سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
وقت بخیر
عرض کنم البته تا جایی که میدونیم کیت کامل کلاج 6000 گارانتی داره که البته تو خیلی مدت ها کلا گارانتی نداره موارد اینچنینی . اون چیزی که گارانتیش بیشتر هست فقط دیسک هست و نه کیت کلاج کامل.
و دوم اینکه البته عموما کیت کلاجی که گارانتی میذاره از اصلی کیفیتش پایین تر و ضعیف تر هست. یا ایرانی میذارن که حالا باز در هر مارک ایرانی کد کیفیت بهترشو بذارن باز بهترک هست .
و اگر ایرانی نذارن طر کره میذارن . دوستانی که کیت کلاج در فروشگاه پدال براشون تهیه و ارسال کردیم که خیلی دوستان با سیم کلاج بهترین کیفیت و کیت کامل کلاج براشون ارسال شده بودن این دوستان که نظراتشونو عموما به ایمیل فروشگاه فرستادن اعلام رضایت و بعضا هم در تاپیک های تیبا و زیرشاخه ها نظراتشون و ابراز لطفشونو نوشتن که ازین رو به اون رو شده عملکرد نرمی و شتاب و کیفیت کلاج.
به اون دوستان هنگام استعلام نظرشون همیشه موارد کیفی که واردکننده ها داشتن رو اعلام کردیم. همین کره ای کپیش هم هست که عموما نمایندگی ها اونو میذارن و طرح هست. ایرانی هم 2 3 شرکت کیت کلاج زدن که 2 رنج کیفیت دارن. این مساله توی کمک فنرها هم هست از ایرانی بگیرید تا کمک چینی و یا حتی کمک اصلی کیا که اونم طرح و اصل داره.
این ازین مطلب. انشاالله به هرحال مورد خوبی گذاشته باشن هرچند اگه 6000 رد کردید کیت کامل عوض نشده و البته همیشه بهتر هست کیت کامل عوض بشه که قطعات بهترین کیفیت و مچ باشن با هم.
در مورد واسکازین البته به دوستان ما همیشه توصیه کردیم واسکازین و حتی روغنو ببرن تعویض روغنی عوض کنن که کارشون اینه و تمیز کار کنن با دستگاه مخصوص و ترتمیز. اینکه سایپا ببرید بسته به این هست بهشون گفتید یا نگفتید .
فرد میتونه کیت کلاج رو عوض کنه و واسکازینو هم بعدش عوض کنه . میتونه هم اگه کسی بهش چیز ی نده و واسکازین بهشون نده عوض نکنن و همونو تخلیه و بعد بریزن باز.
شما اگه واسکازین بهشون دادید که حتما تعویض کردن دیگه ...
اگرم منظورتون اینه که قبلا عوض کردین و سوالتون اینه که با تعویض کیت کلاج مگه واسکازین عوض نمیشه خیر همچین الزامی نیست .
گریبوکس رو هم حتی زمانی به هر دلیل باز کنن واسکازینو اول تخلیه میکنن و بعد باز همونو استفاده میکنن. فقط نکته مهم اینه که ظرف تمیز و موردی باشه که کثیف نشه واسکازین . وگرنه مشکلی نداره و خیر عوض نمیشه.
مطمئن باشید اگه واسکازین عوض میکردن اونم تو هوای سرد الان شما مشکل سفتی شدید دنده و مشکلات دیگری داشتید.
-------------------------
در مورد صحبت ابتدائی تون هم بگم که دوست خوبم تو هر ماشینی اوایل تحویل ممکنه موارد ریز مونتاژی و مشکلاتی باشه.
من سالهای پیش پژوی فرانسوی (نه چینی الان) پژوی اون زمان که تایرشم حتی فرانسوی بود وقتی گرفتم اوایل تا 5000 مشکلاتی داشت که استارتش از همون اول تحویل خورد . و پمپ و شیشه شور و برف پاک کن سوخته بود و موارد ریز مونتازی و مواردی بود از روغن ریزی مختصر که کمی بعد رو امد و موارد جزئی.
هر ماشینی ممکنه اوایل تحویل مواردی ازش رو بیاد و باید اوایل وقت گذاشت براش.
اگه فرد با دیدن هر مشکل و مواردی بگه بفروشم باید هر روز ماشین دیگری بخره و اونم باز مشکلاتی دیگر دارد.
خدا رو شکر بنده یا خیلی دوستان میبینید در انجمن هستن سالها تیبا دارن خود من 4.5 سال هست الان و راضی هستم و دوستان زیادی هم در مجموع واقعا راضی هستن از ماشین.
نه اینکه مواردی نداشته و 100 درصد مشکل نداشتن. بالاخره خودرو موارد نگهداری داره و موارد مونتاژی اولیه همیشه هست.
اما در کل نسبت به سطح خودرو کم مشکل بوده .
موفق باشید

(2015-12-17، 02:17 PM)tizpa نوشته است: آقا نوید باز هم ممنون از حوصله وانرژی که میذارید
راستش من تعطیلات عید فطر تابستان امسال با ماشین بد رفتاری کردم و پابه پای سانتافه 2014 اقوام توی زمین شخم زار راه بردمش که نتیجه ش بوی صفحه بود که قبول دارم پشت گوش انداختم و واسگازین اسو شمارو هم هنوز استفاده نکردم که نگه دارم واسه موقعی مثل شرایط الان که هم کیت کلاچ عوض شه هم هوا سردتر که میشه تغییراتش محسوس تر باشه فقط میخواستم مطمین شم که واسگازین الان که کیت کلاچم تعویض شده عوض کنم به نفعمه و دیگه اینکه چه طور مطمین بشم واقعا این کیت 200mm با صفحه مارک 2 ودیسک مارک402 وبلبرینگ مارک 6 که ظاهرابا استناد به برگه تعمیرات انداختن (فعلا تو این 4 روز اثرات مثبت البته نه 100درصد به ارمغان داشته) همخوانی دارن و اصلا چه جوری میشه فهمید واقعا مواردی که تو توضیح برگه تعمیر درج میشه تو ظاهرگیربکس هم میشه دید یا مکانیکی تایید کنه که آره کاری کردن که نوشتن و کلکی یا ترفند خاصی نداشتن
ممنونم

سلام مجدد . خواهش میکنم دوست خوبم
خوب وقتی با ماشین درست کار نشه دیگه افراد واقع بین مشکلیم براشون پیش بیاد قبول میکنن از کجا هست.
چند سال پیش دوستی داشتیم مشکل پلوس براش پیش اومد خودش گفت البته میدونم تقصیر خودمه و دور درجا و دستی کشیدن و اینا زیاد داشتم و ...
در مورد کیت کلاج والا چی بگم ..
غیر ازینکه عموما مواردی که نمایندگیا میذارن معمولا ایرانی و یا کپی میذارن .. برای شما هر چیزو از یه برند هم گذاشتن ! دیگه نور علی نور.
توی کیت های کلاجی که برای دوستان ارسال کردیم همیشه بوده بارها کلی پیگیری کردیم که حتی بلبرینگ هم مثل کل قطعات از یه برند باشه و اگه نبوده فاکتور نکردیم تا اونم اصلیش شارژ بشه. کلا خیلی بهتر هست اگه همه با هم مچ باشن و با بهترین کیفیت .
شاید برای همین سهل انگاری های بعضی نمایندگی هاست که بعضا خیلی موارد بعدا باز مشکل ایجاد میشه. بعضی وقتا هم قطعات کپی و کیفیت پایین میذارن و ...
اینکه اینا تعویض شدن یا نشدن اول اینکه بهتر هست اینجور نباشه که فرد ماشینو بذاره و فردا بره بگیره.
همیشه به دوستان گفتم من حتی برا سرویس هم که میرفتم 2 3 ساعت مرخصی میگرفتم و حتی اگه دائم هم نمیذاشتن داخل سالن باشم سر میزدم و چیزی کسری بود و قطعه میخواستن بهترینشو خودم میگرفتم و میبردم. کلا بهتره فرد بالا سر باشه و موردی لازم بود ببره.
اینکه ماشین ول باشه به امان خدا زیاد خوب نیست. در مورد اینکه بفهمید چی عوض شده یا نه قابل تشخیص نیست که مثلا بلبرینگ یا دیسک و صفحه عوض شده یا نشده مگه اینکه باز بشه. موفق باشید

سلام مجدد. سوالی در مورد نصب پرسیدید. والا دوست خوبم قطعه یک چیز هست و اجرت نصب یک چیز دیگر.
خیلی دوستان بودن که کیت کلاج رو بهترین کیفیت کره ای اصلیشو از طریق همین فروشگاه پدال براشون ارسال کردیم و مکانیک خبره و مطمئن میشناختم پیش اون بردن. تو این کارا مکانیک مطمئن خوبی بیرون باشه از نمایندگی خیلی وقتا ممکنه بهترم باشه .
و تو یه سری کارای اینجوری خودمم باشم مکانیک مطمئن تخصصی کار گریبوکس و این موارد میبرم مطمئن تر هستن . بعضی چیزای نرم افزاری یا کارهایی که اختصاصی تیبا هست خوب باز نمایندگی شاید بهتر باشه وگرنه بر کسی پوشیده نیست که نمایندگی ها از نظر کار گیربوکس زیاد تخصصی ندارن .
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ali.ahmadi mahdi.irani

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-12-17، 06:31 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,091,393 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,396,224 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,493,892 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,627 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 710,701 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,545 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,233 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 969,194 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,318,358 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,598 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 5 مهمان