سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 8 رأی - میانگین امتیازات: 4.5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک سوالات متفرقه(شماره گذاری-پلاک-تحویل-گارانتی-خدمات-تعغیرات موتوری...)
Star 
سلام دوستان
هدف از راه اندازی از این تاپیک برای دوستانی هست که سوالاتی از جهات مختلف و مربوط به کارهای اداری و ... در مورد همه خودروها خواهند داشت میباشد
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 TIBA-Morteza
علی جان با کمال احترام رتگ متنی که نوشتی خیلی روشنه و خوانا نیست.اگر ممکنه تغییرش بدین.
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
http://www.megamotor.ir/HomePage.aspx?la...4960&mid=0
پاسخ
تشکر شده توسط : AliMoh mehrdad1355 TIBA-Morteza
سلام مسعود گل
دوستم اصلاح شد
برای شروع خودم 1 سوال میپرسم

من یه پلاک داشتم رو یه ماشین قبلی که 2 هفته هست به طرف وکالت دادم بره برای تعویض پلاک

حالا میخوام بدونم
1 طرف رفته یا نه!!
2 یه پلاک دیگه دارم اون تو چه حالتیه؟
و ...

جز مراجعه به شماره گذاری راه دیگه هم هست؟

پاسخ
دوستان
قبلا یه بحثی مطرح شده بود در مورد اتومات کردن این خودرو
از اونحا که میگن پوسته گیربکس با پرابد یکی هست و ما گیربکس فابریک برای خود پراید داریم
میشه این رو تیبا گذاشت؟
فکر کنم ارشام عزیز پیگیر این قضیه بودن!!!
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba mehrdad1355 TIBA-Morteza
علی جان به علت افزایش قدرت موتور بعیده بشه از گیربکس پراید استفاده کرد.شاید از لحاظ فیزیکی بخوره اما کارائی مناسبی نخواهد داشت
دوستان برای گزارش مشکلات خودرو تیبا تون به لینک زیر سر بزنین ، فرم رو پر کنین تا از مگاموتور باهاتون تماس بگیرن.لطفا برای صیانت از حقوق خودتون و دیگران حتما این کار رو انجام بدین.
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba mehrdad1355 masooumi TIBA-Morteza
حالا من برعکس این فکر میکنم
احساس میکنم چون قدرت موتور بیشتر هست اتومات روش جوا بده

حالا دوستانی که فنی هستند جواب بدن مشخص میشه قضیه چیه

پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 مریم TIBA-Morteza
علی جان من وارد بحث فنی نمی شم.
یه استدلال منطقی می کنم.
گیربکس و صفحه کلاچ تیبا به نسبت پراید :
-در گیربکس ضریب دنده ها تغییر کرده.
-اجزای داخلی گیربکس تقویت شده و از آلیاژ بهتری ساخته شده
صفحه کلاچ تقویت شده.
دلیلش افزایش قدرت موتور هست مطمئنا.
در مرود گیربکس اتوماتیک هم همینطور هست مطمئنا.شاید از لحاظ فیزیکی به تیبا بخوره.اما فشار بالا روی گیربکس باعث بالا رفتن فشار روغن،افزایش فشار روی قطعات داخلی می شه و حتی اگر در وهله اول در کارائی گیربکس تاثیر زیاد نگذاره که کاملا بعید به نظر می رسه استهلاک گیربکس رو شدیدا بالا می بره.
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 مریم moje tiba TIBA-Morteza
یه جورایی حرف شما هم درسته!!!

من بیشتر رو گیربکس خود پراید زوم کردم چون به نظرم یه جورایی از بیس بهم میخورند
اما اگر نشه از لحاظ فنی نتیجه گرفت که هیچ پس بی فایده هست
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 mk8mk مریم moje tiba TIBA-Morteza
سوال من بی جواب موند

من یه پلاک داشتم رو یه ماشین قبلی که 2 هفته هست به طرف وکالت دادم بره برای تعویض پلاک

حالا میخوام بدونم
1 طرف رفته یا نه!!
2 یه پلاک دیگه دارم اون تو چه حالتیه؟
و ...
پاسخ
من اطلاعی ندارم علی جان ولی یکبار که من از نمایندگی ایران خودرو ماشین خریدم.واسه تحویل دست دست می کردن.طرف گفت پلاک نیومده ما استعلام کردیم فلان مرکز تعویض پلاک اونجاست.اگر عجله داری خودت برو بگیر بیا.که نامه داد من رفتم گرفتم.حالا اینکه از کجا استعلام کرده بود نمی دونم.

در ضمن از من به شما نصیحت موقع فروش ماشین حتما یا با طرف برین تعویض پلاک بعد برین محضر سند بزنین.یا وکالت تعویض پلاک بدین که طرف بره مجبور بشه برای سند زدن برگرده تا مطمئن بشین پلاک تعویض شده.

اگر طرف با پلاک شما بچرخه براتون دردسر درست می شه.درسته که می تونین ثابت کنین که شما ماشین رو وکالت تعویض پلاک دادین و طرف رفته خلافی چیزی انجام داده اما تا بیاین ثابت کنین کلی درگیری و معطلی داره.هیچوقت وکالت کامل برای ماشین ندین که طرف بگیر بره دیگه معلم نشه چیکار داره می کنه.
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 TIBA-Morteza f.n.n

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 4,861 1,655,034 1396-9-2، 01:58 عصر
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  تاپیک خودروی H30 کراس محصول ایرانخودرو TIBA-NAVID 13 286 1396-8-30، 10:09 عصر
آخرین ارسال: sepehr_n
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,766 674,486 1396-8-27، 08:43 عصر
آخرین ارسال: mahdi_R
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,582 1,019,649 1396-8-21، 09:42 صبح
آخرین ارسال: hasan63
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,261 531,542 1396-8-16، 09:15 عصر
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 171 111,144 1396-7-29، 11:21 عصر
آخرین ارسال: Masoud Fardi
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,908,974 1396-4-23، 11:24 عصر
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 545,486 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 117 36,830 1396-1-8، 09:43 عصر
آخرین ارسال: saber2298
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 662 478,512 1395-10-16، 06:57 عصر
آخرین ارسال: javon

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان