سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
خوب با تشکر از دوست گلمون ...
دیگه تصاویر سیستم ترمز دوست خوبمون JACOB عزیز رو اگه بذارم واضح تر از واضح هست که سیستم ترمز من کدوم بوده ...

اونا رو هم ببینیم :

این هم تصویر کالیپر های ترمز تیبای مدل ریویی آقای jacob عزیز :

همون طور که میبینین عینا با سیستم ترمز من یکسان هست و نام سایپا هم مشابه مال من دقیقا حک شده و دقیقا سیستم یکسان هست.

[تصویر:  y2ojclctdz3m9tsmxqae.jpg]

[تصویر:  pwcrs8orjh2lbb4ewj35.jpg]

[تصویر:  x6nmefe0agvyhkd4rauy.jpg]

[تصویر:  h5jo028ng5t3m4w7735j.jpg]

[تصویر:  m5tu5anx8tfolyuaabt.jpg]

ممنون از شما

(2012-09-12، 09:35 PM)TIBA-NAVID نوشته است:
(2012-09-12، 09:20 PM)ali6630 نوشته است: آقا نوید ممنونم اگه میشه به 2 پست صفحه قبل من بخونید با تجربه ای که دارید و جواب دهید
نکات ترمز شما رو هم در همین صفحه و پست های قبلی گفتم
الان عکسهای صفحه 1070 دوستمون آقای جاکوب دیدم دقیقا مثل کالیپر شماست حتی آرم سایپاش یه نگاه یندازین
پس در مجموع 3 مدل ترمز داریم
1-بوش
2-ریویی اصلی
3-ریویی ایرانی
طبق پست 11454 همین صفحه
ممنون میشم جواب من سوالات من رو بدین

سلام مجدد به شما دوست عزیز
ممنون از شما دوست خوبمون علی اقای عزیز
چشم من انشاالله فردا صبح اگه بتونم حتما فرمایش شما رو از نزدیک بررسی و پاسخ خواهم داد.
ریو دم دستم نیست ولی اینو حتما تست میکنم و نتیجشو خواهم گفت.
اینکه برا همه تیباها از لنت ترمز طرح ریو و والئو ایران استفاده شده باشه هم احتمالش بسیار قوی و زیاده.
اما احتمال اینکه احیانا از لنت اصلی ریو هم استفاده شده باشه برا مدلای اول ریویی هم هست.
بازم من اگه برسم و دسترسی داشته باشم سعی میکنم مواردی که گفتین رو بررسی کنم.
چشم
ممنون.
خدایی امروز من شدید جا خوردم.
شاید علت اصلیش برا حرف اون نمایندگی سایپا بود که بهم جوری گفت من فکر کردم مدل بوش هست.
گفتم مدل ریو بود؟
گفت نه مدل شرکتی بود !
ریو بهش نمیخوره !!!
حرف این یعنی چی؟
یعنی اصلا نگاه نکرده !
من حقشه با یه چوب برم شنبه سر وقت این.
2 مساله میتونه باشه .
یا برای من لنت هم کره ای اصلی هست.
یا طرح و مدل ریویی و ساخت ایران.
ازین 2 حال که خارج نیست دیگه.
هر کدومشم باشه ریویی بهش میخوره
و وقتی بهم گفت نه ریویی نبود و شرکتی بود و ریو بهش نمیخوره یعنی چی ؟
یا ماشین منو با ماشین دیگه اشتباه گرفته بود اونجا .... این خوشبینانش هست.
یا اصلا نگاه نکرده بود !!!

(2012-09-12، 09:45 PM)TIBA-NAVID نوشته است:
نقل قول: میشه بفرمایید تصاویری که در پست قبلی آقا نوید گذاشتن و نوشتن که ریویی هست ، ریویی اصلی هست یا ایرانی؟

آقای معصومی عزیز میدونین نظر من چیه ؟
سیستم ترمز تیبا به نظر من مدل ریوییش از نظر قطعات و مدل و مواردی اصلی همون طور که در کالیپرهای این 2 خودرو بنده و آقای jacob هم مشخص هست به نظرم عینا در همه خودروهای ترمز طرح ریو یکسان هست.
یعنی عینا عینا برا تیباها همین رو میذارن ... اگر
اگر .... اگر سیستم ترمز ریویی باشه .

فقط میمونه لنت .
لنته رو یا احیانا ممکنه لنت کره ای ریویی گذاشته باشن.
یا ممکنه لنت والئو ایران گذاشته باشن.
من که از لنتم بررسی نکردم چه لنتی هست.
آقای jacob یادمه بررسی کرده بود گمونم و میگفت لنت کره ای بوده .
با این شرایط نظر من اینه که :
سیستم ترمز و متعلقات تیبایی که ریویی باشه با توجه به این 2 تصویر که عینا یکسان هستن حتی با آرم و شماره ها و جزئیات دقیق نشون میده به احتمال قوی متعلقات سیستم ترمز تیبایی اگه ریویی باشه قطعا اینجور هست.
و اگر بوش باشه مثل اون عکسای دیگر میشه.
ولی لنت هنوز در هاله ای از ابهامه.
که لنت مثلا کره ای گذاشتن یا ریویی ساخت ایران.
در کل لنت مهم نیست.
مهم اینه نوع ترمز چی باشه.
لنت رو خود فرد بعد میخره.
لنت کره ای میره میخره.
مشکل نداره که.
با این نتایج و صحبتا چند مطلب برا من روشن شد.

تیبای من جزو اولین تیباهای تولید شده ترمز ریویی بوده
چرا ؟؟؟؟
چون بخشنامه اطلاعیه ریویی شدن ترمز دقیقا 1 هفته بعد اومدن ماشین من به نمایندگیا اعلامیه شد.
من فکر میکردم مال من ریویی نیست.
اما ظاهرا اون پروژه قبلش کلید خورده بوده !
مورد دوم :
اینکه با مشکلاتی که بعضی دوستان داشتن و من کلی چک میکردم و هیچ جوره مشکلی با سیستم ترمز نداشتم.
و فکر میکردم من طرح بوش خوش شانسی هستم که قطعات با کیفیت تر گذاشتن که مشکل ندارم !!
الان فهمیدم نه ....
سیستم ترمز کلا متفاوت بوده ....!
این نتیجه خیلی برای دوستانی که بعضا مشکلاتی دارن میتونه کمک کننده باشه ...
خیلی کلا این بالانسی که امروز رفتم باعث سود شد امروز !
یه چیزایی دستگیرمون شد جدا از بحث های نگهداری و محافظتی ماشین که با بالانس و تعویض تایرا کردم
موارد دیگه هم روشن شد.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrdad1355 rezahabibi99 omid sh

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2012-09-13، 09:01 AM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,145 2,348,503 2020-05-04، 08:53 PM
آخرین ارسال: p.salehi
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,250 12,874,344 2020-04-06، 03:27 PM
آخرین ارسال: abed
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,447,388 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,270 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 699,972 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 61,506 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 149,205 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 953,131 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,297,670 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,334 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان