سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک سوالات متفرقه(شماره گذاری-پلاک-تحویل-گارانتی-خدمات-تعغیرات موتوری...)
(2015-05-10، 09:11 AM)negarjoon نوشته است: سلام . من دوتا ماشین دارم یکیش زوجه یکیشم فرده می خوام پلاک هاشو با هم جا به جا کنم امکانش هست ؟ اگه هست چه کاری باید انجام بدم ؟ ممنون

سلام به شما
وقتتون بخیر و عرض خیر مقدم خدمت شما
ممنون که فرمایشتون رو به تاپیک مربوط منتقل کردین.
عرض کنم :
پلاک متعلق به شخص هست ولی به خودرو تخصیص خورده.
یعنی مثل اینکه کسی میره ماشین رو میفروشه و پلاک تعویض میشه باید عمل بشه اگه بخواد این کار بشه .
و جابجا بشه. باید همین طور به پلیس + 10 مراجعه بشه و یا قسمت فک و انتقال پلاک. و صحبت بشه.
اما توجیه منطقی نداره .
و احتمالا پلیسم شاید ممانعت کنه و قبول نکنه.
چون صاحب پلاک یه فرد هست و مالکیت عوض نمیشه و ..
بازم با پلیس + 10 صحبت کنین .. اگه شد بهتون میگن.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان
آیا کسی می دونه که ماشنین های تحویل اسفند 94 مدل 95 میشن یا نه؟ مثلا ال نود ایران خودرو یا پارس خودرو
خیلی مهمه برام لطفا اگه کسی تجربه شو داشته بگه
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام
دوست عزیز این مساله نمیشه از الان قطعی در موردش گفت. بسته به نظر و سیاست نهادهای نظارتی مثل راهنمایی رانندگی داره و توافق با خودروسازا.
یه سالی بود از بهمن به بعد همه مدل سال بعد خوردن. یه سال بعدش چون خودروسازا ازین مدل بعد زدن سوء استفاده میکردن و قیمت بالاتر میفروختن جلوشونو گرفتن و نذاشتن مدل جدید بزنن سال بعد رو . هر سال ممکنه یه جوری باشه.
ولی معمولا ماشینای اسفند دیگه عرف شده همیشه که در عموم سالها مدل سال بعد میخورن .
اما اینم بگم ما در سالهای قبل مثلا دوستی داشتیم که اردیبهشت ماشین گرفته و ماشین تولید سال قبل بوده ... یعنی توی انبار بوده ماشین . البته سند سال جدید تنظیم شده ولی خود ماشین پلاک سال قبل پلاک خورده بوده داخل موتورش.
در کل گفتم این احتمال ها هست ولی عموما اسفندو دیگه مدل بعد میزنن.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
من یک ماشین از سایپا با استفاده از وام خریدم ولی توی نمایندگی جلوی نام خانوادگی (ی) زیادی گذاشت و بعدش گفت که نمیتونه اونو اصلاح کنه و خودش تو سایپا درس می شه. ولی بعد از تحویل ماشین و اومدن کارت ماشین و پلاک هنوز نام خانوادگیم مشکل داره و اصلاح نشده. به نمایندگی که زنگ زدم گفت چون پلاک برات صادر شده حتما توی سیستم برات اصلاح کردن ولی روی مدارک کاغذی این طوری چاپ میشه و نیاز به پیگیری نداره. میخواستم راهناییم کنید که چجوری مدارک رو اصلاح کنم و آیا نیاز به پیگیری هست.
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند و عرض خیر مقدم خدمت شما
والا اشتباهی اگه انجام دادن همون جا به نظرم نمایندگی باید خودش اصلاحش میکرد یا اطلاع میداد که اصلاح بشه.
بدیهی هست اطلاع اگه ندن همون ثبت میشه و مدارکم با همون نام اشتباه صادر میشه. همون طور که برای شما صادر شد.
البته اینو در این صورت میگم که توی مدارک شما یعنی کارت ماشین احیانا اشتباه شده که بعید هست.
پلاک چون صادر شده راست گفتن پلاک برای صادر شدنش اطلاعات چک میشه و اشتباه نمیشه توش باشه.
اگه تو مدارک ماشین اشتباهی نیست که راست گفتن نیاز به پیگیری خاصی نیست.
1 درصد اگه مدارکتون اشتباه بوده دیگه خود نمایندگی باید اصلاحش میکرد و رفعش میکرد (هرچند بعیده مدارک اشتباه صادر بشه) اگه اینطور شده باشه باید با پلیس +10 و همین طور اداره ثبت نام سایپا صحبت کنین و مشکل رو پیگیری کنین
موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام 
بنده یه ماشین گرفتم و میخواستم پلاک به نام خودم بزنم...همه کاراشو انجام دادم من امضا و اثر انگشت زدم فروشنده هم همینطور روی برگ سبز بعد منشی گفت نامه فک رهن از سایپا بیارید همونجا کارمون گیر کرد رفتم تا اخرین چک پاس شد تا سند ماشین ازاد شد من تصمیم گرفتم ماشینو بفروشم!  تکلیف چیه برگ سبز امضا و اثر انگشت من و فروشنده و ادرس من روش نوشته شده باید اول به نام خودم بزنم بعد مجبور بشم سند بزنم بعد فروشنده جدید میتونه ازم بخره لطفا راهنمایی کنید ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
کلا خرید و فروش ماشین لیزینگی قبل ازینکه سندش از رهن سایپا در بیاد مشکل داره یه جورایی. مشکلاتی که داشتید ازین جهت بوده .
در واقع اگه خرید درست بی دردسر میخواست باشه خودرو باید سندش ازاد میبود همون موقع و کامل به نام شما میشد . الانم منتقل میکردید.
به نظرم میتونید با کسی که سند به نامش هست هماهنگ کنید که بیاد همراه شما و ماشین به نام خریدار جدید بشه یک باره. که 2 بار خرج سند هم داده نشه..
چون بخواید 2 بار اقدام کنید یه خرج سند هم شما باید بدید. به نظر من اینطور باید باشه ولی دقیق نمیتونم بگم.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : xxaxx
با سلام خدمت دوستان من یک 206 از نمایندگی کرج ثبت نام کردم و ادرس تهران رو دادم با توجه به اینکه محل تولدم تهرانه و محل صدورم شمیران ایا احراز سکونت میخواد یا نه ؟ در صورت ندادن احراز سکونت به من پلاک تهران (99) تعلق میگیره یا پلاک شمیران (78) ؟ ممنون بابت جوابتون
پاسخ
تشکر شده توسط :
پست موقت:
سلام
اقا کامران عزیز مطالب مربوط به اینکه در ابتدای تحویل چه کارهایی باید انجام بشه و چه مواردی رعایت بشه رو مختصر و مفید در تاپیک مواردی که در ابتدای تحویل باید رعایت شود میتونین ملاحظه بفرمایین.
ممنون

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام خوبین.بچه ها من ۲۳ اذر ماشینو گرفتم.بیمش اومده اما کارت ماشین و سوخت و اینا نیومده، الان از اون موقع من ۶۸ تا باهاش رفتم فقط بنظرتون مدارک کامل نباشه پلیس گیر میده؟و مدارک معمولا چقد طول میکشه بیاد
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,395,542 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,493,267 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 710,579 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 985,079 2019-11-21، 07:35 PM
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,210 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,318,087 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 580,870 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 54,026 2019-04-07، 03:38 AM
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 16 4,728 2018-01-05، 11:36 AM
آخرین ارسال: sepehr_n
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 650,490 2017-04-05، 07:23 AM
آخرین ارسال: lx0ve

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان