سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2013-10-28، 09:35 AM)alir7777 نوشته است: سلام ، هم از آقا نوید و هم از دوست عزیزمون tiba 91 ممنونم ، هر دو سلامت باشین ، راستش این تقه گیربکس بد جوری ناراحتم کرده ازتون خواهش می کنم وقتی به راه حل قطعی رسیدین حتما به من و امثال من هم خبر بدین تا این مشکلو رفع کنیم و اعصابمون راحت شه ، چه آقا نوید عزیز که با فعالیت و سواد فنی خودشون اطلاع رسانی می کنن و چه دوست خوبمون tiba 91 که قصد باز کردن گیربکس ماشینشونو دارن ، ممنون

ارادت دارم علی عزیز دوست خوبم
همه از حضور دوستان خوب با کمک هم سعی میکنیم کلیه تجربه های مختلف در مورد خودرو رو بیان کنیم در کنار هم
به عنوان مثال عرض کردم یه مورد دوستی که مشکل تقه رو هم داشت و توام مشکل دیگری هم داشتند مشکلشون از کیت کلاج ماشینش بود که تعویض کردن و رفع شد.
البته ایشون تو اظهاراتش کشش کم ماشینو هم داشت علاوه بر اون مورد که جفتشو گفتن و گمونم کیت کلاج کامل والئو کره یا سیکو کره گرفته بود و بهشون داده بود اگه درست خاطرم باشه اینجور که گفتند
بعدا گفتن هم کشش ماشین اومده سر جاش و هم دیگه مشکل تقه رو نداشتن.
اما این موارد قابل تعمیم نیست.
هر موردی رو هر خودرویی هم باشه نمیشه تعمیم داد در این سری موارد.
مثالم زدم.
مثلا دوستمون در مورد صدای کپ کپ عقب ماشینش یکی دو مرتبه پرسید دیروز و پریروز.
تاکیدم داشت که عرض کنم مثلا اینقدر سفت کن اون قدر شل کن.
اما این حرفو نزدم.
ما چندین مورد رو چندین ماشین دیدیم که همون موردو داشتن و چیزی که راننده دیده همون مورد بوده.
یکی کمکش خراب بوده.
یکی بستش بیش از حد سفت و یکی شل بوده و یکی اصلا صدایی که داشته از چیز ثالث بوده ...
مثلا نمیشه به این دوست گفت برو کمک عوض کن 150 200 تومن خرج کن و ...
به ایشون هر دو مرتبه عرض شد باید دیده بشه رو ماشین شما.
چک بشه
در مورد این تقه هم همین قضیه صادقه
رو یه ماشین دوستمون کیت کلاجشون مشکل داشته و صدا هم از اون ناحیه بوده حالا یا بلبرینگ کلاج و یا مورد دیگری ...
در مورد ایشون رفع شده
اما نمیشه ندید و چشم بسته گفت قطعا تو همه ماشینایی که این مورد هست همینه.
صحبت تعمیرکارایی که برده بود و همین جوری نشسته بودن و گفته بودن ازین قطعه یا اون قطعه هست رو گفتم.
به شخصه برای چیزی که چک دقیق نشه قطعیت و سندیت قطعی قائل نیستم.
من خودم رو پژو 2 بار سر همین تشخیصای دست تو جیب نگه دار و طز بده ضرر خوردمو گریبوکس باز شد و به مراتب بدتر شد
چون حتی اون فردی که شهره بود به موارد گریبوکسم در حد این حرفا نبود و مشکل رو بدتر کرد.
این موارد مواردی نیست که بدون بررسی دقیق و چک دقیق به شرط تبحر و شناخت لازم مشکل رو خوب بتونه رفع کنه.

یه وقتی سایپا یه ابتکار اب دوغ خیاری زدن و کیت کلاج دمپردار زدن (بعد ازینکه کیت کلاج کره ای تیبا رو حذف کردن و ایرانیا رو گذاشتن) و یه لاستیک زدن سر سیم کلاج و مدل جدید زدند.

این موارد باید بررسی دقیق انجام بشه.
همین ماشین دوستمون همین مشکلو داشت و رو ماشین ایشون کیت کلاجش معیوب بود.
شاید مشکل ماشین ایشون مشکل خاص بوده و مورد دیگری بوده.
نمیشه ندید و بررسی نکرده چیزی اطلاق کرد.
مخصوصا که ممکنه بر اثر عدم اطلاع دقیق از مورد تو خودروها و تعمیم اون مورد به کل
زمینه ساز هزینه برا یه بنده خدا هم فراهم بشه و مشکل اون فرد یه چیز خیلی ساده دیگه باشه.
مثل همون قضیه کمک عقب ...
که خدا رو هم خوش نمیاد.
به هرحال ممنون
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : aremas behzad_20

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2013-10-28، 09:51 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,047,768 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,387,164 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,484,167 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,597 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 708,634 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,446 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 150,998 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 966,209 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,314,162 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,576 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان