سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-09-19، 01:49 PM)molti96 نوشته است: با سلام خدمت دوستان:
برای تعویض روغن موتور نظرتون راجب کاسترول مگناتک 10w40 چیه؟قیمتش 70 هزارتومانه(مشکلی با پولش ندارم،روغن با کیفیت خوب میخوام بریزم،حالا هرچی و هرقیمتی باشه)

سلام به شما دوست خوبم
والا تو روغن موتور به نظر من تو روغن های داخلی خوب ها و باکیفیت هایی هست که اصلا ارزش نداره ادم بره هم هزینه بیشتر کنه و این موارد مشکوک و بعضا توشون تقلب بسیار زیاده ازین مواردو بگیره
مضاف بر اینکه سازمان استانداردم بعضا اطلاعیه هایی داد و مثلا همین روغن کاسرول بعضی مدلاش و یا توتال و الف رو بعضی مواردشون به همراه لیکوملی تولیدی غیر استاندارد اعلام کرد.
این کاسترولی که میاد ایران تازه اصلی باشه تو قشم پر میشه.
بگذریم از تقلب هایی که توش میشه و تقلبم توی روغنایی مثل توتال و این مورد زیاده.
به نظرم شما همون بهران سوپرپیشتاز 10w40 یا ایرانول ریسینگ رو بگیرین.
هم به صرفه تره.
هم کیفیتش عالیه.
همون 5000 به 5000 عوض کنین.
واقعا هم روغن های عالی هستند.
نمیگم این مورد قطعا بد هست.
اما ریسک داره.
یه بار تقلبی باشه خدای نکرده دیگه اون موتور رو داغون میکنه.

(2014-09-19، 11:39 PM)alitesa نوشته است: با سلام خدمت شما و دوستان
مدل تیبای من 90 هست و بعد 30000 کیلومتر میخوام دیسک و صفحه رو تعویض کنم
میخواستم بدونم که الان من موقع حرکت که لرزش دارم چیکار کنم
یعنی چه برندی بگیرم که دیگر دچار این مشکل نشوم

سلام به شما
دوست گرامی اگر پاسخ فرمایش های قبلیتون که فرموده بودین رو با دقت بخونین اشاره شد.
توضیح کامل هم داده شد.
حالا یه مقداری زود کیت کلاجتون مشکلدار شده که حالا احتمال داره ازون مدلای ایرانی براتون گذاشتن در اون زمان . چون 90 بعضی موارد کره ایم میذاشتن.
یه مقطع والئوی کره.
بعدا سیکوی کره.
اگه کره ای باکیفیت تونستین برای تیبا بگیرین خوب قطعا بهتره.
من فکر میکنم شما در این مورد که عوض کردید یا براتون کیت پراید گذاشتن که قطعا ضعف داره برا تیبا
یا مورد خیلی بیکیفیتی گذاشتن.
در هر صورت توضیح کامل در این زمینه خدمتتون عرض شد.
حالا اگه کره ای باکیفیت 1 درصد نبود بین ایرانی هایی که سایپا داشتن یه بررسی بکنین اگر فرق داشتن مورد بهتر رو بگیرین.
وگرنه که دیگه اگه انتخاب یکی باشه که قطعا همون مورد رو اید بگیرید
موفق باشین

(2014-09-19، 11:39 PM)alitesa نوشته است: به خاطر اینکه شما فرمودین که دنبال صفحه 200 mm نباشم میخوام 185 mmجنس خوب بندازم
چون قبلا نمایندگی معلوم نبوده چی انداخته رو ماشین
با پیش هم صفحه با دیسک یه برند نبود
قبلا هم بهتون یادمهعرض کردم اگه مدل ماشین هرچه باشه همونو فقط میشه انداخت.
همین جوری نیست که فرد مدل ماشینش 200 میل باشه و دنبال 185 میل باشه یا برعکس از مدل دیگری خوشش بیاد و دنبال اون بگرده.
علتشم عرض کردم . حالا اگه اون مکانیک نخبه گفته این بیا بذارم برات اونم بدون هیچ تعویض قطعه دیگر.
هرچند اصلا 200 میل فعلا کره ایش اصلا نیست و همشون ایرانیه.
ولی براش یه 200 میل بگیرید تا ببینید میتونه نصب کنه یا نه !!!!
شاید خودشم براش درسی بشه که اقلا ندانسته و نبسته و صرف اینکه یه چیزی شنیده باشه مردم رو نفرسته دنبال نخود سیاه.

این ازین مطلب.
دوم اینکه قبلا هم عرض کردم ،در همین صحبتم بالا عرض کردم.
احتمالا شما اگر کیت کامل عوض کردین براتون پرایدی گذاشتن که ضعف دیسک داره و باعث لرزش میشه.
چون مدل قبلی پرایدو میشد روش خوروند اما دیسک پراید ضعیف بود و کشش برای موتور تیبا و راندمان و عملکرد مناسب برا تیبا رو نداشت.
نتیجشم میشه اینکه دیسک زود خراب میشد.
من ندیده با حرفای شما میدونم چه اتفاقی افتاده.
بار اول که دیسک ظاهرا میگید عوض کردید که یا بازم دیسک پراید گذاشتن و یا دیسک و صفحه مچ نبوده.
بار دوم قطعه نامناسبی گذاشتن احتمالا پرایدی.
چند بار عرض کردم بایستی جست و جو کنین و پیگیر باشید.
اگه کره ای اصلی والئوی کره برای تیبا بود که احتمالا نیست تیباش و کمیابه که خیلی عالیه.
سیکوی اصلی کره نه بدلی هاش هم بود خوب هست.
نبود دیگه بین ایرانیا سعی کنین بهتر رو بردارین.
حالا نمایندگی ها هم میتونین پرسش کنین.
نبود دیگه همون ایرانی رو از نمایندگی بگیرید ولی قطعه تیبا رو نه پراید.
من قبلا برای دوستانی که در فروشگاه سایت درخواست داده بودن کیت کلاج کره ای دیدم و ارسال از طریق تامین قطعه های فروشگاه شده بود.
اما الان یه مقداری کمیاب ممکنه باشه
در کل از چند نمایندگی بپرسید
انشاالله پیدا خواهید کرد
دیگه یه پیگیری و بررسی و ورانداز نگرانی و استرس بیش از حد نداره.
کامل مشکل شما رو گفتم که علت چی بوده.
الانم شما مثل دفعه قبل نیستید که هرچی بهتون بدن متوجه نشید.
دقیق بهتون گفتم چه اتفاقی افتاده که اینقدر زود دچار مشکل شده.
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86 mahdi.irani milad.moshfeghi ali.ahmadi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-09-19، 11:41 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,057,101 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,389,376 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,486,643 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,607 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 709,116 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,467 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,084 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 966,968 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,315,009 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,583 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 15 مهمان