سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما امین عزیز
وقتتون بخیر باشه انشاالله.امیدوارم حالتون خوب باشه.
اول اینکه اینکه برا یه چیزی ماشینو نشون مکانیکی بدی نه چک کنه نه هیچی بگه همه همین جورین طبیعیه. معمولا این حرفو از زبون کسایی میشنوین که عدم اطلاعات و عدم شناخت خودشون و عدم مهارت خودشون رو با گفتن این جمله روش سرپوش میذارن.

من خودم قبلا مثال زدم.
یه مشکل صدایی در سمت شاگرد داشتم 3 سال پیش تیک تیک میکرد. سرویس که رفتم گفتم.
طرف گفتن همه همین جورین !
خلاصه گفتم باشه ... خودم رفتم پیگیرش شدم و رودری باز کردم و چک کردم و اینا .
اون نبود.
آخر سر متوجه شدم بابت خشک بودن قفل و اینکه خشک هست و تو حرکت لرزش داره قطعه فلزی به هم صدا میده.
گریس و روغن به قفل زدم کلا رفع شد.

سرویس 10000 رفتم به نمایندگی بهش گفتم اقای عزیز ...اگه دوباره کسی مثل من اومد و اینو بهت گفت ..زحمت بکش یه نگاه این قضیه رو بکن.
از رو نداشتن اطلاعات الکی به مردم جواب سربالا نده.
تو این دنیا هیچ چیزی نیست بدون دلیل باشه.
بگی نه همینه که هست.
همه همین جورن.
معمولا کسایی این جوابا رو میدن که سختشون هست و تنبلی میکنن دنبال علت چیزی بگردن .
یا اینکه اصلا مهارت و تواناییش رو در خودشون نمیبینن و به مردم اینجور حرفی میزنن که طرفم اگه ساده باشه بیخیال میشه ...

این ازین مورد.
----------------------------------
اما ادامه صحبت :

اول اینکه ماشین شما توی آب بندی هست.هنوز 2500 تا به زور کار کرده.
فکر کنم ضرر نکنین اگه یه مقدار حواستون به دور موتور و شرایط رانندگی درست توی زمانی که ماشین تحت فشار هست و درگیر هست و توی اب بندی هست بیشتر باشه.
اونم درست در زمانی که الان هوا هم روبه سردی هست و سردتر شده.
درست در زمانی که روغن موتور و واسکازین بیکیفیت شرکت هم تو ماشین هست ...
اگه قرار باشه با همین شرایط فرد ماشین صفر که درگیر هست رو بندازه تو جاده و رکورد سرعت و رکورد دور موتور و ... بخواد بزنه ....
روک و روراست خدمتتون بگم امین جان.
منتظر خرابی ها و دردسرهای زودرس باید باشید.
اگه زمانی فردی دوران آب بندی ماشین از هیچ دور موتور رفتنی و هیچ سرعت زدنی و هیچ تست شتاب زدنی نباشه که پرهیز کرده باشه ...
هیچ کاری نمونده باشه که دیگه نکرده باشه ....
پسفردا این فرد دید چرا ماشینش خرابی هایی براش پیش میاد که برای دیگران پیش نمیاد . چرا مصرفش نرمال نیست .چرا مواردی زودرس براش پیش میاد ...
اگه یه چرا تو ذهنش پیش اومد .... پاسخ این چراش بخش مهمیش به نوع رفتار راننده در همین دوران آب بندی برمیگرده.

---------------------------------
نکته سوم :
با حرفای شما و با وجود اینکه توصیه میکنم توصیه ها و موارد دوران آب بندی رو حتما بخونین و عمل کنین.
ولی با حرفای شما احتمال اینو میدم کلاج خودو درگیر نیست و بیش از حد درگیره .
که همزمان هم باعث کاهش شتاب میتونه بشه و هم ایجاد صدای درگیری کلاج.
بررسی بشه بد نیست... حالا اگه نشد در سرویس نمایندگی خوبی چک کند.

نکته آخر اینکه مواد مصرفی نیز نقش مهمی توی نرمی صدای موتور و گریبوکس و خشکی اونا دارن.
نمیدونم شما سرویس 1000 رو خودتون روغن فیلتر رو با مورد باکیفیت عوض کردید یا نه.
نمیدونم موارد چکاپی رو انجام دادین اصلا یا نه .
اینا رو نمیدونم.
ولی اگر مواد مصرفی همون مواد شرکت هست.
روی صدای موتور و خشکی اون کاملا کیفیت مواد مصرفی دخیل هست.
هرچند با توجه به مواردی که گفتید عدم تنظیم کلاج نیز یه جورایی محتمل هست.
ضمن اینکه کیفیت بنزین نیز در راندمان و شتاب خودرو دخیل هست ...
و همین طور تنظیم بودن خودرو و مشکل نداشتن سنسور ها و مشکلات تنظیمات
موفق و موید باشید

(2014-11-30، 08:05 AM)behnammpeg4 نوشته است: سلام. البته من مکانیک نیستمو تجربه شخصیمه.
اگه صداش حدودا مثل صدای گریبکس تو دنده عقب باشه از خود گریبکس و دنده هاش هست. که با واسکازین خوب و کار کردن باهاش باید بهتر بشه. مال منم یه صدایی میده اما و قتی میخوام تو دنده سبک شتاب بگیرم. که فکر میکنم صفحه کلاج باشه یا اینکه موتور حالت دنده مرده میگیره. چونکه گازو ول کنم صدا برطرف میشه. و معکوس مشکل را حل میکنه. گریبکس منم اول یه مشکلایی داشت مثل بد جارفتن. اما صدای خیلی کمی میده.
اما سرعت 160! این سرعت برای یه ماشین ایرانی 80 اسبی تو کارکرد 2500 زیاد نیست؟!
فک کردی بوگاتیه که هر چی کیلومتر زده همون روز اول بره؟!
من تا حالا بیشتر 130 تا نرفتم چرا که هنوز آببندی نشده و کاملا مشخصه که فشار رو موتوره. اما 120 تا را با نیش گاز میره! فکر کنم تیبا درست آببندی بشه بعد 5000 تا 160 170 را راحت بره.

کسی جی پی اس نذاشته ببینه سرعتی که عقربه کیلومتر شمار نشون میده درسته یا مثل موتور هوندا چینی و پراید! 10 20 تایی زیادنشون میده؟

سلام به شما وقتتون بخیر باشه.
عرض کنم صفحه کیلومتر های خودروهای داخلی اونم موارد مکانیکال یه مقداری خطا دارن و دقیق مطابق یه جی پی اس ماهواره ای دقیق نیستند قطعا.
من خودم زمانی با چند جی پی اس چک کردم حتی بین جی پی اس ها هم اختلاف بود که علتم مشخص هست.
ولی خوب میزانی خزا داره حالا تا حدی قابل قبول در خودروهای با این سبک سنسور سرعت.
اما در خصوص سرعت اگه منظور تاپ اسپید باشه سرعت 200 رو نیز داشتیم دوستانی که داشتند که البته کار کاملا اشتباهی انجام دادند و اصلا تایید نمیشه.
قطعا شرایط هر خودرو و کلا شرایط معابر شهری و نزدیک شهری برای اینجور مواردی باید محیا باشه و هر نکته جایی داره ...
ایمنی خودرو و شرایط خودرو نیز باید هماهنگ باشه.
به هرحال پیکان نیست که 160 تا نتونه بره ... یه زمانی یکی از آشنایان با رنو 5 با 145 سرعت تصادفی کرده بود سالها پیش که نه پرایدی بود و ... ژیان و رنو ماشینای پرخریدار ملت بودن
الان که بماند ...

ولی حرف این هست که یه خودرو که درگیره و تحت اب بندی هست و تحت فشاره
اگه از روز اول فرد ماشینو از کوه بالا ببره (با دور موتورهای بالا و تاز دیوار راست بالاش ببره)
قطعا فرسایش بسیار شدیدی با دست خودش برای ماشین تحت آب بندی ایجاد کرده ...
قطعا خرابی هایی رو تسریع کرده.
که همین مساله باعث میشه بعدها تفاوت هایی در خرج نگهداری و خرابی های ماشینش با دیگران ببینه.
خدمت دوستمون کامل توضیح دادم.
خصوصا که مواد مصرفی و روغن و واسکازینم اصلا شرکت باکیفیت استفاده نمیکنه و ...
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-11-30، 09:05 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,347,561 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,869,890 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,446,560 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,263 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 699,717 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,481 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,177 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 952,802 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,272 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,329 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 4 مهمان