سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام
دوست عزیز این صحبت مدت ها پیش و بارها توی انجمن و بخش راهکار و همین جا صحبت شد. مفصل هم صحبت شد.
این کیت کلاج دمپری اصلا حرفی که هست اختراع خود این شرکت سایپا بود و زمانی که برای ارزان سازی رفتن به سمت کیت کلاج های کپی و ایرانی و خواستن ارزان سازی کنن این سفتی کلاج و یا تقه در بعضی ماشینا پیش اومد.
وگرنه در خیلی ماشینای قدیمی که کیت کلاج کره ای اصلی بود اصلا نه سفتی کلاجی بود نه صدایی. مشکل ازون جایی شروع شد که برای ارزان سازی کیت کلاج های کپی و نامرغوب کار کردن.
حالا مشکلاتی پیش اومد که برای رفع اون ها کارهایی انجام دادن. یه مقطع برای نرمی این کار دمپردار رو کردن . یه مقطع برای رفع مشکل ضعف 200 میل ها رو اوردن و ..
ولی قضیه از اولش برای ایرانی کردن و یا گذاشتن کیت های ارزون تر شروع شد .
در مورد این اطلاعیه هم اگه تاپیک راهکار و همین جا رو بخونین دوستانی بودن که نمایندگی رفتن و کیت کلاج گذاشتن (با سیم کلاج بدون دمپر) و مشکل یا از همون اول داشتن و یا بعد مدتی مجدد پیش اومده.
این مورد تقه به خاطر اینه کیت کلاج تیبا تقویت شده هست و در جنس هایی که خشک هست کیفیتش موقع رها کردن کلاج برای خشکی فنرهای خورشیدی صدا میده.
که الان و چه قدیم تو تموم کیت کلاج های کپی کره یا موارد ایرانی همه کیفیت های مختلفش بوده و هست.
اما دوستان زیادی بودن چه مدل 200 میل و چه مدل 185 میل که کیت کلاج کره ای بهترین کیفیت مطمئن براشون از طریق همین فروشگاه پدال اصلیش رو با سیم کلاج اصلی کره ارسال کردیم و نصب کردن.
تعدادشون هم زیاد بوده هم 200 میل هم 185 . اگه صحبتا رو بخونین و تجربیاتشونو ر چه در تاپیک تیبا و چه تاپیک های زیرشاخه از نرمی و کشش و عملکرد کلاج کاملا راضی بودن به بهترین وجه. و این مورد هم رفع شده براشون.
در واقع با کیت کلاج اصلی کره و سیم کلاج صایل اونقدر دنده نرم و خوب عملکردش میشه اصلا انگار کلاجی نیست. چیزی که توی موارد طرح کره و ایرانیا اصلا اینجور نیست.
موفق باشید

(2016-02-24، 09:40 AM)omid_ali10 نوشته است: با سلام خدمت دوستان گرامی به خصوص آقا نوید بزرگوار
مدل ماشین من 91 هست و 43000 کیلومترکارکردشه،سوالم اینه که تعویض شمع و تسمه تایم و واسکازین و ... را باید انجام بدم یا اینکه هنوز زوده؟
و اینکه چه سرویسهای دیگه ای باید انجام بشه؟
با تشکر
سلام به شما امید علی عزیز

وقتتون بخیر
عرض کنم تسمه تایم که حدود 60 هزار خوبه هست برای تعویضش اما خیلی مهم هست تسمه تایم مطمئن گرفته بشه.
رو ماشین من و احتمالا شما هم همین طور هست تسمه تایم المانی هست که کیفیتش مشخصه. اتفاقا همین چند وقت پیش چکش کردم و عالی هست و عین نو میمونه ...
اما الان تسمه تایم چینی و کپی و تقلبی به نام کره زیاده که خطرناک هستن. خدای نکرده مورد بیکیفیتی گذاشته بشه میتونه سلامت ماشینو تهدید کنه.
در مورد شمع والا زمان ما هنوز شمع های بهتری میذاشتن. با این اوصاف من حدود 25 30 هزار عوضش کردم. نه اینکه بعدش شمع کار نمیکنه. کار میکنه اما راندمان ماشین افت میکنه. بعد کلی تحقیق و پیگیری همون شمع سوزنی که توی فروشگاه پدالم برای دوستان زیادی ارسال شده از واردکننده اصلیش رو تهیه کردیم و اولین نفر خودم نصبش کردم.
بعدا هم برای دوستان زیادی ارسال شد و خدا رو شکر عملکرد عالی داشت.
البته کپیش فراوون هست ولی مقاطعی بود که اصلیش نبود و حتی 1 ماه بعضی دوستان منتظر موندن تا براشون فاکتور شد. خوبیش کارکرد بالاش و شتاب بهتر و نرمی بهتر ماشین هست. عمرش 3  4 برابر این شمع های عادی هست. و راندمان و عملکردشم بهتر.
در مورد شمع باید عوضش میکردین تا حالا . حتی شمع های 90  91 هم که باز بهترک میذاشتن بهتر بد زودتر عوض بشه. شمع های الان که میذارن که چینی میذارن.
در مورد واسکازین من خودم یه بار 5000 عوض کردم و یه بارم حدود 35  40 هزار عوض کردم مجدد. که همون واسکازین مطمئن خودم رو ریختم.
یه جورایی ببینین سرویس های به موقع ضامن و تضمین کننده سلامت ماشین هست.
اگه تو این 5 سال هیچ مشکل خاص موتوری و گریبوکس و موارد عجیب غریب نداشتم به خاطر همین هست که سرویس ها و بازدیدها سر وقت انجام شده و چکاپا سر وقت بوده ...
باید یه بازدید مواردی از ماشینتون بشه. مثلا زیربندی و جلوبندی ماشین یه چکاپی بشه. کمکا سالمه. اچارکشی درسته. تنظیم فرمان درست هست.
یا مثلا تسمه دینام ماشین من مثلا فرسوده شده بود همین اواسط 94. تعویضش کردم با بهترین کیفیت کره ای اصلی. یه چکاپی مثلا بشه تسمه های ماشین. یا موارد اینجوری که سالم هستن یا نه.
که ماشینتون انشالا برا تعطیلات عید محیا باشه. یا مثلا مواردی مثل انباره اگزوز یه بازدید بشه که سالمه یا فرسوده شده. یا کمک ها و موارد اینجوری . یا باتری درست هست یا نه.
اگه به ماشین برسین و ول نباشه به امان خدا مطمئن باشین راضی نگهتون میداره همیشه
مثلا خود من روغن هیدرولیک رو بعد کلی تحقیق استاندارد مطمئن تیبا رو با بهترین کیفیت اوایل 94 تهیه کردم و عوض کردم. همین سرویس برا سلامت سیستم هیدرولیک کلی موثر هست .
سلامت باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mahdi.irani omid_ali10

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2016-02-24، 06:27 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,070,409 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,392,408 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,490,067 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,612 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 709,635 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,501 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,132 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 967,794 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,315,835 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,587 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان