سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
دوستان سلام
خوب هستین انشالا؟
باور کنین امروز و دیروز اون قدر فشار کاری و خستگی روم زیاد بود که ظهر رسیدم خونه افتادم خوابیدم تا همین الان ... نشد ظهر این مطلبو که میخواستم بگم بگم ...
خواستم بگم امروز یه مورد به نظرم اومد که گفتم بهتون بگم...
امروز هم مثل روزای قبل هوای خیلی سردی بود سر صبح و موقع مراجعه به محل کار واقعا هوا سرد و گزنده بود.
یه چیزی احساس کردم که ماشین یه مقداری بعضی وقتا داره گاز میخوره بعضی لحظات موقع حرکت تو مراجعه به محل کارم.
یعنی حرکت که میکردی موقع تعویض دنده احساس میکردی قشنگ ماشین داره چند ثانیه بعد ول کردن پدال گاز داره هنوز گاز میخوره
این مورد فقط تو هوایی به این سردی وجود داره و مثلا من ظهر که اومدم اصلا این مورد به هیچ وجه دیده نشد.
این نشون میده یه چیزی تو اون هوا و اون شرایط داره وارد عمل میشه که باعث اون رفتار میشه ...
مورد دیگش اینه که ممکنه یه ایراد در این سنسور گاز و این موارد باشه...
اما فرض دوم وتو میشه چون اگه بنا به ایراد بود براش گرما و سرما و ظهر و شب و صبح فرقی نداشت...همیشه باید اینجور میبود
اما همیشه اینجور نیست.و فقط اون اول صبح تو سرمای خیلی شدید این مدل بود....
من حدسم اینه حالا یه یه چیزی مثل ساسات اتومات یا هرچیزی شبیه این مورد هست که تو سرمای زیاد داره میاد تو کار و هم باعث میشه تو سرما و اون اول صبح ماشین اول بیشتر گاز بخوره و هم اون اوایل پاتو از گازم برداری چند ثانیه طول بکشه تا گاز ول کنه ...
دقیقا یه جورایی رفتارشو رو مشابه کار ساسات میبینم من ...
همون افزایش دور موتور در حالت سرما و همون موارد رو دارم میبینم یه جورایی ... یه چیزی هست به هرحال این وسط ...
گفتم اینو بگم که بدونین
حالا به هردلیل این اتفاق بیفته در سرما...حدس من باشه یا نباشه مهم نیست ...اما مطلب مهمی که گفتم تذکر بدم اینه:

اگه تو سرما و سر صبح دیدین ماشین بیشتر گاز میخوره و مثلا تو حرکت دیدین پا رو برمیدارین ولی تا 2 3 ثانیه هنوز یه جوری انگار ماشین گاز میخوره
اگه تو این زمان کلاج رو بگیرین عملا به صفحه کلاجتون آسیب رسوندین
این کار با این هیچ فرقی نداره که نیم کلاج همش حرکت کنین و یا کلاج رو بگیرین و هی گاز بدین .
صفحه کلاج رو صاف میکنه
حالا تو مثال من عمدا گاز و کلاج رو گرفتین ...اینجا هم هیچ فرقی نداره....خود ماشین گاز میخوره و شما کلاج رو بگیرین همون حالت پیش میاد و صفحه کلاج عمرش شدید تحت تاثیر خواهد بود اگه این مساله تکرار بشه بارها و بارها....
در کل گفتم این مورد رو بگم ...مخصوصا وقتی هوا سرده شاید این مورد رو براتون پیش بیاد....
سعی کنین تا گرم شدن خودرو حواستون بهش باشه چون یه چیزی میاد وسط و باعث میشه این رفتار رو ماشین بروز بده که بهش بی توجه باشین صفحه کلاج رو صاف میتونه بکنه ...
موفق باشین
راستی چیزی که همچنان داره روز به روز بهم ثابت میشه نرم تر شدن تعویض دنده حتی در سرد ترین شرایط و کاملا نرم بودن گریبوکس و همین طور عملکرد خیلی نرم و بهترش هست در مقایسه با قبل تعویض واسکازین... در کل این چیزی بود که مثل روز هر روز داره مشخص تر میشه با اینکه هوا خیلی سرد تر شده ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
تذکر در مورد کارکرد خودرو در هوای سرد و بیان یه مورد ساده مربوط به این مساله - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-20، 07:12 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,142 2,281,870 2020-02-21، 12:02 AM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,517,671 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 681,249 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 58,824 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 145,646 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 925,759 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,261,251 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,852 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 566,445 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,209 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان