سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما و عرض خیر مقدم خدمت شما
در مورد کیت کلاج اگه صحبتای انجمن رو سرچ بفرمایین بارها و بارها چه زمانی که سایپا این طرح دمپر دار رو تبلیغ میکردن بارها به دوستان میگفتم که این یه طرح من در اوردی سایپاست و نقشی نداره و مشکلی که کیت کلاجاشون داشت کیفیتی بود و کیت های خارجی هم اینو نداشتن ولی عالی بودن. مشکل این بود که کیت های کپی طرح کره یا ایرانی میذاشتن و مشکل داشت و گفتن دمپر بذارن حل میشه . اون زمان گفتم به دوستان که این الکی هست .
گذشت زمان همینو هم ثابت کرد. الان باز میگن بدون دمپر باید بذارن .. الانم همون حرف هست ...
بدون دمپر که همون چیزی هست که قدیم کیت های اولیه ایرانی و یا طرحی که میذاشتن همون طوری بود.
الانم همون حرف هست. اگه کیت طرح و کپی و یا بیکیفیت بذارن باز بعد از مدتی باز همون مشکلات خواهد بود چه بسا خیلی زود.
چه طوریه که ماشین من و یا خیلی دوستان 5 ساله هیچ مشکل نداشته؟ خوب مشخصه بحث کیفیت و جنس اصلی هست دیگه.
حالا کسی جنس به نام کره ولی کپی که ارزون تره بذاره و یا ایرانی بذاره قطعا نمیتونه توقع جنس اصلی عالی رو داشته باشه ازش. چرا مشکل فقط برای همین ماشینایی که جنس کپی کره یا ایرانی میذارن پیش میاد؟ به دمپر و بدون دمپرم ربط نداره.
در مورد شمع و لنت هم در مورد شمع شمع عادی معمولی اگه بخواید بارها توی صحبت های انجمن ذکر شده fr8d8 بوش شمع عادی هست که باید فیلر 0.75 تا0.8 براش دستی تنظیم بشه. ولی اگه شمع سوزنی عالی که راندمان و کیفیت و جنس و کارایی و دوام چند برابری و کشش و کیفیت بسیار بهتر با کارکرد نرم موتور رو داره خواستید توی فروشگاه پدال شمع اصلی سوزنی بسیار عالی ارائه میشه. البته همون شمع هم کپیش هست که قیمتش پایین تره ولی دوستی تاپیک تیبا اگه بخونین کپیش رو گذاشته بودن و راضی نبودن . ولی اصلیش استاندارد هست و بالای 100 هزارم کارکرد داره با کیفیت عالی ولی کپیش خیر.
در مورد لنتم باید بررسی بشه طرح ریو هست یا بوش . برای هر کدوم هم لنت های باکیفیت عالی اصلی هست و هم کپی های زیاد و ایرانی و ..
خیلی لنت هایی که در بازار به اسم کره عرضه میشن در اصل چین هستن . ولی لنت کره باکیفیت اصلی خوب هم هست. اینکه میگید چه مارک. میخوام بگم مارک مهم نیست. همون طورکه برای کیت کلاج و شمع و ... در یک مارک و مدل کپی و طرحش هم هست عین بسته بندی اصلیش برا همه قطعات همین طوره.
موفق باشید
(2016-10-09، 03:34 PM)jelil39 نوشته است: باسلام خدمت آقا نوید،دریکی تاپیکها در باره جنسها ی اصل و کپی صحبت کردین من تا چند وقت دیگه میخواهم واسکازین لنت وشمع ماشین عوض کنم اصل این جنسها رو توی فروشگاهپدال میتونم تهیه  کنم  در مورد شمع سوزنی ایریدیوم لیزری برای  تیبا از مکانیک و مغازه شمع فروشی سوأل کردم میگن نیازی نیست و برای تیبا زیادم هست نظر شما در این موردچی هست ،با تشکر از شما که بی منت وقت می گذارید و جواب می دهید

سلام
دوست خوبم هیچ شمعی رو فقط بر اساس اینکه شمع ایریدیوم لیزری باشه انتخاب نمیکنن
من برای همین که چند مدل مناسب تیبا انتخاب کنم و بعد از واردکننده ها پیگیر تهیه لاصلی اون و نه کپی های بازاریش بشم چندین و چند داکیومنت انواع مدل ها رو بررسی کردم که از نظر رسانایی و جرقه زنی و آلیاژ و گپ شمع و خیلی موارد دیگر اون شمع سوزنی استاندارد و مناسب تیبا باشه.
برای هر ماشین دیگر هم بخواد استاندارد و ایده ال قطعه تهیه بشه باید به همه چیز توجه بشه.
اینکه به صرف سئوزنی بودن و یا به صرف ایریدیوم بودن برای هر خودرو شمعی گرفته بشه و انتظار عملکرذد خوب داشته باشیم انتظار بیجایی هست
در تاپیک تیبا داشتیم دوستی که حتی همین مدل که تهیه کردیم رو به نام المان ولی کپیش رو از تهیه کرده بودن ولی اصلا راضی نبودن
اما تعداد بسیاری دوستان همین مدل اصلیش رو چند ساله از فروشگاه پدال مثل کیت کلاج اصلی و یا موارد دیگر ارسال کردیم و راضی هستن.
شمع مدل و برندهای متعدد دارد
اما خیلی موارد در اصل چینی و روسی و تقلبی هستند و به نام برندهای اصلی
از آن گذشته حتی شمع اصلی هم باشد باید مشخصات و همه پارامترها بر اساس سیستم جرقه زنی و موارد تیبا مناسب باشد وگرنه غیر استاندارد هست
شمع عادی هم میتوان نصب کرد
اما کارایی شمع عادی اگر اصلی باشد و کپی نباشد حدود 25  30 هزار به اندازه مناسب هست ولی شمع اصلی سوزنی استاندارد(نه کپی و غیر استاندارد که ممکنه همون اولم خوب نباشه و عمرشم کم بتاشه) بالای 100 هزار هست.
راندمان و کشش و نرمی موتور و قدرت موتور و یا مصرف موتور در شرایط سرعت و شتاب برابر نسبت به شمع عادی اگر مقایسه شود بسیار بهتر است و عمر ان هم 4  5 برابر هست. و ان قیمت بالاترش در این مزیت ها و عمر بالاترش کاملا جبران میشود. به مراتب عملکرد ان در این زمینه ها هم بهتر است.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mhkamyar jelil39

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2016-10-09، 11:53 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,057,221 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,389,389 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,486,659 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,607 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 709,116 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,467 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,084 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 966,971 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,315,047 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,583 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 12 مهمان