سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2014-01-20، 09:23 PM)moje tiba نوشته است: سلام دوستان تا حالا بجز تندر خودمون و 206 داییم که مدل بالا هستن توی چند تا ال90 دیگه و 206 همکاران هم نشستم که اکثرا یا تحویل جدید بودن یا اواخر مدله 91 بودن و هیچ کدوم صدای تقه از گیربکس نداشتن ولی دوستان و آشنا هر کی میشینه تو ماشین اگه اهل فن باشه سریع میگه کلاجت مشکل داره و هر چی هم توضیح بدی بی فایده هست و باز اونا حرف خودشون رو میزنن Sad

با سلام آقا مجی تیبا.....این تقه به خاطره دیسک و صفحه ماشینه، ماشین فعلی من پرایده، صفحه کلاچش داشت تموم میشد، یکمی هم خودم تنبلی کردم تا ببرم تعویض کلاچ(آخه خیلی نرم شده بود ولی شتاب دیگه نداشت، من هم که تند و تیز نمیرم ،،، حال میکردم)، آخرش رفتم پیش یه فوق تخصص کلاچ، ایشون اولش گفت یک صفحه و کلاچ سالم دست دوم داره که اوکیه!!!!(بهش گفتم که ماشین تیبا نوشتم، بیاد اینو رد میکنم بره، ایشون هم تز دادند) منم گفتم باشه، ماشین رو تحویل دادم و رفتم، بعد از چند ساعت تماس گرفت گفتش دیسک داره ولی صفحه نو باید بندازه، بازم گفتم اوکی!! غروب رفتم ماشین رو بگیرم، چشمتون روز بد نبینه، کلاچ شده بود عین دنبه! نرم نرم نرم، کلی هم ایشون افتخار میکرد به ساختشون، فقط وقتی میخواستم راه بیوفتم، شروع میکرد به تقه زدن.....تق تق میکرد و راه میافتاد، ولی وقتی راه میرفت خیل باحال بود، خیل نرم.....ولیییییییییی!!! رفتم سمت یه سربالایی، ماشین رو نگه داشتم، اومدم دوباره راه بیافتم، تق تق شروع شد و تبدیل شد به بوم بوم و لرزش اتاق، انقد شدید شد که ماشین خاموش کرد،،،،، چند بار هم روزهای بعدی تکرار شد، رفت رو مخم، بردم یه تعمیرکار(تعویض کار) دیگه، خیلی راحت برگشت گفت مشکل از دیسک و صفحه است، ماجرا رو تعریف کردم، گفتش که دیسک و صفحه با هم نمیخونه!!!! سرم داشت منفجر میشد، خیل آروم گفتم : حالا چکار کنم؟ ایشون هم آروم گفتند: یه ست دیسک و صفحه بصورت پک بگیر تا عوض کنم، درست میشه(یعنی 120 تومنی که داده بودم پررررررررر!!!) رفتم از بغل دستیش یه دیسک و صفحه پک خریدم دادم بهش، گرفت دستش، صفحه رو تکون داد گفت خوب نیست!!! من که نفهمیدم یعنی چی؟ خودش برد یکی دیگه آورد، گفت دیسک و صفحه باید کاملا با هم مچ باشند تا لرزش و تکون و صدا نداشته باشه، روی هم گذاشت و یه چیزایی میگفت که من به علت عصبانیت اصلا گوش نمیکردم، فقط میخواستم ماشین رو سریع بگیرم ببرم.....خلاصه آقای تعویض کار بعد از یک ساعت ور رفتن با ماشین گفت که باید فلایویل هم عوض بشه، چون دیسک و صفحه قبلی ترتبشو داده بوده!!!!! با اعصاب داغون گفتم یکی نو بنداز(خودش هم تاکید داشت اگر نو نباشه بازم تکون داره)..... تا غروب طول کشید و بعدش، ماشین یکم با زور راه میرفت و یکمی شتابش کم شده، ولی به هر حال دیگه تکون نمیخوره، تق تق و بوم بوم نداره، خاموش نمیکنه و .....، نکات مهم: هیچوقت به سفارش تعویض کاران عزیز توجهی نکنید، حتماً حتماً موقعی که صفحه کلاچ تموم شده، دیسک و صفحه رو با هم عوض کنید(نگران 50 تومن نباشید، وگرنه 150 تومن میزارید زمین) در ضمن کلاچ رو حتماً پک بگیرید، از جای مطمئن هم بخرید که تعویضی نباشه(یعنی یکی نبره مشکل دار باشه پس آورده باشه) حتماً فلایویل رو هم کنترل کنید مورد نداشته باشه، در ضمن، تعویض کارتون رو با وسواس انتخاب کنید، جایی که شلوغ باشه و هر روز ماشینای مختلف آمد و رفت داشته باشند، معمولا خوبند(البته جدیداً مُد شده تعویض کاران عزیر چندتا ماشین مدل بالا رو باز میکنند و چند هفته صاحب محترم خودرو را الاف میکنند و اینجوری جلوی مغازه رو همیشه شلوغ نگه میدارند!!!؟؟؟!!!)
- موضوعی که هست اینه: دیسک و صفحه از طرفی باید با سرعت بالا در چرخش باشند و از طرفی کل قدرت موتور رو از خودش عبور بده و از طرفی باید عکس العمل خیلی نرم داشته باشد، به همین دلیل با کمترین بی دقتی در نصب و یا عدم همخوانی کامل دیسک و صفحه با هم(اگر پک نباشد) یا ایراد جزئی در فلایویل، کل اتاق خودرو شروع به لرزش یا صدا دادن می کند، صداهای ویژ ویژ که بعضی وقتا هم میاد به خاطر بلبرینگ کلاچ می باشد(اسمش رو نمی دونم چیه) ، در کل اگر اذیت میکنه، فقط عوض کن، ولی جایی که مطمئن باشی و جنس خوب خریده باشی، ولی اگر چیز خاصی نیست، ترجیحاً سمت تعویض کاران محترم نرو، پشیمونی داره که نگو و نپرس.......Dodgy
اگر میخواهی رها کنی، شروع نکن.
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط Tozanni - 2014-01-22، 10:11 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,310,256 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,661,208 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 689,331 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 60,060 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 147,024 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 936,643 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,276,287 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,035 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 570,157 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,974 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان