سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم خدمتتون من همیشه به دوستان گفتم ماشین دسته دوم خریدن یه شمشیر دولبه هست. اگه اون صاحب ماشینو بشناسی و مطمئن مطمئن باشی به ماشین و بدونی ماشینه درست اب بندی شده. سالم نگهداری شده . ماشینه سالم هست و باهاش درست کار کرده. سرویسا و رسیدگی ها سر وقت انجان شده و ماشینه عالی هست ... اگه اینجور ماشینی رو صاحبش بنا به دلیلی مثلا مالی یا شرایطی میخواست بفروشه برا خریدار مثل ظرف عسل هست. اما اگه بدون بررسی و شناخت ماشین بگیری دسته دوم حتی اگه ماشینه 1 سال کار کرده باشه حتی اگه 6 ماه کار کرده باشه. به خیالت ماشین مثل صفر داری میگیری ..اما کافیه اب بندی رو درست انجام نداده باشه یا فشار شدید و رانندگی بد داشته باشه و ...
بعدا میراث همه دردسرا میرسه به خریدار
من خودم تیبا 90 دارم. خدا رو شکر واقعا راضیم و واقعا بی ازار هست . از نظر شتاب و کشش عالی هست . هم به ماشین رسیدم و هم سرویس و چکاپا سر وقت انجام شده.
دوستان متعدد در سالای بعدی هم هستن که همه نظراتشون هست. دوستانی که اب بندی رو خوب انجام دادن و نگهداری درست از ماشین کردن عموما راضی هستن و صحبتاشونو میتوننین ببینین.
والا این مساله که میفرمایید و مشکلی که گفتید به خیلی چیزا میتونه مربوط بشه
شمع اگه بیکیفیت و چینی باشه که شمع های فابریک رو شرکتا هم سایپا و ایرانخوذرو دیگه شمع های ناشناس میذارن. این شمعا از اولشم مثل شمع خوب نیستن ... شمع عادی باکیفیت باشه 20  30 هزار کار میکنه. شمع تقلبی و کپی چینی جای خود دارد. سر همین شمع میتونه شتاب و کشش ماشین قشنگ افت کنه.
همون طور که من مثلا شمع های ماشینم که اصلی بود هم وقتی با شمع عالی سوزنی که توی فروشگاه پدالم عوض کردم و البته دوستان زیادی هم تا حالا گرفتن و راضی بودن از نظر نرمی صدای ماشین و شتاب و کشش ، وقتی نصب کردم کاملا برتری این موارد نسبت به شمع قبلی محسوس بود.
بنزین و سوخت مهم هست توی راندمان و کشش و شتاب. برای سلامت ماشین همیشه بنزین سوپر زدم. و سرویس ها رو سر وقت انجام دادم.
اینکه ماشین ارور میگید اورده خوب مشکوک هست. اینو بدونین وقتی ماشینی ارور میاره حتی رفع بشه یه چیزی هست که میره و میاد و نمیشه ازون ماشین انتظار راندمان عالی داشت و همه چیزش ممکنه به هم بخوره.
سنسور اکسیژن ها و سنسور دور موتور چک بشن خوب هست . استپر چک بشه از نظر تمیز بودن و سلامت.
فیلتر هوا بستش باید درست باشه محفظش .
خود فیلتر هوا و صافی بنزین هم باید سر وقت عوض بشن که اگه نشن جرم بره تو انژکتور دیگه مکافات هست و دردسر های بزرگ و به هم خوردن وضع ماشین.
فیلتر هوا سر وقت عوض نشه کشش ماشین افت پیدا میکنه.
دیگه وضع تنظیمی ماشین باید چک بشه ... و بعد همه اینا کیت کلاج هست که روی این مساله میتونه اثر بذاره ... کیت کلاج ضعیف و فرسوده و یا خراب از کشش خواهد کاست.
در مورد اون روغن ریزی خوب یه مساله ای هست که قبل خرید اونم ماشین دسته دوم باید خیلی خیلی خیلی دقیق تر ازین حرفا ماشین رو چک میفرمودید
ماشین دسته دوم خیلی زیاد باید روش وسواس داشت و دقیق چک بشه
دیگه مسائل ظاهری که روغن ریزی داره که جای خود دارد
اینکه میگید تیبای دوستتون عالی بوده مدل 90 و این مشکل داره .... جوابش رو توی نگهداری و رسیدگی و رفتار دوستتون با ماشینش پیدا کتید.
تو این انجمن دوستان بسیاری هستن که صحبتاشون هست و تجربه هاشون. رمز رضایتشون تا حد بالا از ماشین رو رسیدگی به ماشین میدونن
راستی سلامت اگزوز و کاتالیست و مشکل نداشتن اونا هم توی اون مساله تاثیر دارد
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : wsxproxy parthman Ali nemesis

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2017-03-06، 08:43 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,347,560 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,869,872 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,446,557 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,263 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 699,714 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,480 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,177 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 952,799 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,269 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,329 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان