سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 55 رأی - میانگین امتیازات: 4.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
سلام خدمت دوستان گرامی و تشکر به جهت پاسخگویی دقیق به سوالات اعضا .
یک سوال دارم الان چند وقته از سمت باک ماشین بوی شدید بخار بنزین میاد طوری که اگه کبریت بنزینی منفجر شه، این قضیه طبیعیه در خصوص تیبا یا نه مشکلی داره مثلاً کنیستر مشکل داره ؟
ممنون
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mahdi.irani
سلام به شما دوست عزیز
وقتتون بخیر
عرض کنم والا خدا رو شکر در مورد باک بنزین تیبا هیچ گونه مشکلی به هیچ عنوان نداشتم تا به حال.
اما خوب محض احتیاط بررسی بشه سیستم باک.
شیلنگ های ارتباطی مشکلی نداشته باشن.
باک مشکل نداشته باشه
و سایر قطعات دیگر
خیلی بهتر هست برای شما.
البته من بنزین سوپر همیشه استفاده میکنم.
البته شنیدم بنزین یورو 4 حداقل اوایلش که اومده بود بنزین با تبخیر بسیار بیشتری بود نسبت به سایر بنزینا.
من استفاده نکردم ازش.
و نمیدونم این نقصیه رو رفع کردند یا نه.
ولی با این حال.
یه بررسی دقیق سیستم سوخت رسانی شما بشه مطمئن تره.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط : ali.ahmadi mahdi.irani mohamad86
ممکنه مشکل از شیر برقی کنیستر باشه ؟ یا ربطی نداره . چون نمایندگی اینو میگه .
پاسخ
تشکر شده توسط : mohamad86
سلام مجدد به شما
بله این یه احتمال محتمل هست که مشکل مربوط به کنیستر باشه که یکی از وظایفش جذب بخارات بنزین هست .
و این ممکنه به دلیل کنیستر بیکیفیت یا مشکل دار باشه.
و احتمال اینم هست
میشه تعویضش کرد.
البته بازم میگم اتصالات رابط نیز بررسی بشه.

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
سلام به اقا نوید گل و بقیه دوستان

این جا فندکی ماشین من خراب شده
یعنی فندک دیگه داخلش چند ثانیه قرار نمی گیره که داغ بشه، همش می پره بیرون

راهی داره که خودم بتونم مشکل حل کنم ؟
مرسی از راهنمایی های شما
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mohamad86
سلام به شما مهدی عزیز
وقتتون بخیر
اگه سیستم فندک دچار مشکل شده باشه میبایست تعویض بشه.
اونم ممکنه مثل هر قطعه ای اتفاقی مشکلی براش پیش بیاد.
ماشنم نو هست.
چیزی نیست که برا ماشین نو که گارانتی داره برا این چیزای ریز فرد دنبال تعمیر و ... بره
ببرید براتون عوضش میکنن.
اگه مشکلی داشته باشه.

------------------ ((ا))

پاسخ
با سلام
در ابتدا بگم به کمکتون احتیاج دارم از بس تعمیرگاه رفتم و بی نتیجه بوده درمانده شدم
مشکل پراید صبا86 انژکتوری با کارکرد 35000 تا اینه که ماشین با استارت ضعیف و طولانی و به همراه گاز دادن روشن میشه و میمونه اگه گاز ندم روشن نمیشه. قبلا با استارت ضعیف روشن میشد ولی الان باید گازم نگه دارم.
باطری- استاپر – 4 شمع – صافی بنزین عوض شده انژکتور تمیز شده نه تنها مشکل بهتر نشده بدتر هم شده
تو دباگ زدن گفتن یه مشکل جزئی برای وایرها نشون میده اگر راست گفته باشن.
لطفا راهنماییم کنین و در صورت شناخت یه تعمیرگاه خوب و خبره تو غرب و ترجیحا شمال غرب تهران بمن اطلاع دهید
با عرض پوزش اگر اینجا زیاد جای مناسبی برای طرح این سوال نبوده
با تشکر فراوان
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID mahdi.irani
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
و همچنین عرض خیر مقدم خدمت شما.
ازونجایی که این تاپیک از تاپیک های زیرشاخه ی اصلی تیباست و موارد تیبا فقط و فقط در اون بحث میشه .
و زیرشاخه های فنی و تخصصی تیبا برای مطرح کردن موارد تخصصی و مشکلات و راهکارها
یا بخش تاپیک زیرشاخه موتوری و موارد گریبوکس بازم مربوط به این مورد تیبا
یا بخش موارد ثبت نام بازم زیرشاخه ای مربوط به خودروی تیباست .
صحبت شما رو پاسخش رو به تاپیک عمومی پراید منتقل میکنم.
و در اونجا میتونیم پاسخگوی موارد خودروی پراید باشیم.
که بنا به اعلام نیاز و درخواست دوست دیگری که موردی در مورد پرایدشون داشتن.
دیروز ایجاد شد.
در همون قسمت پاسخ سوال شما رو از نظر راهنمایی خواهم نوشت.
تا هم پاسخ شما دوست عزیز درج شده باشه.
هم نظم تاپیک ها و تاپیک های زیرشاخه موضوعی حفظ بشه.
ممنون
پاسخ سوالتون در تاپیک موارد مختلف پراید (مدل های مختلف) درج شد :لینک تاپیک مخصوص خودروی پراید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : ali.ahmadi mahdi.irani teravatt hamed_ja
سلام وقت بخیر
یه پراید 11 دارم میخام بفروشم و یه تیبا صندوق دار بخرم. چند تا سوال دارم
1. این موتور m15 جدید که روی تیبا گذاشتن با قبلی چه فرقی داره و به نظرتون موتور قبلیش بهتره یا جدیدش؟
2. آیا تو مدل 93 این مشکل زوزه گیربکس که همه ازش مینالن رفع شده؟
3. مشکل فقط در صدای گیربکسه یا مشکل دیگه ای هم گیربکس داره؟
4. مدل sx و ex تو یک سری آپشن های جانبی فرق دارن. به نظرتون به اختلاف قیمتش ارزش داره که sx بگیرم و امکاناتش رو اضافه کنم یا نه برم سراغ ex?
راستی این سیستم تهویه متبوع اتوماتیک sx مثل تفاو ت 206 تیپ 2 با 3 هسته یا نه تنها یه دکمه اضافه کردن و اسمش رو گذاشتن اتوماتیک ؟ اگه یه عکس از کنسول ex هم دارین واسم بفرستین. ممنون.
پاسخ
تشکر شده توسط : TIBA-NAVID
سلام به شما دوست عزیز و ارجمند
و عرض خیر مقدم خدمت شما
اول اینکه عرض کنم لطفا موارد مورد سوال رو در جای مربوط و تاپیک مربوط به خود درج بفرمایید.
این بخش تاپیک مشکلات و راهکارها هست و موارد عمومی و سوالات و موارد عمومی رو در تاپیک اصلی تیبا یا موارد آپشن رو در تاپیک آپشن و تاپیک گالری آپشن میتونین جویا بشید.
این بخش برای موارد و مشکلات و راهکارها هست.
نه موارد عمومی و پرسش های خرید و ...
به رسم احترام به صورت مختصر در همین پست پاسخ شما رو درج میکنم.
منتها ازین پس با مطالعه ی تاپیک های مختلف اصلی تیبا و همین طور زیرشاخه های فنی میتونین پاسخ خیلی موارد و سوالاتتونو ببینین.
هر سوالی هم بود بی زحمت در بخش مربوطه درج بفرمایین.
ممنون از شما

و اما پاسخ ها :

اولا همون طور که بارها و بارها عرض شده ... چه در تاپیک تیبا.
چه در تاپیک ثبت نام. چه در تاپیک تیبا 2 ....
موتور تیبا از روز اول موتور m15 بوده و الانم موتور تیبا همینه.
نه نیازی به تعویض داشته و نه چیز دیگر.
موتور تیبا یکی از نقطه قوت هاش بود و مثلا مثل موتور پراید ضعف نداشت که مثلا نیازی به تغییری داشته باشه.
تنها کاری که شده بنا به اجباری که صورت گرفته موتور یورو 3 m15 فقط یورو 4 شده.
اونم کلیت هیچ فرقی نکرده.
با کمی تغییر نرم افزاری و تغییر کاتالیست و اضافه شدن بعضی سنسورها.
مثلا پزو 405 یورو 4 شده آیا موتورش عوض شده؟
خیر عوض نشده.
فقط مورد اینه که سایپا و شرکتا به زور بیش از 3 تومن زوری برا یورو 4 میگیرن.
برا اینکه کسی تا مدتی نفهمه چه خبره ...
تو عنوان مینویسن موتور m15 یورو 4 ... کسایی که خبر ندارن میگن نکنه موتورش عوض شده و ...
غافل ازینکه موتور تیبا از اول همون بوده و هست .
فقط یورو 4 هست. مثل پراید یورو 4 و یا پژو و ...
البته تیبا اول یورو 3 بود و بعدا یورو 4 شد.
بماند که مردم رو آزاد بذارن هیچ کس حاضر نیست بره طرف یورو 4 ...هم به خاطر این تفاوت قیمتی ... هم موارد و مشکلاتی که بعضا به خاطر موارد نرم افزاری و یا سوخت و ... پیش میاد که تو پراید تشدید شده هست اما خوب تو تیبا کم تر هست.
-------------------------
همون طور که در تاپیک موارد گریبوکس و موتوری درج شده سایپا از موارد مصرفی بدی استفاده میکنه.
برا پراید افتضاح میریزه.
برا تیبا بهتر ولی زیاد خوب نیست.
بنده همون بعد 5000 واسکازین رو با واسکازین عالی عوض کردم.
گریبوکسی که در اون زمان موقع سرما دنده باهاش به زور عوض میشد.
بعد تعویض با انگشت کوچیک دنده عوض میشه باهاش
اونقدر نرم و کم صدا هم شد که هرچی بگم کم گفتم.
این در حالی بود که قبل تعویض به خاطر سرما و کیفیت بد واسکازین صدای گریبوکس هم بیشتر شده بود.
خوب طبیعی هست کسی ماشینو بگیره و نگاه نکنه و موارد اینجوری رو عوض نکنه و به امان خدا ول کنه.
اون واسکازین بد باعث خوردگی گریبوکس و صدای بالا و در نهایت خرابی زودرسش میشه ...
چیز طبیعی هست.
بنده الان 3 ساله تیبا دارم
دوستان متعدد زیادی هم چه 90 چه 89 چه 91 و 92 و ... هستند.
همین سرویس های مهم رو به موقع انجام دادن
نه مشکلی از نظر صدای گریبوکس دارن
نه سفتی دنده
نه زوزه و ...
من خودم دیدم سمندی که گریبوکسش اونقدر زوزه داشت که نگو
واسکازینش رو عوض کرد با واسکازین خوب اصلا انگار نه انگار ...کامل رفع شد.انگار از اول مشکل نداشت.
این موارد مهمه.
نمیشه شما تو ماشین آب بریزی و مایع افتضاح
بعد بگی چرا گریبوکس صداش زیاده و ...
مورد دیگه ...
حتی روغن موتور نیز بد میریزن.
با همون بد ریختن رفتن سرویس 800 رو حذف کردن.
حتی ازون بدتر بعضا روغن موتور تو ماشین صفر کم میریزن.
خوب مسلمه که داغون میکنه موتورو.
چشم بندی که نیست ... چیزی کاملا واضحه.
موقع تحویل هر ماشینی باید فرد اینا رو دقت کنه.

در مورد مدل ...
به نظرم مدل sx بهینه ترین مدل تیباست.
اولا تیبا تهویه اتوماتیک برا مدل ex ش نذاشتن.
دوما. در مورد آپشن ها موارد رو از بیکیفیت ترین قطعات استفاده کردن و میذارن.
یه دوستی ای ایکس گرفته بود مدت ها پیش عکساشو گذاشته بود همون کلید بالابر عقبش که رو کنسول بود از بیکیفیت ترین پلاستیک مشابه بازیافتی کار کرده بودن
یا ایینه برقی گذاشتن با کلید پژویی تقلبی ... با موتورای کپی ..
بالابر عقبو برقی گذاشتن با موتورایی از جلو ضعیف تر و در حد کیفیت پراید ...
همین بالابرای جلو که تازه از پراید کمی بهتره میتونستن خیلی بهتر بذارن
ماشین بوده همون چند ماه اول خراب شده
وای به حال عقبیا.
-------------------
به نظرم آپشن فرد علاقه داشته باشه خودش میتونه بهتر از هر نصابی با بهترین کیفیت و بهترین قطعات خودش ماشینشو فول آپشن کنه.
که 100 برابر تیبا ex آپشن داشته باشه.
دوستان متعددی در کل کشور همین پک های آپشن های مدرن سایت که با مدارات آماده شده و دسته سیم آماده شده و آموزش کامل نصب و بهترین کیفیت موتورها و قطعات همشون ارائه شده رو دریافت کردن
و خودشون نصب کردن
توی عکسای فروشگاه پدال که لینکش بالای صفحه هست میتونین بعضی مواردو ببینین
یا تاپیک گالری آپشن ها.
مثلا همون کلید بالابر روی کنسول .... ما شرکت سایپا نبودیم اما همه سعیمو کردم کلید با جنس فابریک و اصلی کلیدای روی درب ها برا کنسول و کلیدای عقب اماده بشه
عینا با جنس کلیدای اصلی حاضر کردیم
موتور برای بالابرای عقب موتورایی تهیه شد و بالابر فابریک برای عقب تیبا 2 3 سال قبل طراحی شد .
با بهترین کیفیت
فابریک خود تیبا .. با قوی ترین موتورا
که 2 برابر بالابر جلو قدرت داره.
دوستان متعددی در کل کشور نصب کردند.
یا ایینه برقی
پک های مدرن با آموزش مو به مو و قطعات اصلی بهترین کیفیت که میشه گفت عمرانه هستند کار شد.
دوستان متعددی بدون نیاز به نصاب خودشون از رو اموزش نصب کردن و میکنن .
در همه موارد کیفیت برامون سعی کردیم مهم باشه
یا باک برقی برای تیبا با کلید فابریک برای خود تیبا طراحی و اجرا کردیم
یا صندوق برقی با کلید فابریک از داخل.
یا دوربین عقب و کلید فابریک کنترل دوربین عقب.
یا برا تیبا تنها ماشینی بود که برای صندوق عقب و کاپوت جلوش 2 3 سال پیش پیگیری کردم و جک های کاپوت و صندوق براش با کیفیت جک های تویوتاها سفارش دادیم.
و تهیه کردیم
فابریک خود تیبا
از شرکت سازنده جک های تویوتاها
با مشخصات و اندازه و طرح و قدرت مد نظر فابریک تیبا ساختهش د
نه مثل جک های اسباب بازی ماشینای تو بازار
که 1 ماهم کار نمیکنن....
جک های عمرانه برای ماشین با بهترین کیفیت.
یا مواردی زینتی و اسپورت مثل چراغ اسپورت و یا مواردی متعدد دیگر.

کسی علاقه به آپشن داشته باشه میشه ماشینش رو بدون نیاز به نصابی به فول آپشن تبدیل کنه.
ولی خودتون ماشین ای ایکس سایپا رو ببینین متوجه بیکیفیتی مواردشون میشین.
یه موقعی ضبط تصویری گذاشته بودن تو یه تیپ آپشن دار با دوربین
بیکیفیت ترین ضبط تصویری و دوربینو گذاشته بودن.
یه موقعی روکش صندلی گذاشته بودن. ... طرف تازه گرفته بود کچل شده بود مخملش.
یا دزدگیر برا بعضی ماشینا گذاشته بودن ...هر دوستی ازون سری ماشین گرفت همون اول دزدگیرش خراب بود.
کلا تو اپشنا افتضاح کار میکنن.
موارد رو مفصل عرض کردم.
موردی دیگر بود در تاپیکای مربوط میتونین ملاحظه بفرمایین
موفق باشید

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط : MEhraN20 ali.ahmadi mahdi.irani mohamad86

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,233 11,862,771 2019-08-11، 11:20 AM
آخرین ارسال: alireza_asol
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 195 138,076 2019-08-09، 05:34 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,036 883,424 2019-08-03، 08:45 PM
آخرین ارسال: samanohet
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,312 646,208 2019-08-01، 01:08 PM
آخرین ارسال: m2relax
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,847 895,526 2019-06-20، 12:04 PM
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 34,630 2019-05-27، 10:09 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,606 1,204,763 2019-05-19، 11:12 PM
آخرین ارسال: علی اهدا
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 550,716 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 47,901 2019-04-07، 03:38 AM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون manifar 6,576 2,263,090 2019-02-07، 08:23 PM
آخرین ارسال: Baig

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 10 مهمان