سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
در مورد مقایسش با موردی که تو خود ماشین استفاده شده بود
همون طور که قبلا گفتم نرم تر شدن تعویض دنده چیزیه که کاملا محسوسه ...مخصوصا در هوای سرد شدید که قبلا کاملا محسوس سفت بود الان اصلا اون جور نیست
این نشون میده واسکازینی که داشته در سرما کارایی که باید میداشت رو نداشته ...
از نظر صدا گریبوکس کلا نرم تر کار میکنه البته من قبلا هم ازین بابت آنچنان مشکل حادی نداشتم اما مخصوصا در روز اول که رانندگی طولانی قبل از تعویض شکردم و خواستم این موردو کامل تو ذهنم بمونه وقتب تعویض شد شب که مقایسه میکردم ازین بابت هم بهبود نسبیش از نظر نرم تر شدن گریبوکس برام محسوس بود.
در کل چیزی که میتونم بگم فرضیه سنگین بودن واسکازین 75w90 برای تیبا مخصوصا در زمستان و هوای سرد که توسط بعضی ها مطرح میشد با دیدن این مورد کاملا وتو شد
مشکل سفت تر شدن تعویض دنده و فشاری که به گریبوکس در هوای سرد میومد از بابت مشکل این ویسکوزیته نبود...مشکل کیفیت پایین واسکازین استفاده شده بود...
در شرایطی که این چند روز گذشته هوا به مراتب سردتر از زمان قبل از تعویضم شده بود، اما اصلا دنده ها در صبح مشکل سفت شدن نداشتند و خیلی نرم بودند.
واسکازین ادینول رو بهترین واسکازین برای تیبا میدونم
چون از نظر اصلی بودن کاملا مطمئنه و تقلبی نیست ، ثانیا تحت لیسانس نیست و محصول خود کمپانی آلمان یعنی کمپانی مادر هست.
سوم و از همه مهم تر اینکه توصیه خود شرکت سازنده گریبوکس یعنی مگاموتور واسکازین 75w90 با ضریب GL5 از نظر درصد مواد ضد خش و نگهدارنده ...
چهارم اینکه در عمل ثابت شد مشکل ویسکوزیته نبوده که در سرما عملکرد کاملا بدی رو از خودش بروز میداده ، مشکل بی کیفیتی خود واسکازین بوده که در مدل های 90 باز کیفیتشون بهتر شده بود ...و اینطور که چند دوستمون عنوان کردند در مدلای 89 کیفیت واسکازین ازین هم مشکل دار تر بوده ....
در کل قیمتش هم لیتری 10 هزار تومن هست و باید 2.5 لیتر مصرف بشه پس 3 بسته لازمه ....توصیه میکنم اگر احیانا مشکل حاد و فوری در تعویض دنده و این موارد نداشتید یه چند هزار کار کنین با ماشین تا جرم و آشغال های اولیه گرفته بشه و بعد با این واسکازین عوض کنین ...
لازمه بگم نمایندگی های سایپا هم واسکازین ایرانی 75W90 مخصوص تیبا در نمایندگی هاشون دارن و بسته 2.5 لیتری داره و قیمتش 15 هزار تومنه ....در کل این موردو من که توصیه نمیکنم .... اگر براتون این هزینه که بالا گفتم احیانا سنگین بود و خواستین دل به دریا بزنین بازم نظر خودتونه که ازین استفاده کنین .....
در کل از قدیم تا به حال ایران تو واسکازین همیشه ضعف داشته
حالا اسما این محصول سپاهان از نظر کیفیتی و درجه همین درجه و همین توصیه کارخونه هست ...حالا اینکه چه قدر راسته خدا میدونه ...
من تو این هفته که بیشتر صبح با خودرو رانندگی میکنم بیشتر میتونم این موردو بسنجم و مقایسه کنم ... در هر صورت بازم اگه لازم بود تا آخر هفته صحبت تکمیلی روخواهم گفت
در کل فعلا این موارد به ذهنم اومد که خدمتتون عرض کردم
موفق باشید
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری ائم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-17، 03:33 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,311,816 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,669,767 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 689,671 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 60,108 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 147,082 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 937,214 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,277,061 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,044 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 570,341 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 52,005 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 8 مهمان