سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما دوست خوب و عرض خیر مقدم صمیمانه خدمت شما
وقتتون بخیر
عرض کنم که ما اگه صحبتای انجمن رو بخونین به دوستان روی موارد چکاپی اولیه و سرویس های اولیه و بازدید های هنگام تحویل و اب بندی و موارد مهم بسیار تاکید کردیم و نکات خیلی مهمی رو در بخش های مختلف مثل تاپیک موارد اولیه ذکر کردیم .
یکی از موارد موقع تحویل ذکر کردیم چکاپ سطح روغن هست. بارها بوده مثلا کمی شرکت روغن کم ریخته و خوب خیلی خیلی خیلی مهمه که فرد بی توجه نباشه و گفتیم قبل روشن شدن ماشین یه چکاپ سطح روغن بشه و اگه کم بود قبل همون استارت اول سطح نرمال بشه.
حالا شما ماشین رو صفر نگرفتید ... از فردی گرفتید .. ولی ماشین توی آب بندی بوده.
چه قدر خوب بود همون اول موارد حیاتی ماشین رو یه چکاپ میکردید که مثلا روغن سطحش درست باشه و ...
روغن روی درجه 0 یعنی بی روغن یعنی فاجعه برای یه ماشین .. اصلا ماشین صفر هم نه ... یه ماشین عادی که اب بندیش تمومم شده روغن نداشته باشه و یه لحظه ماشین کار کنه یعنی فاجعه .
چه برسه که مدتی کار کنه ... چه برسه که ماشین صفرم باشه ...
ماشین صفر خود به خود موتورش درگیر هست . برا مین آب بندی اینقدر مهم هست. حالا تو زمانی که ماشین درگیر هست و تحت فشار هست روغنش هم صفر باشه؟؟ !!
خیلی خیلی فرسایش درست میکنه و فقط میتونم دعا کنم که این زمانی که ماشین شما کار میکرده روغن 0 نبوده باشه و فقط کمی روغن کم بوده باشه و شما اشتباه دیده باشید ...
چون واقعیت اینه این مساله میتونه مشکل موتوری و اسیب سیلندر و موارد دیگه درست کنه.
ثالثا روغنی که دوست شما ریخته اصلا و ابدا استاندارد نبوده.
تیبا و ماشینایی که فیلرگیری ندارن و سوپاپ اتومات هستن و اتوماتیک توسط خودرو و با فشار روغن فیلرگیری براشون انجام میشه خیلی خیلی خیلی روغن مهمه و باید همون ویسکوزیته استاندارد استفاده بشه.
روغن 20w50 تنظیم موتور رو به هم میزنه ... همه اینا به کنار .. روغنشم که خالی بوده ... خوب مسلم هست ماشین بنده خدا هزار مشکل هم میتونه براش پیش بیاد. صدای بیشتر که بماند.
اون روغن که شرکت گفته منظورش همون روغن تیبا زانتیای بسته بندی خودشون هست که بگیرین.
کیفیت اون روغن بسیار پایین تر هست نسبت به روغنی مثل بهران سوپرپیشتاز 10w40 یا ایرانول ریسینگ 10w40
این روغن بسیار بهتر هست ازون روغن سایپایی . خواستین اونم میتونید بریزید ولی اینی که ریختید بسیار ازون بهتره
ای کاش یک دهم حساسیت شما رو اون دوستتون داشتن که روغن اشتباه برا ماشین نمیریختن و دوما سطح روغن چک میشد که ماشین بی روغن کار نکنه.
چه بسا ماشین دچار مشکل موتوری ای شده باشه و روغن رو بسوزونه و ازین مسائل داشته باشه
وگرنه روغن سوپرپیشتاز و ایرانول ریسینگ بسیار باکیفیت هستن. این همه دوست اینجا هستن اینجا همونو میریزن
ولی بحث ماشین شما اینه مشخص نیست از کی بی روغن بوده ..
اخه بی روغن و یا کم رغن بودن که شوخی نیست. یه استارت ماشین بخوره رو حالتی که روغن کاری نمیشه موتور هزار مشکل ممکنه براش پیش بیاد و کلا داغون بشه.
من واقعا نمیدونم از کی اونجوری بوده و از کی ایشون چک نکردن و ماشین به امان خدا بوده و شما دودی دیدید و متوجه شدید. اینکه اون دود روغن سوختن در اثر داغی موتور بوده هم مشخص هست. میگم فقط میشه امیدوار بود زیاد اسیبی ندیده باشه موتور ولی یه سهل انگاری بزرگ رخ داده.
فقط میتونم الان بگم روغن 3.5 لیتر با تعویض فیلتر باید ریخته باشید . اگه این میزان ریختید میزان درسته.
یه چک هم بکنید در حالت خنکی ماشین که اب ماشین رنگش طبیعی باشه و احیانا اب روغن قاطی نکرده باشه ...
امیدوارم مساله خاصی ماشین نداشته باشه ...
موفق باشید
(2016-11-07، 02:19 PM)مهدی طهماسبی نوشته است: جناب نوید سپاس بابت توضیحات و محبت شما
فکر میکنم من نتونستم منظورم رو درست بیان کنم.....بیشتر تشریح میکنم
من میله گیج روغن رو که نگاه کردم  حروف F 0 8 L  بر روی میله برای شاخص سطح روغن وجود داره ....مقدار روغن قبل از تعویض بر روی  0 بود یعنی  بعد از  حروف F  بود  و بعد از باز کردن درب موتور متوجه بخار شدم ...البته این توضیحات رو بدم که از اگزوز دود خارج نمیشه حتی داخل اگزوز سیاه و یا چرب نشده ...برای امتحان در هنگام گاز دادن هم هیچ علائمی نداره  حتی بویی هم از اگزوز خارج نمیشه
وقتی  روغن موتور رو عوض کردم و 3.5 لیتر با فیلتر ریختم  سطح شاخص بر روی همان عدد قبلی بود 0)
حال با این توضیحات تکمیلی  این بخار بابت چیست ...نمایندگی هم گفت که روغن خود سایپا رو بریز که به نظرم حرف غیر منطقی زد و گفت بعد از 1000 کیلومتر روغن رو داخل یک ظرف تخیله کن و ببین که آیا روغن کم کرده یا نکرده
این بخار  نگرانم کرده و میخواهم بدونم که اگر واقعا مشکل حادی است ماشین رو به صاحبش برگردونم
چه اقداماتی باید انجام بدم  ؟

جسارتا میبخشید نکته ای رو فراموش کردم اضافه کنم
حتی بعد از اینکه روغن ماشین رو با سوپر پیشتاز 10w40 عوض کردم این بخار موتور هنوز وجود داره
و البته اینکه در حال حاضر در آذربایجان غربی هستم و هوای اینجا از تهران خنکتر است

باز هم ممنون از وقتی که میگذارید
سلام مجدد خدمت شما
خوب خدا رو شکر
من فکر کردم منظورتون این بوده روغن نداشته ماشین ...
با این حساب فقط مشکل اون روغن غیر استانداردی بوده که در ماشین بوده ...
حالا با هوای سرد تر اون منطقه این روغن بدتر هست باز و قطعا صدا و عوارضش بیشتر هست.
روغن اگه زیاد هم باشه مثل کم بودن اسیب زا هست و باعث نشتی و اسیب کاسه نمدها میتونه باشه.
در مورد بخاری که میگید نمیشه ندیده قضاوت کرد. اگه حس میکنید مشکلی داره به یکی دو مکانیک معتمد نشون بدید و اگه مورد مشکوکی دیدید توصیه میکنم ماشین صفر بگیرید
اصلا وقتی ماشینی اینقدر کم کار خریدید عملا که پول ماشین صفر حدودا پرداخته شده. خوب چه بهتر همون صفرش رو بگیرید که از اول اب بندی دست خود فرد بوده باشه ..
من 5 سال هست تیبا رو دارم و واقعا راضی هستم. نقش اصلی تو هر ماشنیی برا راحتی بعدهاش رو این اب بندی درست و نگهداری درست بازی میکنه.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : مهدی طهماسبی

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2016-11-07، 06:19 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,351,085 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,889,062 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,449,641 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,301 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 700,629 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,582 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,365 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 954,131 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,298,821 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,357 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان