سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-11-21، 12:09 AM)hossein_e77777 نوشته است: ممنون از جوابتون ببخشید من همش سوال میکنم آخه هنوز خودم ماشینم رو تحویل نگرفتم و با حرف های بقیه آدم یه جورایی نگران میشه!!!
یه سوال دیگم داشتم و اون این هست که من خودم قبلا پراید داشتم مدل 84 که به خاطر همین صداها ازش راضی نبودم خصوصا این که توی سرعت بالا مثلا 120 یا 130 کیلومتر خیلی صدای باد و برخوردش با بدنه آزار دهنده بود در صورتی که من ماشین بابا که سمند هست رو سوار شدم اینطور نیست با سمند هم 7 سال هست رانندگی کردم!حالا میخواستم بدونم تیبا در سرعت چطور هست آیا مثل پراید صدای باد و حتی چرخ ها آزار دهنده هست یا نه؟؟
ببخشید سرتون رو درد آوردم شرمنده اما لطف کنید جواب این سوال رو هم بدید این از همه مهمتره واسم.
ممنون

سلام مجدد
دوست خوبم در این انجمن در بخش های مختلفش صحبت های دوستان بسیار زیادی در کل مدل ها هست.
از مدل 89 گرفته تا 90 و 91 و 92 و 93 ....
به ریز ریز وارد ماشین پرداخته شده.
دوستان بسیار زیادی از جای جای کشور حضور دارن در انجمن و صحبت ها و نظراتشون هست در قسمت های مختلف انجمن.
در تاپیک اصلی تیبا و تاپیک های زیرشاخه مفصل از تجربه اولیه گرفته تا موارد فنی.
شاید ماشینی نباشه که به این مفصلی و دقت بهش در ابعاد مختلف پرداخته شده باشه.

من پاسختون رو به این صورت میدم که توصیه میکنم موارد انجمن رو مطالعه کنید و صحبت های مختلف دوستان بسیارمون در کل مدل ها رو بخونید.
این بهتر کمکتون میکنه که شناخت مثبتی پیدا کنید و ریز موارد رو بشناسید.
من به شخصه کاملا از ماشین راضی هستم از جمیع جهات شکر خدا.
صحبت ها و موارد صحبت پیرامون موارد مختلف ماشینم در تاپیک تیبا و زیرشاخه ها مفصل بهش پرداختم و با ماشینای قبلیم هم دقیق مقایسه کردم.
دوستان دیگر هم همین طور.
شما تجربه ی دوستان بیشمارمون که تجربه ی ماشین رو دارند بخونین به مراتب بهتر است ازینکه از افرادی صحبت بشنوید که اصلا ماشینو نداشتند و بدون اطلاع از ماشین و وضعیتش به مردم حرف الکی میزنن.
هر ماشینی ابتدایی که توی ایران میاد یه عده وسیع مردم بدش رو میگن.
ال 90 که اومد همه ازش بد میگفتن پیکان میخوان بدن 2 برابر قیمت پیکان !!! این چه پیکانیه؟؟ !!
ریو که اومد از ریخت و قیافش بد گفتند و گفتند پراید اومده به قیمت بالاتر ...
تیبا هم اومد ابتدا خیلی ها که اصلا نه شناختی از ماشین داشتن و نه وضعیتشو میدونستن و نه از نظر فنی اصلا شناختی ازش داشتن حرفایی میزدن.
نکته جالب تو همه این ماشینا اینه که اتفاقا همون افرادی که اول جبهه میگیرن بعد مدتی عاشق اون ماشینم میشن .
یعنی همون افراد بعد مدتی لوگان رو حلوا حلوا میکردن. بعد عاشق ریو شدن
و همون افراد الان که تیبا قیمتش شده این و اینجا رسیده حالا دنبال تیبا هستن.
اینجور افراد که ابتدا جلوی هرچیزی جبهه میگیرن چیزی جز ضرر عایدشون نمیشه.
یعنی همیشه ابتدا جلوی هر چیزی اول بدون اینکه شناخت کسب کنن الکی جبهه میگیرن
بعد دیر خوششون میاد !!

نکته دیگه اینکه فرد بایستی خودش جوانب مختلف پیرامون خودرو رو بررسی وپیرامونش تحقیق کنه.
قبل از خرید ... قبل از خرید خوب تحقیق کنه و موارد مختلف رو برسی کنه.
اگه فرد بررسی و تحقیق نکرده ماشینی ثبت نام کنه. اون انتخاب ارزشی نداره.
اینکه فرد انتخابی رو انجام بده و بدون کسب اطلاع بخره.
اگه بدون بررسی ویژگی هاش و بدون کسب اطلاع از مزیت و موارد هاش و تطبیق اون ماشین با خواسته هاش باشه .. ارزشی نداره .
چون میشه قضیش اینکه هنوز ماشینو نگرفته ... هر کسی که حتی ماشینو نداشته هرچیزی بگه تحت تاثیر قرار میگیره.
میشه قضیه ی اون ضرب المثل اون پیرمرد و پسر جوان و اسبی که داشتند ...
که از هر دهی رد میشدن یه عده بهشون ایراد میگرفتن که فلانی تو چرا سواری و پسرت پیاده و ... ده بعدی جور دیگر ... ده بعدی جور دیگر ...

اما وقتی فرد قبل از هر خریدی پیرامون انتخاب هاش درست تحقیق کنه و بررسی کنه .
انتخابش قطعا بهترین خواهد بود.
اما غیر ازین باشه مدام باید تحت تاثیر باشه و انتخابش ارزشی نداره حتی اگه بنز آخرین مدل باشه .

حالا هم اگه میخواید پیرامون تیبا و موارد مختلفش اطلاعات کسب کنید در تاپیک تیبا و تاپیک های زیرشاخه مفصل و دقیق و جزئی مفصل پرداخته شده ...
به ریز ...
تجربیات مفصل دوستان هست از سفر و تجربیات مفصل از نگهداری ماشین.
منم تجربه این 3 سال و نیم تجربم از ماشین رو بارها نوشتم.
مقایسش با پژوم رو هم در ابعاد مختلف نوشتم.
اگه بخواد فردی شناخت کسب کنه با مطالعه و دقت و خوندن این تاپیک ها شناخت دقیقی کسب میکنه.
اما اگه نه اصلا قصدش شناخت نباشه و همین جور الله بختکی بخواد چیزی بخره و این حرفا.
خوب اینجور موردی هر کسی بقالی هم داشته باشه ...تعمیرگاهم داشته باشه
اصلا تو عمرش تیبا هم نداشته باشه
هر حرفی بزنه ... باید به حرف اونم گوش بده.
ولی اعتقاد دارم وقتی فردی پیرامون انتخابش (حالا خودرو باشه یا هرچی) تحقیق کنه و بررسی.
وضعش این نمیشه و انتخابی که آخر میکنه قطعا بهترین انتخابه.
موفق باشید

در موردی که عرض کردم بنده راضی هستم کاملا از ماشین.
اما توضیح دقیق تر و بهتر خواستید بایستی تاپیک اصلی تیبا و زیرشاخه ها رو مطالعه بفرمایید تا شناختتون بیشتر شود.
اینجا تاپیک بیشتر موارد مربوط به موارد موتوری و گریبوکس و جلوبندی هست.
تاپیک ها هم تاپیک های مقایسه ای نیستند.
عرض کردم خود فرد بایستی بین انتخاب هایی که داره بررسی و تحقیق کنه و شناخت درست به دست بیاره.
در خصوص تیبا عرض کردم اگه فرصت بکنید تاپیک اصلی و زیرشاخه ها رو مطالعه بکنید دیگه یه واو نمونده از تیبا که بهش در انجمن پرداخته نشده باشه. در این حد که دیگه اونقدر موارد دقیق بررسی شده که زمانی که پیش کشنده ی تیبا حذف شد بلافاصله اینجا توسط دوستانی که پک بالابر برقی و آپشن مدرن از فروشگاه تهیه کرده بودن و در حال نصب بودن متوجه شدن که پیش کشنده حذف شده و همه دوستان مطلع شدن.
یا یه مقطع کوتاه توی فشنگی دنده عقب صرفه جویی کرده بود شرکت... کامل مشخص شد و بهش پرداخته شد.
تجربیات دوستان متعدد و مختلف تیبادار هم در مدل های مختلف هست.
میتونید مطالعه بفرمایید و شناختتون قوی تر بشه.
بنده عادت ندارم جای دیگری تصمیم بگیرم .هر وقتم فردی بین خودروهایی سوالی پرسیده .بهش توصیه کردم اگه میخواد در مورد تیبا شناخت پیدا کنه به جزء جزئ خودرو مفصل در تاپیک ها پرداخته شده. میتونه اطلاعات کسب کنه.
نظرات دوستان مختلف هم چه در تاپیک تیبا و چه زیرشاخه ها هست.خدا رو شکر اکثریت مطلق نسبت به رنج قیمتی خودرو از موارد مختلفش راضی هستند.صحبتاشونم میتونین بخونین خودتون. تجربیاتشون چه در سفر و چه در استفاده روزمره کامل نوشتن.موردی هم اگه داشتن نوشتن.
من خودم قبلش پژو داشتم ... میتونم بگم عاملی که باعث شد تغییر بدم مصرفش بود که شدیدا آزارم میداد... یهمیه اون زمان که تازه از الان بیشتر بود کفاف 2 هفته مسیرامو میداد...اما الان با تیبا با سهمیه کمتر شده کل ماه رو میرم تازه بیشترم از ماشین استفاده میکنم.اونجا صرفه جویی میکردم. دیگه اینکه خرج نگهداری تیبا و هزینه نگهداریش قطعا کمتر از ماشینایی مثل سمند و پژو هست.
خوب از نظر ظاهری تنوع و ماشین جدیدی بود.از نظر کولر بسیار راضی کننده و میتونم بگم بسیار قوی تر بود از پژو و البته صداشم بیشتر بود.کولر زمان ما پاناسونیک ژاپن بود کمپرسورش. بخاریشم بسیار بسیار داغ هست یه جورایی غیر قابل تحمل.
از نظر فضای داخلی به قیافش نمیاد ولی واقعا از نظر فضایی خوب هست.صندوق بسیار خوب و فضای داخلشم از ریو راحت تره مخصوصا عقبش. من زمانی که پژو رو داشتم دقیق سانت کردم فضای داخلی 2 خودرو رو ... زیاد تلورانس زیادی نبود اونقدری که ادم فکر میکنه.
از نظر نرمی فرمان واقعا از تیبا راضی تر بودم و بسیار عملکردش راضیم کرد بیشتر.
از نظر خوشنشینی و راحتی هم بسیار بسیار خوش نشین و نرم تر بود.البته تایرا رو با تایر باکیفیت عوض کردم.
ترمزگیری و موارد اینطوریش خوب بود.
از نظر شتاب گیری برتر و تند و تیزتر از پژوم عمل میکرد و شتاب اولیه بسیار خوبی داره.
از نظر کیفیت ادوات داخلی تزئینات داخلی پژو بهتر هست.
تیبا توی حدود ریو هست این ادواتش. و اصلا با پراید قابل قیاس نیست. نه کیفیت ساخت و نه کیفیت ادوات فنی اساسیش.
بیشتر اگه خواستید موارد مختلف رو اطلاعات کسب کنید توصیه میکنم صفحات تاپیک اصلی تیبا و زیرشاخه ها رو مطالعه بفرمایین تا اطلاعات بیشتر کسب کنین.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : reza-tiba2 mahdi.irani tiba1390

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-11-21، 01:31 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,425,577 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,235,420 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,524,648 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,788 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 717,402 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 63,191 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 152,251 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 979,368 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,330,760 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,735 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان