سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
وقتتون بخیر باشه انشاالله.
عرض کنم خدمتتون : ببینین اگه محافظ رادیاتور مطمئن و شناخته شده و استانداردی باشه بهتر هست.
ولی اگه محافظ بیکیفیت یا ناشناخته و منامطمئن بود همون اب مقطر خاطرجمع و مطمئن استاندارد باشه بهتر از محافظ ناشناختس. اگه محافظ رادیاتور مطمئن پیدا نشد همون اب مقطر مطمئنو ترجیحا از کالای طب تهیه کنه فرد بهتره.
-----------------------
برای قاطی کردنش هم . ببینین من خودم همیشه وقتی میخوام ضد یخ و محافظ رو عوض کنم اینجور کار میکنم :
یه پیمانه 1 لیتری میارم با خودم با یه ظرف تمیز دیگه. 1 لیتر ازین 1 لیتر ازون میریزن توی ظرف جدید و قاطی میکنم و میریزم داخل ماشین.
این کارو تا اونجایی انجام میدم که هم رادیاتور پر بشه هم مخزنش رو خالی میکنم و با همین مخلوط نو و جدید تا حدود سه چهارم پرش میکنم. و هم هواگیری میکنم.
بعدشم یه مقدار 50  50 توی یه ظرف اماده شده نگه میدارم همیشه . زمانی که ماشین اب کم کرد همیشه از همین محلوط 50  50 آماده سر ریز میکنم.
-------------------------------------
در مورد صافی بنزین باید دید صافی بنزین شما چه مدلی هست. مال من ریویی هست و یه مورد مطمئن ریویی همیشه نصب میکنم. الان خاطرم نیست چی هست حضور ذهن ندارم. ولی توی هر مدلی بسعی بشه مورد ناشناخته گذاشته نشه و مورد مطمئن گذاشته بشه. و مهم اینکه هر 15000 ترجیحا فرد عوض کنه و ترجیحا نذاره باک هیچ وقت به ته برسه و قبل چراغ روشن شدن بهتره بنزین بزنه.
این کار باعث میشه ماشین همیشه تمیز باشه و کثیف نشه.
--------------------------------------
برای کیت کلاج بهترین کیفیت کره ای اصلیش با بهترین کیفیت سیم کلاج دوستانی بودن که توی مقاطع مختلف توی فروشگاه پدال درخواست دادن  براشون تهیه و ارسال شده.
اون رو که عوض کردین بعد ببرید تعویض روغنی واسکازینو عوض کنن. خودشون میدونن چه طور باید عوض کنن و کار همیشگیشون هست.
بعضی ها خالی که کردن واسکازین رو از زیر پمپ میکنن واسکازینو. بعضیا پمپ نمیکنن و محفظه فیلتر هوا و اتصالاتش رو باز میکنن و از بالا میریزن . هر 2 روش قابل اجرا هست برای تیبا.
برقرار باشین
-----------------------------------------------
دوست خوبم برای تعویض واسکازین به آپاراتی که نمیرن که پرسیدید اپاراتی میدونه خودش یا نه. عرض کردم تعویض روغنی مطمئنی برید بله میدونن چیکار باید بکنن همون طور که بالا عرض شد کارشون هست و نیاز ندارن بهشون توضیحی داده بشه البته اگه جای مطمئن کاربلدی باشه.. در مورد فیلتر بنزینم نیاز به عکس نیست. این مدل ها چیزایی نیستن که قابل نصب باشن روی ماشینی که مدلش چیز دیگست. تفاوت دارن. موارد قطعات سایپا معمولا ایرانی و کیفیت های پایینش هست. موارد باکیفیت تر از هر مدل در بازار هست که فرد میتونه بسیار مطمئن تر از صافی سایپایی تهیه کنه.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-12-31، 03:04 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,427,053 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,243,279 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,526,537 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,798 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 717,767 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 63,236 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 152,320 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 980,003 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,331,393 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,751 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان