhavan
سلام دوستانی که تحویل گرفتن همگی مبارکشون باشه یه سوال داشتم
درب صندوق عقب چطوری باز میشه چون تو خیابون یه تیبا 2 سفید دیدم دست زدم به درز قسمت درب صندوق عقب مثه 206 نبود که دستگیره داشته باشه جای سوییچم نداشت رو در
صندوق پران داره داخل ماشین؟ یا روی سوییچ چیزی پیشبینی کردن؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mahdi.irani
سلام
مملی عزیز یه شستی زیر صندلی راننده هست که با کشیدن باز میشه.
روی ریموتش هم کلید صندوق هست که باز میشه.
البته مثل تیبا ریموت غیر اصلی 206 تیپ 2 رو داره .که خوب از نظر کیفیتی پایین تر از ریموت اصلیش هست .
ولی مکانیزم کار اینجور هست.
البته من توی تیبای خودم هم با کلید فابریک روی پنل وسط صندوق باز میشه.
مثل باک که بازم با کلید فابریک باز میشه.
با ریموت هم همین طور.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : mahdi.irani مملی

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,070 2,102,269 2019-05-22، 02:39 PM
آخرین ارسال: Baig
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,843 878,438 2019-05-20، 11:46 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,184,702 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,205 11,673,044 2019-05-19، 05:21 PM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 543,748 2019-05-14، 06:59 AM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 191 134,983 2019-05-07، 01:33 AM
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,304 634,622 2019-04-27، 01:38 AM
آخرین ارسال: shahab704
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,225,147 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig
  چراغ جلو تیبا alit1150 38 50,202 2018-12-11، 11:23 AM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,035 868,771 2018-06-17، 01:47 PM
آخرین ارسال: علی بهشتی

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان