سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما آقا جواد گل
وقتتون بخیر
خیلی ممنون از توضیحتون
راستش چند سال پیشا یه جوری بود مثلا میرفتی یه چیزی میخریدی ...
فرداش اگه میرفتی بهت میگفتن 1.5 برابر ... اصلا تعجب نمیکردی ...
اصلا یه جوری طبیعی شده بود هر بار بری حتی یه پنیر بخری هم آب بره و هم گرون بشه.

منم فیلتره رو بار پیشی خودم 4 5 تومن خریدم. روغنم همین حدود 50 بود.
ولی دوستمون بنده خدا این قیمتو نوشت.
گفتم خدایا نکنه باز تصاعدی گرون کردن تو همین 5000 روغن ما !!!
یه مقداری با اون ذهنیت بودم و برا همین گفتم وقتی خودم گرفتم بار قبل اون قیمت بود ....
که با صحبت شما دیگه خاطرجمع شدیم Smile

خیلی ممنون از توضیحتون.
بله بهران سوپر پیشتاز 10 40 مشخصاتش همینه. فیلترم همون سرکان عالیه.
فقط مواظب باشید اسم شبیهش رو بهتون ندن....
مثل شلکان ، و چند تا اسم شبیه که برا این شرکت زدن ...
مثل امان و بعضی اسمای شبیه برا فیلتر مان ...

بگذریم.
در مورد نرمی بله همه دوستانی که چه این موردو ریختن چه ایرانول ریسینگ کاملا از نظر نرمی موتور و عملکرد راضی هستن و تفاوتشو با اون روغن سایپا همون اول متوجه میشن.

متاسفم که اینو میگم واقعا برای یه خودرو ساز ....
اما روغنی که میریزن واقعا کیفیت اصلا خوبی نداره همین طور واسکازین.
و ضد یخ و محافظی که میریزن هم همین طور ....
دیگه بنده خدا همون اول عوض نکنه بعد مدتی کوتاه به خاطر فشار بالا و دمای بالا راحت سیستم زنگ میزنه.
چون نه ضد یخ خوبی میریزن... نه نسبت خوبی میریزن که محافظت کنه درست.
نه معلوم نیست اصلا محافظ میریزن یا آب کویر میریزن ...
نمیدونم چه طور فکر میکنن ولی این جور چیزا اسمش صرفه جویی نیست ...

(2014-12-23، 12:47 AM)NoX نوشته است: ممنون از شما که همیشه کمک حال همه بودین و بدون مضایقه اطلاعاتتون رو به اشتراک میذارین
یه تشکر ویژه هم از شما دارم بابت توصیه شما به تعویض روغن در کیلومتر 1000 و معرفی بهران سوپر پیشتاز واقعا که در مورد ماشین من معجزه کرده! قبلا رو دور موتور 2500 تا 3000 صدای زیادی میداد الان از نصف هم کمتر شاید یک سوم شده و شتاب ماشین هم بنظرم خیلی بهتر شده واقعا فکر نمیکردم تعویض روغن اینقدر تاثیر بذاره!

خواهش میکنم دوست خوبم محبت دارین.
عرض کنم یه زمانی سرویس 800 خدا بیامرز بود.
همه ماشینا این چیزایی که توصیه کردیم برای سرویس و بازدید و چکاپ آچارکشی و تنظیم فرمان و بالانس و باز دید گریس بلبرینگ و ....
برا بعضیاش غیر بالانس و اینا خود نمایندگی توی سرویس اولیه انجام میداد ...
روغنم با فیلتر عوض میشد ...
اما زمان ما اینو حذف کردن ...
جالبه بدونین بهانشون چی بود...
یه ذره روغن بهتر ریختن زمان ما ... گفتن به دلیل افزایش کیفیت مواد مصرفی این سرویس حذف شد ! لازم نیست.
بماند که اصلا برا ماشین توی آب بندی مهمه که اون اوایل روغنش عوض بشه بعد مدتی که براده و موارد اولیه ای اگر بود تخلیه بشه.
این سرویس تو همه ماشینا مرسوم بود.

به هرحال حذفش کردن.
اما همون بخش همون ذره افزایش کیفیت روغن چی شد؟

6 ماه نشد که روغنا برگشت به حالت قبل ... حتی به مرور بدتر و بدتر از همون اولیا حتی.
اما دیگه سرویس سوخته زنده نشد.

نه تنها زنده نشد .... بلکه بعدا سرویس 5000 10000 20000 پولی هم شد . نه تنها تیبا ... همه ماشینا. الان طرف ممکنه ال 90 ببره 200 بیشتر ازش بگیرن برا سرویس !

دوما روغن و فیلتر و قطعات مجانی و سرویس هوای پاک های مجانی و صافی بنزین و ... همه حذف شدن.

بگذریم از مورد خارج نشم.

در مورد روغن کیفیت خوبی نمیریزه شرکت. اینو حتی از وضعیت ظاهریشم کمابیش حتی خود فرد میتونه تشخیص بده.
الان صحبتای دوستان مختلفی که چه ایرانول ریسینگ ریختن و یا چه بهران سوپرپیشتاز
در تفاوت نرمی موتور و صدا و اینا ببینید بعد تعویضش با مال شرکت.
قشنگ مشخص هست قضیه چیه ...
هر 2 ی این روغنا هم مطمئن هستن و هم بسیار باکیفیت و قیمتشونم مناسب.
شاید طرف بگه 10000 راحت کار میکنه.
ولی به نظرم همون روغن با کیفیت مطمئن و خوب فرد بگیره با فیلتر خوب مطمئن نه چیز 15 20 تومنی ...
ولی عوضش سر وقت همون 5000 عوض کنه
به مراتب به سلامت موتورش در دراز مدت واقعا کمک بیشتری کرده ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba1390 mohamad86 milad.moshfeghi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-12-23، 08:30 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,310,219 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,661,010 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 689,321 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 60,060 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 147,022 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 936,629 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,276,275 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,035 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 570,152 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,974 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان