سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام به همه دوستان گرامي

آقا يه سوال !
روغن اول و دومي كه از كارتل موتور تخليه ميشه مگه پليسه نداره ؟
خب مگه پليسه ته كارتل جمع نميشه ؟
حالا كه جديدأ روغنو با اون دستگاه مكنده تخليه ميكنن كه پليسه ها خارج نميشه!!!!!!
چطوريه اين برنامه !؟ يا بايد بگيم پيچ ته كارتل و باز كنن براي تخليه روغن ؟؟؟

متشكرم
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Dr-mahvah Amir_Tiba omid sh
سلام به شما ناصر عزیز
والا بنده خودم روغنو سر 1000 تعویض کردم به جهت تخلیه احتمالی براده های موجود در خودروی با موتور نو
بعضا به این موارد مکانیکای قدیم پلیسه میگفتن
بگذریم
بحثم رو این قضیه نیست
اتفاقا خیلی خویه روغن اول رو در همون سرویس معروف 800 قدیم که برا ماشین بود و الان حذف شدن تعویض بشه
اما بحثم سر این روش تعویضه
همون طور که قبلا در تاپیک گفتم
در بعضی ماشینا هست که تخلیه با مکنده ممکنه به اندازه تخلیه از زیر کارایی نداشته باشه و محل خوبی برای تخلیه روغن نباشه.
اما در مورد تیبا امتحان کردم.
اولین بار که رفتم از فرد خواستم از زیر تخلیه روغن انجام بشه نه از مکش
گفت این تو تیبا باعث میشه کل روغن خالی نشه
اما قبول نکردم
گفتم چه ربطی داره؟
خلاصه رفت از زیر خالی کرد بنا به درخواست من
بعد که تموم تموم شد روغن.
گفت میخوای بهت ثابت کنم روغن تموم نشده و 100 -200 سی سی هنوز ته کارتر روغن هست؟
گفتم خوب/
مکش رو روشن کرد و از بالا روغن اومد بیرون.
علت رو که جویا شدم این زیر رو نشون داد ،
که یه ذره سطح اون محل تخلیه روغن از کف کف کارتر بالاتره و باعث میشه حتی وقتی روغن خالی شده اما یه مقدار کف روغن بمونه.
اما از بالا که مکش بشه کلا تخلیه بشه
گفت این قضیه فقط تو بعضی ماشینا اینجوریه و بعضی ماشینا جا و محل خوبی برا تخلیه نداره و تخلیه از زیر بهتره هر از گاهی انجام بشه
اما تو تیبا برعکسه و اگه از زیر خالی کنی همه روغن خالی نمیشه.
خلاصه اینجوریاست.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
متشكرم آقا نويد از لطفتون

من كه واسه اين جريان پليسه داشتن روغن اول حتي شده زودتر هم عوض ميكنم
آخه خودم شاهد داغون شدن موتور يه پرايد بودم البته اون موتورش تازه تعمير بود
من يه جارو پيدا كردم تو مشهد يه نمايندگي پخش روغن
من روغن ايرانول ريسينگشو واسه ال٩٠ ميخريدم
خيلي عالي بود قيمتش هم مناسب ميده
قبلأ هم گفتيد كه واسه تيبا خوبه
اما سطح كيفي SL براي خودروهاي ١٦ سوپاپ نيست مگه ؟
ميگن سطح كيفي SJ يا Sg براي تيبا بهتره
كدومشون بهترينه ؟ واسه تيبا ؟ SAE - SL / SJ
الف كه ميگيد سطح كيفيش چيه؟
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Dr-mahvah omid sh
سلام خواهش میکنم
در مورد سطح کیفی حداقل سطح کیفی مورد قبول برا تیبا روغن نیمه سنتتیک 10W40 با سطح کیفی API SJ هست.
این حداقل سطح کیفی هست.
کسی که میخواد هزینه کمتر بده و حداقل سطح قابل قبولو انتخاب کنه میتونه از یه روغن با کیفیت تو این سطح استفاده کنه.
سطح کیفی خودرو هیچ ارتباطی به تعداد سوپاپش نداره.
سطح کیفی روغن بستگی به طراحی موتور خودرو و تکلونوژی اون داره.
در موتورهای روز امروز دنیا سطح کیفی API SM و روغن تمام سنتتیک الزامی هست.
موتورهای توربوشارژ و موتورهای جدیدی که در روز دنیا تولید میشن الزاما این سطح روغن رو میخوان.
موتورای طراحی قدیمی گذشته شما روغن معدنی هم براشون میریختی مشکل نداشت اتفاقا براشون مناسب بود.
بسته به طراحی موتور و تکلونوژی ساختش داره.
مثلا لوگان الزاما روغن نیمه سنتتیک 10W40 با کیفیت SL براش الزامیه.حتی کمپانی براش الف رو روغن پیشنهادی گذاشته.
البته الف اصلی و با کیفیت نه الفی که کیفیتش خیلی بد شده و نابود شده!
من برا تیبا فعلا که ادینول میریزم که انصافا روغن به این کیفیت کم گیر میاد و واقعا نظیر نداره.
شاید اگه روغنم تموم شد و گیرم نیومد یابه قیمت خوب گیر نیومد اون وقت ایرانول ریسینگ یا روغن با کیفیت دیگر رو جایگزینش کنم.
چو فردا شود فکر فردا کنیم
فعلا که 3 4 روغن پلمپ ادینول دارم حداقل ...
الف هم مثل همه شرکتا روغن هاش با هم متفاوت هست و در هر سطح کیفی روغن داره
بستگی داره چه محصولشو بخواین.
اما الفی که برا لوگان مناسبه نیمه سنتتیک 10W40 API SL هست.
تیبا هم حداقل روغن مناسب براش 10W40 API SJ هست.
منتها سطح کیفی SL و روغن نیمه سنتتیک با این استاندارد از نظر تکلونوژی تکلونوژی مشابه داره و در سطح کیفی بهتر.
و استفاده ازون منوط به اینکه از نظر کیفیتی اصلی باشه و قیمت معقول داشته باشه بهتر هست از نظر کیفیتی.
اما سطح کیفی SM دیگه سطح کیفی هست که اصلا مورد نیاز و استفاده این کلاس خودروها نیست و روغن تمام سنتتیک هست و هزینشم اصلا لازم نیست به هیچ عنوان برا این خودروها پرداخت بشه.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
دوستان دیروز رفتم پیش یه روغن فروش بهم پیشنهاد کرد واسکازین 85w90 بریزم !!!! هر چقدر بهش گفتم بابا این ماشین واسکازین 75 نیاز داره تو مغر طرف نمیرفت و میگفت تیبا هم گیربکسش مثل 206 و 405 هست و باید واسکازین 85 بریزی Sad پس از بررسی های زیاد فعلا به این نتیجه رسیدم اگه واسکازین توتال اصلی گیر بیاد فعلا باید اینو بریزم که قیمتش الان حدود 18000 تومن هست
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Dr-mahvah omid sh
(2013-05-03، 01:12 PM)moje tiba نوشته است: دوستان دیروز رفتم پیش یه روغن فروش بهم پیشنهاد کرد واسکازین 85w90 بریزم !!!! هر چقدر بهش گفتم بابا این ماشین واسکازین 75 نیاز داره تو مغر طرف نمیرفت و میگفت تیبا هم گیربکسش مثل 206 و 405 هست و باید واسکازین 85 بریزی Sad پس از بررسی های زیاد فعلا به این نتیجه رسیدم اگه واسکازین توتال اصلی گیر بیاد فعلا باید اینو بریزم که قیمتش الان حدود 18000 تومن هست

سلام مجتبی جان
وقتت بخیر
یه موقع 85W90 نریزی سنگینه ...داغون میکنه گریبوکیو مخصوصا تو زمستون.
کاش شما همون موقع که ادینول 10 11 تومن بود میگرفتین/
اصلا وقتی که شد 15 16 تومن
اون زمان نگرفتین الانم که اوضاعو اینقدر داغون کردن که نهایت نداره.
واسکازین اسو 75W80 هم از ایرانخودرو بخرین بسیار عالیه
بسته بندی 1.9 لیتری بود گمونم یا 2 لیتری.
ادینولم گرفتین و براتون سفارش دادین بفرسته نمایندگی مشهدش میفرسته اگه خوساتین.
نخوایتینم همون توتالم اگه اصلی باشه خوبه بد نیست.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : moje tiba amir121 omid sh Dr-mahvah
متشکرم نوید جان البته میخوام فقط این دفعه ماشینو ببرم نمایندگی واسه تقه کلاج و اون کاسه چراغ که خراب شده و کمی جلوی نور سمت راننده رو خراب کرده اگه کاری انجام دادن که هیچ ولی اگه ندادن ذیگه به کل بیخیال نمایندگی میشم و فقط میبرم بیرون کاراشو انجام میدم Sad اگه نمایندگی گفت که تقه مشکلی نداره سریع میرم واسکازین رو عوض میکنم Smile در مورد چراغ هم همینطور اگه عوض کردن که خوبه ولی اگه گفتن نداریم یا نمیشه میبرم بیرون تعمیرش میکنم Smile
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Amir_Tiba omid sh Dr-mahvah
(2013-05-03، 05:44 PM)moje tiba نوشته است: در مورد چراغ هم همینطور اگه عوض کردن که خوبه ولی اگه گفتن نداریم یا نمیشه میبرم بیرون تعمیرش میکنم Smile
سلام
سلام اقا مجتبی
مگه میشه کاسه چراغ را هم بیرون تعمیر کرد؟؟؟؟
ماییم و نوای بینوایی بسم الله اگر حریف مایی
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID moje tiba
سلام به دوستان
دوستان دقت بفرمایید که روغن قلابی بهران سوپر پیشتاز هم تو بازار هستش به عکسهای پیوست دقت بفرمایید سمت چپی قلابی و سمت راستی اصلی هستش تو عکس تفاوتهای مثلا رنگ و نوع نوشته ها مشخصه
یکی از دلایلی که گهگاهی هم اعتراض هستش نسبت به روغن های بهران این هستش

فایل‌(های) پیوست شده بندانگشتی (ها)

ماییم و نوای بینوایی بسم الله اگر حریف مایی
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Dr-mahvah moje tiba
(2013-05-09، 11:10 PM)omid sh نوشته است: سلام به دوستان
دوستان دقت بفرمایید که روغن قلابی بهران هم تو بازار هستش به عکسهای پیوست دقت بفرمایید سمت چپی قلابی و سمت راستی اصلی هستش تو عکس تفاوتهای مثلا رنگ و نوع نوشته ها مشخصه

مرسی امید عزیز از اطلاعی که دادین....
همینمون مونده بود ...
تو روغن داخلی هم تقلب بکنن ...
عجب وضعی شده ...
بازم مرسی امید جان.

------------------ ((ا))

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,092,424 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,396,486 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,494,136 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,627 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 710,744 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,549 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,244 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 969,292 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,318,481 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,598 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان