سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-12-29، 10:26 AM)seiied نوشته است: سلام به همه ، روزتون به خير
اقا نويد من تصميم داشتم با اولين تعويض روغن در حداكثر 1000 كيلومتر اول ، واسكازين هم عوض كنم اما با فرمايش شما كه بهتره 5000 تا تعويض بشه يه سوالي برام پيش اومد. با اين واسكازين بي كيفيتي كه خود سايپا ميريزه ايا 5000 كيلومتر كاركرد مشكلي براي گيربكس ايجاد نميكنه؟ همون 1000 تا واسكازينو تعويض كنم چطوره؟
براي تعويض مايع رادياتور، محصولاتي وجود داره كه با اب مخلوط شدن و در تبليغشون ادعا ميشه كه اين نسبت بسيار دقيق رعايت شده ، ايا توصيه ميشه يا كه مثل گذشته خودمون جدا تهيه و با محافظ راياتور 50 - 50 مخلوط كنيم؟
البته ماشين من مايع رادياتورش سبزرنگ و به اندازه كافي بود(اين فقط ظاهرشه كيفيتش كه معلوم نيست) ولي ترجيح ميدم به توصيه شما و دوستان ديگه عمل كنم و روزه شك دار نگيرم.

سلام به شما آقا سعید عزیز
وقت شما هم بخیر باشه
والا سعید عزیز من همیشه به دوستان گفتم واسکازین هم یه وقتی هست :
مثلا فرد تو منطقه سردیه
این واسکازینه اذیت میکنه
دنده خیلی بد عوض میشه.
صدا گریبوکس خیلی زیاد شده.
فشار روش زیاده به خاطر شرایط جوی.
اگه اینجوری بود خوب همون اولم عوض کنه بهتر.

ولی اگهاینجوری نباشه ... توصیه میکنم اگه مشکل حادی نبود . با احتیاط تر کار کنه با ماین توی اب بندی.
مثلا فرض مثال هوا سرده... اوایل ماشین نرم حرکت کنه و با احتیاط تر دنده بده و ...
که گرم بشه ماشین.
بعد بعد 5000 عوض کنه که کامل مورد براده و چیزی اولیه بودم تخلیه بشه.

من حقیقتش ماشین خودم همین کارو کردم.
هرچند آخر 5000 ماشین من رسید به پاییز سرد و هم ماشین من و هم دوستان اگه صحبتای اون زمانو بخونین هم سفتی دنده و هم صدای گریبوکس بیشتر شده بود محسوس .
ولی حواسم بود و اون اواخرو خیلی خیلی با احتیاط اول صبحا میرفتم و بعدشم عوض کردم.
همه چی عالی شد انگار تو برف و یخبندون شدید نرمی و عملکرد دنده عین ماشین تو تابستون بود.

در کل اگه مشکلی نبود بعد 5000 باشه بهتر هست.

در مورد محافظ و ضد یخ حق با شماست محصولاتی هست که میگن نسبتش درست هست.
ولی حقیقتش من دید خودمو میگم.

نظرم اینه ضد یخ خوب و باکیفیت بخرم خودم .اعتماد بیشترم به این شرکت نفتی های معتبر کشور دارم مثلا همین ایرانول و بهران رو هم از نظر استانداردهایی که گرفتن و هم کیفیتی عالی هستن.
ولی مثلا کاسپین یا کراپ زمان خرید خودمم نگاه کردم هیچ موردی از نظر استانداردهای معتبر و اینا روشن نبود.ولی خوب بازم نظر خود فرده.
من قبلا کاسپین هم سالها قبل استفاده کردم و .. اونم خوبه
ولی اعتماد خودم بیشتر به شرکت نفت های معتبرتر هست.

در مورد آماده شده ها هم نظرم اینه خود آدم ضد یخ خوب و محافظ خوب یا آب مقطر مطمئن بخره
خودش قاطی کنه با نسبت مناسب.
والا قیمتش فرق چندانی نمیکنه
ولی خیال خود آدم راحته
اقلا میدونه چی خریده

من همین سایپا برا ماشینم ازشون شیشه شور میخریدم
باورتون میشه سال 90 که میخریدم ظرفاش 1 لیتری بود و نوشته بود با 3 برابر اب قاطی بشه؟
قیمتشم یک سوم الان بود.

اما خیلی وقت پیش رفتم مجدد خریدم
ظرفه همون 1 لیتریه هست
قیمتش 3 برابر شده بود
بعد از همه خنده دار تر اینکه روش نوشته بود اصلا با آب قاطی نشده و خودمون قاطی کردیم !!!!!!
در صورتی که من اون مدلی که قبلا میزدن رو با آب تصفیه شده بدون سختی قاطی میکردم . قیمتشم به صرفه تر بود.

الان همون مارک و همون بسته بندی ولی با این جور آب رفتن (هم کیفیتی هم قیمتی) میدن.

یه چیزایی آدم ازشون میبینه که مطمئن تره خودش بخره.
برا من و شما چه فرقی داره ....
یه ظرف تمیز میاریم و پیمانه شده خودمون میریزیم توش و قاطی میکنیم ...
اصلا هم زحمتی نیست.
ولی حداقلش خیالمون راحته چیزی که ریختیم نسبتش خوبه
کیفیتش خوبه.

من الان 3 سال و نیمه ماشینو دارم ذره ای رسوب و زنگ نیست ...

اما صحبت دوستان هست چندین نفر که همین مساله رو تنبلی کردن و دیرتر عوض کردن
بعضا عکسم گذاشتن
ببینین ماشنشون بعد مدتی کوتاه زنگ تو آبش بوده ...
چرا؟؟؟
ماشین که همونه ... دلیلش اینه آب معلوم نیست محافظ ریختن ..آب کویر ریختن ... ضد یخه چیه.. اصلا نسبتش چند بوده
برا ارزونی کم ریختن
و ....
خوب حیفه ...
ماشین خریدن یه بحثه .... نگهداریش یه بحث دیگست.

الان صحبت دوستمون حامی عزیز تو بخش تیبا رو همین چند صفحه آخر بخونین.
بنده خدا بعد انجام کار نوشته بودن ماشینم خنک ترم کار میکنه و دما پایین تره.

این هیچ توجیهی نمیتونه داشته باشه جز اینکه ماشینه هوا داشته قبلش ...
تیبا هم بی آزاره از نظر هوا ... نازنازی نیست مثل بعضی ماشینا با کمی هوا جوش بیاره.
تیبا دماش بالاتر کار میکنه و میسوزه و میسازه ...
من پژو داشتم اندک هوا آنی جوش میاورد.
تیبا اونجور نیست
اما همین کارو دوستمون کرده و هواگیری هم کرده
ببینین میگه خنک ترم کار میکنه نسبت به قبلش ....

به نظرم شاید یه کوچولو زحمت کوچولو داشته باشه
ولی خیال فرد واقعا راحت میشه.
یاعلی
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : seiied mahdi.irani ali.ahmadi tiba1390

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-12-29، 10:56 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,355,667 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,905,887 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,453,567 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,362 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 702,072 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,699 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,662 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 955,778 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,300,793 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,391 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان