سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
دوستان یه نکته جالب تر !!!
دیسک چرخ تیبا و ریو هم عینا یکسان هست .
حتی کد قطعه رو هم نگاه کردم در سایت عینا کد 801146 برای دیسک چرخ جلو تیبا و ریو بود

اما 2 مارک داره .
یه مارک قیمتش 75 تومن .... یکی 32 تومن .
در اینکه دیسک چرخ تیبا ریویی هست که شکی نیست.
فقط یه تفاوت کیفیتی و مارکی بین بعضی تیباها در نوع مارک هست.
یعنی چی؟
یعنی یه بخش دیگه از موارد مهم جلو هم ریویی در اومد .

این یعنی چی ؟

یعنی احتمال قوی باید بنا به همین دلایل سیستم ریویی احتمالا همخوان تر باشه برای تیبا .
چون حتی دیسک چرخ رو هم ریویی استفاده کردن ...! کمک ها هم که ریویی بود ...
خیلی موارد دیگه هم ریویی هست احتمالا.
چه معنی داره این وسط ترمز رو ناهمخوان بذارن ؟
به نظر میاد عارضه ای که دامن گیر خیلی از دوستانمون شد همین باشه که این وسط یه چیزی با بقیه زیاد جفت و جور نیست !
کلا امروز خیلی علامت سوالا همه حذف شدن ....

(2012-09-12، 09:56 PM)masooumi نوشته است: آره یه زمانی یادمه آقا نوید ، بعضی از دوستان از مشکلات ترمز تیبا می گفتن که درست عمل نمی کنه و ...

پس همین بوده ماجرا ...

کاملا درسته ....
من ساده خدایی هروقت بچه ها مشکلی میگفتن من میرفتم تست میکردم ...
با خودم فکری بودم خدایا چه جوریه یه ذره من با این ترمز مشکل ندارم.
یه سر سوزن نه گیجی داره.
نه داغ میکنه .نه نمیگیره.نه بد میگیره.
نه لنت اذیت کرده.نه دیسک تاب برداشته.
خدایی خدا رو شکر میکردم و مطمئن بودم که سایپا کاهش کیفیت داده
گفتم حتما برا این دوستان جنس معمولی تر گذاشته.
وگرنه چه جوری یه سیستم بوش برا یکی بازی در بیاره برا یکی نه ...!
امروز خدایی چرخو باز کرد دهنم باز موند.
میدیدم بوش نیست الکی دنبال آرم بوش بودم که یه جوری برداشت قبلی خودمو پیدا کنم !!
همشم تقصیر این تعمیرکاره نمایندگیه ...
یا نگاه نکرده بوده و الکی پرونده که حقشه برم کلشو بکنم ! Smile
یا نگاه کرده بوده و منو با کسی دیگه قاطی کرده بوده که اشکال نداره ....
خدایی ظهری جا خوردم ....
اما خوشحالم امروز خیلی تکلیف قضیه هایی معلوم شد....
اینجور که من برداشت کردم من جزو اولین تیباهای ترمز ریویی بودم.
شاید جزو 50 تای اول .. یا هنوزم کمتر ....
میدونین چرا ؟
اون موقع سایپا شدید مشکل داشت و تیبا خروجی نداشت.
ماهی میشد 100 تا بزور میدادن بیرون.
اینکه لب مرزی ماشین من هم بوستر ترمزشو اون موقع برچسب زدن که بررسی شده و تایید نهایی شد (یادتون هست که اون موقع مشکل برخورده بودن بوستر محصولات سایپا و فراخوان دادن)
تو تموم باری که اون روز اومد ماشین من بود که بوستر و این سیستم ترمزش تو خود کارخونه کارش انجام شده بود
بقیه گفتن برید نمایندگی که بازدید و بررسی بشه .
این داستانا همه و همه ربط پیدا کرد به آخر و نتیجش در امروز خلاصه شد.
شاید همه اینکه سیستم ترمز من در اون زمان این مورد گذاشته شد
برا این بود شدیدا سایپا کاشانو تحت فشار گذاشته بودم از طریق تلفن و تماس مکرر
که من ماشین با اشکال سیستم ترمز از شما نخواهم گرفت
یا مشکل هرچی هس تو کارخونه رفع میشه
یا بیاد اینجا من تحویلش نمیگیرم
آخرشم نتیجه داد و ماشین تو خود کارخونه تو اون بار تنها ماشینی بود که رو ماشینم برچسب خورده بود ترمز کنترل و اصلاح شد .
نتیجه اخلاقی :

یه وقتایی پیگیری های زیاد و مستمر آدم رو خوشحال میکنه و واقعا جواب میده .

(2012-09-12، 05:01 PM)ali6630 نوشته است: ونکته آخر دوستان در مورد ترمز تیبا:
ابتدا باید عکسهای آقا نوید رو دید
ولی به نظر من تیبا باید سه مدل ترمز داشته باشه یکی طرح بوش که شکل لنتش مشخصه
یکی ریویی کره ای و یکی طرح ریویی ایرانی که (شاید منظور طرف هم همین بوده اسم شرکتشم هست شرکت مشاور خودرو) دقیقا مثل صفحه کلاچ که یه مدل والئو کره ای هست یه مارک دیگه والئو ایرانی(به دلیل تحریم و عدم تولید ریو کپی زدن)
این لینک هم میذارم شاید کمکی بشه از ما که همین طرح ریوی هست حتا روی بوسترشم نوشته شرکت مشاور
http://www.saipayadak.org/c/document_lib...upId=42133
ببخشد اگه بشه به سوالات بالا پاسخ یا لینکی که آقا نوید صداگیری فرمان رو انجام دادن که قاب فرمون باز شده بود رو بذارین من ندیدیمش

خوب دوستان من سعی کردم صحبت ها و مواردی که در باب سیستم ترمز دیروز مفید و مثمر ثمر میتونستن باشن و در مورد بحث هایی که شد در این باب موارد رو گلچین کنم و در اینجا ثبت کنم نظر به اهمیت موضوع.
اما بازم احیانا این رو اینجا درج کنم که دوستان عزیز اگر بعد خوندن این موارد احیانا خواستن بیشتر موارد دیگه رو هم مروری بکنن شاید به تاپیک تیبا حدفاصل صفحات 1144 تا 1148 سری بزنن خالی از لطف نباشه.
هرچند من سعی کردم همه موارد مهم و مربوط رو در اینجا درج کنم.
تا اینجا داشته باشین این موارد رو.
تا من کم کم برم سراغ بحثی که منظور نظرم هست و هدفم این بود ....
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : rezahabibi99 mehrdad1355 moje tiba omid sh

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2012-09-13، 10:08 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,143 2,305,637 2020-03-15، 03:21 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,249 12,636,002 2020-02-13، 01:31 PM
آخرین ارسال: ho1993
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 688,152 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 59,852 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 146,762 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 934,574 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,273,885 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,993 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 569,466 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 51,840 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان