سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2019-04-28، 08:44 AM)Amin.HVS نوشته است: ممنونم نوید جان، ولا چه کنیم دیگه، البته این که شما میگی آلمانی نیست منم فکر میکنم نیست، چون رو کارتن با برچسب روش زده بوش و روی دیسک هم نوشته های اطلاعاتش ناواضح کنده کاری و ثبت شده

نمیدونم،خدا کنه خوب باشه که با این لنت های سرامیکی خوب بسازه
الان شمل دیسک ترمز با کیفیت دارید یا نه؟(توی بازار موجود هست؟؟)

از صمیم قلب امیدوارم اینکه گرفتین عالی باشه براتون
والا من هر سری دوستان توی فروشگاه اینطور موردی رو درخواست میدادن زیر و رو میکردم نمایندگی های قطعات رو که بهترین کیفیت مورد رو بفرستیم
ایرانیا که داغون مطلق هستن . یعنی میگم دستم گرفتم اون کیا کره 3  4 برابر فقط وزنش بود
ایرانیا انگار پفک گرفتی دستت از بس سبک بودن
خوب مشخصه وقتی اشغال ذوب میکنن و قالب میزنن زود تاب برمیداره
اون کیا اصلی کره ای به خدا من به اون کیفیت به چشمم ندیدم برا چند دوستی فرستادیم قبلا.
الان افسوس میخورم چرا برا ماشین خودم ازون نگرفتم یدکی اون زمان. با اینکه 2  3 برابر بقیه قیمتش بود ولی اون کیفیت مرگ نداره اصلا.
بعد ازون یه شرکتی تایوانی بود اونم خوب بود بعد از کیا .  بقیه که هرچی دیدم اشغال دیدم.
اینطور موارد هر موردی درخواست داشته والا بررسی کردم و در اون زمان پیگیر شدم چی بوده چی نبوده
چون میدونم و تو انجمنم قبلا خونده بودم که دوستانی جنسی بستن که ظرف 1 هفته تاب برداشته و ...
در کل در المانی نبودن این قطعه که شک نکنین
الان موبیز ما رو تحریم کرده کیا تحریم کرده دیگه قطعات عالی شون نمیاد
میخواد المان اونم بوش المان برا تیبای ما دیسک بزنه؟ !!!
اینا رو برادران چین زدن. حالا ایشالا که خوب زده باشن.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS Ali nemesis victor
(2019-04-28، 10:02 AM)TIBA-NAVID نوشته است:
(2019-04-28، 08:44 AM)Amin.HVS نوشته است: ممنونم نوید جان، ولا چه کنیم دیگه، البته این که شما میگی آلمانی نیست منم فکر میکنم نیست، چون رو کارتن با برچسب روش زده بوش و روی دیسک هم نوشته های اطلاعاتش ناواضح کنده کاری و ثبت شده

نمیدونم،خدا کنه خوب باشه که با این لنت های سرامیکی خوب بسازه
الان شمل دیسک ترمز با کیفیت دارید یا نه؟(توی بازار موجود هست؟؟)

از صمیم قلب امیدوارم اینکه گرفتین عالی باشه براتون
والا من هر سری دوستان توی فروشگاه اینطور موردی رو درخواست میدادن زیر و رو میکردم نمایندگی های قطعات رو که بهترین کیفیت مورد رو بفرستیم
ایرانیا که داغون مطلق هستن . یعنی میگم دستم گرفتم اون کیا کره 3  4 برابر فقط وزنش بود
ایرانیا انگار پفک گرفتی دستت از بس سبک بودن
خوب مشخصه وقتی اشغال ذوب میکنن و قالب میزنن زود تاب برمیداره
اون کیا اصلی کره ای به خدا من به اون کیفیت به چشمم ندیدم برا چند دوستی فرستادیم قبلا.
الان افسوس میخورم چرا برا ماشین خودم ازون نگرفتم یدکی اون زمان. با اینکه 2  3 برابر بقیه قیمتش بود ولی اون کیفیت مرگ نداره اصلا.
بعد ازون یه شرکتی تایوانی بود اونم خوب بود بعد از کیا .  بقیه که هرچی دیدم اشغال دیدم.
اینطور موارد هر موردی درخواست داشته والا بررسی کردم و در اون زمان پیگیر شدم چی بوده چی نبوده
چون میدونم و تو انجمنم قبلا خونده بودم که دوستانی جنسی بستن که ظرف 1 هفته تاب برداشته و ...
در کل در المانی نبودن این قطعه که شک نکنین
الان موبیز ما رو تحریم کرده کیا تحریم کرده دیگه قطعات عالی شون نمیاد
میخواد المان اونم بوش المان برا تیبای ما دیسک بزنه؟ !!!
اینا رو برادران چین زدن. حالا ایشالا که خوب زده باشن.
اگر روش زده بود made in china آدم خیالش راحت تر بود. چون خودشون روی کیفیت کالایی که ساخت چین زده باشه بیشتر حساسن.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
سلام خودرو بنده اول صبح که استار میزنم ۳ کار میکنه بعد چن ثانیه دور موتور بالا میره شمع ها و صافی بنزین هم عوض کردم ولی مشکل برطرف نشده علتش چیه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
سلام به شما
ممکنه در وهله اول استپر یا سنسور دور مشکل داشته باشه . و یا سنسور اکسیژن. باید بررسی بشه

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
با سلام خدمت آقا نويد، خودروي تيباي بنده مدل 93 و يورو 4 هست، چند ماهي بود موتور خودرو در حالت كاركرد درجا مقداري لرزش داشت كه اتفاقا بعضي وقتها به خاطر لرزش به كاپوت هم برخورد مي كرد و باعث لرزش كاپوت مي شد، حدود يكي دو هفته بود كه ماشين پس از روشن شدن كاملا بي رمق كار مي كرد و نسبت به گاز هيچ واكنشي نداشت يا اينكه دل ميزد تا اينكه چراغ چك روشن شد و پس از دياگ مشخص شد سنسور اكسيژن پايين مشكل داره، اون طرف كه دياگ زد گفت ممكنه مشكل از كاتاليزور باشه كه گرفته و بايد تعويض يا درست بشه، بنابراين قبل از اينكه بخوام سنسور اكسيژن رو تعويض كنم تصميم گرفتم كاتاليزور رو تعويض كنم، با يك اگزوزساز كه طرف بهم معرفي كرده بود تماس گرفتم و ماجرا رو گفتم، گفت با توجه به اينكه ماشين 80 هزار كاركرده نياز هست كاتاليزور عوض بشه و سه راه داره، يا كاتاليزور رو كامل خالي كنم و شبكه داخلش رو بردارم كه در اين صورت آلايندگي زياد ميشه و سنسورهاتو مي سوزونه، يا كلا كاتاليزور رو تعويض كنم كه حدود يك ميليون و صد تا يك ميليون و دويست هزينه تعويض كاتاليزور هست و سنگينه، راه سوم اين هست كه كاتاليزور رو بفرستم شركت تا شبكه داخلش رو بردارن و روش شبكه نصب كنن و برام بفرستن كه در اين صورت هزينش با نصب 400 تا 500 هزار تومان هست، خواستم بدونم آقا نويد يا دوستان در اين مورد چه نظري دارن؟ كاتاليزور رو كامل تعويض كنم يا شركت روش شبكه بذاره؟ آيا كسي به اين مشكل برخورد كرده؟
پاسخ
سلاام وقت بخیر
عرض کنم به نظرم بنزین با کیفیت زده باشین شما کاتالیزر با 80000 هنوز کار میکنه . بنزین خوب باشه کاتالیزر بالای 100 120 هزار و حتی بیشتر کارکرد داره. اما اگر بنزین بی کیفیت باشه اره زود خراب میشه خیلی زودتر از عمرش. ماشین ما که ازینم بیشتر کارکرد داشته هیچ مشکلی کاتالیست نداره
در مورد مشکل شمل مشکل همون سنسور اکسیژنه و به نظر من فکر کاتالیست رو فعلا از سرتون بیرون کنید
ضمنا اونکه کاپوت میلرزه بابت رگلاژ نبودن اون لاستیک های زیرش هست. یه مقدار اون ضربه گیرای لاستیکی زیر که رو بدنه 4  5 جا هستن رو بپیچونین و رو حالتی بذارید که تماس داشته باشن بت کاپوت لرزش نخواهد داشت کاپوت . البته نه باید خیلی بالا باشن که درب روون بسته نشه و یا تراز کاپوت به هم بخوره و وقتی بستس درب تراز بدنه نباشه . نه پایین خیلی باشن که درب باز نشه راحت و یا کاپوت بلرزه. باید با سعی و خطا تو جای درست تنظیمش کرد

------------------ ((ا))

پاسخ
سلام. روز بخیر. روغن دنده کاسپین خوبه؟؟توی سایت مگاموتور زده 75w90GL4 ولی هر جا رفتم GL5 داشتن و میگفتن ما همین و میریزیم.
پاسخ
(2019-06-18، 10:20 AM)TIBA TIBA نوشته است: سلام. روز بخیر. روغن دنده کاسپین خوبه؟؟توی سایت مگاموتور زده 75w90GL4 ولی هر جا رفتم GL5 داشتن و میگفتن ما همین و میریزیم.

سلام.
واسکازینای ایرانی تعریفی نداشتن از قدیم . بازم میل خودتون.  ولی واسکازین برا تیبا همون 75w80 که بعدا اصلاحش کردن به نظرم بهتر بود. من جفتشو ریختم چه اوایل که 75 90 بود و چه بعدا که اصلاحش کردن. به نظرم 75 80 بهتر بود. البته واسکازین 75 80 هم بهتر بود کیفیتش ازون چیزی که میریختیم اوایل البته اونم تو اون رنج بهترین بود

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis TIBA TIBA

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,122 2,188,470 2019-10-12، 08:39 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 894,882 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 197 140,889 2019-09-22، 08:08 PM
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,241 12,050,884 2019-09-22، 08:04 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,220,450 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 656,275 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 35,455 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 555,236 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 49,246 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,298,125 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان