سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما علی آقای عزیز
وقت شما بخیر باشه انشاالله و ممنون از لطف و محبتتون.
عرض کنم البته بیشتر این تاپیک و سمت و سوش به سمت موارد موتوری و گریبوکس و جلوبندی هست .
ولی خوب چون یکی از موارد مهم نگهداری همین سلامت و نگهداری درست بدنه هست در همین جا پاسختون رو خدمتتون عرض میکنم .

عرض کنم ببینین کلا اگه کسی سلامت رنگ ماشینش و بدنه ماشینش براش مهم نبود ...
اگه اسیب دیدن و خراب شدنش براش مهم نبود ...
میشه بهش گفت کارواش میتونی ماشین رو ببری ...

کارواش با فشار بسیار بالای آب داره کار میکنه و کمتر کارواشی هست که شما برید و همون اول عوارض همون کارواش رو اوایل رو قالپاق ماشین نبینی (اول قالپاث و جاهای حساس تر رو آسیب میزنه) در ادامه روی رنگ هم اثر منفیش رو در دراز مدت میذاره.

نکته بد دیگه اینکه اگه موتورشویی فرضا بکنن با مواد غیر استاندارد نفتی بعضا کار میکنن که باز اون بدتر از بدتر هست و اسیب زننده به قطعات لاستیکی و ...
------------------

ببینین اگه فرد موارد رو رعایت کنه و وقت بذاره ... ماهی یه بارم خودش ماشین رو بشوره بهتره ازینکه ببره کارواش هر روز ....

چه چیزایی مهم هست؟
اول اینکه هیچ زمان رو بدنه ی داغ و ماشینی که تو افتاب داغ بوده اب ریخته نشه ...
همیشه ماشین مدت ها خاموش و توی گاراژی جایی باشه که خنک خنک باشه.
دوم اینکه اگه سطحش اگه خاک یا ذرات زیادی هست خوب آب بگیره فرد که خیش بخوره و اون خاکش بره در وهله اول .
با آب سرد کار کنه .
بعد خیس خوردن بدنه ماشین حالا یه سطل کف درست میکنه .حالا شوینده استاندارد بود چه بهتر وگرنه مایع ظرفشویی هم مقداری بریزه و با فشار روش آب گرفته بشه یه سطل کف خوب میشه
بعد با ابر مناسب و نرمی روی خودروی خیس خورده کامل کف میزنید و بعد هم اب میگیرید.

هیچ وقت هم توی آفتاب ماشین نره که خشک بشه ...
در سایه خشک بشه چراکه در افتاب خشک شدن به رنگ ماشین اسیب میزنه.

حالا بعد اب گرفتن و قبل گذاشت ماشین برا خشک شدن با پارچه ای خود من آبشو از سطح ماشین میکشم.
قدیم این کارو با پارچه هایی مثل این لنگ ها که اون زمان نخی بودن انجام میدادن.
به لطف تکنولوژی الان اونا هم پلاستیک شدن و باعث خش انداختن و یا حتی رنگ دادن هستن.

بهترین چیزی که من دیدم و همون سال 90 برا ماشینم خریدم و واقعا عالی بود
یه پارچه ای بود که ایرانی هم بود .
پارچه نانو هست. البته ضخامت داره مثداری و مثل این پارچه های عینک نازک نیست
کامل اب رو جذب میکنه و بسیار لطیف هست.
به هیچ عنوان خش نمیندازه .
البته وقتی کار تموم شد و بذاریش جایی خشک بشه مثل چوب میشه و برا بار بعد باید اول خیس بخوره بعد استفاده بشه.
پارچه نانو بود مخصوص شست و شوی ماشین و حتی لوازم صوتی تصویری منزل بود که گرفتم .

این ازین مطلب
-----------------------------
در مورد داخل ماشین.
اول از همه بایستی با یه پارچه نرم نم دار خاک قطعات گرفته بشه
مثلا اگه داشبورد یا درب یا چرم دنده و ... خاک داشته باشه.
شما با بهترین ماده محافظ هم روش بزنی.
در واقع کار بدتر کردی
اون خاک جذبش میشه و بدتر خشک میشه. اول بایستی خاک رو کامل جدا کنی و بعد برای محافظت ازونا استفاده کنی.
البته اینو بگم این اسپری که گرفتید تقلبی هست .
ازینا مکرر تو بازار هست و به هزار جور اسم هم هستن.
ظاهرای خوشگل دارن ولی همشون چینی هست.
من برا تیبا یه اسپری محافظ نانو ساخت ایران به نام snow-white گرفتم.
یه ظرف 1 لیتری هست. هم اون رو گرفتم و هم یه اسپری نانو موتورشو.
بسیار بسیار باکیفیت هست و اصلا بحث تقلب و اینایی که تو بعضی ازین برندا مثل اینی که گرفتید به نام امریکا ولی در اصل ...!! نیست.
من قدیم ازون موارد استفاده کردم سالها قبل مدلای مختلفش.
به جای فایده ضرر دارن.
در واقع عامل جذب گرد و غبار هستن و خشک میکنن قطعات رو
اما این مورد ایرانی هم هست ولی اصلا جدا از بحث درخشش و زیبایی که ایجاد میکنه.
محافظ کامل قطعات لاستیکی و داشبورد و چرم دنده و ... بوده
گرد و غبارم جذب نمیکنه و ...
در مقابل نور خوشید و .. هم محافظ هست

الان بعد نزدیک 4 سال اگه چرم دنده و ترمز دست که برا بعضیا ممکنه رعایت نکنن و زود خراب بشه.
یا داشبورد یا رودری ماشین من
اگه کنار یه ماشین صفر بذارم
عین عین روز اولش هست.
چون همین موارد رو رعایت کردم.
البته سعی کردم هیچ وقت ماشینو توی آفتاب داغ مدت ها نذارم که هرچه هم باشه بر اثر اثر گلخانه ای آسیب جدی میبینه قطعات داخلی.
خلاصه اینطوری.

زیاد مرتبط به تاپیک نبود
ولی سعی کردم در همین مطلب کامل توضیح رو داده باشم.
سوالی بود در موارد عمومی در تاپیک اصلی تیبا میتونین بفرمایین
ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : milad.moshfeghi ali_58 ahadii_z ali.ahmadi mohamad86

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2015-03-11، 04:12 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,425,559 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,235,322 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,524,632 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,787 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 717,399 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 63,190 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 152,251 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 979,359 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,330,752 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,735 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان