سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
اول اینکه سنسور دور موتور یا سنسور نقطه ی مرگ بالای یا سنسور میل سوپاپ همشون یکی هست ...
این علائمی که شما میگید با توجه به اروری که ظاهر شده احتمال 99 درصد همین سنسور مشکل داره وگرنه این ارور ظاهر نمیشد.
یا اینکه اگه دور موتور نرمال نیست میتونه از استپر هم باشه ولی احتمال قوی تر همون قضیه سنسور دور موتور هست .
اتفاقا چند وقت پیش دوستی داشتیم مثل شما عوض کرده بودن و بازم مشکل داشت.
قضیه دقیقا مال سنسور های بیکیفیت و چینی و یا کیفیت پایینی هست که بعضا میذارن یا نامناسب هست مدلشون و مشخصاتشون.
100 تا سنسور معیوب و بیکیفیت و بد هم بذارید نباید توقع داشته باشید که مشکل رفع بشه .
البته ممکنه مثلا سوکتش مشکلی داشته باشه که اگه این بود مشخص میشه ... ولی وقتی از اول اینو نگفتن، چیزی که به راحتی قابل تست و تشخیص بود ..پس احتمالا مشکل همون سنسور هست که بیکیفیت هست. بازم در نمایندگی خوب و مطمئنی رفتید چک میکنن و بهتون میگن. اگه مسجل شد که سنسور هست باید با مورد مطمئن و باکیفیت عوض بشه
موفق باشید 

(2015-12-08، 12:37 PM)m javad نوشته است: با عرض سلام خدمت آقا نوید عزیز.
نوید جان در مورد مشکل ماشینم باید یاداوری کنم که وقتی قطعه ی سنسور میل سوپاپ عوض شد و چراغ چک روشن شد مشخص شد ارور مربوط به قطعه ی سنسور میل لنگه(البته نمایندگی گفت دورموتور) و بعد از اینکه مارک های مختلفی مثل دینا پارت و مجد و...رو امتحان کردیم و جواب نداد از روی ماشینای صفر نمایندگی هم قطعه برداشتن و دوباره همین آش و همین کاسه.
حالا نمایندگی میگه احتمالا مربوط به سیم پیچ ماشین یا کامپیوتره.
میخواستم ببینم این مشکل تا حالا سابقه داشته یا نه؟
در ضمن الان حرکت و دور موتور ماشین مثل روز اول هست ولی چراغ چک روشنه و بعد از هر دیاگ زدن رفع میشه و دوباره روشن میشه و این تسلسل ادامه داره.
سلام مجدد
جواد عزیز عرض کردم خدمت شما یا شما اشتباه متوجه شدین یا بهتون اشتباه گفتن. سنسور میل سوپاپ یا سنسور دور یا سنسور میل لنگ یا سنسور نقطه مرگ بالا همه اسم های یه قطعه هست که با تعابیر مختلف ممکنه بعضی اسمشو بگن.وقتی ماشین قطعه عوض کردید و باز همون ارور روشن میشه از 2 حال خارج نیست.
یا قطعه بیکیفیت و بد گذاشته شده. یا اینکه سوکت و اتصالات و نصب اون قطعه مشکل داره.
البته ممکنه برنامه نرم افزاری ماشین مشکلی داشته باشه و ارور کاذب داشته باشه ولی وقتی ارور داره میره و میاد یا قطعه و سوکتی که دارید مشکل داره یا سوکت و نصبش موردی داره ... اما محتمل تر همون سنسوره که موارد بیکیفیت گذاشته شده.
اتفاقا صفحات قبلو بخونید دوستی بود که همین سنسورو عوض کردن و ارور داشتن و بعدا مشخص شد سنسور غیر استاندارد گذاشته شده.
در کل سنسور های ارزون بازاری و موارد کیفیت پایین نمیشه ازشون انتظار قطعه باکیفیت و خوبو داشت . من احتمال قوی میدم قضیه همون سنسور هست .
بازم این چیزا چیزی نیست که کسی ندیده و بررسی نکرده 100 درصد حرفی بزنه. اونا که بررسی کردن و حضوری چک کردند موظف هستند مورد رو تشخیص و رفع کنن و اینجوری نمیشه ندیده و بررسی نکرده با حدس چیزی گفت.

دوست خوبم شما یه بررسی و تحقیق در ساختار خودروهای انزکتوری بکنید متوجه میشید استپر چیه و سنسور دور چی هست و ...
کافی هست بررسی بکنید و یه سرچ ساده بکنید که کار سنسور دور موتور چی هست .. همون طور که چند بار ذکر شد این سنسور عناوین مختلفی بهش اطلاق میشه .
حالا اینکه کسی چیز دیگه عوض کرده باشه و به شما گفته باشه سنسور دور موتور عوض کردم اون بحثش جداست ... بار بعد باز عوض کرده باشه گفته باشه سنسور میل سوپاپ عوض کردم ! ممکنه استپ موتور رو عوض کرده باشن همراه سنسور دور و یا شما اشتباه متوجه شدید چیکار کردن و یا بهتون اشتباه گفتم.
صحبت بنده رو یه سرچ ساده در ساختار موتورهای انژکتوری بفرمایید متوجه میشید سنسور دور موتور همون سنسور نقطه مرگ بالا و یا سنسور میل سوپاپ و ... هست.
اون کسی که براتون عوض کرده و اون نمایندگی که عوض کرده میدونه چیکار کرده . حالا احتمالا برای شما اشتباها منظورشون رو متوجه شدید یا اطلاع اشتباه دادن.
فکر میکنم دیگه توضیح کامل داده شد و عرض کردم کافیه یه بررسی کنید حتی توی گوگل که کار سنسور دور یا سنسور میل سوپاپ رو بخونید .. اون وقت متوجه کامل قضیه میشید.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mahdi.irani tiba1390

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-12-08، 07:15 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,311,813 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,669,748 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 689,671 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 60,108 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 147,082 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 937,213 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,277,060 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,044 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 570,340 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 52,005 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان