سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 52 رأی - میانگین امتیازات: 4.54
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
سلام خدمت دوستان
امروزماشین بردم خارج از شهر لبته نه خیلی دور از در خونه که راه افتادم امپر اومد بالا ولی به وسط نرسید هنوز ماشین صد تا کار کرده داخل شهر هم کمی ترافیک بود چیزی معلوم نشد تا اینکه رفتم از شهر خارج شدم هوا که سرد هست ولی ظهر بود هر چی رفتم جلوتر امپر اومد پایبنتر تا اینکه در سرازبری دادم پنج دیدم امپر داره می خوابه و رسید زیر اون خط سفید اولیه سریع زدم کنار رفتم اب رادباتور را چک کردم همه چیز درست بود موردی یافت نشد اومدم سویچ را یاز کردم دبدم دو خط اومد بالا منصرف شدم و دور زدم زمان رفتن باد هم از جلو میومد در برگشتن بالا اومد ولی انتظار میرفت تا نصف بیاد و هر بار دنده سبکتر میشد میکشید امپر پایین اومدم خونه داخل کوچه یکی دو فرمون گرفتم رفتم داخل الان دگه امپر اومد وسط و فن روشن شد ولی یک دقیقه بیشستر کار نکرد و خاموش شد من هم ماشین خاموش کردم
به نظر اول گفتم ترموستات کاملا باز مونده ولی وقت برگشت بالا پایین میشد به نظرم اومد که کاملا بسته نمیشه الان که خوب فکر میکنم به نظرم شاید دور فن هم مشکل داره مثلا فقط دور تند فعال میشه و خبری از دور کند نیست من که دورکند و تند فن را از نزدیک ندیدم که بگویم داخل خانه دور کند روشن بود و یا تند ولی صدای فن معولی بود شاید هم دور تند بود که نمی دانم
سوال اول اگر فن رو دور تند باشه قبل از خاموش شدن به دور کند میره یا نه همون دور تند خاموش میشه؟
خودم که نظرم تعویض ترموستات هست بنظر معبوب میاد نظر دوستان چی هست؟
ایا نمایندگی دیاگ میندازه ببینم حالت دور فن را یا قبلش بیرون دیاگ بندازم؟
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز
عرض کنم یه مراجعه باید به یه نمایندگی بکنین که رله دور کن و تند فن بررسی بشه سلامت و عملکرد درستشون. در مورد توضیحی هم که دادین.
البته اینکه در دمای شدیدا پایین دما دیرتر بالا بره و سطح دما پایین تر باشه در شرایطی که ماشین فرضا در سرازیری شدید و باد مخالف سرد شدید میاد مشخصه سطح دما پایین تر باشه و دیرتر گرم بشه ولی این مواردی هم که شما گفتین یه مقدار این تلورانس و نوسان مشکوک هست و شک به همون ترموستات هست که ممکنه درست عمل نکنه.
توصیه میکنم هنگام مراجعه اینو هم چک کنن. موفق باشین
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
سلام مجدد خدمت دوستان
امروز رفتم مرکز خدمات وایه جریان امپر اب البته در سطح شهر امپر تت نزدیکی خط دوم میاد بالا تا طرف دید گفت موردی نداره من هم جربان پایین افتادن امپر اب را توضیح دادم ولی قبول نکرد و گفت این الان خوبه چون فن هم به مدت کمی کار میکرد من هم مجددا ماشین را بردم جاده و از وضعیتش فیلم گرفتم اوردم نشون دادم گفت الان کار کرد ماشین پایین هست و تا ۴۵۰۰ کاریش نمیشه کرد و دست گارانتی نیست و برو همون ۴۵۰۰ بیا من که حسابی قاطی کردم و گفتم این ماشین که مشکل امپر پایبن داره چطوری کار کنه؟
خلاصه من را فرستاد تعمیر گاه مدیران خودرو اونجا هم از خودشونه تا تعمییر کار اون بخش اومد امپر را نگاه کرد گفت بله امپر ماشین پایین هست حتی الان و رفت قسمت انبار و درخواست ترموستات با سنسور دما را کرد زمان درخواست ترموستات و سنسور دما پرایدی درخواست کرد و قرار شد فردا صبح واسم تعویض کنه چون من اخر وقت رسیدم فک کنم فن ماشین رو ۶۰ یا ۷۰ درجه فعال. میشه واسه همین سنسور دکما را هم درخواست داد
سوال اول اینکه ترموستات و سنسور دمای پراید به تیبا میخوره و از نظر فنی موردی نداره؟
تفاوت سنسور دما با فشنگی در چیه؟
به نظر شما فقط درخواست کنم ترموستات را تعویض کنند و اگر مشکل حل نشد بعدش فشنگی را عوش کنم یا اینکه هر دو با هم تعویض شوند تا جواب بهتری گرفته بشه؟
ممنون از پاسخ هاتون
این هم ویدویی که از پایین افتادن امپر اب تهیه کردم

s8.picofile.com/file/8282567442/15012017017.mp4.html
پاسخ
سلام به شما علی عزیز
فشنگی فن قطعه ای هست که با توجه به دمای سیستم فرمان لازم رو به فن میده برا روشن شدن و ...
سنسور دما قطعه ای هست که دمای اب رو به درجه اب داره میفرسته و شما میبینین.
در واقع شکشون به این هست شاید سنسور دما مشکل داره و یا اتصالاتش بده و اونه که داره دمای اشتباه گزارش میکنه.
البته شک منطقی ای هم هست و میتونه اینم باشه و دمای کار ماشین نرمال باشه ... به هرحال اگه کارکرد فن درست باشه و درست کار کنه سنسور دما یا ترموستات عوامل مورد شک هستن. موفق باشین
راستی در مورد قطعه هم من تعویض نکردم ولی احتمال داره مشترک باشه که اگر بود حتما توجه کنین قطعه باکیفیت و مطمئن خارجی ترجیحا نصب بشه که مطمئن هست چون قطعه ضعیفم هست و متوسطم هست و خوبم هست.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis
بسیار ممنون نوید جان
بنده فگر میکنم سنسور دما سالمه و درست امپر اب را نشون میده چرا؟ چون زمانی که امپر پایین میومد بخاری ماشین را روشن کردم دیدم بله باد بخاری سرد هست یا خیلی کم گرمه و درب رادیاتور را هم باز کردم انگشتم کردم داخل اب رادیاتور دیدم اب رادیاتور هم در حد ولرم تا کمی گرم هست حالا صبح که رفتم نمایندگی احتمالا فقط ترموستات را عوض می کنم.
در مورد کیفت جنس هاشون رفتم قسمت انبار تمام موارد مصرفی شون همان جنس سایپایی بود داخل جعبه کارتونی قهوه ای با هولوگرام نقره ای سایپا هست معلوم نیست شاید از جنس فابریکی کیفیت پایینتر باشند
واسه همین فعلا بیخیال تعویض سنسور میشم البته اگر قبول کنه
قسمت تعمییرات خودشون که ول هس و مکانیک درست حسابی ندارند فقط قسمت پارس خودرو و مدیران خودرو بنظر میاد مکانیک دارند اون ها هم که یا حق معلوم نیست چی در بیارند واسه ادم
پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,205 437,039 1395-10-25، 02:42 عصر
آخرین ارسال: کامران کروواسی
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 164 89,865 1395-10-25، 01:49 عصر
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 115 27,155 1395-10-21، 08:49 عصر
آخرین ارسال: joachim
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,686 519,617 1395-10-21، 12:52 صبح
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 662 418,349 1395-10-16، 06:57 عصر
آخرین ارسال: javon
Question تجربه ی اولیه با تیبا 2 (تیبا ی هاچ بک) TIBA-NAVID 70 57,736 1395-10-14، 11:21 عصر
آخرین ارسال: Ali nemesis
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,554 1,546,366 1395-10-14، 10:52 عصر
آخرین ارسال: Ali nemesis
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,032 8,340,465 1395-10-14، 12:25 صبح
Star تاپیک سوالات متفرقه(شماره گذاری-پلاک-تحویل-گارانتی-خدمات-تعغیرات موتوری...) AliMoh 149 68,685 1395-10-13، 12:47 صبح
آخرین ارسال: Shahram27
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,556 866,384 1395-9-15، 09:26 صبح
آخرین ارسال: alikazemi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 7 مهمان