سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام خدمت دوستان

الان تایپک بالا خوندم متوجه شدم که چه روغنی بریزیم

کارکرد ماشینم رو ده هزار تا رسیده غیر از روغن های پیشنهادی (ایرانول ریسینگ و بهران سوپر پیشتاز) و صافی بنزین و صافی روغن دیگه چکاری باید انجام بدم

راستی جدیدا یکم صدا حالت صدای تسمه میاد از موتور علتش چی میتونه باشه؟
و یه سوال دیگه دارم نمیدونستم گجا بپرسم اونم اینه که وقتی میرم رو دست انداز از شیشه ها و همه جا ماشین صدا میاد !! راهی هست صداها رو کم کنم
راستی اینم بگم که درب ها رگلاژ شدن یک بار و باز از رگلاژ خارج شدن !

مرسی از پاسخگوییتون ♥

سلام مجدد.
عذر خواهی میکنم دوبار میپرسم

الان سر ده هزار تا غیر از روغن و صافی روغن و بنزین دیگه چه چیزی عوض کنم؟

دنده چهار ماشین یکم گیر داره.نیاز هست گرایل عوض کنم ؟ اگر آره لطفا یه مارک خوب معرفی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
سلام اگر درب رگلاژ نیست بایستی رگلاژ بشه شاید شل بوده مجدد از رگلاژ خارج شده. شیشه هم اگه اتصالاتش شل باشه در حرکت صدا میده.
تسمه هم اگر صدا میده شاید از تنظیم خارج شده و باید رگلاژ بشه و در موردش صحبت گفته شده.
سلامت باشین
(2018-12-01، 02:06 PM)abarati89@yahoo.com نوشته است: سلام مجدد.
عذر خواهی میکنم دوبار میپرسم

الان سر ده هزار تا غیر از روغن و صافی روغن و بنزین دیگه چه چیزی عوض کنم؟

دنده چهار ماشین یکم گیر داره.نیاز هست گرایل عوض کنم ؟ اگر آره لطفا یه مارک خوب معرفی کنید

سلام.واسکازین رو قاعدتا 5000 اگر عوض کرده باشید قطعا بهتره و اگر عوض نکردید الان عوض کنید. چیز خاصی برا تعویض نیست جز چکاپ گریس نسوز بلبرینگ ها اگر 5000 چک نکردن اگر کردن که هیچی و تنظیم فرمان ...
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : abarati89@yahoo.com Ali nemesis
سلام آقا نوید عزیز امیدوارم خوب باشید
آقا نوید میخواستم واسکازین عوض کنم و
با گوشی از فروشگاه پدال خواستم خرید کنم دیدم گزینه افزودن به سبد خرید زرد رنگه و بعضی محصولات دیگه سبز رنگ گفتم شاید موجود نیست واسکازین
2 تا سوال اگه موجوده کیفیت قدیم رو داره esso
ی سوال دیگه واسکازین مناسب ساینا با تیبا یک نمونه هستن و به جز مارک esso از برند دیگه ای پشنهاد دارید که کیفیتش خوب باشه؟
پاسخ
سلام به شما دوست خوبم مصطفی عزیز
وقتت بخیر شکر شما هم امیدوارم همیشه شاد باشین همچنین همه دوستان خوب و گل
عرض کنم اسو اصلی دیگه نیست والا تقلبش زیاد شده . اگرم اصلی باشه با این وضعیت دلار سر به افلاک کشیده
والا ما تو فروشگاه  اواخر الف اصلی بود که البته اونم تقلبیش زیاد شده شدید اون اصلیش رو برا دوستان که میخواستن میفرستادیم و خوب بود
ولی کپی زیاد داره اونم .
تو ایرانیا نظری ندارم چون اصلا استفاده نکردم

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis

با سلام خدمت همگی دوستان و علی الخصوص آقا نوید
من حتی المقدور اغلب مطالب رو هم توی این تاپیک و هم تاپیک های دیگه خوندم و باید بگم موارد اشاره شده و تجربیات دوستان واقعا مثل یه دانشگاه آموزنده و راهبردی هست. یه مورد درباره گیربکس من هست که نیاز به استفاده از دانش دوستان دارم و ممنون میشم منو راهنمایی کنین. من یه تیبا مدل 94 دارم که تا الان 53 هزار تا کارکرده، کیلومتر 45 هزار صفحه کلاچ چسبوند و من گیربکس رو تعویض کردم و یه SECO کره ای انداختم (اصل یا تقلبی بودنش رو خدا میدونه) ضمنا این وسط فلایویل هم تراش خورد. اخیرا موقع نیم کلاچ یه صدای خرخر میاد که خیلی رو مخه. طی چیزهایی که خونده بودم اینجا در گام اول روغن گیربکس رو با Addinol 75w90 تعویض کردم. دنده ها کمی بهتر جا میرن (از اول که ماشین رو خریدم هم دنده ها بد جا میرفتن) ولی در مجموع خیلی فرقی نکرد. نمیدونم آیا این صدای خرخر مربوط به بلبرینگه یا خود کیت کلاچ. ممنون میشم راهنمائیم کنین.
اینم روغن گیربکس که خریدم:

پاسخ
سلام به شما دوست با محبت و خوبم
امیدوارم همیشه سلامت باشید و ممنون از محبت و لطف شما. هرچه هست حاصل تجربیات دوستان مختلف هست
البته واسکازین اون زمان ما اوایل واسکازین تیبا 75w90 بود که بهترینش در اون زمان اصلی همین مورد بود. و جرو بهترین ها بود.
ولی بعد از چند سالی شرکت یه اطلاعیعه داد و واسکازین رو مثل خیلی خودروهای دیگه مثل خانواده پژو به 75w80 تغییر داد که تو اون مورد هم قبلا گفتیم اسو فرانسوی اصلی جزو بهترین موارد بوده همیشه.
در هر صورت این مورد که ریختید اگر اصلی باشه جزو موارد خوب هست و جای نگرانی نیست. و اینکه کلا بعد از مقداری بعد از تعویض واسکازین نرم تر و عملکرد بهتر هم میشه.
ولی اون مورد که خرخر مطرح میفرمایید شاید ناشی از گریبوکس باشه. حالا تاثیر مخرب واسکازین قبلی که شاید بهتر بود خیلی زودتر ازین ها یعنی همون 5000 تا عوض میکردید و شاید یه مقداری فرسایش و تخریب رو گریبوکس ایجاد کرده
من سال 90  سر کیلومتر 5000 تعویضش کردم و شکر خدا راضیم و صدای مشکل داری نداشته.  در هر صورت اگه مشکل حادی نمیبینید توصیه میکنم دستکاری گریبوکس رو واردش نشید چون عموما دردسرش زیاد هست
ولی واسکازین باکیفیت  اثر خوبی روش داره و ای کاش 45000 زودتر این تعویض رو انجام میدادید و اون واسکازین بی کیفیت شرکتر و همون اوایل که براده های اولیه خارج شده بود تعویض میکردید.  من همون سال 90 تا هوا سرد شد گریبوکس صداش شدید بالا رفت و تعویضش کردم  مشکل حل شد.  که اگر نمیکردم اون فشار روی گریبکس چه در سرما و چه گرما اسیب میزد به مرور ...

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : shahab704 Ali nemesis
(2018-12-16، 06:09 PM)TIBA-NAVID نوشته است: سلام به شما دوست با محبت و خوبم
امیدوارم همیشه سلامت باشید و ممنون از محبت و لطف شما. هرچه هست حاصل تجربیات دوستان مختلف هست
البته واسکازین اون زمان ما اوایل واسکازین تیبا 75w90 بود که بهترینش در اون زمان اصلی همین مورد بود. و جرو بهترین ها بود.
ولی بعد از چند سالی شرکت یه اطلاعیعه داد و واسکازین رو مثل خیلی خودروهای دیگه مثل خانواده پژو به 75w80 تغییر داد که تو اون مورد هم قبلا گفتیم اسو فرانسوی اصلی جزو بهترین موارد بوده همیشه.
در هر صورت این مورد که ریختید اگر اصلی باشه جزو موارد خوب هست و جای نگرانی نیست. و اینکه کلا بعد از مقداری بعد از تعویض واسکازین نرم تر و عملکرد بهتر هم میشه.
ولی اون مورد که خرخر مطرح میفرمایید شاید ناشی از گریبوکس باشه. حالا تاثیر مخرب واسکازین قبلی که شاید بهتر بود خیلی زودتر ازین ها یعنی همون 5000 تا عوض میکردید و شاید یه مقداری فرسایش و تخریب رو گریبوکس ایجاد کرده
من سال 90  سر کیلومتر 5000 تعویضش کردم و شکر خدا راضیم و صدای مشکل داری نداشته.  در هر صورت اگه مشکل حادی نمیبینید توصیه میکنم دستکاری گریبوکس رو واردش نشید چون عموما دردسرش زیاد هست
ولی واسکازین باکیفیت  اثر خوبی روش داره و ای کاش 45000 زودتر این تعویض رو انجام میدادید و اون واسکازین بی کیفیت شرکتر و همون اوایل که براده های اولیه خارج شده بود تعویض میکردید.  من همون سال 90 تا هوا سرد شد گریبوکس صداش شدید بالا رفت و تعویضش کردم  مشکل حل شد.  که اگر نمیکردم اون فشار روی گریبکس چه در سرما و چه گرما اسیب میزد به مرور ...
ممنون از شما آقا نوید عزیز،
چون این ماشین اولین ماشینم بود خیلی از نکات رو نمیدونستم و متاسفانه بعد از مواجه شدن با خرابی درگیر تعمیراتش شدم. پس به نظر شما من خیلی حساس به این صدا نباشم؟
پاسخ
سلام مجدد
حدس من روی گریبوکس هست و احتمالا فرسودگی که شاید در اثر اون واسکازین بی کیفیت شرکتی بعد از 40  50 هزار استفاده شده.
من اون رو 5000 تا تخلیه کردم و اونم بابت گرفته شدن براده های اولیه وگرنه روز اول تعویضش میکردم. و البته مشکلش توی فصل سرد بیشتر برای راننده مشهود میشد.
در کل اگه تازه واسکازین عوض کردین انتظار نرم تر شدن رو در چند روز اینده میتونین داشته باشین به مرور . ولی روی موردی که مشکلی براتون ایجاد نمیکنه حساس نباشین. چون بخواد تعویض و باز شدن گریبوکس رخ بده هم ممکنه بدترش کنن و عیب براش بتراشن و هم هزینه بالایی داره و معمولا عیب میتراشن روش وقتی رو موارد جزئی فرد حساسیت نشون میده. حالا یه وقت ایراد جدی داره و مثلا  زوزه شدید داره یا خلاص میکنه و دنده جا نمیره  و ... اونا بحثای جدی هستن.
تو این شرایط فعلی خودتونو برا این مورد اذیت نکنین

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : shahab704
سلام وقت بخیر
من به تازگی با تالار آشنا شدم ساینا برج 7 سال 96 تحویل کرفتم 18 هزار تا کار کرده تا الان روغن گیربکس رو تعویض نکردم که الان دنده عقب بد جا میره با تقه... ظاهرا باید تعویض میکردم مطلب دیگه اینکه نمیدونم بربرینگ چرخ ها گریس کاری شده یا نه چطور میشه فهمید البته صدا نداره روغن موتور ایرانول ریسینگ 10-40 خود نمایندگی ریخت که سه سرویس رایگان داشت به خاطر کارت طلایی فقط ما اینجا خوززستان مشکل دما رو داریم تابستان بالای 50 هم میره الان با این شرایط راهکار چیه باید 20-50 بریزیم؟
ماشین شتاب نداره متاسفانه . شمع رو عوض کنم سورنی ایریدیم بندازم تاثیر داره؟ ضمنا مصرف صدی 8 هست
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام دوست عزیز وقتتون بخیر
والا روغن تیبا همون 10w40 هست بازم از نمایندگی حتما بپرسید .
ولی در مورد شمع بله شمع سوزنی ممثلا همین مورد که در فروشگاه پدال هست من الان بیش از 2 ساله که رو ماشینم هست و از نظر نرمی و شتاب و کشش عالی هست . البته اصلیش. شمع کپی و تقلبی اش هم هست که اصلا کیفیت خوبی نداره

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,116 2,167,921 2019-09-12، 07:29 AM
آخرین ارسال: amijon57
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,237 11,957,587 2019-09-02، 09:02 PM
آخرین ارسال: DariushGreat
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,212,582 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 139,399 2019-08-09، 05:34 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 889,513 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 651,214 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,879 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 552,950 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 48,529 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,280,997 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 2 مهمان