سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-06-22، 02:24 PM)تیبا دوست نوشته است: سلام خدمت دوستان عزیز
الان که تقریباً 5 ماهه این ماشینو دارم همیشه موقع بنزین زدن تو باکش هوا است و بنزین رو سریع پس می زنه حتی امتحان کردم و با احتیاط بنزین زدم و جاهای مختلف، بازم سریع سر ریز کرد، آیا میشه کاریش کرد یا همه تیباها همینه ؟
فعلاً بوی بنزین نمی یاد و کولرش هم درست شده (امیدوارم) ولی دنده 3 خوب جا نمی ره، باید باهاش مدارا کرد تا سرویس اولیه .

دوست گرامی با درود
این مشکل شما احتمال داره از لوله باک باشه
لوله ی درب باک وقتی به ابتدای باک میرسه یک صافی داره که اگر این صافی گرفته بشه چنین مشکلی پیش میادبرای رفع مشکل بدید حد فاصل لوله باک و ورودی باک رو باز کنن که اگر گرفتگی داره باز بشه
درود بر دوستان
و با سپاس از نوید خان گل و جناب چنگیزی مشکل بوی بنزین پیدا شد
نوید جان همانطور که در پست اولم مربوط به بوی بنزین نوشته بودم مشکل نشتی بنزین از شلنگها نداشت و بستها نبود اگرچه پس از راهنمایی شما باز هم بستها و شلنگها رو با وسواس چک کردم و همون که مکانیک اولی گفته بود درست بود
اما نکته ایی که برام جای تعجب بود این بود که چرا کنستر باید پر بشه چون یک مدار ساده داره که بخار مازاد بنزین در داخل ذغالش ذخیره میشه و وقتی مکش بوجود میاد دوباره تخلیه میشه که مکانیک اولی نتونست پاسخ بده
پیش مکانیک دوم که بردم گفت ممکنه از حبابگیر به کنستر بنزین در اثر فشار منتقل بشه گفتم این ماشین حبابگیر نداره بعد که کمی فکر کرد گفت پس ممکنه از شیر برقی کنستر باشه و چون باز نمیکنه که گاز بنزین به مدار سوخت برگرده گاز در ذغال کنستر اشباع میشه و از لوله زیرش نشت میکنه که با عوض کردن شیر برقی و کنستر مشکل حل شد
جناب چنگیزی بوی بنزین در هر شرایطی خطرناکه و باید علتشو پیدا کرد چون مدار حرکت بنزین بسته و کنترل شدست پس اگر بوی بنزین از ماشین بیاد باید دلیلی هم داشته باشه و هوای گرم دلیل موجهی برای بوی بنزین نیست مگر لحظات اولیه زمان سوختگیری وگرنه دلیلی برای نشت گاز بنزین هست که باید پیدا بشه اگر همکار شما هم بوی بنزین حس میکنند حتما باید دنبال نشتی باشند چون همانطور که میدانید خودروهای تولید ایران استاندارد خوبی ندارند و کم نیستند خودروهایی که تا بحال به خودی خود آتش گرفتند

کنستر در بیشتر خودروها وجود داره و یک منبع پلاستیکی سیاه رنگه که معمولا 2 شلنگ از بالا و یک لوله باز از پایین داره در داخل این مخزن که مدار ساده ایی داره مقداری ذغال اکتیو هست .کار کنستر اینه که گاز و بخار بنزین بوجود آمده در مدار لوله های بنیزین از باک تا مانیفولد را جذب میکنه و در هنگامی که موتور به هوای بیشتری نیاز داره مثل دور بالا یک شیر برقی ارتباط بین کنستر و موتورو باز میکنه تا گاز جذب شده بنزین از کنستر به داخل موتور کشیده بشه و تمام گاز بسوزه که هم از آلودگی محیط زیست و هم خطر نشت گاز بنزین جلوگیری کنه
بهتره از زیر و در چال سرویس تعویض و کنترل بشه و پشت موتور زیر هواکش قرار گرفته و بهتره برای کنترل ، موتور سرد باشه چون جای گرمی قرار گرفته
نکته قابل توجه اینکه اگر این مشکل برای کسی پیش آمد و برای خرید کنستر یا شیر برقی توجه کنید اول سایز شلنگها یا لوله هایی که به این قطعات وصل شدند را اندازه بگیرید و بعد خرید کنید چون من اول بنا بر توصیه نه چندان کارشناسی فروشنده پرایدی خریدم که هنگام نصب دیدم سایز پرایدی کوچکتره و مجبور شدم دوباره برگشتم عوضش کردم و ریویی که یک سایز لوله هاش بزرگتره (8) خریدم

امیدوارم این تجربه در اختیار دوستان قرار بگیره تا سریعتر و راحتتر مشکل بوی بنزینو در حالت های پیچیده تر بتونن پیدا کنن و ایمنی بیشتری داشته باشند
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID MEhraN20 Saeeds ali.ahmadi mbekh mahdink

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط babakmir - 2014-06-23، 10:55 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,142 2,282,739 2020-02-21، 12:02 AM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,521,832 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 681,441 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 58,876 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 145,670 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 926,014 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,261,657 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,861 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 566,552 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,235 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان