سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما
دوست عزیز والا بنده قبلا هم توضیح کامل دادم در این مورد هم در تاپیک تیبا و زیرشاخه ها.
صدای موتور به موارد متعددی بستگی داره.
موتور تیبا از نظر تراکم موتور با تراکم بالاتر و راندمان بالاتری هست .
برای موتورهای جدیدتر که از نظر تراکم بالاتر هستند سوخت باکیفیت تر و اوکتان بالاتر مهم تر هست از موتورای قدیمی تر.
سوخت با اکتان کم باشه مشابه بنزین معمولی در مرحله تراکم قبل از از رسیدن به ماکزیمم تراکم بنزین اشتعال زودرس پیدا میکنه و این مورد باعث هم فرسایش میشه.
هم افت کشش و قدرت. هم ایجاد صدای بیشتر.

دوم اینکه کیفیت روغن موتور نیز کاملا روی نرمی تاثیر داره
سوم تنظیم بودن خودرو .
چهارم مواردی مثل شمع و کیفتش و اصلی بودنش و تنظیم بودنش.
من خودم کاملا از نرمی ماشین راضی بودم و صدای داخل ماشین بسیار نرم و قابل قبول بود.
اما از وقتی چند ماه پیش شمع رو با کیفیت عالی سوزنی استاندارد تیبا اصلی عوض کردم همون موقع مقایسه کردم ... توی همون بزرگراه برگشت بعد از تعویض قشنگ مشخص بود به وضوح هم شتاب و کشش بهتر شده بود و هم صدای ماشین محسوس حتی از قبلشم نرم تر شده بود.

در خصوص اون حرف دوستتون ...
خیر اگه ماشین موارد روغن و واسکازین و تنظیم ماشین و مواردی مثل شمع و ایناش درست باشه
بنزین باکیفیت باشه
و ماشین درست باشه وضعش.
اصلا از هیچ نظر قابل مقایسه با پراید نیست ازین نظر ...علی رغم اینکه موتور تیبا 1500 هست و موتور پراید 1300

چرا نیست؟؟؟؟
پاسخش رو اگه فرد به عایق دیواره آتش تیبا در کابین موتور.
و عایق پشت داشبورد تیبا و عایق های کف اتاق تیبا
و کلا عایق بندی های تیبا
و تفاوت کیفیت داشبورد و قطعاتش و همین طور طراحی بروز تر موتور و راندمان کارکرد بالاش و کیفیت ساخت به راتب بهتر خودرو توجه کنه در میابه.

و بازم توصیه میکنم خودرویی که درست باهاش رفتار شده.
درست آب بندی شده
سوخت درست و مواد مصرفی درست و باکیفیت ریخته شده.
و موارد ماشین کلا درست هست رو بنشینید خودتون
خودتون متوجه میشید که هست یا نیست.

والا بنده که خودم 3 سال و نیم هست تیبا رو دارم همیشه بهترین کیفیت روغن و واسکازینو ریختم.بنزینم همیشه سوپر میزنم
ماشینم شکر خدا تنظیم و عالی هست.
حالا شمع هم بهترین کیفیت گذاشتم که برای دیگر دوستان هم که براشون از وارد کننده شمع اصلی از طریق فروشگاه پدال سفارش داده بودن و چندین سری برای دوستان مختلفی تهیه شد.
نظراتشون هست
بنده هم بعد اینکه نصب کردم واقعا از وضعیت خوبش هم به مراتب بهتر شد.
حالا جدای از همه این موارد عایق اصلی باکیفیت درب موتور و عایق داشبورد نیز در کنار عوامل بالا که گفتم 20 30 درصدی بازم نقش موثر دارن.
در مجموع با رعایت جمیع شرایط بالا که گفتم واقعا نویز داخلی در حد کاملا قابل قبول و بسیار خوب هست.

مگه اینکه یه کسی مواد مصرفی بد و بیکیفیت بریزه
سوخت بیکیفیت بریزه که قطعا توی موتور با تراکم بالاتر بیشتر مزیت سوخت خوب در مقابل بد خودشو نشون میده.
و مواردی که بالا گفته شد رو رعایت نکنه. که در حالت ایده آل فاصله بگیره.
در مجموع یه مقدار در تاپیک تیبا و تاپیک های زیرشاخه ربوطه جست و جو بفرمایین صحبتای دوستان نیز هست.
میتونین خودتون ببینین.دوستانی که این موارد رو رعایت کردند عموما ازین مورد کاملا راضی هستند در حد قابل قبول.
موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-11-21، 12:24 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,046,567 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,386,810 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,483,854 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,597 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 708,548 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,446 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 150,981 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 966,121 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,313,995 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,574 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان