سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به شما
خسته نباشین
من اتفاقا محض همینکه این مورد رو خوب تست کنم صبح اول صبح جایی کار داشتم و مسیرمو از بزرگراه انداختم که بتونم عملکرد تک تک دنده ها و صدای گریبوکس رو تو گوشم بندازم به صورت دقیق و تو ذهنم باشه ...
از عمد مسیرمو دور کردم که کاملا این قضیه رو تو قبلی در آخرین دقایق قبل تعویض تست کرده باشم
کلیه دنده ها رو تست کردم جز 5 که تا آستانه یه جریمه قشنگ داشتم میرفتم و سرعتو کاهش دادم بعد از اتمام اون مسیر ...
خلاصه رانندگی طولانی مدتی کردم قبل تعویض
بعدش رفتم تعویض کردم واسکازین رو و بعدش سریع اومدم خونه و برا همون ظهری فقط در مورد رنگ صحبت کردم... چون تازه 10 دقیقه هم نبود که عوض کردم
فقط در مورد رنگش که دیده بودم حرف زدم ...
ظهری زودتر رفتم بیرون و نه به اندازه ی صبح طولانی ولی در حد نرمال تعویض دنده و این چیزا رو تست کردم تا جایی که میشد....
چون مسیرهای خاصی بود و آزادی مسیر صبح رو نداشتم مثل صبح قبل تعویض تست نکردم ...
اما نرم تر عوض شدن دنده ها چیز کاملا مشهودی بود...
کلا کاملا نرم عوض میشد...
و صدای گریبوکس هم خیلی میشه گفت نرم تر و آروم تر بود...اینو شب هم موقع برگشت یه تست در حدی که میشد کردم .... کلا ماشین خیلی نرم تر شده و نرم تر کار میکنه ....
این چیزیه که برام به چشم میاد تا حدی
اما هنوزم بذارین من چند روز این موردو کامل تست کنم...
خبرشو بهتون میدم...
من مشکل صدای گریبوکس و این موارد نداشتم و فقط چیزی که برام کاملا مشخص بود این بود که صبح اصلا اون عملکرد حالت عادیش رو نداره و کاملا دست به عصا باهاش کار میکردم اون صبح تا گرم بشه و بعد نرمال میشد ....سرما بسیار شدیده سر صبح ها...طوری که غیر قابل تحمله ...
اگه فردا و روزهای دیگه بتونه عملکرد کاملا بهترش رو در ساعات دیگر در صبح هم نسبت به واسکازین قبلی اثبات کنه یه خبر بسیار خوشحال کننده هست و مشخص میشه یه جای کار که میلنگیده کجا بوده ...
در کل صبحی خیلی برام طنز آمیز بود که موقع تخلیه زیر ماشین که واسکازینو خالی میکرد گفتم نه رنگش خوبه و نرماله و تمیزه .... و از نظرم نرمال میومد ...
اما تا اینو باز کرد یه دفعه گفتم این کجا و اون کجا !!!!
من در حال خالی کردن تازه رنگش رو دیدم و دیدم شفاف نیست کامل و کدری داره ولی اون جور لعنتی هم نیست ....
تا اینو باز کرد دیدم کلا نظرم عوض شد .... به هرحال در اینکه خود گریبوکس هم بعضی اوقات براده هایی اون حالت صفر داره که درش شکی نیست...
ولی واسکازین بی کیفیت میتونه کاملا به گریبوکس ضربه بزنه و نگهداری خوبی نکنه و اصطلاحا بعضی میگن باعث لرزش و پر صدا شدن و یا سفت شدن تعویض دنده بشه ...
در کل من در چند روز آینده خبر تکمیلیشو بهتون خواهم داد...
از صمیم قلب امیدوارم بتونم اگه فردی مشکلی داره از مشکلاتش کم کنم ...
پس بذارین کامل جواب خودشو پس بده بعد من بهتون خبرشو میدم ...
ضمنا اگه از دست من کمکی بر بیاد ازینکه با نمایندگیش صحبت کنم که برا دوستانی که شهرستانی بفرسته مطمئنا دریغ نمیکنم و خودم شماره تماس و آدرسش رو به هرکس خواست میدم و خودمم از دسم کاری بر اومد دریغ نمیکنم
فقط بذارین منتستش کنم بعد شما براتون امتحان شده باشه و خیالتون راحت تر باشه ...
موفق باشید
-----------------------
پاسخ سوالات اختصاصی شما در این پیامی که گذاشتین:
1:گریبوکس در حالت سکون نقشی در صدای خودرو ندارد و صدای در حالت سکون میشه گفت به صورت قابل توجه تحت تاثیر صدای موتور و اگزوز هست و موارد زیر و وابسته به این 2 مورد و به گریبوکس ربطی نداره.
2:بدکار کردن گریبوکس و مشکلات گریبوکس ربطی به نرمی کلاج ندارد و اگر شما کلاجتون سفت هست به احتمال زیاد و خیلی قوی کلاج درست تنظیم نیست و احتمال ضعیف تر ممکن است صفحه کلاج مشکل داشته باشد..اما اولی محتمل تر است.
3:در مورد صدای گریبوکسو نرمی کارکرد اون در مطلب بالا توضیح چیزی که تا الان دیدم رو مشروح گفتم...
اما باید بیشتر و در شرایط کاملا مساعدی بازم مثل قبل تعویض واسکازین کاملا این مورد رو حالا هم تست کنم
صبح از عمد مسیرمو طولانی کردم که این مورد تو ذهنم بمونه و بعد مقایسه خوبی داشته باشم....
بذارین کاملا من تست کنم خبرشو خواهم داد...
ضمنا گریبوکس در مواقع اصلی ترین بخش سیستم انتقال قدرت خودروست.موتور بخش تولید قدرت و گریبوکس جزو اصلی سیستم انتقال قدرت به چرخ هاست
عملکرد مشکل دار گریبوکس میتونه باعث عدم شتابگیری مناسب و مشکلاتی مثل ایجاد زوزه و سر و صدای اضافی ناشی از گریبوکس بشه ...یا مثلا سفت عوض شدن دنده ها میتونه 2 عامل داشته باشه ...هم مشکل صفحه کلاج و کلاج و تنظیم نبودن یا خرابی اون
هم میتونه عامل مشکل گریبوکس و یا مناسب نبودن واسکازین عامل اون مشکل باشه...
کلا گریبوکس میتونه عجیب و غریب و فراوونی داشته باشه ...
مثلا من خودم خودرویی داشتم که وسط جاده با 3 داشتی میرفتی مثلا یه هو خلاص میکرد
اون اواخر حتی با 2 همممکن بود خلاص کنه ! البته چندین سال پیش ...
در کل مشکلات متنوعی ممکنه داشته باشه ولی انشالا هیچ وقت کسی ازون مشکلات براش پیش نیاد ....
در کل شما کلاجتون رو رگلاژ و سلامت صفحه کلاج رو مطمئن بشین(مخصوصا تنظیم و رگلاژ بودنش رو ) مشکل سفتی کلاجتون ازونه....
تا اون زمان من مقایسه کامل و این تغییرات رو از نظر صدا، نرمی ، نرم دنده عوض شدن و هرچی دوستان بخواین تست میکنم
از من که من دوستان هرچی گفتند من کامل تست کنم ...
سلامت باشید
ممنون و متشکر
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری ائم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-12، 09:43 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,351,068 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,888,935 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,449,626 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,301 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 700,628 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,582 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,365 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 954,118 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,298,808 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,357 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان