سلام مهمان گرامی ، خوش آمدید. آیا این نخستین بازدید شماست ؟ وارد شده یا عضو شوید

انجمن های خودرو

امتیاز موضوع:
  • 66 رأی - میانگین امتیازات: 4.62
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون
(2012-08-03، 03:48 AM)blootoos نوشته است: قبول دارم در مورد خودروهایه داخلی کیفیت پایین یک امر بدیهی و پذیرفته شدست.
اما خب میخواستم بدونم تا چه حد. یعنی مثلا خوده شما که مصرف کننده تیبا هستید اگر نخواهید به موضوع تعصبی نگاه کنید ایا از خریدتون در حاله حاضر رضایت نسبی دارید یا نه گاهی احساسه پشیمونی میکنید که انتخابتون خوب نبوده؟
[/size][/b]

در کلاس قیمتی تیبا کاملا از خرید آن راضی هستم و اگر قرار باشد در آینده این خودرو را تعویض کنم قطعا یک خودرو در کلاس قیمتی بالاتر را جایگزین آن خواهم کرد.
پاسخ
سلام
من تو دو راهي گير كردم.
يه تيباي صفر نوك مدادي هست و يه تيباي آبي كاربني مال برج 3 امسال (91) كه حدود 4500 تا كاركرده. بايد فردا صبح تصميم بگيرم كه كدوم رو بگيرم. دليل دودلي من اينهاست:
1- تفاوت قيمت حدود 2 ميليون هست
2- صاحب تيباي كاركرده عنوان مي كنه كه سعي كرده در دوران آب بندي رعايت ماشين رو بكنه. البته گفت كه براي اينكه ماشين رو محك بزنه، طاقت نياورده و يكي دو بار 140 تا باهاش رفته اما در باقي موارد 100 بيشتر باهاش نرفته. ولي مي گفت كه دنده رو دور 3-4 عوض مي كرده كه من فكر مي كنم براي دوره آب بندي يه كم زياده. در هر صورت، خيلي از ماشين راضيه و خيلي هم قصد فروش نداره
3- از اونجايي كه ماشين هاي وطني اومد نيومد دارن و يكي درميون خوب از آب درميان (خدايي شانسين، مثل لپ لپ مي مونن). نمي دونم اگه نوك مداديه رو بگيرم خوب خواهد بود يا نه ولي اين آبيه محك خورده اس و ايراداتش مشخص شده.
4- صاحب كاركردهه مي گه ماشين ايرادي نداره. متاسفانه نمي تونم برم ماشين رو ببينم و بعد تصميم بگيرم. براي نوك مداديه بيعانه دادم و بايد تا ظهر تصميم بگيرم. همين الان هم اگه بخوام انصراف بدم، 500 كم مي كنه. تازه اگه انصراف بدم و بعد برم اون آبيه رو ببينم (اصلا تا غروب نمي تونم برم و ماشين رو ببينم)، ديگه به راحتي نمي تونم ماشين پيدا كنم. شما فكر كنيد كه يا حق انتخاب اين رو دارم يا اون و هيچ راه سومي هم نيست.

گير كردم واقعا. نياز به همفكري دارم.
پاسخ
(2012-08-08، 12:17 AM)A.Nemati نوشته است: سلام
من تو دو راهي گير كردم.
يه تيباي صفر نوك مدادي هست و يه تيباي آبي كاربني مال برج 3 امسال (91) كه حدود 4500 تا كاركرده. بايد فردا صبح تصميم بگيرم كه كدوم رو بگيرم. دليل دودلي من اينهاست:
2- صاحب تيباي كاركرده عنوان مي كنه كه سعي كرده در دوران آب بندي رعايت ماشين رو بكنه. البته گفت كه براي اينكه ماشين رو محك بزنه، طاقت نياورده و يكي دو بار 140 تا باهاش رفته اما در باقي موارد 100 بيشتر باهاش نرفته. ولي مي گفت كه دنده رو دور 3-4 عوض مي كرده كه من فكر مي كنم براي دوره آب بندي يه كم زياده. در هر صورت، خيلي از ماشين راضيه و خيلي هم قصد فروش نداره
3- از اونجايي كه ماشين هاي وطني اومد نيومد دارن و يكي درميون خوب از آب درميان (خدايي شانسين، مثل لپ لپ مي مونن). نمي دونم اگه نوك مداديه رو بگيرم خوب خواهد بود يا نه ولي اين آبيه محك خورده اس و ايراداتش مشخص شده.
4- صاحب كاركردهه مي گه ماشين ايرادي نداره. متاسفانه نمي تونم برم ماشين رو ببينم و بعد تصميم بگيرم. براي نوك مداديه بيعانه دادم و بايد تا ظهر تصميم بگيرم. همين الان هم اگه بخوام انصراف بدم، 500 كم مي كنه. تازه اگه انصراف بدم و بعد برم اون آبيه رو ببينم (اصلا تا غروب نمي تونم برم و ماشين رو ببينم)، ديگه به راحتي نمي تونم ماشين پيدا كنم. شما فكر كنيد كه يا حق انتخاب اين رو دارم يا اون و هيچ راه سومي هم نيست.

سلام دوست عزیز
ورودتون رو به تایپیک تبریک میگم .
اما در مورد تصمیمی که میخواهید بگیرید ، من جای شما بودم فقط صفر (یعنی همون تیبای نوک مدادی رو ) میخریدم . هر چی باشه ماشین صفر یه چیز دیگس و از اول خودتون پشتش میشینید ولی دست دوم رو نمیدونید چجوری باهاش رانندگی کردن و چه بلایی سرش آوردن.وگرنه تو شرایط عادی کسی حاضر نمیشه ماشین صفرشو بعد 4500 تا کارکرد با 2میلیون زیر فی بفروشه !!!
موفق باشید . ایشاالا بازم به ما سربزنید تا بتونیم از تجربیات شما دوست عزیز هم استفاده کنیم.
[تصویر:  37319644058457015308.jpg]
پاسخ
سلام دوست عزيز
به نظر من اگه از نظر آب بنديش به اين آبيه مطمئني به نظر من قيمتش مناسبه بگيرش ولي اگه آدم حساسي هستي برو صفرو بگير هر چه قدر هم كه بعدا برات مشكل درست كنه بازهم كسي رو مقصر نمي دوني و ته دلت به طرف بد و بيرا نمي گي كه اگه دست خودم بود اين اتفاقات رخ نمي داد ولي من خودم از رنگ آبي تيبا خيلي خوشم مياد
تازه مابقي هزينه هايي كه بايد براي خودرو صفر انجام بدي رو هم در نظر بگير
روكش - دزدگير - ضبط و...
پاسخ
تشکر شده توسط : A.Nemati TIBA-NAVID omid sh mehrdad1355 Hossein-A
(2012-08-08، 12:17 AM)A.Nemati نوشته است: سلام
من تو دو راهي گير كردم.

سلام به شما دوست عزیز
بهتون خیر مقدم میگم صمیمانه
شرایطی که گفتین رو حس کردم که چه قدر مردد هستین.
والا به نظرم اینکه اگر شما بخواین 500 بپردازین برای انصراف رو معقول نمیدونم ...
500 برای انصراف و برگشت دادن پیش پرداخت ؟؟؟؟ !!!!!!
سر گردنه هم بود اینجوری نبود ...
در ضمن .
یه شرطی معمولا تو فروش خودرو درج میشه . معمولا .
اونم اینه حتی معامله انجام بشه و خریدار خودرو رو بگیره .
تا 24 ساعت میتونه معامله رو فسخ کنه و معمولا 24 ساعت حق تست براش قائل میشن .
حالا شما نه ماشینو گرفتی و نه دیدیش ...!
خیلی جالبه به نظرم این شرایط !

ازین مساله بگذرم.
خرید ماشین دسته دوم یه جورایی ریسکش بالاست.
اگه بخواد فردی این خریدو انجام بده باید اون ماشینو علاوه بر دیدن وضعیت فروشنده و شنیدن و دیدن شرایط استفادش و اینکه چه جور کار کرده ، چه جور آب بندی کرده و ...
بعد از شنییدن و دیدن این موارد
باید پیش وارد ترین مکانیک و مختصصین ببره و نشونش بده.
قبل هرگونه خرید.
پیش مختصص رنگ از نظر تصادف و رنگ ...
پیش چند مکانیک کارکشته مثلا یکی یه سرمکانیک خبره از خود سایپا و یکی از بیرون فرد آشنایی باشه ضروری به نظر میرسه .
و سعی بشه این موارد در عدم حضور فروشنده صورت بگیره .
من خودم ماشین خیلی فروختم دسته دوم .
همین آخریشو که فروختم .
طرف گفت اجازه هست ببرم تعمیرگاه نشون بدم ؟ گفتم صاحب اختیارین.
رفتیم تعمیرگاهی که اون گفت و دوست داشت .
منم پیاده شدم و رفتم برا خودم سر خیابون .گفتم تموم شد کارش صدام بزن.
از دور نگاش میکردم ببینم اون تعمیرکاره چه جوریه که اینو انتخاب کرده ...
طرف گفت روشن کن .
صدا رو چک کرد و یه نگاه به موتور انداخت .
گفت مشکلی نداره و صحیح و سالمه .
که از نظر خودم تست خوبی نکرد.
قاعدتا علاوه بر صدای موتور و کارکردش که اینا صدا شناس هستن
لازم بود گریبوکس و این موارد تو حرکت تست میکرد که نکرد.
خودش نشست و تست کرد.
خلاصه که ماشین دسته دوم خواستین بخرین باید از 7 خوان رستم بگذرونینش .
قیمتشو هم 2 تومن زیر فی خوبه .
خیلی هم خوبه .
اگه این ماشین سالم باشه.
اگه مشکل نامشخص و بزرگ و ایرادی نداشته باشه.
اگه صادقانه باشه اینکه میگه ایرادی نداره.
واقعا می ارزه.
ازین نظر بیشتر می ارزه چون حتی اگه گرفتینش و به هر دلیل پشیمون شدین و نخواستینش ...
زیاد ضرر سنگین نمیکنین.
میتونین به حدود همین قیمت بازم بفروشینش شاید با یه ضرر حداقلی .
اما ماشین صفر چی؟
ماشین صفر خوبیش اینه از اول به نام خودتونه.صفر صفره و دست خودتون مهم ترین دورانش یعنی آب بندی رو میگذرونه.
خودتون بالاسرشین و میتونین عالی باهاش کار کنین.
و ماشین رو عالی پیش ببرین.
اما از جایی که ماشینای ایران همیشه توشون یه درصد بخت و اقبالم مهمه
اگه خدای نکرده شانس باهاتون یار نباشه .
یه کم ممکنه اذیت کن باشه و تو دردسرتون بندازه.
که البته گارانتیش هست و مشکل بازم دیر یا زود حل میشه .
اما خدای نکرده مشکل حاد بود و شما طاقت نداشتین.
مثل ایشون باید مبلغ سنگینی زیر قیمت بدین.
کلا خرید ماشین صفر در صورتی که بخوای اینقدر زود بفروشیش اشتباه محض هست
و ریختن پول تو جوب.
خرید ماشین دسته دوم اینقدر کم کار هم تیغ دو لب هست.
اگه سالم باشه و ایراد بزرگ و اساسی نداشته باشه و مشکل حاد نداشته باشه ....
این قیمت که گفته به شما عالیه و بی نظیر ...
حتی بعدا پشیمونم شدین بازم راحت میتونین با ضرر کمی بفروشینش
چون افتشو کرده .
اما لب دومش اینه که اون طرف آب بندی درستی نکرده باشه .
نگهداری بدی کرده باشه.
5000 تای اولم مهم ترین زمانشه ...
بد کار کرده باشه.
مشکلات اساسی داشته باشه ....
و اون وقت گفتن این جمله که :

خرید ماشین دسته دوم یعنی خرید غم و غصه دیگران اینجا معنی و مفهوم خودشو نشون میده ...
این جمله همه جا صادق نیست .
خیلی وقتا خرید این ماشین واقعا شکار هست.
اگه شرایطشو داشته باشه. عالیه .... واقعا شکاره.
هم خرجای اولیش شده.هم عیبای اولش شاید رفع شده باشه.
اما شرایطه رو که گفتم اگه داشته باشه ...
اگه ماشینو داغون نکرده باشه تو آب بندی و موارد دیگه ....
اگه نه که علنا این جمله که گفتم مصداق داره ....
در نهایت آب پاکی رو بریزم رو دستتون ....
اگه اینجور که گفتین فرصت تست دقیق و آزمایش و بررسی دقیق ندارین که فکرشو هم نکنین.
همون جور که تاکید کردم اون خودرو میتونه شکار باشه حقیقتا چون افتشو هم کرده .
اما نه با چشم بسته ....
باید از 7 خوان رستم بگذره اون ماشین ....
نه اینکه دو دستی خرید بشه ....
برا ماشین صفر شانس و اقباله .برا دسته دوم باید خریدار مو رو از ماست بکشه ...
چون ماشین جلو چشمش هست.
اگه مرد این راه هستین مزیتشو گفتم .
وگرنه طرفشم نرید که ضرر میکنین و غم و غصه دیگرانو میخرید .
از طرف دیگه بازم در آخر بگم این شرط 500 تومنی اصلا شرط معقولی نیست ...
رو دست قرارداد ترکمنچای هست !!!!
پیوست عرایضم :
در مورد رنگ هم رنگ سلیقه هست.جفتشون از رنگ های تاپ تیبا هستن.
شاید من باشم نوک مدادی رو ترجیح بدم اگه شرایط هر2 یکسان باشه و هر2 مثلا صفر و بخوام ثبت نام کنم.
اما آبی هم خیلی قشنگ و شیک و بسیار زیباست.
اما الان بحث بحث دیگست.حرف حرف دیگست.
شرایط یکسان نیست.
2 کفه میزان و معیار شما شرایطشون کاملا متفاوته ... اینجا منطق میگه اگه عرایض بالای بنده رو خوندین و عمل کردین ...
انتخاب معقول و منطقی داشتین.
انتخاب درست اون انتخاب هست. معقول ترین انتخاب.منطقی ترین انتخاب.
اگه ماشینه تست درست حسابی شد و کامل زیر و بمشو مال خودتون کردین.مشکلی نداشت.
طرف 2 تومن زیر قیمت میده .
احتمالا خرجایی هم کرده.
مثلا روکشی.دزدگیری شاید ...
اونا هم همون روکشش کم کم 100 تومن هست.
اگه ماشین سالم باشه میشه شکارباشه .اما باید همون موارد دقیق تست بشه.
و مطمئن بشین بی علت داره میفروشه .
من الان خودم ماشینم 1 سال کار کرده .
خداوکیلی الان یکی ازم 13 تومن برداره من فروشنده نیستم.
با اینکه 13 یعنی قیمت ماشین صفر تیبا ...
به من 13 الان یکی حتی بگه من نمیفروشم .
چون حقیقتا راضی هستم از ماشین و مثلا بخوام ماشین صفر بخرم اون قدر مطمئن نیستم بخت و اقبال بازم باهام یار باشه ...
اگه ماشین طرف سالم باشه و خوب باشه مفته ...
اگه نه و مشکلی داشته باشه نه و صفر بهتره ...
در مورد صفر هم اگه احیانا سفید خواستین این مسئول این شرکت گفت شرایطی با تخفیف بهش چند تیبا دادن.
شاید قیمت خوب و خیلی مناسبی بده و بی ارزه.
اونو باید خودتون ته توشو در بیارین.
از صدای سخن عشق ندیدم خوشتر  ،، یادگاری که در این گنبد دوار بماند

ای سرزمین من، شورآفرین میهن
دور از تو باد ای مرز باور، دست اهریمن

------------------ ((ا))
                                          ای خاک مهر آیین، آیینه ی ایمان
                                          ای در پناه لطف یزدان، جاویدان ایران

[تصویر:  4wdsvvxpm4xq51efs0h.jpg]
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
از نظر كامل و جامعتون خيلي ممنون
شما مكانيك وارد سراغ داريد؟
ماشين خوب و تميز چطور؟
پاسخ
(2012-08-08، 10:51 AM)A.Nemati نوشته است: از نظر كامل و جامعتون خيلي ممنون
شما مكانيك وارد سراغ داريد؟
ماشين خوب و تميز چطور؟

من شهرستان هستم دوست گلم ...
انجام وظیفه کردم.سعی کردم همه مزیت و موارد هر 2 رو کامل بگم تا بهتون در تصمیم گیری کمک بشه.
امیدوارم با خوندن این موارد و مزیت های هر کدوم راهی انتخاب کنین که درست تره و به صلاحتونه .
راستی ...
راستی گفتین ماشین خوب و تمیز ...
این مسئول شرکت مهتاب آخرین تماسی که باهاش داشتم گفت چند تا تیبای سفید شرایطی چون با سایپا کار میکنه بهش با تخفیف دادن بهشون ظاهرا...
گفت از بچه های سایت اگه کسی خواست بگه ...
با قیمت ویژه میدم.
ماشیناش صفر هست.گمونم گفت 3 4 تا هستن که یکیشو برا خودش برداشته .
اما اگه احیانا خواستیبن تخفیف ویژه حتما بگین بدن به شما دوست عزیز تا جایی که راه داره.
اینجور که میگفت تولید فروردین هست گمونم.
اونا صفر هم هستن.
خواستین تلفن تماس شرکتشون تو سایت هست و تو قسمت تاپیک فروشگاه ها که در امضای منم لینکش هست شماره شرکتشون هست.
همراهشون هم خواستین از طریق پیام بهتون بدم.
تماس بگیرین ببینین چند میدن آخرش با تخفیف زیاد و براتون میصرفه یا نه.
البته رنگشون سفیده و اگه طالب رنگ دیگه هستین این محدودیتو داشتن ...

------------------ ((ا))

[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - ( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیر شاخه تیبا - (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...)
[تصویر:  star.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی)
[تصویر:  exclamation.gif] فرم شکایت صاحبان خودروی تیبا از سایپا به علت برخی از مشکلات موجود در این خودرو
[تصویر:  video.gif] تاپیک زیرشاخه تیبا-گالری تصاویر خودروی ملی سایپا تیبا ( TIBA )
[تصویر:  star.gif]تاپیک زیرشاخه تیبا-ثبت نام و تحویل خودرو و زمان انتظار و موارد پیرامون)
[تصویر:  star.gif] فروشگاه پدال-(عرضه آپشن و قطعات برتر تیبا با بهترین کیفیت قطعات اصلی با مدارات و آموزش نصب کامل در سراسر کشور )
[تصویر:  video.gif] تاپیک گالری بخش تیونینگ و آپشن های مدرن فروشگاه پدال( TIBA )
پاسخ
از دوستان تهراني كسي مكانيك خوب سراغ داره؟ كه بطور كامل از ماشين (تيبا) سردربياره؟
حداقل بتونه تا حدي مواردي كه آقا نويد گفت رو تست كنه؟
پاسخ
سلام مجدد
آقا راستی تو این سایت iranecar که سایت سایپا اسمشو درج کرده بود.
یه قسمت خرید و فروش ماشین داشت.
همین جوری نگاهکی کردم.
چند تیبا برا فروش توش بود.
قیمت های مختلف.
13 تومن و ....
اما یکیش بود که خیلی قیمت مشکوکی بود به نظرم ... نوشته بود آبان 90 و 10500 !!
گفتم این یه کاسه شدید زیر نیم کاسش هست .
یه پیام بهش دادم که تیبای فروشی دارین و ...؟ قیمت ؟
گفت بله اما یه مواردی داره :
دو درب سمت راننده رنگ هست به همراه گلگیر جلو
ایربگشم عمل کرده .
رنگش نوک مدادی هست.
قیمتشم الان میگفت 9500 ....
ایربگ که عمل کرده که میشه حدود 1 تومن ... تصادفی هم هست که ظاهرا تصادف شدیدی داشته ...
اما خوب قیمتش هم 9500 میگفت.
اینو ازین نظر گفتم که طرف آدم سالمی بود و صرف پیام من راستشو گفتن.
ماشین صفر و اینا هم تو اونجا بود.یا کارکرده با کارکرد کم.
اما خوب خرید و فروش باید طرف از هر نظر ته توی ماشینو بتونه در بیاره و گوشی موبایل نیست که بری بخری و ...
همین جوری بری بعدا مشکل بر میخوری.
امیدوارم شما تو این مورد بررسی و تحقیق لازم تو این مورد رو بکنین و بهترین انتخاب ممکن رو بکنین.

------------------ ((ا))

پاسخ
بنظرم تیبا هر نقطه ضعفی که داشته باشه ولی از نظر تعمیرات و قطعات موتور کمتر از برخی ماشینا اذیت میکنه ...بعضی از قطعات هم که با پراید و ریو مشترکه Smile
[تصویر:  43183438514051880084_thumb.jpg]

آسمان فرصت پرواز بلندی است

قصه این است چه اندازه کبوتر باشی

پاسخ

موضوعات مرتبط با این موضوع...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  TIBA-تیبا خودروی جدید سایپا TIBA_ALI 26,261 13,898,032 2021-01-09، 08:19 PM
آخرین ارسال: TIBA-NAVID
Rainbow TIBA2 - تیبا 2 خودروی جدید سایپا (تیبای هاچ بک) TIBA-NAVID 2,038 1,034,436 2020-08-23، 07:50 PM
آخرین ارسال: lucid
Star تاپیک زیرشاخه تیبا- ( مشکلات پیش آمده +علت +طریقه رفع مساله -راهکار پیشنهادی) TIBA-NAVID 5,148 2,565,289 2020-07-20، 07:05 PM
آخرین ارسال: Ali nemesis
Information دانستنی های بیمه ای - موارد در خصوص بیمه ی خودرو (شخص ثالث، بدنه ،... ) TIBA-NAVID 27 18,798 2020-02-23، 03:57 PM
آخرین ارسال: فرپدال
Star خودروی دنا محصول جدید ایران خودرو AliMoh 21 37,855 2020-01-18، 04:35 PM
آخرین ارسال: saharqasemi
Star تاپیک انتخاب تایر مناسب برای تیبا و ریو ( + تصاویر مربوطه) TIBA-NAVID 1,318 753,713 2020-01-10، 07:43 AM
Star تاپیک زیر شاخه تیبا (موارد مرتبط با نگهداری اعم از موتوری،گریبوکس،جلوبندی و ...) TIBA-NAVID 1,853 1,042,672 2019-11-21، 07:35 PM
  چراغ جلو تیبا alit1150 39 67,668 2019-10-29، 01:57 PM
آخرین ارسال: hozour64
Information درخواست راهنمایی کامل: کارهایی که باید هنگام تحویل تیبا انجام داد؟ Amin.HVS 199 159,057 2019-10-19، 12:23 PM
Star تاپیک زیرشاخه تیبا -( آپشن های جانبی الکتریکی و امکانات و لوازم مدرن قابل نصب ) TIBA-NAVID 2,607 1,394,160 2019-08-22، 08:52 PM
آخرین ارسال: ecsi

پرش به انجمن:

کاربرانِ درحال بازدید از این موضوع: 3 مهمان