سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام نوید جان
یه سوال داشم. ی جلوبنده بهم گفت اوایل بنزین سوپر نزن برا ماشین خوب نیست. یه نفر دیگه هم بهم گفت هرچی میزنه باید یه مکمل اکتان بگیری بریزی داخلش، میخواستم بدونم نظر شما چیه؟ البته خودم زیاد با نظر جلوبنده موافق نیستم ولی در مورد مکمل نمیدونم. ممنون میشم یه توضیح مختصر بدی.
آقا نوید ممنونم از توضیحاتتون، فراموش کردم راجب بنزین یورو۴ بپرسم. الان تو بعضی جایگاه ها نوشتن بنزین یورو4. اونم به نظرتون کیفیتش پایین تر هست از سوپر؟ با توجه به اینکه ماشینمون یورو4 هست شما کدومشو پیشنهاد میکنین؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما سعید عزیز
وقت بخیر
در این خصوص قبلا توی تاپیک تیبا صحبت شده و توضیح هست.
این کاملا یه حرف بی اساس هست که کی بنزین سوپزر بریز کی نریز ... مثل این میمونه یه نفر  بهش بگن شما همیشه میوه و غذای مانده مصرف کن . غذای تازه برای سلامتیت میتونه ضرر داشته باشه. متاسفانه عدم اطلاعات و عدم سواد کافی بعضی مکانیک ها اینجور صحبتای نامربوطی رو پیش میاره.
اتفاقا بنزین سوپر یا کلا بنزین باکیفیت تر همیشه و همیشه اثرات و فوایدش هست یا بهتر بگم باعث میشه از عوارض و ضرر های بنزین بیکیفیت ماشین حفظ بشه.
همیشه مهم هست و اتفاقا زمانی که ماشین داره اب بندی میشه و تو اب بندی هست اتفاقا مهم تر هم هست هرچند همیشه نقش مهم داره ...
در مورد مکمل هم اکثریت مطلق مکمل هایی که در بازار هست کیفیت مطلوب ندارن و بیشت تبلیغ هستن و خیلی ها چه بسا ضرر و عوارضی هم برای موتور دارن ..
موفق باشین

(2016-01-07، 12:14 AM)saeedoskar نوشته است: آقا نوید ممنونم از توضیحاتتون، فراموش کردم راجب بنزین یورو۴ بپرسم. الان تو بعضی جایگاه ها نوشتن بنزین یورو4. اونم به نظرتون کیفیتش پایین تر هست از سوپر؟ با توجه به اینکه ماشینمون یورو4 هست شما کدومشو پیشنهاد میکنین؟
در این خصوص از همون زمانی که بنزین یورو 4 عرضه شد صحبت هایی که از همون ابتدا بود داخل انجمن بهش پرداخته شده و بخونین متوجه میشید. از نظر اکتان و کیفیت بنزین سوپر مزیت داره که یورو 4 هم ازین لحاظ پایین تر هست کیفیتش. هرچند یورو4 هایی که عرضه میکنن هم گفته میشه خیلی وقتا اسما یورو 4 هستن و وارداتی های بیکیفیت هستن.به هرحال میتونین یورو 4 استفاده کنین. صحبت در این خصوص قبلا مفصل توی تاپیک ها گفته شده و جوانب مختلفی داشت.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : saeedoskar mahdi.irani
با سلام به دوستان
ای کسانی که تیبا سوارید جدا به راهنماييهای داخل انجمن عمل نمایید،... کلا تو این یک سال آشنایی با این انجمن يه جورايي انگار دوترم تیبا شناسی تحصیل کردم،وباز هم يه تجربه به عينه با چشم خودم بهم ثابت شد که واسگازین سایپا واقعا کیفیت نداشته ومن چه غفلتی کردم که انقدر تعویضش رو به تعویق انداختم، باور نمیکنید ولی رنگ واسگازین سایپا از روغن موتور سوخته سیاه تر بود وغلظتش در حد گازوییل در عوض اسو اصلی به رنگ وغلظت عسل طبیعی اینقدر که 20 دقیقه طول کشید تا به مخزن مربوطه منتقل بشه،البته قوطی پلاستیکی غلظتش کمتر بود نسبتا، این از بحث کیفیتش که شک نکنید تا تیبا تحویل گرفتين به فکر تهیه اسو اصلی از پدال باشين، در مورد مایع رادیاتور همینطور ميشه گفت سایپا انگار کم رنگتر وام کیفیت ترازمایع آماده های بازار استفاده کرده طوری که مخلوطی که خودم به روش انجمن تهیه کردم موجب تعجب سرویسکار شد بنده خدا فکر کرد ضد یخ خالص آوردم برام تعویض کنه، جا رفتن دنده ها بد نبود ولی الان عالی شده، مورد ديگه روش تخلیه وپر کردن مخزن مربوطه بود که ابتکار سرویسکار يه شلنگ به يه مخزن استوانه ای متصل بود وسر دیگرش از بغل محفظه فیلتر هوا به مخزن هدایت شده بود که با توجه به روش های ذکر شده در انجمن برام عجيب بود، فن رادیاتور هم بعد از تعویض مایع مخلوط ضد یخ مثل سابق کمی بالاتر از خط دوم روشن شد و عقربه برگشت روی خط دوم که فکر میکنم نرمال باشه و جلو ایجاد رسوب بیش تر حاصل از این مایع بی هویت کارخانه رو ميگيره، چند روز ديگه که شمع ها و فیلتر بنزین پژویی و لنت ها از فروشگاه پدال دستم برسه ، حتما نتایج رو با دوستان در میان میگذارم، و بازهم خواهشی که دارم دوستان آیتمهای مورد تاکید بعد از تحویل تیبا تا 5000کیلومتر رو جدی بگيرن،فیلتر وصافی و تنظیم وچکاپ ها رو رعايت کنن، چونکه غیر از خودمون هیچ نمایندگی ومکانیکی دلش به حال وقت وهزینه ای که صرف داشتن خودرو داخلی (هر نوع ماشینی)کردیم نمیسوزه، یا حق
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Meysamtaghavi saeedoskar mbekh alikazemi
سلام به شما دوست گلمون تیزپای عزیز
وقتتون بخیر
خیلی خیلی ممنون از توضیح کامل شما. بله حقیقتا متاسفانه نه سایپا نه ایرانخودرو دلشون برای مردم و ماشینشون نمیسوزه ...
یه مطلب بگم که نمونه بارز همین مساله هست. ایرانخودرو از ضد یخ کراپ برای کل محصولاتشون استفاده میکنن . بد نیست اما به بهران و ایرانول نمیرسه ... اما همون کراپ رو اگه نگاه کنید 2 نوع هست تو بازار .. یه مدل ایرانخودرویی هست و سفید هست. یه مدل بسته نارنجی هست که مال خود شرکت کراپه.
این 2 ضد یخ رو با هم مقایسه کنید میبینید ضد یخی که برا ایرانخودرو زده رقیق تر از محصول خود اون شرکت برای بازار هست....
چرا؟ چون ایرانخودرو قطعا خواسته محصولی که برایشون میزنن ارزون تر باشه و یه راه ارزون تر کردن محصول اینه که از کیفیتش بزنن ...
سال 90 طرف قرارداد روغن سایپا هم بهران بود و روغن های نمایندگی ها بهران بودش عموما . گمونم برای همین خواسته های شرکت ها و اینکه شاید خواستن بسته با نام سایپا بزنه و اسمش رو روی روغنا نزنه یا شاید قیمت پایین تر بده و بهران زیر بار شاید نرفت سپاهان جایگزینش شد که کیفیت هم افت کرد.
در کل یه دوستی همین چند روز قبل گریس نسوز بلبرینگ ها رو عوض کردن مثل انبوه دوستان که این سرویس و چکاپو همون اوایل تحویل طبق توصیه ها انجام میدن انجام دادن ایشون.
عکس هم زحمت کشیدن گذاشتن ... حتی تو عکس ایشون هم تفاوت گریس بیکیفیت سایپا با اون گریسی که زده بودن به وضوح مشخص بود ... صحبت دوستمون که از نزدیک دست زده بود و مقدارشو هم دیده بود هم جالب بود ... قضیه اینه مالک ماشین دلش برا قطعه و بلبرینگ ماشین میسوزه و نمیخواد الکی قطعه زود خراب بشه و صرفه جویی نمیکنه.
اما خودروسازا بعضا میگن اگه کم بزنیم یا ارزون بخریم چه قدر صرفه جویی میشه !!
توی واسکازین و روغن موتور هم همین طور هست. حتی مثلا همین باتری 50 امپری که میذارن اگه یه ذره هزینه بیشتر میکردن یه 55 امپر اتمی میذاشتن کره ای واقعا چه قدر کیفیت عالی تر بود. حتی همون 50 اسیدی که صبا باتری میذارن من پرسیدم تو بازار میگن این صبا از همه کیفیتش پایین تره ... یه چند برند دیگه بود که همشون میگفتن باکیفیت تره ازون.
خلاصه اینجوری هست به نظر من ...
همین تجربه تعویض واسکازین و بیکیفیتی واسکازین سایپا اگه یه نفر بین صحبتای انجمن سرچ و جست و جو کنه ببینین چند بار و چند دوست بودن که مشکل داشتن و مشکلشون هم از همین بوده.
تازه واسکازین معمولا میگن بعد چند روز بعد تعویض تازه بهتر خودشو نشون میده و عملکردش رو نشون میده ...
یه نکته مهم توی واسکازینی مثل واسکازین اسو اصلی 75W80 اینه که ایندکس ویسکوزیته ی این واسکازین بسیار بالاست. جدا از مواد محافظی که داره و از فرسایش و خوردگی جلگیری میکنه ... ایندکس ویسکوزش بالاست.
یعنی توی دماهای مختلف سریع تغییر حالت میده. چیزی که واسکازین های ایرانی متاسفانه دیر عمل میکنن .
برای همین روغن موتور و واسکازین که عموما روغن رو همون 1000 تای اول و واسکازین رو بعد 5000 تا دوستان عوض کردن اگه صحبتا رو بخونین کلا از نرم تر شدن صدای ماشین گفتن عموما که هم صدای گریبوکس نرم تر شده و هم صدای موتور.
برقرار باشید و سربلند

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Meysamtaghavi tizpa saeedoskar mbekh
سلام دوستان
تيباي من مدل 93 هست و 13000 تا كار كرده
كلاجش خييييلي سفت بود بردم مجموعه ديسكو صفحه رو عو ض كردم و چون مدل كلاج 200 تيبايي بود ، کره ای پیدا نكردم و عظام دادم بست .الان يك هفتست و من حدود 200 تا باهاش راه رفتم الان دوتا مشكل دارم
1- احساس ميكنم هنگام رها كردن كلاج تقه گيربكس بعد جابجايي دنده يك و همچنين دنده 2 بيشتر شده .
2- مشكل اصلي تر اينكه تو نيم كلاچ گاهي اوقات صداي خرخر شديد از زير پام مياد كه وقتي كلاجو رها ميكنم قطع ميشه (البته فقط چند بار اينطور شده مثلت تو 50 با نيم كلاج 2 بار).
حالا بابت مشكل دوم حقيقتش من نميدونم تو اون جعبه كه مجموعه ديسكو صفحه بود بلبرينگم هست يا نه ، آيا بلبرينگ كلاج هم تعويض شده و اين الان خرابه ؟ يا نه احتمال داره بعدها درست بشه؟
ممنون از پاسختون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mbekh
سلام توان دور موتور تیبا تا چه درجه ای می تونه بره؟ چون ماشین من تا 5.5 میره بعد میاد پایین آیا طبیعیه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mbekh
سلام به شما داود عزیز
البته موارد عمومی تر رو داخل تاپیک تیبا بفرمایین هم اشکال نداره. در خصوص سوالتون اما عرض کنم :
هر خودرویی بسته به نظر طراح موتور و شرایط خودرو یه دور موتور کات اف تعریف میشه براش که از اسیب دیدن موتور جلوگیری کنه یا با توجه به موارد دیگری این دور موتور تعریف میشه. دور موتور کات اف تیبا 5500 هست. و بله این نرمال هست.
موفق باشین

(2016-01-09، 03:03 PM)almonz نوشته است: سلام دوستان
تيباي من مدل 93 هست و 13000 تا كار كرده
كلاجش خييييلي سفت بود بردم مجموعه ديسكو صفحه رو عو ض كردم و چون مدل كلاج 200 تيبايي بود ، کره ای پیدا نكردم و عظام دادم بست .الان يك هفتست و من حدود 200 تا باهاش راه رفتم الان دوتا مشكل دارم
1- احساس ميكنم هنگام رها كردن كلاج تقه گيربكس بعد جابجايي دنده يك و همچنين دنده 2 بيشتر شده .
2- مشكل اصلي تر اينكه تو نيم كلاچ گاهي اوقات صداي خرخر شديد از زير پام مياد كه وقتي كلاجو رها ميكنم قطع ميشه (البته فقط چند بار اينطور شده مثلت تو 50 با نيم كلاج 2 بار).
حالا بابت مشكل دوم حقيقتش من نميدونم تو اون جعبه كه مجموعه ديسكو صفحه بود بلبرينگم هست يا نه ، آيا بلبرينگ كلاج هم تعويض شده و اين الان خرابه ؟ يا نه احتمال داره بعدها درست بشه؟
ممنون از پاسختون
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض کنم بارها توی انجمن هم تاپیک تیبا هم بخش مشکلات و راهکارها و هم این تاپیک ذکر شده که اون قضیه مشکل صدای تقه و صدای هنگام تعویض دنده ها و یا مشکل سفتی کلاج تو بعضی ماشینا برا کیفیت کیت کلاج های طرح کره ای (به نام کره ولی کپی) و یا کیت کلاج های ایرانی هست.
علتشم توضیح داده شده مکرر ... بارها و بارها ... که به دلیل اینکه کیت کلاج تیبا تقویت شده هست توی جنس های کپی و یا ایرانی به خاطر خشک بودن و کیفیت پایینشون خصوصا کیفیت پایین دیسک و خشکی  فنرهای خورشیدی این صدا رو خواهد داشت.
اتفاقا دوستانی بودن در طی این سالهای مختلف که در فروشگاه پدال درخواست کیت کلاج دادن و اصلی بهترین کیفیتش در هر مدلی که بودن استعلام و تهیه شده براشون با بهترین کیفیت سیم کلاج کامل پک رو عوض کردن.
در 100 درصد موارد بعد تعویض هم نرم کلاج عالی رو عنوان کردن و هم این نرمی کلاج و رفع این صدای تقه و مشکلشون رو.
اتفاقا یه کم وقت بذارین و صحبتای بخش های مختلف انجمن رو سرچ کنین یا بررسی کنین صحبت های دوستان در لابلای صحبت ها هست که مثلا یادمه دوستی داشتیم که کلاجشون سفت بود و مشکل داشت و یادمه بعد تعویض کیت کامل کلاج و سیم کلاج اصلی که براشون فرستادیم دقیقا نوشتن حالا متوجه میشن میگفتین کلاج نرم هست و مشکلی نداره منظورتون چی بوده دوستان ..
یا حتی همین اخیرا دوستی که کیت کلاج کره ای ایشونم نصب کردن و نظرشونو توی تاپیک تیبا ذکر کرده بودن. یا دوستان دیگر.
مشکل اینه شما کیت کلاج عوض کردید و یه مورد ایرانی باز بستید ... خوب خیلی بدیهی هست که رفع نمیشه مشکل و چه بسا بیشتر هم بشه ...
اگه هدفتون رفع مشکل بوده بایستی با کیفیت مطمئن عوض میشد وگرنه 10 بار هم با همون کیفیت یا کپی های کره عوض بشه بازم مشکل ایجاد میکنه.
کیت کلاج بله بلبرینگ هم همراهش هست و همه با هم عوض میشن .
نکته بعدی اینکه این قطعات و موارد باید با هم مچ باشن . من همیشه به دوستان توصیه کردم زمانی مثلا کیت کلاج فرسوده شد بهترین کیفیت قطعات رو و همه رو با هم عوض کنن و با بهترین کیفیت باشه که مچ هستن با هم.
همیشه هم این حجم دوستان که براشون کیت کلاج از طریق فروشگاه پدال ارسال شده کیت کلاج همه قطعاتش اصلی کره ای و کامل از یه برند بودن نه اینکه هرچیز یه مورد باشه ...
اون خر خر که با رفع کردن کلاج رفع میشه هم نشون میده مساله مال بی کیفیتی کیت کلاجی هست که گرفتید و مشکل داره ...  همیشه به دوستان گفتیم قطعات بعضا چندین  چند کیفیت دارن حتی خیلی موارد ایرانی هم 2 کیفیتی هستن. کوکورانه و بدون بررسی وقتی فرد هر چیزی گیرش اومد بذاره بعضا خیلی زود خودشو نشون میده و مشکل دوباره کاری پیش میاد .
نه وقتی قطعه مشکل کیفی داره و کیفیتش پایین هست هیچ ارتباطی نداره بعدها درست بشه.
سلامت باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : amirfrang almonz milad.moshfeghi
سلام دوست عزیز ممنونم از مطالبتون
حقیقتش من خیلی دنبال کیت کلاج خوب گشتم حتی تو فروشگاه سایتتونم نگاه کردم قیمت 0 زده بود یعنی موجود نیست دیگه؟ اگه هست و قیمتشو میدونین لطفا برام پی ام کنین تا به بقیه دوستان تیبا دارم بگم لا اقل اونا اینطور نشه براشون.
بگذریم حالا دیگه بستم حدود 220 تومنم هزینه کردم
تقه و مشکل بعدیش این خرخر کردن که  تو نیم کلاج هست برا گیربکس خطر ساز نمیشه ؟
یا به مرور مشکلی برا ماشین پیش نمیاره ؟ممنون میشم راهنمایی کنین

بزرگوار ممنونم از وقتی که گذاشتین و پاسخ دلسوزانتون
چند نفر میگن یه 400 الی 500 کیلومتر راه بری احتمالا درست میشه (منظورم صدای خرخره )چون من هنوز بعد از تعویض دیسکو صفحه 200کیلومترم راه نرفتم .بنظرتون این درسته؟
پاسخ
سلام مجدد خدمت شما دوست عزیز
عرض کنم در مورد موارد فروشگاه خیلی موارد ممکنه قیمتش بروز نباشه یا قیمت نخورده باشن. اما امکان سفارش هست.
حتی در مواردی که داخل فروشگاه هم موجود نباشن خیلی دوستان مثلا درخواستی دارن در پنلشون پیام ارسال میکنن و درخواست میدن. و براشون استعلام میشه و در صورت امکان فاکتور میشه خدمتشون بهترین کیفیتش و یا اطلاع داده میشه بهشون. از کمک فنر بهترین کیفیت هاش گرفته تا موارد دیگر که با بهترین کیفیت های ممکنه همیشه کار شده یا کلا هر قطعه ای. همین کیت کلاج مثلا زمان هایی بوده فقط کپی موارد کره ای بوده روشم زده کره ولی اصلی نبودن و فقط ایرانی ها. به دوستان که درخواست دادن اطلاع دادیم الان اصلیش نیست. و گفتن هر زمان موجود شد اطلاع بدید. ممکنه 1 ماه یا بیشتر طول کشیده ولی به محض اینکه اصلی مطمئنش شارژ شده اطلاع دادیم و اون دوست هم تهیه کردن.
ما هر زمان هر قطعه ای هم فاکتور میشه مثل همین کیت کلاج کیفیت های مختلفش خدمت فرد اعلام میشه. همین ایرانی ها بعضا 2 کیفیتی هستن . یا مثلا موارد کپی کره هم هست که بعضا نماینده ها به جای کره میگن ولی کپی هستن .
اما قطعه ای در فروشگاه پدال وجود نداشت یا قیمتش بروز نبود و یا قیمت نداشت همه دوستان میدونن بعضا واققعا با حجم ارسالی و آماده سازی و پاسخگویی که هست و همین طور کارهای اداری فرصت نیست برای این مورد و همه دوستان میدونن سفارش رو که تایید نهایی میکنن فاکتور بروز با اطلاعات کامل خدمتشون ایمیل میشه یا ایمیل انتخابی ارسال میشه تا بعد کسب تکلیف و کسب نظر فرد فاکتور خدمتشون تقدیم بشه.
باید بگم متاسفانه به نسبت اینکه از ایرانی ها که کیفیتشون هم پایین هست هم تهیه فرمودین قیمتشم به نسبت اینکه ایرانی هست و خوب همیشه گفتیم از نظر کیفیتی هم ایرانی ها هم طرح کره ها کیفیتشون پایینه و بحث تقه و یا بحث صدای کلاج و صدایهای عجیب غریب مال همین نوع کیت کلاج هاست که کیفیتشون پایینه و یا همین طور از نظر موارد راندمان و کشش هم ضعیف ترن این کیت کلاجا ... اما باید بگم به نسبت اینکه این کیفیت رو گرفتین گرونم خریدین به نسبت ایرانی بودنش. همین اخیرا برای چند دوست فاکتور که صادر کردیم و اطلاع دادیم بهشون کیفیت های مختلف رو ایرانی هایی مثل اینکه شما گرفتین و یا حتی مورد ازین بهتر قیمتشون ازین پایین تر بود حتی کیفیت بهترشون ..
ببینین کلاج چندین نقش داره ... اگه موقع کلاج گرفتن صدای قیژ قیژ و صدای ناخوشایند بیاد . اگه نیروی قوای محرک قطع نشه موقع تعویض دنده و کلاج عملا کارش رو خوب انجام نده عملا داره به گریبوکس صدمه میرسه ... البته یه باره نیست و به مرور داره مشکل درست میکنه و خرابی درست میکنه.
همیشه به دوستان گفتم اون صدای تقه که کیت کلاج های ایرانی یا کپی کره دارن اون مشکل زا نیست و اون برا خشک بودن جنس کیت کلاج و کیفیت متوسط هست و ایرادزا نیست. البته کیت کلاج ترم عالی باشه اون نخواهد بود یا بسیار کمتر خواهد بود.
اما اینکه کلاج کار و وظیفه اصلیش رو انجام نده. چرا بحتمال زیادی داره به گریبوکس صدمه بزنه.
مثل این میمونه صفحه کلاج یه ماشینی صاف بشه بر اثر فرسودگی کلاج و خراب بشه و فرد تعویضش نکنه ... قطعا باعث خرابی میشه برا گریبوکس .
و همین طور از کشش و راندمان و موارد دیگر خودرو کم میکنه.
به هرحال امیدوارم مشکلی برای شما پیش نیاد ولی باید اذعان کنم فرق قطعه باکیفیت مطمئن و قطعات کپی و بی کیفیت همین هست. قطعه بیکیفیت خیلی زود همون اوایل هم حتی مشکلاتی داره به گونه های مختلف. ولی قطعه مطمئن خاطرجمع شاید تا چندین و چند سال ماشین رو بیمه کنه هم از نظر خود قطعه و هم مواردی که با اون قطعه در ارتباط هستن.
سلامت باشین و سربلند

(2016-01-10، 11:30 AM)behroozz نوشته است: سلام آقا نوید
حالا از کجا بدونیم سایز کیت کلاج خودرو
مثلا مدل 92 یا مدلهای جدیدتر چه سایزی دارن
ماشین من مدل 92 قبل عید و مسافرت رفتن باید عوض کنم
واسکازین و کیت کلاج از کجا بتونم 200؟ یا 180 که سفارش بدم

سلام به شما بهروز عزیز
وقتتون بخیر
میشه گفت تیباها بعد از یورو 4 شدن یکی از تغییراتی که همزمان براشون اعمال شد این بود که کیت کلاج رو 200 میل کردن که ضعف موارد ایرانی قبلی جبران بشه.
در صورتی که همون مدلای اول 89  90  91 تا زمانی که کیت کلاج کره ای بود مشکلی نداشتن و کاملا از نظر عملکرد مطلوب بود.
اما از زمان ایرانی کردنش مشکلاتی داشت که چند سری بهبودش دادن تا اینکه از اون زمان 200 میل گذاشتن که اون قضیه ضعف کیفی جبران بشه.
موفق باشید

(2016-01-10، 12:19 PM)k1_shadmehr نوشته است: سلام دوستان من 2-3 جا پرسیدم برای گریس نسوز بلبرینگ که گفتن تیبا یک تیکه هست و فقط زمان تعویض نیاز میشه و نمیخوره چجوریه قضیه ؟ میخوان از زیرش در برن یا اطلاعات ندارن ؟

سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
عرض کنم خدمتتون اگه صحبت های انجمن چه بخش تاپیک مواردی که در ابتدای تحویل باید رعایت شود چه تاپیک تیبا و چه بخش های زیرشاخه رو مطالعه بفرمایید در این مورد بارها صحبت شده.
بعضی خودروها اونم بعضی بلبرینگ هاشون نوع پرسی هست که بارها توی صحبتا گفته شده. حالا بعضی جلو و بعضی عقب.
اینجور نیست که چشم بسته و نگاه نکرده یکی بره و بگن نه تیبا ی تیکس .. باید بررسی بشه و بازدید بشه. چشم بندی و غیبگویی نیست .
باید بازدید کنن اگه نوع عادی بود که اتفاقا کیفیت و دوام این نوع بیشتره (البته اگه درست باهاش رفتار بشه و همین سرویس مهم انجام بشه درست براش یا خود شرکت مراعات کرده باشه که عموما اینجور نیست) و نوع پرسی خیر نیاز به این مورد نداره.
موفق باشید
(2016-01-10، 09:45 AM)almonz نوشته است: بزرگوار ممنونم از وقتی که گذاشتین و پاسخ دلسوزانتون
چند نفر میگن یه 400 الی 500 کیلومتر راه بری احتمالا درست میشه (منظورم صدای خرخره )چون من هنوز بعد از تعویض دیسکو صفحه 200کیلومترم راه نرفتم .بنظرتون این درسته؟

اختیار دارین دوست خوبم. کاش از دست آدم کاری و راهنمایی ای ساخته باشه.
عرض کنم خیر در پاسخ قبلی عرض کردم در انتهای عرایضم خدمتتون :
این مساله نمیتونه درست باشه. کیت کلاجی که از بدو گذاشتن صدای خرخر و مشکلاتی اینجوری داره از همون ابتدا نشونه مچ نبودن قطعاتش با هم و ضعیف کیفیتی هست.
و اگه اون خر خر از جانب گریبوکس باشه به مرور به گریبوکس هم داره صدمه میزنه ...
ببینین ما تو همین انجمن حتی همین اخیرا چند دوست داشتیم کیت کلاج 200 میل کره ای اصلی بهترین کیفیت اصلیشو از طریق فروشگاه پدال درخواست داده بودن و براشون ارسال کرده بودیم.
چند دوست همین اخیرا در تاپیک تیبا و تاپیک راهکار یا همین تاپیک و بخش های دیگه تجربشونو نوشتن . اگه صحبتاشونو بخونین در همون بدو نصب از تفاوت عملکرد چه از نظر نرمی و چه کشش و شتاب و چه کیفیت عملکرد کلاج همون بدو نصب نوشته بودن.
اینجور نیست که کیت کلاج اول مشکل داشته باشه بعد بگیم چند ماه بگذره خوب میشه ... موفق باشین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : k1_shadmehr milad.moshfeghi
نوید جان سلام
عرض کنم خدمت دوست گلم
من از روزی که برای تیبا ثبت نام کردم( پاییز92) تا الان در خدمت شما هستم و اطلاعات مفیدی از شما دریافت کردم
خدا رو شکر با راهنمایی های شما تا الان هیچ مشکلی برای آهوی من پیش نیومده.
الان کیلومتر ماشینم به 23.000 رسیده و 1000 کیلومتر دیگه گارانتیش تموم میشه
میخواستم چندتا راهنمایی از شما بگیرم:
1- چه کاراهیی هست که میتونم با گارانتی قبل از اتمام انجام بدم.؟
2- دیسکه و صفحه ی من از همون روز اول اون تقه ی مشهور که همه تیبا ها  دارند رو داشت> الان که گارانتی در حال اتمام هست چند نفر بهم پیشنهاد کردند که قبل از اتمام گارانتی دیسک و صفحه تو عوض کن، الان عوض نکنی چند ماه دیگه با هزینه خودت باید عوض کنی، از نمایندگی پرسیدم گتند دیسک و صفحه و بلبرینگ رو عوض می کنیم قبل از 24000 فقط هزینه دیسک رو ازت میگیرم حدود 80-90 تومن.
میخواستن نظر کارشناسی شما رو بدونم
من ساکن تهران هستم و نمایندگی مرکری2 همیشه میرم و از کارشونم راضی هستم
با تشکر
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,076,152 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,393,519 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,491,024 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,614 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 709,854 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,509 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,150 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 968,196 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,316,317 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,592 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان