سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما یاسر عزیز
وقتتون بخیر دوست گلم
عرض کنم یه بخش زیادی از صدای بیشتر گریبوکس
و همین طور سفت تر بودن دنده در هنگام تحویل مال کیفیت واسکازین شرکته.
مال خود من مخصوصا وقتی هوا سرد شد که این تشدیدم شد
و دنده به زور عوض میشد و صدای گریبوکسم بالا رفته بود.
ببینین اگه مشکلی باشه که بحثش جداست
ولی چیزی که مشخصه کیفیت واسکازین شرکت خوب نیست و عموما این مورد همیشه دیده میشه که بعد از تعویض مخصوصا بعد از مدتی بیشتر هم بهبود اتفاق میفته.
واسکازین توصیه میکنم فقط ESSO 75W80 بریزین
نمایندگی های ایرانخودرو دارن. حالا فلزیش بود چه بهتر ... پلاستیکشم بود مرحله بعد خوبه.
غیر این نریزین که باز میشه قضیه ی یکی دو دوست که توتال یا چیز دیگر ریختن و مشکل داشت و بعد که مجدد عوض کردن خدا رو شکر مشکلشون حل شد.
من به دوستان همیشه پیشنهاد کردم که:
اول واسکازین و مواد مصرفی رو باکیقفیت بریزن.
اگه رفع شد که خدا رو شکر کتنن که اشتباه نکردن و الکی نرفتن گریبوکسو بدن دست این نابلد ها و خرابش کنن گریبوکس سالمو. و مشکلشونم حل شده.
ولی اگه مشکل حل نشد ...بازم چیزی ز دست ندادن.
اگه مورد و ایرادی باشه.
میخواستن برن تعمیرگاه بدن بازش کنن بازم میشه
فقط موقع مراجعه واسکازین رو اول توی ظرف تمیز خالی کنن که حیف نشه ./
خدا رو شکر غالب موارد حتی اون دوستانی که فکر میکردن مشکل دارن و وقت تعمیرم گرفته بودن مشکلشون رفع شد.
من خودم کیفیت و جنس عالی واسکازینش رو وقتی دیدم که یه سمند با گریبوکس مشکل دار سالهایی قبل که اصلا ایراد داشت ...زوزش کلا با این 90 درصد رفع شد.
واسکازینی بسیار عالی هست.
مخصوصا اون فلزیش.
فقط توصیه میکنم فقط از نمایندگی ایرانخودرو تهیه کنین.
اندک دوستانی که ندیدن و گیرشون نیومده حالا بعضا در فروشگاه سفارش دادن ما هم پرسیدیم از نمایندگی و احیانا برای دوستانی که گیرشون نیومده براشون ارسال شده همراه سفارششون.
ولی نمایندگی ایرانخودرو بپرسین دارن.
2.5 لیتر تیبا نیاز داره.
در مورد صدای موتور هم عرض کردم قبلا هم بنزین کیفیتش کاملا تاثیر داره
شما بنزین افتضاح بریزی توی موتور با تراکم بالاتر هم فرسایش پیش میاد و هم خود اشتعالی و هم افت قدرت و هم صدای زیاد.
دوما روغن موتورم تاثیر داره نمیدونم روغن رو 800 بردین عوض کردین یا نه همون روغن شرکته ...
اینا همشون تاثیر دارن.
توصیه هایی که به دوستان در تاپیک ها شده برای همین موارد هست.
جدا ازینا اگه مشکلی بود.
صدای ناهنجاری
یه درصد ممکنه صدای لغزش تسمه ها باشه که تنظیم نیستن و بیش از حد سفت باشن و یا شل ...
یا اینکه ممکنه اگه موردی و مشکلی بود ممکنه مثلا مواردی دیگر باشه که قبلا بهش پرداخته شده
اینجور چیزا اینجور حل نمیشه که راننده بشینه و غصه بخوره که ای خدا این چه بخت و اقبالی بود
بگه اعصابم خوردشد .. و ...
اینا عموما مواردی بسیار ریز هستن که با کمی پیگیری و بررسی عاملشرفع میشه
حالا مثلا همین تسمه ها که گفتم بعضا پیش میاد تو 1 2 هزار بعد تحویل
ولی طرف اگه توجه نکنه و الکی و بی ثمر فقط آه و ناله بکنه
اگه نگاهم نکنه
همین مورد ساده رفع که نمیشه هیچ
بعد مدتی تسمه هم پاره میشه
یا اگه سفت باشه بلبرینگ ها خراب میشه
همون مورد اگزوز هم ممکنه موردی بستی ازش شل باشه و موردی باشه. بست ته اگزوز خود من یه بار باز بود لاستیکاش ...
خوب ممکنه.ممکنه جای دیگرم بشه ...
خوب اون بازدیدا و سرویسهایی که گفتیم بعد تحویل تا 1000 فرد ببره چکاپ برای دیدن همین موارده و بازدید ها.
یا اگه بنزین بد باشه خوب عوارضو میذاره ولی خود به خود که رفع نمیشه
یا روغن اگه روغن موتورو سایپا کم ریخته باشه ...
که 1000 بار گفتیم آقا موقع تحویل چک کنین .. خوب اگه چک نشه .. یا کیفیتش بد باشه طرفم به موقع سرویسا رو نکنه
خوب عوارضشو میذاره و خود به خودم رفع نمیشه
ماشین نیاز به نگهداری داره
و مطمئنم شما هم این مواردو مطمئنا توجه دارین
باید به ماشین برسه و مواردشو چک کنه که ازون طرفم جوابشو ببینه
همون سرویس مایع ضد یخ و محافظ و ...
نمیدونم شما انجام دادین یا نه.
ولی اگه یه نفری همون کارو انجام نده بعد مدت کوتاهی درب رادیاتو باز کرد دید همش شده زنگ ...
خوب اون وقت جای آه و ناله و ناراحتی نیست.
ماشین نیاز به کمی توجه و نگهداری داره.
و واقعا هم فرد جواب میگیره با کمی توجه .
انشاالله سلامت باشید و این موردا هم چیز خاصی نیستن.
وبا کمی پیگیری رفع میشن.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : arman405 ali.ahmadi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-05-05، 11:52 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,097,820 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,397,905 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,495,195 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,634 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 710,992 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,582 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,289 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 969,725 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,318,978 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,603 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان