سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام مجتبی جان
وقتت بخیر باشه
عرض کنم نمیدونم صحبت منو چند وقت پیش دیدین یا نه .
ولی من چند وقت پیش تو تاپیک تیبا و یا احتمالا این تاپیک یا احتمال قوی تر بخش راهکارها ذکر کردم همین مساله رو.
قضیه ازین قرار بود که یه مدتی بود که پشت چراغ قرمز و توقف ها ماشین خاموش میکرد و یا یه مقدار حس میکردی ماشین نفسش نرمال نیست.
زیاد طول نکشید .. در حد 1 2 روز .
بعد یه روز تو خیابون میرفتم و دیدم یه دفعه صدای ماشین زیاد شد.
پیاده که شدم نگاه کردم دیدم بله ... انباره اگزوز مشکل داره و از از نقطه مقابل خروجیش (درست موازات لوله خروجی ازون طرف دیگه که بعد از یه زائده 10 سانتی باز پیچ میشه به لوله اگزوز دچار پوسیدگی و شکستگی شده و برای این صدای موتور زیاد شده.
خلاصه رفتم سایپا.
اونجا گفتم ماشین 4 سال کار کرده یه کم زود انباره اگزوز دچار پوسیدگی نشده؟
گفتن این شرکته که گذاشتن انباره اگزوز رو تیباها یه مقداری چرا و رو تیباها این مورد یه کمکی زودرس بوده.

جالب اینه انباره الان تو گوشه گاراز هست و با خودم آوردمش.
داخلش کلی براده زنگ و خرده زنگ هست . یه مشت دو مشت هم نه ها !!! کلی !!

البته دلیلش رو میدونم چرا تو این ماشینای جدید یه مقداری این قضیه تسریع میشه .

یه دلیل مهمش اینه که این کاتالیست اگزوز یورو 3 و یورو 4 که سر راه اگزوز هست خیلی بخش مهمی از گازهای الاینده رو با واکنشی که میده به بخار آب و اب تبدیل میکنه.
یعنی بعد ازون کاتالیست درصد آب و بخار آب و موادی که محلول در اب شدن و احتمالا خورندگی هم بعضا دارن بیشتر شده. و باعث میشه این قضیه تسریع بشه.

انباره رو نمایندگی 2 پیچش رو باز کرد و انباره جدید گرفتم بستم.
البته این انباره جدیده اون مارک قبلی نیست .
از نزدیک که دیدم این الیاژش ظاهری باکیفیت تر و کم متخلخل تر نشون میداد.
یه دست تر و باکیفیت تر معلوم میشه.
برا همین اینو گذاشتم.
نصبش کاری نداشت و همون باز و بست پیچاش بود.
بعد این قضیه دیگه کشش ماشین عالی شد عین اولش و صدا هم نرم و عالی شد و دیگه اون مساله خاموش شدن هم رفع شد.
همش برا همون مشکل انباره بود که رفع شد
مارکا رو یادمه تو صحبتالی قبلم هم مورد قبلی رو ماشن و هم جدیده رو نوشتم.
سلامت باشین

حالا ازینا گذشته ...
اون صدا که میگین میده احتمالا همون زنگ ها هست که یه مقداری بر اثر جنس خودش و همین طور میزان رطوبت خروجی اگزوز ماشینای یورو 3 و 4 بعد کاتالیست زنگ زدگی هست.
اما هنوز ممکنه براتون کار کنه . اگه پوسیدگی و. خرابیش دیگه جواب کرد عوضش کنین.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-06-16، 12:17 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,348,397 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,873,788 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,447,265 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,269 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 699,934 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,505 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,201 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 953,108 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,630 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,334 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان