سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-09-19، 11:39 PM)alitesa نوشته است: با سلام مجدد خدمت شما اقا نوید
تا حالا کسی دیسک و صفحه ی شایان صنعت انداخته البته 200 mm میخوام بدونم جنسش خوب هست یا نه؟؟؟؟
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
زیاد مورد شناخته شده ای نیست خوب
قطعا در مقایسه با کیت کلاج های باکیفیت کره ای قطعا کیفیت خاصی نخواهد داشت کیت های ایرانی.
ولی خوب از جاییکه سایپا دنبال ارزانیه بعضا موارد مختلف ممکنه مورد استفادشون باشه.
در مورد 200 میل و مدل دیگر قبلا هم عرض کردم روی هر خودرو مدل خاص خودش نصب میشه .
اینجور نیست هرکی هرچیز دوست داشت بذاره .
البته بگم اگه مدل قبلی باکیفیت و با جنس اصلی خوبی باشد به مراتب عملکرد و نرمی و کیفیتش از این مدلای جدیدشون که ایرانی هستن فعلا همشون همین 200 میلا قطعا بهتر هست.
یه جوری مدت ها بود بعد از سال 90 اوایلش که موارد کره ای میذاشتن.
مدت ها سایپا رفت سراغ ایرانی گذاشتن
برای ارزان سازی
که مشکلاتی داشتن و ضعف داشتن
و این ضعف رو چند مرحله تغییر دادن در کیت ... که کمی رفع بشه و مثل قبل بشه.
این 200 میل کردنش هم از جمله اون تغییرات ایرانیه بود.
ولی همون مدل ابتدای کره ای هاش از نظر عملکرد و نرمی و کیفیت بسیار عالی بود.
الان 3 سال و چند ماهه رو ماشین خودم نصب هست .دست هم نزدم.
و چندین و چند دوست دیگر از مدلای قبل.
الان مثلا دوستمون همین چند روز پیش بعد 120 هزار کیت کلاج و سیم کلاجشو عوض کرد.
لذا مشکل مدل نیست که یکی بگه این مدل بده و اون مدل خوبه.
در هر مدلی که هست کیفیت بهتر گرفته بشه خوب هست.

(2014-09-19، 11:39 PM)alitesa نوشته است: اقا نوید در مورد نصب کردن دیسک و صفحه ی 200 mm مکانیک نمایندگی گفت که من با ضمانت این دیسک و صفحه رو تعویض میکنم و فقط این قطعات (دیسک و صفحه کالاچ و فرایویل رو تهیه کنم) ولی موندم که این برند رو تهیه کنم یا نه

سلام
دوست عزیز بله دیگه ...
من به شما چه گفتم؟؟؟
گفتم فلایویل تفاوت داره در این 2 نوع سیستم.
کی گفتم ؟؟؟ از همون ابتدا که شما این موردو مطرح کردید و گفتید بهتون گفته همونو بیار میبندم رو این ...
اون زمان عرض کردم فلایویل تفاوت داره در 2 نوع و قابل نصب نیست ...
خوب اگه قرار باشه فلایویل ماشین هم الکی عوض بشه که بله قطعا میشه.
حرف سر این بود که شما فرمودید به من گفته اون کیتو بیار ببندم رو این !!! گفتم نمیشه.
اگه قرار باشه کلا سیستم ماشین قطعاتش تغییر کنه و دستکاری بشه که قطعا نصب میشه.
منتها یه کیت کلاج طرف بره بخره ... حدود 100 تومنم هزینه برا تعویض فلایویل بکنه کمتر بیشتر.
اون وقت بله میشه ...
------------------------------
اما اگه منظور این باشه که کیفیت 200 میل بهتر است.
خیر اینطور نیست.
هنوز بعضا نارضیتی هایی که از کیت کلاج ماشینای تازه تحویل و سفتی و یا مشکل شتاب و یا بی کیفیتیش دیده میشه به مراتب ازون اصلی های کره ای طرح قبلی بیشتر هست.
همین صفحات اخیر تاپیک تیبا رو بخونین همین اخیرا در مورد مشکل چند دوست صحبت شده بود.
نمیگم همه ایراد دارند.
نه .... ولی بحث کیفیتی توی کیت کلاج ایرانی 200 میل بسیار تشدید شده تر هست نسبت به اصلی ها و کره ای های طرح قبل.
توی این مدل 200 الان اصلا کره ایش نیست.

حالا شما اگه میخواین هزینه بیشتر کنین ... کل سیستمو به هم بزنین ...
که شاید از چاله ی کیفیتی فعلی بیفتید تو چاهی که هم براش هزینه بیشتر کنید
و هم بعدا بخواین تعویض کنین دستتون فقط بین قطعات ایرانی بسته خواهد بود.
میل خودتون هست.
ولی راه دعا رو یه جورایی گم کردین و راه رو عوضی دارین میرین به قول معروف.
این همه تیبادار تیباهاشون از سالهای قبل با کیت کلاج مدل قبل هست و اتفاقا از نظر اذیت و مشکل کم ایراد تر و کم مشکل تر هم بعضا بودن.
که حالا شاید به واسطه کیفیت بهتر قطعات بوده.
ولی توی سبک و مدلی که فقط محدود به کیفیت ایرانی باشه ...
اینم که آدم تازه مجبورذم نباشه ولی خودش با دست خودش ماشینو به هم بزنه و بره سیستمو عوض کنه ..یه کمی عجیب هست.
یه جورایی مثل این میمونه :

من ماشینم سیستم ترمزش ریویی هست ... بعد میدونم لنت و کیفیت سیستم ریویی بهتره.قطعات کره ای براش گیر میاد و ...
بعد برم بگم سیستم ترمز و همه چی رو عوض کنین من بوش میخوام !
که نهلنت باکیفیتش به اندازه ریویی پیدا میشه.
نه چیز دیگر.
به هرحال امیدوارم موفق باشید هر کاری میکنید ...
فکر کنم مفصل دیگه پاسخ شما توضیحش داده شد.
سلامت باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : milad.moshfeghi ali.ahmadi mahdi.irani

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-09-20، 01:36 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,142 2,278,182 امروز، 12:02 AM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,497,974 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 680,345 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 58,679 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 145,526 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 924,403 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,259,249 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,832 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 566,017 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,140 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان