سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-04-23، 10:57 AM)tiba.tak نوشته است: دوستان سلام ماشین من اون صدای طق رو هنگامی که کلاژ رومیگیرم و دنده یک میزنمو میده تو دندهای بالا اون صدا نیست فقط همون دندهای 1و2 درضمن دندها نرم وخوب جا میرن شتاب ماشین هم خوبه لیست مگا موتور هم پور کردم راجب همین صدای طق بهم زنگ زدن من هم توضیع دادم در جواب به من گفت که از بولبرینگه کلاژه بعد گفتم رو ماشین من چه دیسک وصفحه ای هست گفت 200میل ایرانیه من گفتم اگه میشه کره ای بندازد گفت واقعیتو بخوای به غیراز ایرانی نداریم حالا به نظر شما دوستان من اگه مشکلی پیش نمی یاد وقتی عمر دیسک و صفحه تموم شد مبادرت به تعویز کنم یا با پیگیری اون شخص که از مگا موتور عوض کنم اخه دوباره ایرانی میندازن و ممکنه دوباره صدا بده درضمن من شنیدم هنگام گارانتی اول بالا سر ماشین باشیم بهتره میزارن ببمونیم پیش ماشین وداخر به نظر شما بهترین نمایندگی کدوم نمایندگیه ممنون

سلام به شما دوست گل
وقتتون بخیر باشه انشاالله
دوست خوبم اول از همه میگم در وهله ی اول دنبال مشکل نباشید...
بوده مواردی که فرد دنده مرده عوض میکرده
یا مثلا فرد کلاج رو یک دفعه ول میکرده و پا رو برمیداشته و این صدا ازون بابت میتونه باشه.
اگه مشکلی در بلبرینگ کلاج یا مشکلی اینجوری باشه باید اثرشو همیشه بذاره.
هپحتی همون مورد اول یعنی دنده مرده عوض کردن هم کاملا میتونه موثر باشه.
امل در مورد ادامه ی صحبت.
قبلا هم خدمت شما و همین طور دوستان هم تو تاپیک تیبا
هم تو تاپیک مشکلات
هم اینجا مکرر عرض شده
بعضی وقتا این مورد در ماشینایی بوده که کلاج رگلاژ نبوده
مثالش هم دوستی که گمونم اخیرا توی تاپیک تیبا
یا تاپیک مشکلات مطلبی نوشتن که همین مشکلو داشتن
بعد رگلاژ کردند و موردشون رفع شد
جدا ازین موارد
بله ضعف کیفیتی رو در برخی کیت های کلاج داریم
نه به این معنی که مثلا کیت ایرانی اگه گذاشتن ماشین 5000 نشده صفحه کلاجش میترکه و داغون میشه
ماشین میمونه
نه ...
ممکنه از نظر کیفیتی و دوام به جنس عالی نرسه
ولی اونا هم عمرشون خوبه .عملکردشون در حد قابل قبوله
حتی بحث کیفیت کیت کلاجم بود
هیچ ضرورتی نداره همون اول ماشین صفرو بگیره و بزنه کیت کلاج عوض کنه
فرد میتونه مدت های زیاد از همون کیت استفاده کنه
بعدا عمرشو که کرد
استفادشو که کرد
کلی مدت ها استفاده کرد
تموم شد
بعد یه کیت کلاج کره ای عالی
والئوی کره اگه بود ...نه ایرانیش...
یا سیکوی اصلی کره
بگیره و بذاره
و خلاص
همه عملکرد و کیفیت از روز اولشم بهتر بشه
و نرم و عالی
اما لازم نیست روز اول الکی این مورد انجام بشه
ضمن اینکه حتی این موردی که میگین یا ممکنه در اثر تنظیم نبودن کلاج باشه
یا حتی ممکنه برا این باشه که کلاجو زود ول میکنین تو اغاز حرکت و یه دفعه ول میکنین و یه دفعه ول میشه.
به دلیل قوی بودن فنرای دیسک تیبا یه ذره ممکنه صدایی باشه
که بازم میگم بعضا با رگلاژ رفع میشه
دوما نوع رانندگی فرد و درست و به موقع کلاج عوض کردنشم اثر داره
سوما.
حتی اگه کیتی ایرانی گذاشته باشن که یه کم خشک ترن
بازم مشکل ایجاد نمیکنه. اینجا که پرسیدین ایا مشکل ایجاد میکنه اگه عوضش نکنم
نه ایجاد نمیکنه
شما بررسی کنین ایا اگه لازمه رگلاژ بشه
کلاجم درست عوض کنین و رانندگی تیک آف کشی و ... نداشته باشین
از عمر حداکثری قطعه مدت ها استفاده میکنین
بعدا که فرسوده شد
بهترین کیفیت ممکنه رو بگیرین
خلاص.
سلامت باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : arman405 ali.ahmadi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-04-23، 11:26 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,306,520 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,640,823 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 688,377 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 59,868 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 146,778 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 934,869 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,274,298 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,995 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 569,577 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,859 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان