سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما مهدی عزیز و ارجمند
خدا رو شکر که مشکلتون رفع شده.
در مورد واسکازین.
قبلا هم نوشتم.
اگه مشکل حاد و مشکل اساسی نباشه توی تعویض دنده
فشار زیاد بیش از حد نباشه
مشکل حاد نباشه
بعد 5000 عوض بشه بهتره که براده های اولیه هم بیرون بره.
روغنم اگه خیلی صدا زیاد باشه یا مورد حادی باشه همون اول./...
وگرنه سرویس 800 خودتون ببرید روغن فیلترو عوض کنین خوبه
البته همیشه روغن رو با فیلتر با هم عوض کنین.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ali.ahmadi abbasgol
سلام خدمت نوید جان گل
ماشین من 1200 کیلومتر رفته از اولش تا الان وقتی تو حرکت گاز نمیدم یک صدایی میاد انگار خر خر میکنه فکر میکنم برای سوپاپ ها باشه. نمیدونم چیه. وقتی گاز میدم صداش قطع میشه. ماشینو تو حرکت خلاص هم میکنم صداش قطع میشه. اینا را میگند مثل ریو فیلر گیری اتوماتیک داره. ریو هم اینطوری بود ولی وقتی بنزین سوپر نمیزدم صداش می اومد.
روی تیبا تا الان فقط بنزین سوپر زدم. به نظرتون عادیه صداش؟خسته نباشید متشکرم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما احسان عزیز
وقتت بخیر
عرض کنم :
یه بخشی از صدا دار بودن ماشین موقع تحویل ها
برای روغن موتوری هست که میریزن
و واسکازینشون
که صدا بیشتره
و یا پر صدا تره
صدای گریبئکس بالاست
و موتورم همین جور
برای مواد مصرفیه
همون طور که قبلا هم بارها گفته شده روغنو حدود 800 بهتره عوض کنین با فیلتر
واسکازینم بعد 5000 اگه زییاد مشکل حاد نبود
هم نرم تر میشه خیلی زیاد
هم از نظر نگعهداری و فرسایش خیلی مطمئن تره
ضمنا بنزین سوپر هم بله کاملا موثره توی قدرت و نرمی موتور
این 3 مورد اثر دارند
قبلا هم عرض شده.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba ehsanm ali.ahmadi abbasgol tiba1390
سلام دوست گرامی Angel والا این صدای خرخر که میفرمایید ماشین منم از روز نویی داشت و الانم هنوز داره و توی 4-5 تیبای دیگه هم دیدم که مدله 91 و92 بودن و این صدا مربوط به گیربکس میشه که ماشالا کلکسیون سر و صدا هست و با تعویض واسکازین با نوع بهتر تا حدودی صداهاش کمتر میشه ولی این صدای خرخر که میفرمایید فکر نکنم از بین بره چون اینجوری که با چند تا مکانیک مشورت کردم بیشتر مربوط به دیسک و صفحه و نقطه ایی میشه که به موتور وصل میشهConfused
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : ehsanm abbasgol
سلام مجتبی جان
وقتت بخیر دوست گلم
مجتبی جان صحبت های تاپیک مشکلات و راهکارها یا تاپیک تیبا یابعضی دوستان که همین جا این مورد رو مطرح کردند رو یه ملاحظه بفرمایین.
خیلی تعداد زیادی از افراد این موردو که صدای موتور بیشتره و یا گریبوکس خر خر و صداش زیاده رو داره ، موقع تحویل داشتند
خود من هم داشتم
و مخصوصا اون زمان با سرد شدن هوا به مراتب بدتر شد
مورد اکثریتش مال واسکازین و روغن بیکیفیتی هست که شرکت میریزه
و به مرور سبب فرسایش و اسیب و خرابی به مرور به وجود میاره تا اینکه کار دست فرد بده
شما صحبت های دوستان مختلف رو ببینین
تا حد بسیار بالایی با تعویض واسکازین با واسکازین باکیفیت عالی مطمئن و روغن موتور عالی مشکل رفع میشه
صحبت های دوستانی که همین واسکازین اسو فرانسه رو ریختن بخونین
دوستان متعدد
چه تازه تحویل چه غیر اون
هم توی تاپیک تیبا و هم تاپیک مشکلات و هم اینجا چندین بار مقایسه کردند و از نرمی و بهبود کارکرد و آروم شدن و نرم شدن خیلی زیاد صدای گریبوکس گفتن.
واقعا عالی میشه کارکرد گریبوکس و محافظت از گریبوکس و نرمی دنده عوض کردن و همین طور صدای اون.
صحبت های دوستان رو بخونین.
همین دوستمون که اول توتال ریختن که کیفیتش افتضاح هست و بعد از مدتی که هم صدای زیاد داشتند
هم صداهای دیگه
و هم دندشون قدری سفت بود رو ببینین
بعد از تعویض با واسکازین 75w80 اسو هم صحبتاشون رو ببینین
ایشون و چند دوست دیگه اصلا میخواستن برن تعمیر گریبوکس .... اما مشکلشون این نبود
و مشکلشون همون واسکازین بود
که کلا خدا رو شکر مشکلشون حل شد
-----------------
اما در مورد شما ....
شما چی کار کردین ؟؟؟
شما رفتین تعویض روغنی براتون واسکازین 75w80 رو با 80w90 قاطی کرده !!!!!!!
طز داده باید قاطی کنم و بریزم ....
یعنی اشتباه در اشتباه
غلط در غلط
حالا نمیدونم برا خاطر صرفه جویی یا هر چیزی.
بماند که توتال همین دوستمون و همین طور سوری عزیز ریخته بودن و هر جفتشون ناراضی بودن و مشکلی ازشون حل نشد و به مرور موردای دیگه هم داشتن
که دویتمون manamtiba صحبتاشونو بخونین
بعد تعویض کامل مشکلاتی که داشتن رفع شده بود
یا همین طور دوستان دیگه.
اینو بدونین
هیچ وقت یه کار غلط و یه کار اشتباه به نتیجه ی درست منجر نمیشه ....
و اون زمانم که اون کارو کردین بهتون گفتم اشتباه محض کرده
اولا واسکازینی که ریختین احتمال قوی اصلا در حد کیفیت خوبی نبوده
دوما قاطی کردن 2 واسکازین با هم ... دیگه ازون کارای عجیب غریبه
گریبوکس ماشین شوخی بردار نیست که هر هنر و طزی فرد روش بزنه ...
ولی خوب دیگه ... نمیشه از کار غلط و اشتباه انتظار اینو داشت که گریبوکس صداش هم کم بشه
نرم هم باشه
عالی هم باشه
و کار غلطم شده باشه .
اینو قبلا هم خدمتت گفته بودم.

ولی احسان عزیز ....
یه مطلب دیگه هم هست ...
سرویس اولیه که تشریف بردین ...
یه چکاپ بشه تنظیم موتور و همین طور وضعیت شمع ها ....
ضمنا روغنی که فرمودین ریختین رو نمیدونم چه روغنی ریختین
ولی سعی کنین روغن باکیفیت و مطمئن و خاطرجمعی رو بریزین.
چون این صدایی که میگین احتمالا مربوط به موتور هست
و همون طور که گفتین بنزین سوپر هم توش کاملا موثره ...
دوما روغن هم کیفیتش کاملا موثره
نمیدونم چه روغنی ریختین
در این زمان که توتاال و کاسترول و الف و .. کلی تقلبی و مشکل دار شدن و افت دارن
سعی کنین روغن خاطرجمعی بیرزین
و روغن موتور تاثیر زیادی داره ...
بهران سوپر پیشتاز یا ایرانول ریسینگ بعدش روغن های خوبی هستند.
ضمنا روغن رو با فیلتر عوض کنین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : ali.ahmadi tiba1390 shahab_p
اینجا تو قم تا دلت بخواد واسکازین ایسو یک لیتری پیدا کردم البته همنطور که آقا نوید فرمودن از طریق نمایندگی تعمیرات ایرانخودرو یا فروشگاه های رسمی ایرانخودرو خیلی راحت پیدا میشه. قیمت هر یک لیتری 40 تومنه.
در اولین فرصت باید بدم واسکازینو عوضش کنن چون تعویض دندها بدجوری روی اعصابه.

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

پاسخ
آقا نوید گل با درود فراوان
آدرس فروشگاه رو اگه برام ارسال کنی ممنون میشم میخواستم واسکازین سفارش بزارم
با تشکر دوباره
پاسخ
سلام به شما دوست گلم
وقتتون بخیر باشه
همین بالای سایت نوشته فروشگاه ...
اونجا لینکش هست دوست خوبم.
سوال و موردی بود
همون جا پیام بفرستین ممنون میشم.
سلامت باشید و سربلند
البته در مورد واسکازین
احتمال قوی هم واسکازین 1 لیتری و هم 2 لیتری قابل سفارش باشه از موارد اصلی و مطمئن اسو.
ولی ممکنه تو فروشگاه بروز نباشه.
شما اگه نمایندگی های نزدیکتون نداشتند.
و خواستید سفارش در فروشگاه بدهید
همون موردی که موجود هست رو اضافه به سبد کنید و بعد انتخاب کلیه سفارشات تا آخرین مرحله و تایید نهایی سفارش رو ببرید.
این مورد چون از نمایندگی مربوطه استعلام میشه همیشه
شما به چیزی که ثبت کردین توجه نکنین که ممکنه بروز نباشه و مثلا فقط 1 نوع الان تو فروشگاه باشه.
هر تغییری داده شده باشه
در پاسخ فروشگاه خدمتتون اعلام میشه
خیالتون راحت
برقرار باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : tiba1390 ali.ahmadi
دوستان سلام. امروز برا بار اول با تیبااومدم سر کارم. شنبه تحویل گرفتم. کلاا 30 تا راه رفته. ماشین بسیار نرم. خیلی حس 206 بهم دست میده.بدون تعصب. پراید تا حالا نداشتم.صدای موتورشم خیلی عادی و کم هست. انتظار صدای بیشتری داشتم.طبق فرمایش دوستان و اقا نوید دور موتورو تا 2500 بیشتر نبردم.حدود سرعت 80. با همه دنده ها.چنتا سوال. اولا فرمونش دیگه خیلی نرمه. حس اسباب بازی بهم دست میده.این نرماله؟ لاستیکش کویر هست. بخاریش هم گرمای مطلوبی نداره.بعد 1 ساعت کارکردن.در مقایسه با سمند که داشتم.طبیعیش همینه؟ یا به خاطر نو بودنه؟فن رادیاتورش چند سرعته هست؟مثل پژو دور کند و تند داره؟برا کولر فن چه جوری عمل میکنه؟در کل ازش خیلی راضیم. دوستان نظر بدین استفاده میکنم. از زحمات اقا نوید هم کمال تشکر رو دارم. خیلی تو تمام مسایل کمک کردن با صبر.ببخشید زیاد شد.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID papal
سلام به شما علیرضای عزیز
تبریک میگم خدمت شما دوست گرامی
انشاالله که به سلامتی باشه براتون.
عرض کنم :
فرمان تیبا یکی از نرم ترین هیدرولیک هاست.فرمان نرم مزیت هست ...برتری هست
من پژو داشتم
تیبا رو که گرفتم بعد مدتی که تیبا رو داشتم آب بندی میکردم و بعد خواستم پژو رو بفرشوم بعد مدتی نشستم پشتش
حس کردم فرمون کامیون گرفتم دستم.
فرمان هیدرولیک بسیار نرمی داره تیبا.
و این مزیت هست.
تیبا کلا از نظر داغی ماشین کم آزاری هست و به ندرت داغ میکنه مثل 206 و پژو و ...
جوش آوردن هم تو کارش نیست
فرد باید مواظب باشه هوا نداشته باشه وگرنه تیبا میسوزه و میسازه
پدرشم در بیاد از هوا داشتن
جوش نمیاره
مثل پژو نیست اندک هوا بگیره درجا جوش میاره و ...
فن اون با رسیدن با دمای نصف روشن میشه.
و دما رو پایین میاره سریع.
در مورد بخاری ....
ماشین شما احتمال قوی سیستم رادیاتورش هوا داره
وگرنه بخاری تیبا داغی وحشتناکی داره
و واقعا هم کولر هم بخاری عملکردش عالیه.
توصیه میکنم چک کنید وضعیت هواگیری سیستم خنک کننده رو طبق مواردی که قبلا گفته شده بارها.
بخاری و کولر تیبا فوق العاده خوب هستند
و این مورد ربطی به نو و کهنه بودن نداره.
ضمنا همون طور که قبلا هم گفتیم اگه ماسع خنک کننده و ضد یخ رو با نوع خوب عوض کنین سر فرصت بهتره
چون بوده مواردی که به دلیل جنس بد مایع و نگهدارنده و ضد یخ کم
خیلی زود زنگ زده و رسوب گرفته
و بعد به خاطر اینا
اب خوب در جریان نخواهد بود
و از کارایی بخاری هم کم میشه به مرور
الکی هم زنگ میزنه
شرکت اصلا چیز خوبی نمیریزه از نظر محافظ و ضد یخ
و ضد یخم کم میریزن
دستور عملش بارها گفته شده این موردم.
50 50 ...هواگیریشم قبلا گفته شده
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,092,469 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,396,507 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,494,142 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,629 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 710,748 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,549 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,244 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 969,299 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,318,490 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,598 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 1 مهمان