سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 4.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
سلام به شما دوست عزیز و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم البته باید ماشین چکاپ بشه و بررسی بشه.
ولی اگه احیانا صدا مال خرابی و مشکلی مثلا در کمپرسور و یا دینام نباشه که صدای خاصی دارن ...
احتمال بسیار بالا تسمه ی ماشین یا فرسوده شده و یا رگلاژ نیست ... اگه تسمه شل باشه معمولا اول سردی صدا میده و بعد از گرم شدن چون انبساط معکوس دارن این مواد خوب میشه ... توصیه میکنم یه چک بشه تسمه ها که یا ممکنه شل باشن و یا کیفیتشون خشک و بد باشه
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
(1396-5-23، 02:16 عصر)tiba90     سلام دوستان من یک تیبا 90 کارکرده خریدم چند تا مشکل دارد نوشته است: 1- زمانی که ماشین سرده روشن می کنم در حرکت با سرعت کم صدای سوت مانند یا هور مانندی میده تا از پارک در بیام ، بعد از ادامه حرکت با سرعت بالا قطع میشه. این صدا وقتی استارت میزنم(زمان سردی) و در حالت سکون با زدن دکمه ac کولر بیشتر میشه
2 -کولر در موقع ترافیک یا تعویض دنده صدای قیژ مانندی میدهد.
ممنون میشم کمکم کنید مشکل را برطرف کنم

TIBA-NAVIDسلام به شما دوست عزیز و عرض خیر مقدم خدمت شما
عرض کنم البته باید ماشین چکاپ بشه و بررسی بشه.
ولی اگه احیانا صدا مال خرابی و مشکلی مثلا در کمپرسور و یا دینام نباشه که صدای خاصی دارن ...
احتمال بسیار بالا تسمه ی ماشین یا فرسوده شده و یا رگلاژ نیست ... اگه تسمه شل باشه معمولا اول سردی صدا میده و بعد از گرم شدن چون انبساط معکوس دارن این مواد خوب میشه ... توصیه میکنم یه چک بشه تسمه ها که یا ممکنه شل باشن و یا کیفیتشون خشک و بد باشه

ممنون از راهنماییتان آقا نوید ، تسمه دینام را عوض کردم ، صدا را خودم گوش کردم احتمالا از داخل هواکش موتور هست ولی مکانیک اصرار داره از تسمه هاست.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست خوب
خواهش میکنم. عرض کردم بررسی دقیق لازم داره.
منم بدون بررسی احتمال اول رو همون تسمه میدونم. اینم بگم بعضی تسمه های بی کیفیت همون نو هم ممکنه مشکل داشته باشن. تسمه سعی کنین حتما بهترین کیفیت کره ای اصلی بذارین نه جنسای چینی و بی کیفیت و بد

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان
منم یه سوالاتی داشتم بلکه امروز وارد انجمن شدم اخر نفهمیدم کجا مطرح کنم و چطور!!!!
مربوط به حرکت با دنده عقب که کولر روشن هم هست و صدا میاد
ممنون میشم یه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام ب شما دوست عزیز
کلا دوست خوبم بهتر هست کولر رو در اینطور شرایط بهتره استفاده نشه. البته توصیه ای میگم چون حس میکنم یه جورایی از نظر نوع قدرت موتور در این دنده تفاوت هست .
و اینکه کلا صدای خودرو توی دنده عقب بیشتر هست توی هر خودرویی. ولی با این حال اگه فکر میکنین مشکلی هست نمیشه ندیده و چک نکرده چیزی گفت
باید بررسی بشه و چکاپ
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,031 734,274 2 ساعت پیش
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,108 9,349,464 1396-5-26، 04:20 عصر
آخرین ارسال: amir-h
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,739 623,521 1396-5-22، 12:04 صبح
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,241 503,982 1396-5-8، 12:38 صبح
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,567 967,660 1396-5-3، 07:05 عصر
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,560 1,805,011 1396-4-23، 11:24 عصر
Question تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک) TIBA-NAVID 74 68,330 1396-2-24، 10:40 عصر
Star رانا (RUNNA ) - تاپیک اختصاصی خودروی ملی جدید ایرانخودرو TIBA-NAVID 852 526,983 1396-1-16، 07:23 صبح
آخرین ارسال: lx0ve
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 117 33,851 1396-1-8، 09:43 عصر
آخرین ارسال: saber2298
Video گالری تصاویر خودروی تیبا 2 ( تیبا هاچ بک - TIBA2 ) TIBA-NAVID 40 73,281 1395-11-5، 02:59 عصر
آخرین ارسال: marzi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 9 مهمان