سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 55 رأی - میانگین امتیازات: 4.42
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
(2019-07-04، 02:53 PM)Movaazi نوشته است: سلام

مشکل تیبا یک ما این هست که گاز خوردنش با سرعت یکی نیست
انگار که یه چیزی جلوش رو گرفته باشه و فشار بزنه، انگار که فشار 120تا روشه اما 80تا داری میری
بعد، پا روی پدال که گذاشته میشه (در مواقعی)، توی خودش انگار داره جمع میکنه، و وقتی بلند میکنی پا رو از پدال، یه دفه خالی میشه و به طرف جلو شتاب میگیره

یکی گفت از وایر شمعه
یکی گفت پمپ بنزین خرابه و بنزین درست نمیرسونه

دوستان نظری ندارن؟

اگر وقتی یه دفعه گاز میدید دور موتور بالا میره ولی ماشین شتاب نمیگیره، احتمالا دیسک و صفحه ضعیف شده هرز میگرده.
(2019-07-11، 04:37 PM)espadana نوشته است: سلام دوستان 

یه مشکلی که من با کولر تیبا دارم این است که وقتی کولر روشن است آمپر بالا میره و یه صدای تق تق عجیبی از جلو و عقب ماشین به گوش می رسه ، بیشتر این حالت هم توی ترافیک پیش میاد چون توی جاده چندین ساعت کولر گرفتم ولی صدا نداده ، چندین تعمیرگاه هم بردم گفتند مشکلی نداره ولی صدای زیادی داره مثل اینکه یه نفر با چکش بزنه ، اول کاپوت صدا میاد و بعد قسمت عقب ماشین

این صدای تق تقی که میگید اگر موقع راه افتادن توی ترافیک میاد و پشت سرهمه احتمالا موتور ناک میزنه. موقعی که کولر روشن هست برای شروع حرکت دور موتور رو بیشتر بالا ببرید و کلاچ رو آرومتر رها کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط : Ali nemesis espadana
سلام کسی میدونه علت اینکه وقتی کولر میگیری اگه سرعت دمنده هوا روی ۱ یا ۲ باشه آمپر آب روی یک چهارم یا کمتر هست ولی اگه روی ۳ یا ۴ باشه دمای آب از وسطم رد میشه چیه
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2019-07-27، 12:08 AM)Baig نوشته است: سلام کسی میدونه علت اینکه وقتی کولر میگیری اگه سرعت دمنده هوا روی ۱ یا ۲ باشه آمپر آب روی یک چهارم یا کمتر هست ولی اگه روی ۳ یا ۴ باشه دمای آب از وسطم رد میشه چیه
سلام دوست عزیز مشکل شما به نظر ضعف اتصال منفی باتری میاد شما در وهله اول کابل منفی باتری رو که در زیر باتری با یک پیچ به بدنه وصل شده روباز کنید زیرش رو حسابی سنباده بزنید و حتی میتونید از یک واشر خاردار برای پیچ هم استفاده کنید تا اتصال به طور کامل برقرار بشه
ماشین من هم اوایل موقع استفاده از شیشه بالابر چراغ دینامش چشمک میزد که با انجام موارد فوق مشکل حل شد
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام کسی هست راهنمایی کنه راجب آمپر تیبا. خیلی میره بالا
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
دوست عزیز لطف کنین یه چک مطالب تاپیکا رو بکنین. عوامل زیادی میتونه باشه که بهش پرداخته شده
از خرابی واترپمپ گرفته. تا شل بودن تسمه دینام یا خرابیش. یا خرابی فن و یا رله دور تند یا کند فن
یا هوا داشتن رادیاتور و اب کم داشتن سیستم.  اینا همشون میتونن باعث داغ شدن ماشین بشن. باید چک بشه . دقیقم باید چک بشه وگرنه به موتور اسیب میزنه و خرج سنگین گردنتون میفته
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
با سلام و احترام. میخواستم بدونم که شمع NGK مناسب تیبا 2 هست یا نه؟ گپ شمع برای تیبا چقدر باید باشه؟ در ضمن من بوقهای پژویی رو ماشین نصب کردم و مشکلم اینه که وقتی کولر روشن میکنم، صدای بوقها ضعیف میشه. میشه راهنمایی کنید که چجوری مشکل را حل کنم؟ با سپاس فراوان

ممنون. گپ مناسب چند هست؟ لطف کنید و راهنمایی کنید. با تشکر
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام
اون بوق امپر زیاد میکشه و حتی ممکنه به برق ماشین صدمه بزنه. باید حتما افتامات گذاشت سر راهش ...
در مورد شمع بنده که شمع سوزنی چند ساله رو ماشین گذاشتم همین بوش که توی فروشگاهم هست اصلیش. برند مهم نیست مهم مشخصات و گپ و جنس هست که باید درست باشه ... وگرنمه صدمه میزنه

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
تشکر شده توسط :
(2019-08-08، 07:25 AM)amijon57 نوشته است:
ممنون. گپ مناسب چند هست؟ لطف کنید و راهنمایی کنید. با تشکر
درود
دفترچه تیبا رو ملاحظه بفرماید دقیقش ذکر شده. اما برای شمع سوزنی اگر خواستید بسته به جنس اون یه درجه ازادی ای پیش میاد اگر جنس و مدل کاملا رعایت بشه ولی در مورد شمع عادی خیر ابدا. و باید همون گپ تنظیم بشه

------------------ ((ا))

پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام. وقت بخیر . میشه نحوه رگلاژ صحیح سیم کلاچ را آموزش بدید؟ من تنظیمش میکنم و کلاچ را میارم پایین، ولی به مرور دوباره برمیگرده سر جاش و پدال بالاتر میره. ممنون میشم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر شده توسط :
سلام دوستان
من به تازگی یک تیبا مدل 90 گرفتم
مشکل من اینجاست که فن خودرو از حالت اتوماتیک دراوردن و به جاش یک کلید سمت چپ فرمان گذاشتن که بصورت دستی فن رو روشن و یا خاموش بکنیم. خوب این خیلی سخته که بخوای مرتب حواست به درجه امپر باشه
حالا نمیدونم چرا اصلا همچین کاری کردن و مشکل چی بوده و به صاحب قبلی ماشین هم دسترسی ندارم که بتونم ازش بپرسم.
میشه راهنمایی بفرمایید چیکار میتونم انجام بدم یا این کار رو چرا کردن
پاسخ
تشکر شده توسط :

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,248 12,411,121 2020-01-10، 12:54 PM
آخرین ارسال: mehranlll
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 675,819 2020-01-10، 07:43 AM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 936,508 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 57,940 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 144,814 2019-10-19، 12:23 PM
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,037 918,323 2019-10-01، 11:24 AM
آخرین ارسال: saeed_sg
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,251,126 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi
Video گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن تیبا در فروشگاه پدال TIBA-NAVID 13 36,713 2019-05-27، 10:09 AM
Video تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA ) TIBA-NAVID 668 563,999 2019-05-14، 06:59 AM
  تاپیک اختصاصی خودروی پراید(ثبت نام- موارد فنی و ...) (کلیه مدل ها:131-141-231-132) TIBA-NAVID 123 50,796 2019-04-07، 03:38 AM

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 6 مهمان