سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام
اگر تنظیم نباشه هنگام سرویس اولیه مراجعه کنین براتون تنظیمش میکنن.
گریبوکس قطعه ای نیست که اگه درست با ماشین کار بشه بگی بعد فلان کیلومتر باید عوض بشه !
مگه اینکه محافظت ازش خوب نباشه و واسکاین بد باشه و یا باهلاش خوب کار نشه یا تصادفی بشه یا خرابی ای داشته باشه ...
کیت کلاج هست که قطعه ی مصرفی این سیستم هست ...
صفحه کلاج و بلبرینگ کلاج ... یا سیم کلاج.و همین طور واسکازین
که اینا مصرفی هستند
بازم نمیشه گفت مثلا صفحه کلاج 20 30 40 50 هزار کارکرد داره
نمیشه گفت
بسته به نوع رانندگی داره.
بسته به کیفیتم داره.
بسته به سرویس های منظم و تنظیم بودنش هم داره
البته عامل مهم تر نوع رانندگی فرد هست.
یه راننده هست که همش پاش رو کلاجه و هی نیم کلاج میکنه و رانندگیش مشکل داره.
یا یکی هست که کلا تو ترافیک بسیار بالایی هست و به این خاطر بیشتر کلاج میگیره به صورت طبیعی.
اینا کاملا تغییر میده و شرایط متفاوتی رقم میزنه
ممکنه 2 نفر یه کلاجم داشته باشن اما بسته به کارکردشون و بسته به نوع رانندگیشون کلا زمین تا اسمون کارکردش فرق کنه
رانندگی که یه دفعه طرف کلاج رو بگیره یه دفعه ول کنه و رانندگی های پر شتاب اولیه بالا عوامل تخریب هستند.
اما عمر بسیار بالایی دارن شاید با ماشینی که درست باهاش کار بشه و کارکرد مناسب داشته باشه و نرمال باهاش کار بشه
4 5 سال نیاز به تنظیم هم بعضا پیدا نکنه اگه جنسش خوب باشه
من الان نزدیک 3 ساله تیبا دارم
اصلا نیاز به تنظیمم از رو اول نداشته
و هیچ کارم نداشتم بهش...
و الانم بعد این مدت و کارکردی که داشته عین روز اولش هست.
کاملا عین روز اولش عملکردش هست و نیاز به تنظیمم نداشته.
با کارکرد درست مدت های دیگه هم ازش استفاده میکنم
تازه بعد مدت های دیگر که نیاز شد یه کم کلاج ضعیف تر میشه و یه کم کلاجو باز تنظیم میکنم
و باز ازش استفاده میکنم
تا عمرش رو بکنه و نهایت استفاده رو ازش بکنم
بعد بازم جنس خوب و عالی میگیرم ...
کلا چیزی نیست که الکی بری خرج کنی و الکی عوض کنی
ایرادی داشت چرا ... عوض میکنی
اما بیخودی سری که درد نمیکنه دستمال نمیبندن
تا نهایت عمرش استفاده میکنی
حتی یکی دو بار اون اخرای عمرش با تنظیم بازم مدتی کار میکنه
بعد باز صفحه کلاج نو میگیری و میشه عین اولش.
چیزی که هست الان بعد از نزدیک 3 سال و کارکردی که داشتم کاملا عین اولش هست و عالی.
البته من یه کم شانس اوردم و کیت کلاج خوبی گذاشتند روش و از اولم ازش راضی بودم
کاملا نرم و عالی هست
هرچند بودن ماشینایی هم مدل حتی زمان ما که اونا میگفتن سفته و ..
اما مال من از روز اول عالی بود عملکردش
الانم خوبه
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : tiba1390 ali.ahmadi

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2014-03-28، 07:50 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,348,363 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,873,547 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,447,221 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,269 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 699,907 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,505 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,200 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 953,100 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,606 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,334 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان