سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
و اینم ادامه بحث مربوط به صفحه کلاجی که روی تیبا گذاشتند که به دلیل مشخص موندن این مساله در آینده اینجا هم مورد رو قرار میدم.
---------------------------
آقا گمونم سر از کار این سایپا در آوردم یه جورایی ...
با این طرف تعمیرکاره که گفتم 3 مدل صفحه کلاج برا تیبا میذاره یه صحبت کردم...
گفتم شرکت سایپا هم یکی از مارکای صفحه کلاج های شما یعنی والئو رو داره میده ...
اما نه 45 تومن که شما داری میدیش ...
اونا دارن 24 تومن میدنش ...!!!
(همون طور که میدونیم سایپا 3 مدل صفحه کلاج برا تیبا میذاره ...یکی 22 تومن حدودا یکی 24 تومن که امید جان متوجه شدن مارکش والئو هست و یکی هم 45 تومن که ازش اطلاعی نداریم )
آقا من بهش گفتم اینجوریاست ...
همین مارکو داره سایپا میده به مشتریان و 24 تومن قیمتشه ....
طرف گفت اونی که سایپا داره میده والئو ایرانیه ....
اینی که من دارم میدم کره ای هست ...
یه چیز دیگه ...
به نظرتون اینکه قیمت گرون ترین صفحه کلاجی که سایپا داره میده هم هم قیمت همین چیزیه که این داره میده به 45 تومن حدودا یه جورایی مشکوک نمیاد ؟؟؟
به نظرم گمونم اونم والئو باید باشه منتها از برند اصلی و نه ایرانی ....
اگه این مورد درست باشه ...
نتیجه قطعی میشه گرفت که این صفحه کلاج 24 تومنی که دارن میذارن اصلی نیست و ساخت ایرانه و احتمالا شاید تحت لیسانس ...
قیمت کره ایش 45 تومنه ...
و باز هم احتمالا همون صفحه کلاج ژاپنی که این داره و 49 تومن قیمتشه باز احتمالا ازون کره ای هم احتمالا بهتر باشه ....که البته باید ازش پرسید....
و باز هم احتمالا صفحه کلاجی که رو ماشینای سری قبل گذاشتن احتمال اینکه اون کره ای اصلی باشه زیاد هست ... احتمالش زیاده صفحه کلاج سری های قبل و شاید سری های ماها مثلا این مورد باشه ...
به هرحال این صفحه 45 تومنی رو که تو سایت گذاشتن برا قاب عکس که نگذاشتن ...
یه زمانی قطعا ازین استفاده میکردن
حالا اونم احتمالا با مدل ارزون تر بی کیفیت تر عوضش کردن که 24 تومنه ...
خیلی سخت میشه سر از کار اینا در آورد
اما به کمک امید عزیز گمونم یه جورایی فهمیدیم قضیه چیه ...
ممنون

(2012-07-14، 06:19 PM)TIBA-NAVID نوشته است:
(2012-07-14، 05:59 PM)omid sh نوشته است: فقط آقا نوید اونی که شما ازش پرسیدید صفحه را مخصوص تیبا میگه یا نه همون پرایدی
من به کارشناس و مسئول گفتم که اگر صفحه اصل کره ای یا ژاپنی پراید پیدا کنم میشه روش گذاشت گفت که ما اینجا این کار را کرده ایم که کلاً دیسک و صفحه و بلبرینگ را عوض کردیم و پرایدی گذاشتیم اما ما توصیه میکنیم این کار را نکنید چون کلاً صفحه تیبا فقط در ظاهر یکی هستش اما یکی دومیل کلفتر و حتی وزنش هم سنگین تره جنس آلیاژی هم که بکار رفته سختره تا صفحه پراید گفت چون گردش صفحه در پراید کمتر از تیبا هستش آلیاژ اون طبق اون طراحی شده اما از تیبا گردشش زیادتره و آلیاژی سختر داره اگه پرایدی گذاشتید به محض فشار اومدن بهش بوش بلند میشه به نحوی داغ میکنه
صفحه تیبایی که اونها داشتن میگفتن زده ایرانی اما جنسش بر میاد چینی باشه اما تمام ضوابط و معیارها را تو آزمایشگاه سایپا پاس کرده ( ایرانی چینی تحت لیسانسه حتما دیگه )

چیزی که من الان دارم متوجه میشم اینه که اگه صفحه کلاج تیبا و پراید متفاوت باشه و همون طور که گفته میشه و انتظار میره تقویت شده باشه
با توجه به شواهد چیزی که مشخصه این صفحه کلاجی که این آقا روی تیباها میذاره و از همون برای پرایدها هم میذاره
البته همون طور که گفتم 3 مارک میذاره و ارزون تر از اینم داره ...
و ایشون هم همون طور که عنوان کرده صفحه کلاج تقویت شده و قوی تر هست و ادعاش در سایتش اینه که گفته در چند جا ...
پس نتیجه میشه چی؟
اینا در ایران الان صفحه کلاج 24 تومنیشون همون ایرانی هست .
الان تحقیق کردم قطعا مشخص شد برام که این صفحه کلاج ایرانیه 24 تومنی چیه ...
این لینک ها رو ببینین تا دستگیرتون بشه :

لینک 1 مربوط به معرفی شرکت پایا کلاج

لینک مربوط به محصولات این گروه

فقط به اولین محصولش دقت کنین ...
بله صفحه کلاج تیباست ...
صفحه کلاج تیبا رو داره الان این میزنه ...
اینجور که تحقیق کردم برند والئویی که ایران داره میزنه در واقع کار شرکت پایا کلاج هست.
که البته در سایت خود شرکت پایا کلاج هنوز بروزرسانی نکرده و این کلاجو اضافه نکرده اما از لینک ها و توضیحات بالا کاملا موضوع روشن شد:

سایت شرکت سازنده

نتیجه اخلاقی:
مشخص هست که این صفحه کلاجی که این فروشگاه و این آقا داره عرضه میکنه اگه حرفش صحت داشته باشه کره ای اصلی هست .
و چیزی که اینا دارن به 24 تومن میدن که مشخص شد دیگه چی هست.
حالا این حرفم هست که این آقا هم در سایتش چند جا گفته نصب صفحه کلاج تقویت شده و چنین و چنان ...
پس نتیجه میگیریم این صفحه کلاج همون طور که به امید جان گفتن به لحاظ ظاهر با پراید مشابه هست و کیفیت و جنس بالاتری داره و تقویت شدس
خوب ایشون هم حتی برای پراید هم مدعی همین مساله هست ظاهرا ...
ظاهرا از همین صفحه کلاج های با کیفیت تر و تقویت شده هم سایپا استفاده کرده.
منتها جدیدا ایرانیشو جایگزین داره میکنه با اصلی ...
اگه درست متوجه شده باشم بهترین صفحه کلاج برا تیبا باید همین مورد زاپنی که این آقا داره 49 تومن میده باشه به همراه همین والئو اصلی کره ....
یادمه همین شرکت والئو(ایرانیشو میگم که این شرکت پایا داره میزنه ظاهرا) برا پیکان هم صفحه کلاج میزد ...
منتها خوب مسلمه کیفیت کره ایش بسیار بهتر از این جنس هست.
و احتمالا کیفیت اون مورد ژاپنی احتمالا بازم بهتر باشه .
گمونم قضیه صفحه کلاج مشخص شد چیه کاملا در این سایپا ...
و در نهاست بازم مشخص هست که چیزی که رو پراید سایپا میذاره (نه این آقا) هم مشخصه چیه ...
موردی که از نظر استحکام و جنس از چیزی که رو تیبا میذارن ضعیف تر و کیفیتش پایین تره ...
و از نظر کیفیت و قدرت چیزی که برا تیبا میذارن بهتر هست.
البته چیزی که قبلا میذاشتند باز بهتر بود و اصلیش بود.
الان ایرانیشو میذارن.
احتمالا 1 سال دیگه بگذره مثل روغن موتور و واسکازین دیگه همینو هم نمیذارن و رسما قطعه ای که رو پراید میذارن رو روش خواهند گذاشت.
یه مدت هم که گذشت بی کیفیت ترین قطعشو رو روش خواهند گذاشت یعنی همون 4800 تومنی معروف !!!
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ

پیام‌های داخل این موضوع
روغن موتور - توسط TIBA-NAVID - 2011-12-08، 10:28 PM
صدای زوزه گیریبوکس - توسط KIATIBA - 2012-12-02، 12:32 AM
RE: تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) - توسط TIBA-NAVID - 2012-07-14، 06:47 PM

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,252 13,117,064 2020-06-26، 05:10 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,146 2,401,337 2020-06-15، 07:04 AM
آخرین ارسال: hamed_ja
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,577 2,499,004 2020-03-23، 09:02 PM
آخرین ارسال: AA1393
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 17,659 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 711,805 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 62,671 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 151,411 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 971,495 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,320,345 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 37,620 2019-05-27، 10:09 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان