سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
(2011-12-20، 08:50 PM)mehrdad1355 نوشته است: والا من که این مشکل رو تو پراید پیدا کردم مال اکسیده شدن اتصالات سوکت استپ موتور در اومد
حرفت درسته مهرداد جان ...
اشکال از سنسور میتونه باشه ...
اما اگه اشکال از سنسور یا هر قطعه ی دیگه بود براش گرمی و سرما فرقی نداشت.
روز و شب و صبح هم فرقی نداشت
نه اینکه تو موقع سرما فقط اینجور باشه و تو گرما و حالت عادی نه
همون صبح ماشین گرم که بشه دیگه خبری نباشه ....
من این احساس رو دقیقا وقتی داشتم که مثلا تو ماشینای قدیمی با ساسات کشیده داشتی راه میرفتی ...
کلا موتور دور موتورش بالا بود و یه جوری بود و وقتی گرم میشد و میخوابوندی ساسات رو این مورد رفع میشد....
الان ماشینا ساسات اتومات هستن...
من اینو از برداشت خودم گفتم ....به هرحال هر دلیلی داشته باشه قصد و غرضم یه توصیه بود برای محافظت از صفحه کلاج و گفتم حواس دوستان باشه و خودشون صاف شدن صفحه کلاج رو باعث نشن زودتر از معمول ...

(2011-12-20، 08:19 PM)farshid_r21 نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان
فکر می کنم ماشین منم بعضی وقتا مخصوصاً صبحا که میرم سرکار می خوام دنده عوض کنم دور موتور یه 2 ثانیه ای دیر بر میگرده به حالت اولیه
راستی آقا نوید ماشین من 2 هفته اول 8 تا مصرفش بود ولی الان فکر کنم تا 11- 12 هم میرسه شما می دونی مشکل از کجاست؟
با تشکر از همه مخصوصاً آقا نوید

سلام به شما دوست خوبمون
فرشید عزیز در مورد این مورد دیرتر برگشتن گاز در هوای سرد و اول صبح ها در حد یکی دو سه ثانیه که من شک قریب به یقین دارم که یه چیزی هست مربوط به یه سیستمی مثل ساسات و این حرفا ...توضیح کاملش رو دادم فقط ازین جهت که بالاخره به هر دلیل که میخواد باشه تو صبحا اگه این موردو داشتین تو کلاج گرفتن کمی دقت کنین که موقع گرفتن کلاج ماشین گاز نخوره ...
فقط یه توصیه بود از جهت عمر بیشتر صفحه کلاج ....
در مورد مصرف سوخت والا خیلی مواردی میتونه موثر باشه که اینو هم قبلا اگه بررسی بکنین به صورت زیر و جزئی بهش پرداختیم.
میتونه از تنظیم نبودن موتور و انژکتور باشه و تنظیمش به هم خورده باشه
حالا در اثر هرچیزی...مثلا سوخت آب دار و اشغال دار ... کثیف شدن چشم انژکتور ... به هم خوردن تنظیم خود موتور مثلا با روغن نامناسب ... و چند مورد دیگه
یا میتونه مشکل از ecu باشه و به اصطلاح مشکل از مغز الکترونیکی ماشین باشه و اون فرمان اشتباه بده و گیج باشه که این یه علت میتونه باشه ...
یه علت میتونه این باشه مثلا خودرو در ترافیک شدیدی باشه و ساعت ها درجا باشه و کارکرد کیلومتری نداشته باشه ولی مصرف داشته باشه
یه علت میتونه کثیف بودن و مسدود بودن راه هوایی یا فیلتر هوا باشه که مصرف رو افزایش بده
یه علت میتونه تنظیم نبودن باد لاستیک ها باشه و کم باد بودن
یه علت که میتونه هم روی قدرت موتور تاثیر بذاره و قدرت و کشش رو کم کنه و هم مصرفو ببره بالا خرابی و ضعف شمع ها میتونه باشه ....
مثلا روغن بزنه سر یه شمع و اون شمعه قدرت خوبشو نداشته باشه و ماشین هم کم کشش تر میشه و هم مصرف بیشتر میشه ...
یه مساله میتونه حتی در اثر استفاده از وسایل برقی بیش از حد باشه و درگیر شدن بیش از حد دینام خودرو و همین طور میتونه در اثر گذاشتن باتری نا مناسب و غیر استاندارد و خیلی با آمپر بیشتر از کشش دینام خودرو باشه که عملا دینام رو دائما سرگرم شارژ باتری بکنه و این روی مصرف موثره
و میتونه مشکل از قطعات موتوری ای باشه که ممکنه مشکل داشته باشند و هم ممکنه ایجاد سر و صدا کنن و هم مصرف خودرو بالاتر باشه مثل دسته موتور و .... که قبلا برا تیباهای اولیه یه مشکلی داشتن و فراخوان دادن و مشکلشو رفع کردن...
در کل سعی کردم یه سری عوامل رو براتون لیست کنم ...
شاید در کل دید رو نسبت به مصرف باعث بشه دید چند بعدی داشته باشیم.
مصرف خودرو به نوع رانندگی هم بستگی داره
رانندگی با تغییر سرعت های آنی و شتاب گرفتن ها و ترمز گرفتن های زیاد و حرکت نامنظم مصرف رو زیاد میکنه
و در آخر فشار آوردن بیش از حد و دور موتورهای زیاد و آب بندی ناصحیح و فشار سنگین به موتور هم در دوران آب بندی علاوه بر ایراد آوردن به موتور باعث پرمصرف شدن ماشین در ادامه ی حیاتش میشه ...
یه عامل دیگه میتونه مشکل سنسور دور موتور و ایراد اون و گاز خوردن بی دلیل خودرو در شرایط عادی باشه یا مشکل سوکت استپ و موردی شبیه به این که در این صورت به خاطر گاز خوردن بی دلیل خودرو مصرف خودرو هم در حد نرمال نخواهد بود و بی دلیل زیاد تر خواهد بود چرا که بی جهت همیشه انگار گاز خودرو فعال و در حال مصرف بی دلیل است.[/quote]
موفق باشید

از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : مریم

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری ائم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-20، 08:56 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,305,637 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,635,999 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 688,152 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 59,852 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 146,762 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 934,574 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,273,885 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,993 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 569,466 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,840 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان