سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما فرهاد عزیز
وقت شما بخیر
اول اینکه ببینین تسمه نو یا کلا ماشین نو که تسمه هاش نو هست بعد مدتی کارکردن تسمه هایی مثل دینام و هیدرولیک ممکنه شل بشن و نیاز به رگلاز داشته باشن .
2 دسته راننده داریم اینجا :
یه سری راننده که اینو میدونن و توجه میکنن و رگلاژ میکنن .
یه عده که سالی به 12 ماه فقط تو تعویض روغن اونم تعویض روغنی کاپوت رو باز میکنه و اصلا نگاه ماشینم نمیکنن.
تسمه ای که شل بشه اوایل توی سرما و یا تو دنده سنگین ممکنه صدا بده.
اگه فرد توجه نکنه صداش همه وقتی میشه.
اگه بازم توجه نکنه ممکنه خیلی زود تسمه پاره بشه.
بیخود تسمه پاره نمیشه اگه جنسش خوب باشه و مشکلیم نباشه.
بنده 2 ماه پیش تسمه دینام رو بعد 4 سال خودم قبل اینکه پاره بشه.
چون هر از گاهی نگاه ماشین میکنم.
یه روز دیدم تسمه شل شده و دینام خوب شارژ نمیکرد .
رگلاژش کردم و دینامم اوکی شد.
عصر مجدد چک کردم.
تسمه خوب بود و تنظیم . اگه سطح داخلیشو که دست زدم دیدم ترک ترک هست و خشک شده تو این 4 سال.
برای همون جنس عالی اصلی کره ایشو گرفتم و فرداش عوض کردم.
اگه عوض نمیکردم یه روز شاید 1 هفته دیگه شاید 1 ماه دیگه پاره میشد .
درست زمانی که شاید من فکرشم نمیکردم (چون این چیزا خبر نمیکنه)
خلاصه عوضش کردم و خلاص.

کسی که ماشینو حداقل تو این چیزا یه چک بکنه و موقعی که رگلاژ نیست ببره رگلاز کنن هیچ وقت سورپرایز نمیشه ...
دوست شما تسمه اش پاره میشده یا مشکلی بوده تو سیستم یا وقتی شل میشده عین خیالشون نبوده و یا تسمه بد میگرفتن.
---------------
بله تسمه دینام با واترپمپ یکی هست.
وقتی پاره بشه اب در گردش نیست و ماشین داغ میکنه.
اگه فرد به دما توجه نکنه موتور اسیب میبینه
هر کسی نمیتونه تو این شرایط با خودرو رانندگی کنه.
یا باید بمونه که امداد تسمه بیاد عوض کنه. یا خودش عوض کنه.
یا بذاره ماشین خوب خوب خنک بشه و درجه بیاد پایین پایین که شاید 45 دقیقه طول بکشه .
بعد مثلا کمی میتونه راه بره اونم سریع دما میره بالا.
فقط مجازه تا نزذیک دمای وسط بره.
وگرنه اگه عین خیالش نباشه موتور اسیب میبینه.
----------
تسمه هیدرولیک هم با کولر یکسانه و اگه فرد بیخیال باشه و پاره بشه فرمان هیدرولیک کلا حذف میشه که خطرناک هست.
این 2 تسمه رو اگه رگلاژ بشن به موقع .
چون دیده میشن فرد نگا کنه و دست بزنه و ببینه خشک یا ترک خورده نباشن مشکلی ندارن
اگه فرسودگی دیده شد باید عوض بشه. به همین سادگی
تسمه تایم اگه جنس مطمئن اصلی گذاشته بشه حدود 50 60 هزار باید عوض بشه
البته اونم اگه جنس بد فرد بگیره یا دنده مرده تو رانندگی فرد باشه عمرش کمتر میشه .
ولی این تایم تعویض تایم مطمئنی هست. ولی بازم یکی به امان خدا ولش کنه یه وقتی ممکنه پاره بشه که دیگه خیلی دیر باشه برای کاری کردن ...
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : 2sweb milad.moshfeghi tiba1390 farhaad

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-08-10، 07:59 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,060,182 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,390,098 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,487,560 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,608 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 709,249 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,474 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,092 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 967,155 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,315,210 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,584 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 15 مهمان