سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما
وقتتون بخیر باشه
خیر اولا باتری و ضبط و این چیزا که چیزای ساده ای هستن.
اگه انججمن و صحبتا رو بخونید انواع اقسام اپشن ها و یا موارد مختلف نظیر بالابر برقی عقب یا ایینه برقی یا کلی آپشن دیگر چه خود من که طراحی کردم و نصب کردم در سالهای قبل یا دوستانی که بعدا اکثرا چه دوستان انجمن و چه بیرون آپشن ها رو با مدارات و موارد آماده و آموزش نصب کامل از فروشگاه پدال تهیه کردن و نصب کردن خودشون هیچ گونه مشکلی به هیچ وجه از نظر گارانتی نداره.
کاری اگه استاندارد و درست انجام بشه هیچ گونه مشکلی نداره.
باتری اگه باتری استاندارد انتخاب بشه.
تایر اگه تایر سایز استاندارد باشه .ضبط اگه نصبش استاندارد باشه یا دزدگیر با سوکت فابریک استاندارد نصب بشه.
یا همه اپشن های به مراتب مدرن تر و آپشن های با ارزشی که بالا مثال زدم در بالا یا موارد دیگه وقتی با مدارات و دسته سیم و قطعات استاندارد کار میشه خیر هیچ مشکلی نداره.
میبینین چه بحث تایر و چه باتری یا چه همه آپشن ها این حجم دوستان هم انجام دادن. کار استاندارد و اصولی هیچ مشکلی نداره.
اما نصابی که مثلا برا صرفه جویی غیر استاندارد کاری میکنه اون وقت مشکل پیش میاد . مثال میزنم نصابا خیلی وقتا اصلا دسته سیم روکش شده یا این موارد رو کار نمیکنن و این غیر استاندارده
یا دزدگیر با قطع کردن و بدون سوکت فابریک غیر استاندارده ...
یا موارد دیگه که به جاش صحبت شده.
خلاصه بگم کار درست و اصولی انواع اقسام آپشن و موارد مدرن رو هم نصب بشه هیچ موردی نداره.
من ماشینم سرویس که رفتم خود مسئول گارانتی بعد دیدن موارد ماشین برا ماشین خودش که تیبا داشت بعدا از فروشگاه سایت موارد کامل رو درخواست داده بود چون موارد از نظر استاندارد و مداری از کار خود سایپا چه در قطعه و چه در موتور و چه در مداراش سعی کردم دقیق و بهتر باشه.
موفق باشید

ضمنا لطف بفرمایین موارد عمومی رو در تاپیک اصلی تیبا درج بفرمایین که تاپیک های زیرشاخه در همون فیلد موضوعی خودش مواردش بیشتر باشند.
ممنون

(2015-04-09، 01:38 PM)shahbze نوشته است: با سلام و تبریک سال نو
آقا نوید جان طبق راهنمایی های جنابعالی بالاخره واشر کارتر رو تو یکی از مکانیکی های آشنا بردم و واشر کره ای که نسبت به اونیکی که روش بود بسیار نرم تر بود عوض کردم از دیروز ریزشی رو مشاهده نکردم .متاسفانه نمایندگی 2 بار بردم ولی هر سری گفتند که عوضش کردیم و مکانیکی گفت که عوض نشده فقط یخورده پیچاشو سفت کردن بالاخره بگذریم ولی یه مورد روغن بهران پیشتاز ریختن گفتن چون این روزا این ورا هوا گرم میشه 20/50 خوبه اونم 4 لیتر با هماهنگی یکی از مهندسین نمایندگی سایپا این کار رو کرد اینم گفته باشم ماشینم 8000تایی رفته الان هم تو تایپیک خوندم ترسیدم یعنی خدایی نکرده مشکلی پیش نیاد؟
با تشکر
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند و همچنین تبریک سال جدید خدمتتون
در مورد کاسه نمد خوب کار خوبی کردین جنس خوبش رو تهیه کردین . همون طور که قبلا هم گفتم کره ای و موارد کپی اش ظاهری عین هم هستن ولی کیفیتی کاملا تفاوت دارن .
کار خوبی کردین اصلی کره ایش رو تهیه کردین اگه موردی داشته.

والا در مورد روغن موتور و میزان اون دیگه فکر کنم به طور کامل هم همین اخیرا تو 1 2 روز اخیر به دوستی که همین اشتبا رو ندانسته کردند.
هم قبلا در تاپیک تیبا و تاپیک های مربوطه.

مفصل و موکد و کامل ....
هم ویسکوزیته مورد استفاده و مناسب تیبا گفته شده. نه یک بار نه دو بار و ...
هم میزان مورد نیاز روغن گفته شده و عوارض روغن زیاد ریختن و همین طور کمبود روغنم گفته شده مفصل.
همین طور دوستی که روغن با ویسکوزیته 20w50 هم 2 3 سال پیش ریختن و متاسفانه به موقع تعویض نکردن و جدا از محافظت نامطلوب و سفت بودنش و افزایش صدا و افزایش فرسایش و ...
بعد از مدتی تنظیم خودروی ایشون هم کلا به هم ریخته بود صحبتاشون هست.

دیگه اینکه چه تاثیری داره و چرا روغن استاندارد و ویسکوزیته استاندارد و توصیه شده خودرو مهم هست و اهمیت داره در تاپیک ها توضیح داده شده.
حالا شما اگه توجه نفرمودین یا دقت نکردین یا نخوندین .
یا اینکه بنا به صحبت این فرد در نمایندگی درست دیدین که در خودرویی چه در دفترچه و همه جا ذکر شده حتی با تعویض فیلتر 3.4 لیتر روغن استفاده بشه.
اگه با همه این همه توضیح و این همه محل برای استناد و توضیحات کامل اینجا اینو درست دیدین که برای ماشینی که باید با تعویض فیلتر تازه 3.4 لیتر روغنش باشه 4 لیتر بریزن ..
و همچنین درست دیدید که ماشینی که روغنش 10w40 نیمه سنتتیک هست 20w50 معدنی براش ریخته بشه.
والا حقیقتش من نمیدونم چه عرض کنم .
انشاالله که مشکلی برای شما پیش نیومده و پیش نیاد.
ولی اگه زمانی موردی پیش امد مطلب رو از همون فردی که اینطور طزی مطرح کرده و گفته به شما یه پرسش بفرمایین ببینین چی میگه واقعا....
هیچی نمیتونم عرض کنم جز اینکه جای تاسف داره هم نااگاهی این فرد و هم کم توجهی و کم دقتی شما در این مساله که خود دیگه مقدار روغن و نوع روغن یکی از مهم ترین موارد نگهداری ماشین هست.
حالا اگه یه فردی در نمایندگی صرف نظر ازینکه از نظر کیفغیتی عموما موارد بیکیفیت رو اونجا میریزن ... حالا صرف نظر ازون مطلب هر ویسکوزیته و هر مقداری هم اگه گفت باید بریزم باید قبول کنیم ؟؟؟ !!
سلامت باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : milad.moshfeghi mahdi.irani mbekh mohamad86

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-04-09، 03:19 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,142 2,283,104 2020-02-21، 12:02 AM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,523,115 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 681,513 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 58,899 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 145,688 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 926,129 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,261,871 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,863 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 566,605 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,246 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان