سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-09-13، 08:23 PM)rima-TIBA نوشته است: سلام دوستان عزیز بخصوص آقا نوید گل
راستش میخاستم واسکازین ماشینمو بعد 10000 کارکرد عوض کنم امروز رفتم نمایندگی ایرانخودرو واسکازین Esso فقط دولیتریشو داشت.
چن تا سوال
یکی اینکه تو دفترچه نوشته واسکازین باید 75W90 باشه ولی این اسو 75W80 هستش...مشکلی ایجاد نمیکنه؟آخه تو فروشگاهم که دیدم همین گرید هستش!
دوم اینکه برای تعویض 2.5 لیتر واسکازین نیازه ولی چون اسو فقط دو لیتریه میخام اون نیم لیتر باقیموندشو یه یه لیتری از یه مارک دیگه بخرم بریزم میخاستم نظرتون رو بدونم و اگه مشکلی نداره چه مارکی رو پیشنهاد میکنین؟
ممنون.
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم اگه صحبت های تاپیک تیبا و همین تاپیک در صفحات قبل رو دنبال کنین و همین طور تاپیک راهکارها ...
این مورد پاسخ داده شده چندین بار.
مختصر عرض کنم :
سایپا سال 89 90 واسکازین 75w90 میریخت. بعدا مخصوصا به خاطر بیکیفیت بودن و عدم تغییر حالت واسکازینی که میریختن.
و سنگین بودن واسکازینش ...
عوضش کردن و واسکازین 75w80 میریزن از 1 2 سال پیش که قدری سبک تر هست.
البته این واسکازین معمول تموم ماشینای حتی با گریبوکس قوی تر از تیبا هم هست.
سایپا اول چیز دیگری میریخت و بعد اصلاح کرد.

بهترین کیفیت و خاطرجمع ترین واسکازین توی این رنج بدون شک همون اسو هست.
ببینین همون طور که توی صفحات قبلی این تاپیک و همین طور تاپیک راهکارها ذکر شده :

این واسکازین از قدیم اصلیش همون 2 لیتری بوده.
البته فلزی بوده اصلی های قدیمیش .. من سالها پزو داشتم همیشه فلزی بود که واقعا عالی بود.
اواخر پلاستیکیش اومد که بازم 2 لیتری بود.
البته اخیرا یه لیتریشم اومده بود.
البته قبل ازین مقطع یه مقطعی 1 2 سال پیش 1 لیتریش تو بازار اومده بود که تقلبی بود.

اینو بگم که دوستانی که از طریق نمایندگی در فروشگاه بعضا مثلا یه فلزی و پلاستیکی با هم براشون ارسال شده بود میگفتن کیفیت فلزیه به مراتب بهتر بوده.
من خودم جفتشو با هم باز شدشو ندیدم.
ولی میدونم فلزیش اصلی های قدیمش همیشه فلزی بود که محشر بود.
این ازین مطلب.
------------------------------------
دوم اینکه خیر اصلا 2 نوع واسکازین و روغن نباید با هم قاطی بشه.
اینا ترکیبات شیمیایی دارن و چه بسا ناسازگار باشن و ایجاد رسوب بشه.
بایستی 2.5 لیتر از یه مدل و شرکت باشه.
حالا 2 تا هم گرفتین بقیش بار بعد میتونید استفاده کنید.
البته پلاستیکی اماراتیشم اومده جدیدا که حتی ایرانخودروها هم بعضا دارن
مواظب باشین ازونا نگیرین که مشکل دارن .. و مطمئن نیستن.
ترجیحا اگه همون فلزیشو بگیرین مطمئن تر و خاطرجمع تر هست
----------
در مورد فروشگاه نیز سوال کرده بودید ... موارد فروشگاه بایستی در خود فروشگاه فرد ثبت سفارش و ثبت پیام بکنه.
در خود فروشگاه ثبت کنه تا پاسخش براش ایمیل بشه .
این مورد به خصوص همون طور که گفته شده هر سفارشی ثبت بشه از نمایندگی استعلام میشه و بعد برای فرد در صورت موجود بودن فاکتور بروز برای فرد ایمیل میشه .
موفق باشید

(2014-09-13، 08:53 PM)alitesa نوشته است: حالا اقا نوید من اگه بخوام دیسک و صفحمو عوض کنم یعنی من دوباره باید 185 رو بندازم
چون به من گفتن که اگه 200 پیدا کنی مشکلت برا لرزش حل میشه
الانم از اینجا نمایندگی گفت از تهران میتونم شرکتیشو 200 تومن و شایان رو 150 تومن از تهران سفارش بدم به نظر شما این مکانیکه ساییپا دروغ گفته که میشه 200 رو 185 انداخت یا نه

سلام مجدد
دوست خوبم اصلا از نظر کیفیتی کیت کلاج های 200 میل اکثریت (اگه نگم همشون) الان ایرانی هستن...
کره ایشون نیست فعلا ...
اما 185 میل ها کره ای اصلیش گیر میاد.
ماشین شما که گارانتیش تمام شده. خوب چرا دنبال جنس اشغال از شرکت باشید ؟؟
که باز جنس اشغال بدن بهتون.
(بازم میگم اگه گریبوکسه موردی نداشته باشه که براتون گذاشتن )
اگه مشکل کیت کلاج باشه.
برید بهترین کیفیت کیت کلاج کره ای رو بذارید و فرضا سیم کلاجم خراب بود با جنس عالی عوضش کنید و خلاص ...

---------------
هر کسبه شما گفته 200 میل رو میشه رو 185 میل گذاشت اصلا تو عمرش کیت کلاج تیبا رو از نزدیک هم ندیده احتمالا ...
دوست من اصلا فلایویل این 2 مدل تیبا با هم فرق داره.
اگه کسی بخواد 185 میل روی ماشین مدل 200 میلش بذاره باید فلایویل هم عوض بشه.
و برعکس.
اما این مورد شما حتم داشته باشید یا از کیفیت کیت کلاجه و بیکیفیت بودنش. یا تنظیم نبودن کلاج و مشکل سیم کلاج
یا خدای نکرده اون قضیه گریبوکسه که براتون گذاشتن.

اصلا چیزی با 200 میل و 185 میل عوض کردن رفع نمیشه.
الان ماشین من و تعدادی زیادی از بچه های مدلای 89 90 91 همین 185 میل هست.
اتفاقا از نظر عملکرد و کیفیت کلاج همون مدلای قدیمی که کره ای بود بهترین عملکردو داشتن ...

البته اینم بگم تو همون مدلای ما هم ماشینایی بود که براشون ایرانی گذاشته بودن.
شانسی بود یه جورایی ...
ولی خوب کلا صرفه جویی هاشون بعدا شروع شد و چند بار عوض کردن.
چون ایرانیه که گذاشتن کیفیتش مشکل داشت چند بار ارتقا دادنش که بهتر بشه.
همین 200 میل الانشونم از نظر عملکرد و کیفیت کاری شاید بشه گفت به همون اصلی کره ای قدیمی نمیرسه ...

ولی اگه بهتون گفته اینو رو اون میذاره بدونین اصلا طرف در جریان نیست.
و توصیه میکنم ماشینو به اینجور کسی نسپرید ...
چون ممکنه کلاج پراید بیکیفیت داغون براتون بذاره
بعد بگه برات فلان کار کردم و چنین و چنان کردم.
آخرشم بدتر بشه.
این حرف اصلا از نظر منطقی مشکل داره ...
من پیشنهاد میکنم اگه مشکل کیت کلاج دارید عجله نکنید و برید بهترین کیفیت کره ای عالیش رو بگیرید . سیم کلاجشم اگه خرابه برید اونم بگیرید بهترین کیفیت کره ایشو و عوض کنید
فقط کیت کلاج کامل عوض کنین ... با بلبرینگ با هم.
اگه قراره باز جنس ایرانی داغون بگیرید عوض نکنید بهتره.
خوب چند بار عوض کردید بازم جنس بد بذارن مشکل بر میخوره.
اگه یه جنس کره ای خوب اصلی بگیرین و بگردین مشکلتون برا همیشه حل میشه
البته اگه مشکل از اون تعویض گریبوکسه نباشه ... که میگید بعد اون تعویض اینجوری شده ...
چون به اینا اعتمادی نیست میگم ...
شاید الکی الکی گریبوکس سالمتونو بیخودی سپرده باشید و عوض کرده باشن ...
گرهی که با دست باز میشد رو براتون مشکل درست کرده باشن ..
در هر صورت امیوارم مشکلتون حل بشه به راحتی
موفق باشید
فکر کنم دیگه توضیحات کامل برای شما ذکر شد....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86 ali.ahmadi milad.moshfeghi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-09-13، 08:54 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,349,486 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,878,100 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,448,172 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,276 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 700,137 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,523 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,273 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 953,356 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,968 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,342 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان