سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 41 رأی - میانگین امتیازات: 4.61
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
سلام نوید جان
ترتیب روشن شدن فن ها در تیبا چطوره؟
اخه من کولر رو که روشن میکنم فقط فن داخلی ( دو دور ) روشن میشه و فنی که جلو هست روشن نمیشه.
ممنون اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID Ali nemesis
سلام به شما دوست خوب
کولر فن دور تند رو اتوماتیک روشن میکنه تا جایی که میدونم . حالتی که بدون کولر در دماهای بالاتر روشن میشه اون فن ولی با کولر همون اول روشن میشه.
حالت عادی فن ها هم که یه دور کند و تند داره که رله های جدا دارن و بسته به دما هر کدوم ازین وضعیت ها اعمال میشه
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ahmad_tiba Amin.HVS Ali nemesis
سلام استاد
میخوام لنت جلو تیبا رو عوض کنم چه مارکی و در تهران از کجا باید تهیه کنم؟
درمورد نوع واسکازین ومارک مخصوص تیبا هم اگه یه توضیح مختصری بدید ممنون میشم
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
(2018-09-07، 03:28 PM)mehrshad_ll نوشته است: سلام استاد
میخوام لنت جلو تیبا رو عوض کنم چه مارکی و در تهران از کجا باید تهیه کنم؟
درمورد نوع واسکازین ومارک مخصوص تیبا هم اگه یه توضیح مختصری بدید ممنون میشم

سلام دوست عزیز
لنت مارک مهم نیست الان. تقلب گسترده هست که هست توی همه اجناس و کپی هاشون هست. مثلا لنت  های اصلی کره ای مثل گلد خوبه ولی همین گلد ما برای دوستان از طریق فروشگاه پدال از واردکننده گرفتیم و فرستادیم قبلا یا موارد دیگر کره ای
4 سطح کیفیت داره همشونم بسته و ظاهرشون عین همه
کپی و تقلبیشون زیاده.
مارکای دیگرم همین طور
واسکازینم 75w80 اصلی و مطمئن  . توضیح مفصل در انجمن نوشته شده. اونم زمانی که موجود بوده برای دوستانی ارسال کرده بودیم از طریق فروشگاه پدال. البته الان اصلی به شدت نایابه

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : mehrshad_ll Amin.HVS Ali nemesis
سلام به دوستان عزیز خصوصاً آقا نوید گُل

نوید حان با توجه به شرایط گرونی الان و اینکه تو مملکت ما هیچ چیز ثبات نداره چه قیمت و چه کیفیت
به نظرت با توجه به شرایط در حال حاضر چه روغنی مناسب از نظر قیمتی و کیفیت برای تیباست؟؟
قبلا ادینول میریختم که الان شده حدود ۲۵۰تومن!!!
در ضمن من ماشینمو دوگانه کردم یه جوری باشه که مناسب دوگانه هم باشه

خیلی ممنون از لطفت
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
با سلام خدمت دوستان
بنده خودم الان ماشینم 33 هزار کیلومتر رفته و تمامی این مدت بهران سوپر پیشتاز 10w40 از اول ریختم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته و هر 5 الی 6 هزار روغن را تعویض کردم و از این روغن راضیم.
فقط فیلتر روغن مهمه که جنس خوب انتخاب بشه من همه را تست کردم بهترین رضایت را در فیلتر روغن بهران شش سوراخ گرفتم البته سرکان هشت سوراخ هم استفاده کردم ولی بهران در استارت های اولیه و سرما کمترین مدت و میزان صدا در فیلرگیری اولیه موتور را داشت.
موفق باشید
گر نکوبی شیشه غم را به سنگ                هفت رنگش میشود هفتاد رنگ
پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS TIBA-NAVID
نوید جان، کجایی برادر؟؟
آقا بیا بداد ما برس که کلی تو دردسر افتادیم

(2018-11-02، 09:55 PM)Ali nemesis نوشته است: با سلام خدمت دوستان
بنده خودم الان ماشینم 33 هزار کیلومتر رفته و تمامی این مدت بهران سوپر پیشتاز 10w40 از اول ریختم و هیچ مشکلی در این زمینه وجود نداشته و هر 5 الی 6 هزار روغن را تعویض کردم و از این روغن راضیم.
فقط فیلتر روغن مهمه که جنس خوب انتخاب بشه من همه را تست کردم بهترین رضایت را در فیلتر روغن بهران شش سوراخ گرفتم البته سرکان هشت سوراخ هم استفاده کردم ولی بهران در استارت های اولیه و سرما کمترین مدت و میزان صدا در فیلرگیری اولیه موتور را داشت.
موفق باشید
ممنون علی آقا،بابت اطلاعات خوب و جامع
این صحبت پاراگراف دوم شما جالب بود برام
من حتی توی این چند سال فقط روغن ادینول میریختم برا ماشین
ولی یه دفعه میدیدم صدا فیلر بسیار زیاده و واقعاً تو ذوق میزد خصوصا تو هوای سرد
و توی تعویض روغن های بعدی باز میدیدم خیلی خوبه استارت و نرمی موتور عالی
پس فیلتر روغن هم مهمه و تاثیر داره؟؟!
نمیدونستم
برا نمونه ایندفعه که روغن عوض کردم با اینکه ۴-۵ کیلومتر کار شده ولی از همون ابتدا صدای موتور و فیلر خیلی رو مخ بود با این حساب مربوط به فیلتر روغن میشه؟!

بازم ممنون
[تصویر:  Mahdi.gif]

" همه گویند، به امید ظهورش صلوات

کاش این جمعه بگویند، به تبریک ظهورش صلوات "

پاسخ
(2018-11-02، 06:48 PM)Amin.HVS نوشته است: سلام به دوستان عزیز خصوصاً آقا نوید گُل

نوید حان با توجه به شرایط گرونی الان و اینکه تو مملکت ما هیچ چیز ثبات نداره چه قیمت و چه کیفیت
به نظرت با توجه به شرایط در حال حاضر چه روغنی مناسب از نظر قیمتی و کیفیت برای تیباست؟؟
قبلا ادینول میریختم که الان شده حدود ۲۵۰تومن!!!
در ضمن من ماشینمو دوگانه کردم یه جوری باشه که مناسب دوگانه هم باشه

خیلی ممنون از لطفت

سلام داداش وقتت بخیر
بله یه زمانی منم ادینول استفاده میکردم و زمانی که اصلیش بود بسیار بسیار روغن خوبی بود و عالی. ولی اواخر تقلبیش هم اومده بود
والا روغن موتور ایرانول ریسینگ و بهران سوپرپیشتاز موارد خوبی هستن تو داخلی ها.  ولی اینطور نیست اونا هم گرون نشن ...
متاسفانه قیمت همه بالا میره و رفته

(2018-11-02، 09:55 PM)Ali nemesis نوشته است: با سلام خدمت دوستان
موفق باشید

دقیقا فرمایش شما درسته علی اقا.
بهران سوپرپیشتاز و ایرانول ریسینگ  دو روغن خوب و باکیفیت هستن.

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Amin.HVS Ali nemesis
دوستان محترم و آقا نوید من ماشینم تیبا 2 مدل 97 تا الان 10000 راه رفته و تصمیم دارم روغن گیریبکس را عوض میکنم
با توجه به شرایط فعلی بازار چی روغنی واسه گیریبکس تیبا پیشنهاد می کنید ؟
حتما باید 75W80 باشه ؟
این روغن کاسپین به تیبا میخوره گریدش ؟
https://www.digikala.com/product/dkp-487...8%AA%D8%B1
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
سلام به شما وقت بخیر
بله واسکازین مناسب 75w80 gl4 هست برای تیبا. در مورد این مورد که پرسیدید نظری ندارم. کلا متاسفانه واسکازین های ایرانی ضعیف بودن از نظر کیفیتی نسبت به روغن های ایرانی ... بنده ازین موارد برا هیچ ماشینیم استفاده نکردم. الانم واسکازین تیبا اسو هست برای ماشین من البته اصلیش دیگه نیست و نخواهم هم اومد با این وضعیت کشور

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis Amin.HVS

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,122 2,188,472 2019-10-12، 08:39 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 894,882 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 197 140,889 2019-09-22، 08:08 PM
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,241 12,050,896 2019-09-22، 08:04 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,220,454 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 656,277 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 35,455 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 555,236 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 49,246 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,298,128 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان